Skocz do zawartości

Rumors, FA, trades (lato 2005)


antek

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że prędziej czy później jakiś klub zdecyduje się zaryzykować i podpisać go. Będą to "psie" pieniadze, ale jeśli Spree chce pograć w lidze jeszcze jakiś czas będzie musiał przystać na jakiekolwiek warunki. Ten sezon i tak jest stracony, ale jeśli poważnie myśli, żeby w kolejnym skusić kogos na zapłacenia mu większej gotówki to w tym roku musi udowodnic, ze jest coś jeszcze wart. Niewiem czy ktos zapłaci mu powyżej 3-5 baniek w przyszłym sezonie, ale zawsze to lepiej niz ligowe minimum dla weteranów jakim będzie musiał się niewatpliwie w tym sezonie zadowolić, o ile "dume" schowa sobie w kalesony. Na grę w czołowej ekipie raczej bym nie liczył, ale ktoś na dorobku moze się skusić, bo pozyskać gracza tej klasy chocby na rok za minimum to zawsze coś, a może się mu odmieni i zacznie byc liderem ( :lol:). Jeśli nie to nic straconego- wywala się go z klubu, a takie pieniądze jakie by zarabiał to przecież żaden problem w salary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Sprewella to były też negocjacje z Orlando, ale podobno Spree i jego agent chcieli dwuletniej umowy, a Magic oferowali 1 rok. Moim zdaniem ten upadek jest coraz niższy jeśli odrzuca się ofertę drużyny, która ma szansę awansu do PO i w której można by liczyć na solidną porcję minut (przepuklina Hilla i powrót prawdopodobnie w połowie grudnia, na SG chimeryczny Stevenson) i próbuje negocjacji z Atlantą, której nikt poważnie nie bierze pod uwagę w wyścigu o PO i w której połowa składu to SG/SF!!!

 

Może jeśli już spali za sobą wszystkie mosty (czyli odrzuci oferty każdej z zainteresowanych drużyn), to zrozumie swój błąd. Wtedy już chyba tylko pozostanie mu liczyć, że jakaś drużyna będzie potrzebowała strażaka i zwróci się do niego po ratunek. Szkoda mi tego gracza i nie wiem czy przypadkiem ta cała krytyka, która na niego spada nie należy się jego agentowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spree być może znajdzie pracodawców w Cleveland, gdzie podobno Ferry ma ochotę zaryzykować z nim w roli SG. Dla tej młodej ekipy to może byc dobre rozwiazanie jeśli oczywiscie Latrell stanie się weteranem z mózgiem. Jeśli tak się nie stanie to może stać się przyczyna braku w PO Cavs a więc chyba równoiznaczne z odejściem LBJa np do Chicago (może bym go nawet polubił :wink:). Co ciekawe agent Spreewella dementuje plotki- jak dla mnie to niech leci do Cavs. Zrobi się tam fajny bajzelek

 

W Nowym Jorku grzmi, a Marbury zaczyna martwić się czy wyląduje na ławce, czy też może w innym zespole. Podobno doszło nawet do sytuacji, że zaczął obwiniac taktykę Bropwna jako przyczynę kilku swoich złych decyzji, z których wynikły straty, ale chyba bardziej chodziło mu o fakt, że poprostu ma problemy ze zrozumieniem sposobu coachingu Larrego i narazie nie we wszystkim się potrafią dogadać. Czytałem dziś, że ogólnie mogą po 15.XII nastąpić wielkie zmiany w Knicks. Zagrożony jest JamalC, James podobno również nie jest zadowolony z roli jaką ma pełnić w zespole i może szybko opuści NYK, oczywiści ciągle Taylor i Rose są na wylocie, z tym, że teraz to PTB zaczęło stawiać warunki, czyli chcą AD za Pattersona ( :lol:).

