Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady. Deadline tylko na trejdy, a nie na FA, gdzie zawsze możesz uzupełniać skład.

Może to nawet by wymusiło parę zrzutów ciekawych dla innych.

 

Na Fa mega ciężko znaleźć kogoś kto gra na wysokim poziomie. Dużo łatwiej zrobić jakiś trejd i kupić jakąś pachulie. Nie przekonuje mnie ten deadline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za to znam przypadki mieszania trejdami właśnie na kilka dni przed końcem w celu manipulowania pickami.

Jak jest kontuzja na koniec to taka karma i tyle, tak bywa. Jasne że jak możesz trejdwać to dla Ciebie lepiej ale z jakichś powodów w realu tak nie ma ;)

Jasne że tu zdania będą podzielone ale takie jest moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeden przypadek dużo bardziej wyrafinowany niż Ci się wydaje ;)

Żaden z dealujących nie miał swojego picku, ale jeden miał pick innej drużyny nazwijmy ją A, i chciał żeby był lepszy więc dał drużynie B paczkę która spowodowała że pick drużyny B, który miał menago C był gorszy na koniec niż pick drużyny A.

Kto był wie o kogo i o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pomysł z minimalnym salary nietrafiony.

 

Poruszony został jednak kolejny temat, który tyczy końcówki sezonu. Wiadomo, ze od marca mniej więcej wiadomo kto będzie o co grał, jedni będą walczyć o majstra, pudła itp, na drugim biegunie będą Ci którzy będą walczyć o pierwszy, czwarty, top3 pick w drafcie etc. I właśnie mi o draft chodzi, w realnej nba (do której z założenia dążymy, na ile się da) zespół, który ma najgorszy bilans ma tylko 25% szans na numer jeden. U nas natomiast ostatnie dni to siedzenie z kalkulatorami, cutowanie weteranów, etc etc.

 

Do czego dążę? Czy nie było by jakiejś możliwości by podobnie jak w prawdziwej lidze oprócz "rozstawienia" był też jakiś element losowy? Np najgorszy według obecnych wyliczeń draftowych zespól miał np 50% na pierwszy pick, przedostatni 30%, a trzeci od końca 20%? (Liczby podałem przykładowe, zarówno drużyn jak i procenty). 

 

Inna sprawa (najważniejsza) czy jest możliwość uczciwego wylosowania, i kto by to robił i na jakiej zasadzie by to było, ale ten temat można by poruszyć dopiero wtedy kiedy wogóle temat zostanie podjęty przez większa liczbę userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeden przypadek dużo bardziej wyrafinowany niż Ci się wydaje ;)

Żaden z dealujących nie miał swojego picku, ale jeden miał pick innej drużyny nazwijmy ją A, i chciał żeby był lepszy więc dał drużynie B paczkę która spowodowała że pick drużyny B, który miał menago C był gorszy na koniec niż pick drużyny A.

Wg mnie to zasluguje na brawa, a nie bana.

 

U nas natomiast ostatnie dni to siedzenie z kalkulatorami, cutowanie weteranów, etc etc.[...]

Do czego dążę? Czy nie było by jakiejś możliwości by podobnie jak w prawdziwej lidze oprócz "rozstawienia" był też jakiś element losowy? [...]

Wg mnie bez przewidywalnosci pickow mocno ograniczysz rynek wokol nich - dla +5% szans nikt nie bedzie oddawal solidnych graczy. Zreszta w NBA wprowadzili ten mechanizm zeby ograniczac tankowanie [co ni grzyba nie zadzialalo!], a w FBXie to przeciez nie jest problemem, wrecz potrzebna czescia ekosystemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za to znam przypadki mieszania trejdami właśnie na kilka dni przed końcem w celu manipulowania pickami.

 

Propsy więc dla mieszających, dopóki każdy próbuje coś ugrać na swoją korzyść (w ramach zasad), to dlaczego nie.

 

 

Jak jest kontuzja na koniec to taka karma i tyle, tak bywa.

 

Same kontuzje wprowadzają wielki element losowy do tej gry, po co go jeszcze zwiększać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj nam te przypadki :) Pamiętaj że jest jeszcze komisz, który ewentualne manipulacje może zablokować.

