Skocz do zawartości

Rumors, FA, trades (lato 2005)


antek

Rekomendowane odpowiedzi

Odszedł wspaniały koszykarz ale i człowiek...chyba nikt temu nie moze zaprzeczyc...Allan Houston zakończył kariere sportową. Niestety kolana nie wytrzymały, mimo ze zarabiał krocie szkoda mi tego w jaki sposób musiał pożegnać sie z basketem, myśle że przydałby się jeszcze w tym sezonie jako mentor dla naszych młodych strzelb jako kibic Knicks moge powiedzieć tylko...

 

 

Dziękuje Allan...na zawsze pozostaniesz w sercach fanów Knicks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem się zapytać fanów Miami, nawiązujac do naszej wcześniejszej dyskusji, jak oceniacie grę swej drużyny po 5 meczach przedsezonowych i co za tym idzie, zasadnosć letnich transferów Heat?...

 

przybliżę statystyki, żeby było łatwiej skomentować:

 

Walker - człowiek z lekkością gry - 40,4% z gry +22,2% za 3 (których odpala w meczu średnio 4,5) + 41,2% z osobistych świadczy o tym wybitnie....tak się zastanwiam Panowie - która z tych statystyk jest najgorsza? bo ja jakoś nie mogę się zdecydować...do tego w średnio 22,8 minuty tylko 10,6ppg, 4,8rpg, 2,2apg, 1,8spg i 3,2tpg....

 

Posey - człowiek, który ma być odpowiedzialny w Heat za obronę....no bo i za co innego (jeśli choć to mu się uda) ma być reprezentując żenujący poziom w ataku: 33,3% (!) z gry, 27,3% za 3 i 4 ppg w aż 27 minut gry....nawet nie wiem jak to skomentować...

 

Williams - Jasona zostawiłem sobie na deser - kto strzeli z jaką skutecznoscią rzucał do kosza w 5 meczach przedsezonowych? 31,3% (!!!) i 13,3% (!!!!!) za 3 i 5,8ppg mówi samo za siebie....ale czekajcie - on jest przecież od asyst, nie liczą na niego zbyt w ataku.....sorry - zapomniałem.....ufff - na szczęście 3 asysty na mecz w 30,8 minut go rozgrzesza.... :?

 

Payton - jedynie on na razie wypada ogólnie nie najgorzej....jeśli właśnie tylko 6,3ppg na 41,3% i (mimo wszystko mi bardzo imponujące) 5apg się po nim spodziewano w Heat

 

warto dodać, że w rzeczonych 5 meczach ze średnimi rywalami (uśredniając ich klasę - SAS, Memphis, Charlotte, Orlando, Detroit) Miami osiągnęło bilans 2-3.....tak że za najlepszy komentarz do tej sytuacji to chyba jego brak....

 

a mnie ciekawi komentarz kibców Heat - czy odpowiedzą najprostszą wymówką, że to tylko mecze przedsezonowe, że gracze są jeszcze nie zgrani, że grali na pół gwizdka, czy zaczną się zastanawiać nad celowością ruchów transferowych Miami w to lato i i już nie tak optymistycznie patrzeć w przyszłość (a co po niektórzy i drżeć o pewien zakład)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi komentarz kibców Heat - czy odpowiedzą najprostszą wymówką, że to tylko mecze przedsezonowe, że gracze są jeszcze nie zgrani, że grali na pół gwizdka, czy zaczną się zastanawiać nad celowością ruchów transferowych Miami w to lato i i już nie tak optymistycznie patrzeć w przyszłość (a co po niektórzy i drżeć o pewien zakład)?