Powoli wiele spraw się klaruje i chyba po gorącym lecie w NYK będziemy świadkami nie mniej gorądeco okresu do trede dedline :twisted:

W sumie to się nie dziwię Lareemu. Ajzaja nazbierał kupe dziwnych graczy i teraz każe z tego zrobic drużynę Brownowi- ja nie widzę innego wyjścia jak roszady w składzie, bo z tego co jest w Nowym Jorku naprawdę trudno byłoby zrobić zespół jakiego oczekiwałby trener- za dużo indywidualnosci lubujących się w grze po jednej stronie boiska i trzeba to trochę ukrócić, tlko czy trade Rose-Patterson może być dobry dla tego zespołu, że o trazie AD- Ruben nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spree być może znajdzie pracodawców w Cleveland, gdzie podobno Ferry ma ochotę zaryzykować z nim w roli SG. Dla tej młodej ekipy to może byc dobre rozwiazanie jeśli oczywiscie Latrell stanie się weteranem z mózgiem. Jeśli tak się nie stanie to może stać się przyczyna braku w PO Cavs a więc chyba równoiznaczne z odejściem LBJa np do Chicago (może bym go nawet polubił :wink:). Co ciekawe agent Spreewella dementuje plotki- jak dla mnie to niech leci do Cavs. Zrobi się tam fajny bajzelek

No nie powiem - jakby Bulls dostali LBJ i kogoś pod kosz (spełniłyby się plotki o Nene) to mielibyśmy ładną dynastię. Bo indywidualność i punkty z pod kosza to to czego młodym byczkom potrzeba (a jeszcze jakby LBJ zaczął być killerem w końcówkach...). A przy okazji obaj nie są starzy, nie sprawiają problemów. No pasują idealnie na typowgo byka :) dobrze że to się nie spełni :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Spree w Cleveland. Ta sytuacja w mojej opinii ciekawa, ale dosc ryzykowna. Prezde wszystkim Spree to gracz który zawsze kojarzył mi sie z problematycznym graczem. I to jest włąsnie to ryzyko. Nwet jak poczatkowo wezmie mało zielonych, potem moze wykócac sie strajkowac i inne głupoty :? Nawet pozornie jak obieca spokój, obawiam sie ze moez to nie trwac dlugo. Druga sprawa to jego poziom sporoty. TO juz nie te lata, ale w Cavs teraz ogromnie by sie przydał. Mimo ze sciagnieto kilk shooterów, narazie zawodza i poprawy gry zza linii 7:24 jak nie było tak i nie ma. Cavs to młody zespół, Spree jakby nie było koszykarz z bagarzem doswiadczen. Narazie bym nie siegał po tego koszykarza, zobaczymy jak sie to ułozy ten sezon, co bedą prezentowali dalej. Po nienajlepszym poczatku, narazie bym od razu nie siegał po zmiany. Zespól jest mocno zmieniony w lato, wiec nie dodawałbym jeszcze od razu kilku kolejnych dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie w tej sprawie. Zdecydowanie za duże ryzyko i za mała potrzeba kogoś takiego. Mamy kilku swingmanów na poziomie i nie widzę konieczności ściągania Sprewella, tym bardziej, że rozwijać ma się Jackson, któremy zabrałby sporo minut.

 

Tak w ogóle, to ciekawe co z jego formą sportową. W jaki sposób przygotowywał się do sezonu?

 

Wolałbym, aby w Cleveland podpisano Dajuana Wagnera (co z nim? wie ktoś?) lub Tractora, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie byli w składzie teamu z Ohio.

 

Mimo ze sciagnieto kilk shooterów, narazie zawodza i poprawy gry zza linii 7:24 jak nie było tak i nie ma.

W porównaniu z ostatnimi rozgrywkami jest poprawa i to naprawdę widoczna, o czym pisałem na forum Cavs i LeBrona. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z ostatnimi rozgrywkami jest poprawa i to naprawdę widoczna, o czym pisałem na forum Cavs i LeBrona.

 

Fajnie ze piszesz forum Cavs :) Moze z LeBron.e-nba.pl zmioenisz na

:arrow: Cavs.e-nba.pl :)

Zawsze byłem zwolennikiem stron klubowych a nie poszczególnych zawodników.