Już raz był taki cfaniaczek w fbx2 który w ostatni dzień sezonu dla pogorszenia picku wyrzucił na fa Howarda, bo miał 1 waiver. Od razu został wywalony z ligi.

A nie sam zrezygnowal? Imo gosc swietnie wykorzystal bug systemu i powinno sie tylko mu pogratulowac i wprowadzic przepis utrudniajacy/uniemozliwiajacy taki manewr od nowego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszony został jednak kolejny temat, który tyczy końcówki sezonu. Wiadomo, ze od marca mniej więcej wiadomo kto będzie o co grał, jedni będą walczyć o majstra, pudła itp, na drugim biegunie będą Ci którzy będą walczyć o pierwszy, czwarty, top3 pick w drafcie etc. I właśnie mi o draft chodzi, w realnej nba (do której z założenia dążymy, na ile się da) zespół, który ma najgorszy bilans ma tylko 25% szans na numer jeden. U nas natomiast ostatnie dni to siedzenie z kalkulatorami, cutowanie weteranów, etc etc.

 

Do czego dążę? Czy nie było by jakiejś możliwości by podobnie jak w prawdziwej lidze oprócz "rozstawienia" był też jakiś element losowy? Np najgorszy według obecnych wyliczeń draftowych zespól miał np 50% na pierwszy pick, przedostatni 30%, a trzeci od końca 20%? (Liczby podałem przykładowe, zarówno drużyn jak i procenty). 

 

Inna sprawa (najważniejsza) czy jest możliwość uczciwego wylosowania, i kto by to robił i na jakiej zasadzie by to było, ale ten temat można by poruszyć dopiero wtedy kiedy wogóle temat zostanie podjęty przez większa liczbę userów.

Oczywiście wszystko do się zrobić. Jednak aby nikt nikomu nic nie zarzucił to musiałaby to robić osoba niezwiązana z ligą. Na szybko przychodzi mi do głowy tylko jeden pomysł, czyli losowanie draftu w real NBA przenieść na FBXa. Czyli po zakończeniu danego sezonu ustalamy kolejność przed losowaniem (na obecnych zasadach jak draft, albo na podstawie kolejności w tabeli). No i dostosować kolejność draftu w FBX do wyników w losowaniu real NBA. Czyli jeśli ekipa z 1 miejsca spada na 3, to u nas byłoby podobnie, itd..

 

Jednak osobiście uważam, że pakowanie się w takie czynniki losowe, to już lekka przesada. Obecny system pozwala nam się cieszyć nie tylko ciekawą walką TOP5 ligi, ale również ruchami drużyn walczących o wysokie picki. Ciągnie to za sobą większą liczbę wymian, rotacji na FA, itp.. Reakcja jednej ekipy, może wymusić reakcję drugiej, itd.. Moim zdaniem jest to fajne, bo o ile przez cały sezon wymian jest jak na lekarstwo, to przy sprzyjających okolicznościach, w końcówce sezonu może ich być nawet dwa razy więcej. No a na tym to właśnie polega, aby się dobrze bawić.

 

Osobiście nic bym w tym względzie nie ruszał. A jeśli już większość chciałaby wprowadzać do naszej zabawy kolejny element, tym razem losowy. To uważam, że jednym rozsądnym rozwiązaniem byłoby branie wyników losowania z realu i przekładanie ich na naszą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przerzucam temat tutaj bo zarzuty robia sie coraz powazniejsze... i ciagle nie wiem co mialbym zmienic bo nie moge ustalic czy to opinia 2 wybranych osob czy szczegol, ktory umknal wszystkim w czasie aktualizacji.

 

Regulamin faktycznie mówi jednoznacznie, ale ten podpunkt jest niefortunny i nie zamierzam brać go pod uwagę.

!!!!!! Napisane 5 lat po glownej aktualizacji regulaminu...

 

Jeśli w ligach roto liga może zawetować trejdy, tym bardziej w ligach wielosezonowych, gdzie występuje jeszcze czynnik przyszłości teamu na wypadek rezygnacji tego czy innego usera, weto jest wręcz niezbędne.