Nie wiem czy jest tutaj wiele osób, które bardziej ode mnie ucieszyłaby taka gra Heat w sezonie, ale czy ktoś to nazywa wymówką czy nie to faktycznie tylko preseason, który oczywiście może w jakiś sposób świadczyć o formie poszczególnych graczy, ale wcale nie musi. Myślę, że podobnie podchodziłbym do tego gdyby Walker trafiał trójki z 50% skutecznością napisałbym to tylko preseason :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chocby wszystkie te wzmocnienia poki co byly niewypalami, preseason, brak zgrania itd, to podsumowac cale to zamieszanie wokol Miami Heat bedziemy mogli dopiero po PO na koniec sezonu. Co z tego ze teraz zagraja slabo, albo na odwrot, wejsc do PO wejda a tam dopiero zacznie sie zabawa, wiec mimo ze kibicem Heat nie jestem to negatywnie ich nowych graczy nie bede oceniac. Najwazniejszy czlowiek w tej druzynie i tak gra na srodku, reszta to tylko dodatki ktore albo sie dostosuja i zagraja na dobrym poziomie, albo nie i wtedy Heat moga byc w klopotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales greg dodac, ze Wade tez ma wiecej strat, a przeciez mowil, ze bedzie sie ograniczal... No i Shaq jeden mecz opuscil, co jest zapowiedzia tego, ze sie na bank polamie. Odpowiem ci dokladnie tym, czego nie chcesz uslyszec - to tylko preseason. Jak druzyna praktycznie kazdy mecz gra innym ustawieniem, probuje nowych rotacji, a do tego sklada sie z tylu nowych zawodnikow to, tym bardziej w meczach o zerowa stawke, takie wyniki wcale nie musza byc powodem do histerii czy przedwczesnych wnioskow. Jasne, ze poki co wyglada to marnie, ale potwierdzenie moze przyjsc dopiero w sezonie, a nie teraz. Priorytetem jest przetestowanie roznych wariantow i po prostu poznawanie sie, a nie parcie na zwyciestwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejszy czlowiek w tej druzynie i tak gra na srodku, reszta to tylko dodatki ktore albo sie dostosuja i zagraja na dobrym poziomie, albo nie i wtedy Heat moga byc w klopotach.

właśnie o tym mówię:)

 

Zapomniales greg dodac (...) No i Shaq jeden mecz opuscil, co jest zapowiedzia tego, ze sie na bank polamie.

nie mogę się powstrzymać od pochwalenia Cię za tą ironię:)...miło czyta się posty bardzo inteligentnych ludzi:)

 

Odpowiem ci dokladnie tym, czego nie chcesz uslyszec - to tylko preseason. Jak druzyna praktycznie kazdy mecz gra innym ustawieniem, probuje nowych rotacji, a do tego sklada sie z tylu nowych zawodnikow to, tym bardziej w meczach o zerowa stawke, takie wyniki wcale nie musza byc powodem do histerii czy przedwczesnych wnioskow. Jasne, ze poki co wyglada to marnie, ale potwierdzenie moze przyjsc dopiero w sezonie, a nie teraz. Priorytetem jest przetestowanie roznych wariantow i po prostu poznawanie sie, a nie parcie na zwyciestwa.

OK, przyjmuję to tłumaczenie....tylko zastanawiam się, czy fakt, że o punkty w sezonie będzie dużo trudniej i presja będzie większa spowoduje, że zaczną więcej trafiać....

 

tak czy inaczej nie bardzo możemy zatem kontynuować ten temat, bo i tak zawsze tłumaczenie kibiców Heat będzie takie samo - brak zgrania i próbowanie nowych ustawień - tylko z tego ich zdaniem wynika kiespka postawa "nowych" w Heat...będziemy więć musieli odczekać cały sezon na pełną ocenę.....może wtedy wreszcie nie tylko ja dopatrzę się kiepskiej klasy sportowej niektórych zawodników, a nie tylko, jak inni, problemów związanych z ich szeroko pojętą adaptacją w drużynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z Miami. oni jak SAS poszli po rozum do głowy ( nie mówie o tradech) i Pres totalnie odpuszczają. To jak bigBen w Allstarsgame. Te mecze nie dla nich ( Ben to świetny zawodnik ale na pokazach nie wypada mu bronic na maxa). Tylko zeszłoroczne popisy Sunsów były adekwatne do póżniejszego RS. SAS od lat grają całą 15 graczy, kombinują, mieszaja a potem maja zgraną paczkę. Mia również raczej podąży ta drogą. A graczy mają takich, że nie muszą walczyć o pozycję w druzynie. Myślę że szak to już porozdzielał i oby tylko nie przeholowali z luzem bo będzie płacz.

Ostatnie plotki transferowe?