 

Jesli chodzi o rzuty za 3 to napisałem Ci staystyki z kazdego meczu tego sezonu, mam nadzieje ze wnioski wysuniesz sam. Co do poprawy to nie o to chodzi. Sciagnelismy zawodników strzelców wiec poprawa byc musi, ale nie jest tak dobrze,jak powinno to wygladac po sciagnieciu DJ i Marshalla i w tym jest cały sens, bo ze poprawa jest to nie wątpie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tym stwierdzeniem nie można się zgodzić. :wink:

 

Mój bład, faktycznie nie napisałem, ze poprawy takiej jakiej oczekujemy nie widac i stad cała dyskusja

 

EOT

Ok :) Jak cos to gg :) Mam nadzieje ze nie bedzie to kolejna 2 godiznna dyskusja jak bywało z wartoscia trenerska Larry'ego Browna :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://boss.streamos.com/wmedia/nba/nba ... _team1.asx

 

Wywiad z Garnettem, przed meczem z Wizards na zbyt zadowolonego to on nie wygląda, pisałem to już latem i dalej się tego trzymam to tylko kwestia czasu kiedy KG opuści Minnesote jak nie stanie się to w czasie tego sezonu to latem, ale będą naprawdę zszokowany jak za rok będzie dalej grał w koszulce Wolves.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no druzyny latwo wymieniac, ale konrety, o konkrety prosze ;-)

 

no o Bulls to juz joseph swego czasu wspominal bodaj wmiana za Chandlera, Nocioniego, jakiegos 'no name' i 1rnd pick...

 

Lakers kogo by oddali ?? Odoma + Mihma np ??

 

A Nets ?? Jefferson, Krstic...

 

zreszat nie wiem, nie sprawdzalem Salaries wiec tak strzelam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no druzyny latwo wymieniac, ale konrety, o konkrety prosze ;-)

 

No dobra tak dla zabawy jedziemy :)

 

Lakers- myślę, że Odom+Brown+ jakiś pick

Bulls-Chandler i myślę, że Wolves chcieliby wyrwać od nich Gordona+ ktoś do wyrównania salary

Nets-Jefferson i Krstic i ktoś do wyrównania salary

 

KG będzie chciał pójść tam gdzie będzie mógł powalczyć o mistrzostwo ma zdaje się trade kicker w umowie więc ma sporo do powiedzenia na temat tego gdzie ewentualnie pójdzie. Z mojego punktu widzenia chyba jasne jest jaka opcja mi najbardziej pasuje 8) Z Kiddem i Carterem też mógłby nieźle namieszać, Bulls nie wiem może gdyby tak Gordona nie było w ewentualnej wymianie, ale tak to chyba najmniej korzystny wybór dla Wolves i zdaje się, że zarówno w Nets z tą dwójką czy w Lakers w duecie z Kobe i Jaxem jako trenerem też miałby większe szanse na sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KG - 18.000.000

Atlanta: mało kto tam chce a i kontrakty graczy za niskie (oprócz JJ)-odpada

Boston: Pierce (14) ale nie ma PF do bloku więc nierealne a i brak szans na tytuł - odpada

Charlotte - za niskie kontrakty i brak szans na tytuł dla KG - odpada

Cavs - Ilgałka (10) + Marshal (5) lub Gooden (4) + Snow (4)zbyt jednostronny

Dallas - brak PF chyba że mega dil z zespołem mającym nadmiar PF wtedy Terry ( 7,5)+Daniels(5)+Howard 800k lub próba z Dampierem znając Cubana to nie ruszając Dirka wszystko możliwe ale warunek słaba gra w 1 cz. RS

Denver - raczej nie bo sprawe komplikuje kontuzja Nene

GS - Murphy (7)+Foyle(7)+Dunlevy(4) jesli facet jest możliwy w ogóle do ruszenia lub Pietrus(2) całkiem całkiem

Indy - raczej nie

Miami - wolę nic nie pisać choć KG pewnie nie miałby nic przeciw temu ale Wolves to nie idioci (Walker Haslem Posey = 18.000.000)

Mem: kto chce jeszcze Ediego?