Wlasnie wrecz przeciwnie - w ligach jednosezonowych liczy sie tylko najblizsze kilka miesiecy, wiec duzo latwiej oceniac wymiany. Gdy sie dolaczy do tego przyszlosc, takze ta dalsza, to mozna miec ogromna rozpietosc w zalozeniach i nie mozna nikomu zabraniac wiary w poprawe wybranych zawodnikow. Ktos kto dzisiaj jest scubem w 2018 bedzie robil 40-50fpg i cala sztuka go zidentyfikowac zanim zrobia to inni... ergo nie moga oni wetowac takich wymian bo nie podzielaja tych samych zalozen. W jednosezonowkach duzo trudniej tak z niczego zrobic cos bardzo wartosciowego.

 

A regulamin jest faktycznie niespójny, bo wychodzi na to, że manipulacje pod kątem lepszego picku poprzez trejdy są legalne, a poprzez ruchy FA już nie.

... bo AFAIK tak byc powinno!

Przeciez manipulacja poprzez trejdy nazywa sie "dobrym prowadzeniem druzyny"...

 

Poza tym jeśli komisarzem ligi jest Roger, to znaczy, że odnosi się on tylko do ligi FBX#1.

Ja, jako komish FBX#2 i jakby nie było, główny twórca salary poszczególnych zawodników, mogę chyba postulować o zmianę tego tworu zwanego regulaminem.

"II.6. Lista pensji wszystkich zawodników znajduje się w wydzielonym wątku na forum ligi i jest przygotowywana przez bulka [...]". Gdyby to robilo jakas roznice moge dopisac komisarzy innych lig.

 

Ja się odnosze za każdym razem, natomiast nie rozumiem powoływania się na oczywiście wewnętrznie niespójny i wadliwy w tej kwestii regulamin. Nie jest to zarzut w Twoim kierunku, bo wiem że na tym tle byłeś aktywny, ale stwierdzenie słabości tej konstrukcji. Dowodem jest to co się stało za przyczyną toduiego.

 

Jak już jesteśmy tacy złośliwie dorbiazgowi :smile: to zapis z punktu III.1.c. nie precyzuje kto i w jakiej sytuacji nie może zablokować wymiany. Wcześniej jest mowa o zaakceptowaniu, które według Twojej interpretacji nie ma z zaakceptowaniem nic wspólnego, co skrzętnie wykazałem.

Przeciez wyjasnilem z czego sie wzielo "zaakceptowanie" - na Yahoo guzik "accept" klika zarowno komisz jak i GMowie bioracy udzial w wymianie. W tym nie ma zadnej niespojnosci tylko doszukujesz sie jakiegos ukrytego znaczenia jednego slowa chociaz nie ma tam czego szukac [przynajmniej w moich intencjach].

 

Co do III.1.c. to wg mnie ponownie bardziej sie czepiasz gramatyki niz znaczenia.

Bo nie mam bladego pojecia jak z tego mozna wyciagnac wniosek, ze ktos moze wetowac.

 

W dalszych przepisach jest też przewidziana możliwość blokowania (czyli wetowania) wymian z FA dla poprawienia pozycji w drafcie. Kolejna niekonsekwencja.

Jak wspomnialem wyzej bulkowi to feature, a nie bug.

 

Przykład, dogadam się z ai3, czy Jendrasem, ten będzie brał mi 15 taków z FA a ja mu potem w dordze wymiany pocisne McCalluma, czokotelegram i kogo tam będzie chiał. Bedzie to nie do zablokowania? Fair ? Po sezonie jeszcze stwirdzę że sprzedaje pick z top 3 za cokolwiek i zbiorę zabawki pierdoląc rozgrywki...

Takich niecnych planow nie zablokujesz zadnymi przepisami bo komisarze nie sa od przepowiadania przyszlosci kiedy ktos planuje odejsc!

 

Z regulaminu poznikały wszelkie bezpieczniki, które kiedyś istniały, regluamin miał nam pomagać w grze, a nie uniemożliwać działania w kryzysowej sytuacji, a do tego teraz doszło.

Te możliwości reakcji trzeba przywrócić.

Postuluję odpowednie zmiany w regulaminie, zwiększenie liczby komisarzy ligi do 3 (1 techniczny -mertoryczny i 2 merytorycznych) i rotację tych 2, co sezon.

Jakie bezpieczniki poznikaly? Kiedy one dzialaly?