Nene - chicago?, Pierce-denver? magloire-clips? maggette? barry i Nesterovic? Chyba nie przed gwiazdką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej nie bardzo możemy zatem kontynuować ten temat, bo i tak zawsze tłumaczenie kibiców Heat będzie takie samo - brak zgrania i próbowanie nowych ustawień

Nie przesadzaj greg, bo brniesz w skrajnosc. Rozumiem ogolnie dlaczego ci sie te zmiany w skladzie nie podobaja, ale trzeba tez zachowac jakis umiar. Posey'a rownales z gruntem, bo ma male bicepsy, a teraz dziwisz sie, ze ktos w preseason mowi ci, ze druzyna sie probuje zgrac... :) Wlasnie po to jest ten czas. A tlumaczenia kibicow Heat nie beda "zawsze" takie same. Kiedys ten mechanizm powinien jakos zaskoczyc i zafunkcjonowac, a jesli nie... to coz, spelni sie twoj scenariusz. Oczekujesz, ze juz w preseason ludzie zaczna ci przyznawac racje i padac u twych stop :wink: Zreszta w czasie trwania glownego sezonu tez czesto druzyny sie zmieniaja, dostosowuja itp. Spojrz na Houston i Denver rok temu. Kicha na poczatku, a z czasem sie zgrali. I to w sezonie, a nie preseason. Albo na Wschodzie Bulls. Tez w koncu cos drgnelo, nagle tryby do siebie przypasowaly i wio.

 

Nie wiem czy jest tutaj wiele osób, które bardziej ode mnie ucieszyłaby taka gra Heat w sezonie

Przestan, bo robisz sie jak Key :P

On tez jak pisze o Lakers, to nigdy nie zapomni przypomniec, ze jest ich najwiekszym haterem itd. A widze, ze u ciebie sie rodzi podobna chec wyroznienia sie w temacie zaczepek Heat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobisice jestem zwolennikiem teori ze Heat nie dokonczą tego sezonu w takim samym składzie jak go zaczeli, ale narazie nie ma co wysuwac takich wniosków. To tylko mecze przedsezonowe, dla zgrania, sprawdzenia taktyki, niewazne są wyniki, tak naprawde to wszystkim to ze Heat przegrali te mecz to lata koło tyłka, bo dla nich wazny jest tylko sezon. Tam moze dojsc do ewnetulanych zatargów miedzy graczami, jak nie bedzie cos sie ukłądało. I powiem Ci szczerze Gregg ze teraz jeszcez fani Żaru nie mają sie z czego tłumaczyc, bo jak sam napisałęs jeden argument, ze to tylko preseason jest wystarczajacy. Teraz jest jeszcze za wczesnie by w tym temacie wyciagac jakiekolwiek wnoski.

 

Dzisiaj w nocy udało sie wygrac, bilans sie zrównuje, nie ma powódów do obaw, jak narazie przynajmniej. U Walkera znowu kulałą skutecznosc, choc tym razem gorzej ogólnie a nie za 3, gdzie trafiał z całekim przyzwoitym %. Jeden z wielkiej czwóki czyli Shaq nie grał. Dobre mecze Wade'a i Williamsa. Pierwszy szgególnie dobrze w punktahc i przechytach a drugi ogólnie średnio, w niczym nic wielkiego, ale tez nie najgorzej. Czwarty z wielkiej czwórki-Payton- usunął sie w cien i ogólnie po statach niewidoczny. Juz niedługo sezon to zobaczymy jak to bedize sie układało juz w prawdziwej grze a nie o pietruszke. Dobry rozkłąd rzutowy jaki narazie panował, moze ulec zmianie wraz z presja jaka będize ciążyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Walkera znowu kulałą skutecznosc, choc tym razem gorzej ogólnie a nie za 3, gdzie trafiał z całekim przyzwoitym %.

Tak jak powiedziałem wcześniej, do formy graczy w preseason czy tym bardziej zwycięstw specjalnej wagi nie przywiązuje, ale to co już rzuca się w oczy a nie powinno dla dobra Heat to Walker wciąż ciskający za dużo trójek. Teraz Posey ma jeszcze jakąś kontuzję, ale chyba nic poważnego.

 

Upset about being run through a series of baseline screens, guard Dwyane Wade hinted he would like to get back to last season's offense, when he controlled the ball in the halfcourt and played off Shaquille O'Neal's low-post game.

 

That approach, however, thrived because of the ability of the Joneses to space the floor with their 3-point accuracy.

 

"We've got to find out what we've really got to do for the season," Wade said.

 

"Of course you're going to get frustrated as a coach and as a player, because you want things to work so fast. But to be good, you know it's not going to work overnight."