Bucks: Smith (6)Gadzuric(4) Bogut(4) lub Magloire (8 ) i Smith Gadziuric (jakby tylko chciał na Zachód a nie chce) opcja z Bogutem byłaby dla Wolves nawet niezła a Bucks by walczyli o tytuł

NY - Jamaal 6.000.000 + Rose 6.000.000 + Frye 2.000.000 + Ariza 600k

( jeszcze brakuje)

może A.Davis 14.000.000 ( za rok wolne miejsce w salary)+Frye+Ariza

Raczej nie bo to juz desperacja

NJ: Jeff (10)+ Krstic(1)+Jackson(5) lub Collins (5) ale czy Jeff z Walliem mogliby grać na 2 i 3?

Bulls - Chandler 11.000.000 ( nie wiem dokładnie czy tyle?)+Nocioni (2,5)+ Songalia (2) troche mało ale + Duhon to za dużo ( 2, 8 )

Pytanie do fanów Bulls: oddalibyście tych 4 graczy?

Orlando - sprawę komplikuje wysoki kontrakt hilla a i Howarda poświęcać nielogicznie Cato (8 ) Howard (4) Garitty (4) troche mało

NOH - zespół za słaby a Maglore już poszedł wiec nie ma czym handlować ( prawda Maćku?) - Mason Brown Andersen = 18

LAL: Odom (11) +Mihm (4)+Slava(3) lub Odom+Brown (7,5)

Philly - niemożliwe bo za wysoki kontrakt ma Webb a w minn pewnie by go nie chcieli Dalembert Iggi Korver to razem 11 (mało)

LAC: przy dobrej grze mało realne no ale:

Maggette (6,5)+Rebraca(5)+Livingston ( 3,2 gdy zdrowy) nadal mało a zamiana za Branda (13) przy jego dobrej grze zbedna

Phoenix Amare dostał 12 nie po to by sciagać KG a inne wymiany zbyt jednostronne Marion (13) Bell (5) lub Thomas (6)

Toronto: zawsze najlepszy gracz stąd w miarę szybko uciekał więc...

Bosh(3) + Rose (15) lub Bosh + Williams (6) i MoPeterson (5) mało

Washington :Jamison (14)+ Butler ( 2,5) lub Jamison + Thomas (5)

Portland - zbyt młody i słaby zespół Zach (10) i Ruben (6) lub Miles (7)

Kings: Peja (8 ) Thomas (6) Skinner (5) lub Rahim (5) tu też czas na zmianę lidera!

SSS: Lewis (8 ) Fortson (6) Radman (3) lub Collison(2) sensowne

Houston: Howard (6) Swift (5) Wesley (5)

ju ta: Boozer (11) wciąż spada w rankingach a bez AK47 (10) znów KG osamotniony bo w bloku trzeba oddać Giricka lub harpinga (4) lub co gorsza Okura (8 )

SAS: nie ma takiej potrzeby choć jakby KG zagrał na 3 to by dopiero był szał jak go kryć razem z TD i nawet drewnianym centrem: Manu (7) Nester (6) lub Nazr (5) oraz Barry (4)lub Bowen (3) strata Manu bolesna ale finley lub barry mogliby być S5 z łatwością

Osobiście do Pistons bym KG nie ściągał a tym bardziej za Wallece'ów bo mogłyby obie strony stracić

decydujące zdanie ma gracz: więc walka o tytuł: Lal raczej nie a Mia raczej niemożliwe a w SAS Detroit i Indy maja gotowe koncepcje gry a i PF mają i nie muszą sie wzmacniać na tej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od kontraktu. wiadomo że z niewolnika nie ma pracownika ale czy Wolves moga pozwolić sobie na karny Trade? raczej nie ale nie znam umowy. Opcja z Bogutem lub Howardem byłaby dobra ale salary cup wymusza wziąć jakiegoś baboka na parę lat. W razie wymuszenia przez KG tradu to ostatecznie NY i opcja z Antonio jest niezła a frye pokazuje się z niezłej strony. Raczej powinno się dąrzyc do wymiany 1:1 lub 1:2 i tu Brand to ideał a i LAL lub Nets realne. Tylko się zastanawiam. Rozpędzono starych Netsów bo cięcia finansowe na Martinie a teraz mają mieć 3 Panów ponad 12 mio? O co chodzi? A idealną zsyłką jest Atlanta ( mozna wyszarpać parę talentów i Haringtona) lub Boston z Piercem albo Toronto ( Bosh i babok Rose)

A nie zapominajmy jak grać potrafi KG!!! Jeśli jako fan SAS rozważyłbym oddanie Manu to fani Bulls chyba Gordona tym bardziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie widzisz opcji takiej jak w przypadku cartera ?? ze przy nacisku na wymiane Wolves biora co maja ??