Bo to brzmi jakbys proponowal cos zupelnie nowego...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrecz przeciwnie - w ligach jednosezonowych liczy sie tylko najblizsze kilka miesiecy, wiec duzo latwiej oceniac wymiany. Gdy sie dolaczy do tego przyszlosc, takze ta dalsza, to mozna miec ogromna rozpietosc w zalozeniach i nie mozna nikomu zabraniac wiary w poprawe wybranych zawodnikow. Ktos kto dzisiaj jest scubem w 2018 bedzie robil 40-50fpg i cala sztuka go zidentyfikowac zanim zrobia to inni... ergo nie moga oni wetowac takich wymian bo nie podzielaja tych samych zalozen. W jednosezonowkach duzo trudniej tak z niczego zrobic cos bardzo wartosciowego.

Idąc tą drogą, to o każdym młodym można powiedzieć, że jest potencjalną gwiazdą ligi. Żaden trejd nie jest do cofnięcia, bo kiedyś McDaniels może coś zacząć grać? Powinniśmy się kierować stanem faktycznym i szansami na rozwój danego gracza biorąc pod uwagę realne możliwości, a nie jasnowidztwem.

 

 

"II.6. Lista pensji wszystkich zawodników znajduje się w wydzielonym wątku na forum ligi i jest przygotowywana przez bulka [...]". Gdyby to robilo jakas roznice moge dopisac komisarzy innych lig.

Nie zrozumiałeś. Ja się pod tym regulaminem nie podpisuję, choćbyś mnie dopisał. Jako komish FBX#2 mam do tego pełne prawo. A jakoś do tej pory zarzutów od uczestników ligi nie było, że jednego czy dwa trejdy "bezprawnie" cofnęłem.

 

 

 

... bo AFAIK tak byc powinno!

Przeciez manipulacja poprzez trejdy nazywa sie "dobrym prowadzeniem druzyny"...

I w zasadzie po tych słowach to szkoda czasu na jakąkolwiek wymianę argumentów. Bo to jest zwyczajna herezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tą drogą, to o każdym młodym można powiedzieć, że jest potencjalną gwiazdą ligi. Żaden trejd nie jest do cofnięcia, bo kiedyś McDaniels może coś zacząć grać? Powinniśmy się kierować stanem faktycznym i szansami na rozwój danego gracza biorąc pod uwagę realne możliwości, a nie jasnowidztwem.

Przeciez to jest sprzecznosc, ze z jednej strony przyznajesz marnosc naszego jasnowidzenia, a z drugiej chcesz blokowac wymiany, ktore wlasnie na tym sie opieraja. W przepowiadaniu dalszej przyszlosci nie ma jednoznacznego stanu faktycznego!

 

Nie zrozumiałeś. Ja się pod tym regulaminem nie podpisuję, choćbyś mnie dopisał. Jako komish FBX#2 mam do tego pełne prawo. A jakoś do tej pory zarzutów od uczestników ligi nie było, że jednego czy dwa trejdy "bezprawnie" cofnęłem.

Aha, to juz problem FBX2, a nie moj.

 

Plus wycialem ostatni cytat skoro uznales, ze to koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Deadline 31 sierpnia na wyrównanie liczby graczy do 13 w składzie. Kara to ban na waiver/fa od rozpoczęcia łowów przez miesiąc, plus wyrzucenie gracza draft&stash na listę waiver.

W zwiazku z nowymi ustaleniami proponuje taka zmodyfikacje punktu odnosnie draft-and-stash...

 

IV.6. Dozwolone jest wydraftowanie rookiego, którzy nie podpisał kontraktu z drużyną NBA i spędzi następny sezon poza nią [np w Europie czy Chinach]. Pensja takiego zawodnika będzie taka jaka była w dniu draftu, a GM zachowuje do niego prawa bez utraty slota do końca sierpnia tego offseason, w którym gracz podpisał kontrakt z drużyną NBA. W przypadku gdy taki zawodnik podpisze kontrakt w NBA i 1 września nie będzie dla niego wolnego slota w składzie drużyny FBXowej to zostanie nałożona na nią kara wywalenia tego gracza do puli i zablokowania pobrań na miesiąc od rozpoczecia sezonu.

 

Jakies uwagi? Cos jeszcze wymaga doprecyzowania?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.