 

O'Neal's answer is to rev up a running game that produced only six fast-break points against the Pistons.

 

"I think right now we're a little bit too robotic," he said. "Whoever gets the ball should push it."

 

Wade już coś marudzi, że było lepiej kiedy grali jak w zeszłym roku :? Powienien wziąc poprawkę na to, że mają teraz kilku chętnych do gry z piłką więc albo nauczy się grać częściej bez niej albo będą mieli problem.

 

To wszystko oczywiście także wynika z braku zgrania tych zawodników ze sobą, i dlatego, że to dopiero preseason nie napiszę znowu, że to jest spowodowane tym, że style czy upodonbania tych graczy kompletnie do siebie nie pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj greg, bo brniesz w skrajnosc. Rozumiem ogolnie dlaczego ci sie te zmiany w skladzie nie podobaja, ale trzeba tez zachowac jakis umiar

nie wiem dlaczego tak sądzisz.....zachowuję umiar, opisałem tylko fakty - wcześniej z poprzednich sezonów, a teraz z obecnego pre...i są takie, że grają obecnie żenująco słabo i to podkreśliłem w poście....i nie potępiam ich w czambuł, bo jak Payton zagrał przyzwoicie to go pochwalilem za te 5 asyst średnio

 

Posey'a rownales z gruntem, bo ma male bicepsy

to była tylko jedna z rzeczy, za które go skrytykowałem...to Ty teraz popadasz w skrajność czepiając się mnie za to..... tym bardziej jakbyś nie wiedział, jak ważne jest w NBA przygotowanie fizyczne i jak wiele osiągają tacy sflaczali zawodnicy jak Posey.......i w ogóle jeszcze krytykujesz mój sąd o nim, w sytuacji gdy gra na razie beznadziejnie i tylko potwierdza to, co o nim pisałem.... :roll:

 

Oczekujesz, ze juz w preseason ludzie zaczna ci przyznawac racje i padac u twych stop Wink Zreszta w czasie trwania glownego sezonu tez czesto druzyny sie zmieniaja, dostosowuja itp. Spojrz na Houston i Denver rok temu. Kicha na poczatku, a z czasem sie zgrali. I to w sezonie, a nie preseason. Albo na Wschodzie Bulls. Tez w koncu cos drgnelo, nagle tryby do siebie przypasowaly i wio.

to potwierdza to, co napisałem w poprzednim poście - dalsza dyskusja jest bezzasadna i nie jest to popadanie w skrajność z mojej strony, bo tak jak mówisz, Heat podążając za przykładem innych z lat poprzednich mogą zacząć grać lepiej nawet dopiero w połowie sezonu, tak że z oceną ich gry trzeba się wstrzymać do jego końca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuscie sobie Miami- jeszcze będzie czas się z nich ponabijać w trakcie RS i PO :wink:

 

Mam coś, z czego ponabijać się możemy już teraz- otóż Knicks nadal chcą robic inteligentne trady- do Crawforda, Currego i Marburego chcą jeszcze dołączyć kogoś z dwójki Miles-Patterson. Już od jakiegoś czasu słychać, że Knicks chcą oczyszczać skład, ale nierozumiem jak chcątego dokonać skoro w plotkach transferowych pojawiają się nazwiska Ratliff czy tym bardziej Miles. Rozumiem, że chcą wytradować malika Rose, który w żaden sposób niepasuje do tej zbieraniny (bo to przydatny gracz), no ale jesli plan oczyszczenie NYK z kontraktów ma opierać się na oddawaniu 3-letniego i niewygurowanego w porównaniu z innymi kontraktu, za kontrakt Milesa to ja im gratuluję takiego planu :shock:

