Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Czasu jak zwykle dużo ale chciałbym żeby ewentualne zmiany weszły w życie wraz z nowym sezonem, więc można by podjąć dyskusję.

 

1) waiver - faktycznie tak jak kiedyś napomknął Marcos daily-today jest fajną opcją ale potrafi dość mocno wkurzyć względem niemożliwości ruszenia gracza który był aktywny dzień wcześniej do godz. w której yahoo przechodzi na kolejny dzień. Może się więc okazać, że mieliście na aktywnym slocie gracza, chcecie za niego pobrać kogoś z fa i nie możecie tego zrobić to czasu "zwolnienia" go przez yahoo.

 

Nie zmienia to faktu, że dość mocno urozmaica to rozgrywkę i pozwala na szybszą reakcję. Jest info w dniu meczu wieczorem, że nie gra gracz X, to bieresz Y i nie czekasz jeden pełny dzień, by go móc wystawić. Coś za coś.

 

2) ograniczenie waivera z 2 do dnia - nie rozumiem po co w ogóle istnieje ten idiotyczny przepis w naszej lidze. Kto chce pobrać danego gracza i tak go pobierze, więc nie wiem po co czekać dodatkowy dzień i dawać fory spóźnionym, niezdecydowanym, niezaangażowanym.

 

3) wprowadzenie slota IL - daje to większe pole manewru. Istotą byłaby pomoc zespołom które tracą liczących się graczy, a nie ogórków. Moglibyśmy przyjąć limit - na IL można wstawić tylko gracza ze średnią np. od 40 wzwyż. Dodatkowo salary liczy się w takim przypadku dla 14 graczy, czyli nie możemy przekroczyć 460 po pobraniu dodatkowego gracza.

 

4) wprowadzenie możliwości bidowania za waiverów. Waiver priority też jest aktywny, bo decyduję o tym do kogo trafi gracz, w momencie gdy będą dwa takie same bidy, w sensie za taką samą kwotę. Waiver priority jest overrated przez znaczą część sezonu i znów promuje nieaktywnych GM, którzy zdecydują się raz na rok kogoś pobrać.

 

Chyba trochę za bardzo podjarałem się ustawieniami z ligi H2H :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego sie spodziewasz po tym poscie?

Dyskusje o wyzszosci poszczegolnych opcji czy wstepnie badasz teren przed wrzuceniem ankiet?

 

Jakby co moja opinia jest:

1) popieram Daily-Today [bo dodaje kontrstrategie do sepienia tuz po meczach czego teraz zupelnie nie ma].

2) wg mnie 2 dni sa sensowne i przeceniasz zalozenie, ze kazdy zaglada do ligi codziennie.

3) bylbym zdecydowanie przeciw, w tej lidze trejdowanie zlamasow jest jednym z wiekszych motorow do wymian terazniejszosc za przyszlosc. W jednosezonowkach IL sie sprawdza bo tam nie ma dluzszej perspektywy, wiec nie ma jak sie odbic ze straty po kontuzji.

4) Jestem za dodaniem budzetu waiverowego i dokladnie takie odnosze wrazenie, ze kiszeniem numerka waivera prowadzi do wiekszej nieaktywnosci. Sam bym pare razy pobral jakiegos marginalnego goscia, ale mialem za wysoki numer na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badam teren.

 

Faktycznie jak teraz spojrze na pomysł z IL to jest to kiepska opcja, która spowoduje brak trejdów, tudzież ich znaczne ograniczenie.

 

Minie parę dni, zobaczymy jaki jest oddzew i lecimy z ankietą.

 

btw. nie wiem jak to z tymi głosowaniami u nas, jeżeli chodzi o liczbę głosów potrzebnych do przegłosowania danej opcji, ale z całym szacunkiem do lig 2 i 3, mi wystarczy jak 50% jedynki opowie się za, by ewentualne zmiany weszły w życie. Nie chciałbym żebyśmy głosowali pół roku bo potrzebne jest 30 głosów za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się.

 

Dla mnie jest dobrze jak jest. I tyle.