 

Nie, KG ma inny charakter niż Vince czy parę innych gwiazd gdyby było inaczej już dawno zażądałby tej wymiany. Jednak widać, że sytuacja już zaczyna go dobijać, zdaje sobie sprawę, że ma 30-lat na karku, zostało mu kilka dobrych sezonów a parspektywy są nieciekawe, co on w najlepszym razie może osiągnać z tą drużyną :?: już o awans do PO będzie cieżko a jak się uda to zakończy się to na odpadnięciu w pierwszej rundzie. Jeżeli jednak dojdzie do tego, że Kevin będzie chciał odejść nie zacznie dawać publicznie do zrozumienia, że tak jest, żeby Wolves mieli lepszą pozycję do negocjacji.

 

Nie ma zbyt wiele drużyn, które po ściągnięciu takiego gracza będą w stanie zbudować wokół niego drużynę mogącą w najbliższym czasie walczyć o mistrzostwo bo taki byłby niewątpliwie cel tej drużyny jak i samego KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na forum Lakers pisalem, ze powinni oni czym predzej brac Sprewella, zeby w tym sezonie jakos sie zabezpieczyc. Nie wiem, jak wy i wasze informacje, ale mnie sie wydawalo, ze Spree jest na wyciagniecie reki dla niemal kazdego, kto go zechce. Ale wedlug tego, co przeczytalem na Hoopshype, to wcale tak nie jest i oferty minimalnej placy Latrellowi nie odpowiadaja. Jego agent mowi, ze jesli Spree ma dostawac takie oerty, to juz predzej rozwazy odpuszczenie tego sezonu i poszukanie roboty w nastepne lato, a kto wie, czy nie emeryture. Czyli znow unosi sie duma.

 

Sprewell, who infamously explained his rejection of Minnesota's overture by saying he had "a family to feed," is unemployed and, according to his agent, willing to sit out the season rather than play for the NBA veteran's minimum of $1.1 million. "Anyone who thinks he should play for that, that's absurd," Sprewell's representative, Bob Gist, told SI.com this week. "He might as well retire." "Latrell doesn't need the money that badly. To go from being offered $7 million to taking $1 million, that would be a slap in the face."

Jest takze info, ze Spreewelem rzeczywiscie interesowalo sie kilka, a w tym Lakers. Jednak teraz juz wiadomo, ze proponowali za malo kasy lub jakies inne "zniewagi", jak np. wchodzenie z lawki...

 

Gist said the Detroit Pistons, L.A. Lakers and Denver Nuggets have expressed interest in signing Sprewell since NBA training camps opened in October, but none was a good match for his client. Salary cap inflexibility hampered the Lakers, and Sprewell balked at Detroit's intention to use him as a sixth man off the bench.

Z klubow mogacych powalczyc o cos forse ma chyba tylko Miami. Kluby calkiem slabe nie maja interesu w podpisywaniu Sprewella, bo bardziej im sie oplaca rozwijac mlodzierz. A klubu ze srodka tabeli? Moze tam jest jakis szmal wolny, ale jakos sobie nie przypominam. W kazdym razie rodzina Sprewella byla bardzo wymagajaca i za 7mln/rok nie dala rady sie wyzywic. Musieli ostro zacisnac pasa, ze teraz zeszli do takiego poziomu, ze nie potrzebuja juz nawet jednego miliona na egzystencje :)

 

 

 

MOD

Jako że lato 2005 mamy już zdecydowanie za sobą (śnieg za oknami :wink:) postanowiłem zamknąc ten topic- kolejne plotki omawiac będziemy w temacie Rumors, trades- sezon 05/06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.