Jeszcze rozumiem PTB, którzy chcą oczyścić skład (który to już raz), ale jaki sens widzą w tym władze Knicks :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koniec spekulacji na temat transferu Jamaala Magloire'a został oddany do Bucks za Desmonda Masona, wybór w drafcie i jakąś kasę. Bucks robią się naprawdę ciekawi pod koszem Magloire, Gadzuric, Bogut, Smith, wygląda to dość imponująco, zdrowy T.J. Forda dwóch przepłaconych, ale jednak dobrych graczy Redd i Simmons i mamy poważnego kandydata do PO na wschodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to juz naprawde mocny sklad, juz w lecie załozyłem spory temat o bucks, niestety bez odzewu, juz wtedy widziałem w tym zespole duzy potencjał. Teraz to chyba numer jeden draftu moze usiasc nawet na ławce. Sila podkoszowa jak na wschód jest olbrzymia, dwoch graczy typowo ofensywnych: Magloire i Bogut+ defensywni: Smith+ Gadzuric. Tylko czasu do podzialu malo, ale nadmiar bogactwa to nic złego ( w jakims stopniu to nic złego :wink: ). Widac ze Bucks postawili na Simmonsa, jako startujacego SFa, co jest tylko z korzyscia dla nich, bo Desmond to jednak słabszy gracz, bardziej widwiskowy, ale jednak ma duz słabszy jumperek. Jeszcze gdyby TJ rozegral w miare dobry sezon pod wzgledem kontuzjii to widze Bucks zdecywanie w PO i to raczej przed Phily :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze jestem w duzym szoku, nie myslalem ze akurat pojdzie do Mil, chyba nikt tak nie myslal, bo nawet spekulacji zadnych nie bylo a tu taki psikus :? . W sumie uwazam ze GM Bucks jest geniuszem, maja jedna z najlepszych sil podkoszowych na wschodzie, ogromny potencjal i w sumie wszystkie pozycje sa solidnie obsadzone. Co do NOH to nie wiem po co im Mason, chociaz jak chca to niech maja, bardziej Mackowi nie mogli pojsc na reke :D, oby cos pogral, bo jak teraz da dupy to nigdzie sobie w NBA juz nie pogra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby TJ rozegral w miare dobry sezon pod wzgledem kontuzjii to widze Bucks zdecywanie w PO i to raczej przed Phily :)

Tak szczerze to ja w takiej sytuacji widziałbym ich na 6 miejscu po Pacers,Heat,Nets,Pistons i Cavs. Posiadanie tak silnej strefy podkoszowej może zdziałać naprawdę dużo dobrego dla gry takiego strzelca jak Redd, pass first point guard Ford, z dobrym zmiennikiem Williamsem, Simmons, Welsh, Kukoc no i rotacja pod koszem to już w ogóle kapitalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym z tymi bucks nie przeginał... Transfer bardzo zaskakujacy, ale...

 

Pamiętajmy, ze i TJ i Jamaal opuscili poprzednie sezony i dopiero wracają do formy... Simmons i Redd dostali juz kase, Bogut to rookie, no i jest jeszcze nowy coach...

 

Wg. mnie będą walczyc o 8 ale nie wyzej....

 

 

ps: antek: nie wiem po co podkreslasz "raczej przed Philly" kij... rok temu mowiles ze Magic są mocniejsi lepsi itp itd, a jak sie skonczylo wszyscy widzielismy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamroziło mnie jak to przeczytałem- a dlaczego? Bo juz zacierałem ręce na Magloire'a w Bulls :?

Cóż mogę napisać- ciekaw jestem która z ekip Central będzie poza PO- to swego rodzaju dywizja śmierci na Wschodzie- kazda (dosłownie0 każda ekipa ma szanse, wielkie szanse na awans do PO.

Pierwszy pick już przez tradem miał nieciekawie, bo mógł zaczynać z ławki, a teraz to już praktycznie przesądzone- napewnoi pierwsze mecze RS zacznie z ławy, ale to dobrze wróżyć będzie jego rozwoojowi

A co z Jamaalem- mam nadzieję, że przed tradededline wyląduje w Chicago (marzenie)

Co do opinii KaBe to zupełnie się nie zgadzam- Simmons może i nie będzie grał dobrze, ale o Reeda jakoś sie nie martwię, bo to niejest przypadek gracza, który zabłyszczał w jednym sezonie- on stale robił postępy i myśle, że jako strzelec sie niezmieni

Magloire miał poważną kontuzję, ale trzeba pamiętać, że to niejest nic przewlwkłego, co może zepsuć mu karierę- zepsuło sezon, ale nic nie wskazuje, żeby miało go to gręczyc do konca życia

Jedyną wielką niewiadomą jest TJ, bo w tak fizycznej grze jak NBA moze szybko wrócić do szitala, a ktręgosłup to nie przelewki

 

PS: Może i Antek sprowokował, ale obawim si, ze może mieć rację- Sixers mają płytszy skład, a już napewno mają mniej atutów w strefie podkoszowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.