 

Jedno nad czym bym się jednak zastanowił, to daily-today. Niemożność wyoutowania gracza przed 9, którego pobraliśmy np. dlatego nie zagra gracz x, po czym gracz y zagrał totalną kupę zdenerwuje jednak niejednego. Ale jeśli chcecie się w to bawić, nie widzę przeciwskazań.

To tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) TAK

2) TAK

3) NIE

4) TAK

 

Punkt pierwszy dawał mi się we znaki wiele razy, jako że mogę z pełną swobodą nazwać się aktywnym GMem to dla mnie wręcz idealnie rozwiązanie.

 

Z tego samego powodu również przyda mi się zmiana z punktu drugiego.

 

Trójka faktycznie jeszcze bardziej zmniejszy ilość wymian, skoro mamy ligę wielosezonową to IL nie jest w ogóle potrzebne. Zwyczajnie trzeba próbować wymieniać połamańców.

 

Ostatni punkt mnie ciekawi... powiedzcie mi czy można obserwować kto ile pieniędzy obstawił na danego gracza? Czy w ciemno dajemy swoją stawkę i liczymy, że będzie ona najwyższa?

 

Jeśli widzimy na bieżąco, to jest jak najbardziej na TAK! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni punkt mnie ciekawi... powiedzcie mi czy można obserwować kto ile pieniędzy obstawił na danego gracza? Czy w ciemno dajemy swoją stawkę i liczymy, że będzie ona najwyższa?

To drugie.

EDIT: przeciez grasz w lidze z ta opcja! W III Pacific jest wlasnie takie ustawienie ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man szczerze Ci powiem, że ten sezon mi pokazał, że 7 lig to jest za dużo... człowiek by chciał żeby wszędzie było dobrze i nie wychodzi.

 

Zwłaszcza, że sobie wkręcam, żeby w jednosezonówkach nie brać zawodników, których mam w wielosezonówkach, a że tych mam 5, to i w fb2 i w roto klepię biedę w tym momencie... słabe wyniki nie motywują :(

 

Faktycznie jest ta opcja, wyleciało mi to z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man szczerze Ci powiem, że ten sezon mi pokazał, że 7 lig to jest za dużo... człowiek by chciał żeby wszędzie było dobrze i nie wychodzi.

Oj, tam ja miałem 20 lig a w trakcie sezonu przybyła mi jedna. A nieszczególne wyniki w niektórych z nich to nie kwestia tego, że jest ich za dużo.

Nie planuję ich zmniejszać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tam ja miałem 20 lig a w trakcie sezonu przybyła mi jedna. A nieszczególne wyniki w niektórych z nich to nie kwestia tego, że jest ich za dużo.

Nie planuję ich zmniejszać ;)

No ja już wewnętrznie decyzje podjąłem, roto za rok odpuszczam, a w fb zerwę z tym chorym przyzwyczajeniem i będę brać best available za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Roger, tylko proponuję żebyś doprecyzował w tej ankiecie co wystawiłeś że w opcji daily-today nie można do godz. 9:00 rano pobrać z FA zawodnika za kolesia który w danym dniu grał na aktywnym slocie.

Tak dla porządku żeby potem nie było że pytanie w ankiecie było tendencyjne ;)

 

Co do drugiego pytania to zakładam że $$$ będą dotyczyć tylko grajków na waiverze a nie ciągle leżących na FA bo wiem że też jest chyba taka opcja żeby wszyscy byli stale na waiverze, ale mogę się mylić.

I jak dla mnie ewentualnie ta zmiana z waiverami powinna wejść od kolejnego sezonu bo nie po to kisiłem waiver na start 2017/2018.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt już dodałem ten opis.

 

Co do drugiego, to oczywiście mowa o waiverach. Jest opcja żeby każdy był cały czas waiverem ale w to się bawić nie będziemy. A co do zmian, to ja optuję żeby zmiany weszły w życie od tego sezonu, no ale zobaczymy jak to wyjdzie w ogóle w głosowaniu zanim będą podejmowane jakiekolwiek decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.