Skocz do zawartości

Zbiorczy temat wakacyjny 2010. plotki, transfery, newsy.


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

tylko czemu rockets zrobili ten ruch? wiem dlaczego reszta na to poszla ale po co rox lee?

$$$

 

Oszczędzają 28 mil $ w przeciągu całego kontraktu i 10 mil $ (wliczając luxury) w tym sezonie.

 

Oczywiście zgadzam się z tym, że Ariza>Lee i pewnie gdyby nie oszczędności, to Rox by na to nie poszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troy ma fajną deske ale tylko bronioną.

 

 

"tylko" :D

Murphy jest co najmniej dobrze zbierającym wysokim i nie zmieni tego to, że lepiej zbiera w obronie niż w ataku.

 

Do tego jest mięciutki i w ataku bliżej 5 metrów właściwie nie podchodzi. Rzuca sporo trójek co jeżeli nie nazywasz się Nowitzki nie jest czymś czego się specjalnie oczekuje od PF'a szczególnie,

od PF oczekuje się efektywnego zdobywania punktów. a że nie ma żadnego bonusu za styl, więc bez znaczenia jest jak Troy to robi - ważne że jest bardzo skuteczny.

 

że w drużynie ma kto to robić. No i jego obecność w obronie ogranicza się właściwie TYLKO i wyłącznie do wcześniej wspomnianych zbiórek.

no tak, bo Lee z kolei to jest dopiero defensor...

 

ogólnie próbujesz wytykać wady Murphy'ego (i na dobrą sprawę masz częściową rację tylko odnośnie D), ale nie uzasadniasz krytykowania oddania Lee za Troy'a (czyli inaczej mówiąc co takiego - i jak wiele - daje Lee, że szkoda go oddawać za TM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariza to nie jest gosc ktory zatrzyma paula za 2 lata w noh... jasne jest fajny ale oni potrzebuja all-stara zeby cos z tego wyszlo. jesli juz chca miec wsparcie dla cp3 to niech wala po jego ziomka carmelo lub w tym trejdzie niech sie nie jebia dorzucaja throntona i sprobuja wyciagnac grangera bez udzialu innych.

pacers mieli artesta, wybrali grangera ktory mial byc drugim ronem wiec oddali tego pierwszego (dochadza jeszcze problemy pozaboiskowe ale mieli zabezpieczenie na ich szczescie, tylko c***owego goscia dostali w zamian)

teraz wybrali george'a czyli nowego grangera wiec mysle ze jak nie w tym to w nastepnym sezonie danny out.

lubie goscia od poczatku. umie wszystko, jako druga opcja bylby wg mnie swietny. cp-granger-west-okafor nie jest zle. do tego solidny sg i moze uda sie zatrzymac cp

 

a pacers? collison-rush-george-murphy-hibbert i do tego na lawce m.in stephenson ktory moze byc mocny w przyszlosci.

w lato sporo kontraktow im spada. chyba beda mieli jeden z wiekszych budzetow do wydania. wezma z fa np przybille i jr smitha. moga zbudowac sobie lawke, wziac kogos do s5 do wyboru do koloru, szkoda tylko ze nastepne lato nie bedzie takie obfite w mocnych gosci

 

po co rockets lee nie wiem. oby to nie przeszlo w takiej formie, nie chce trevora w noh :)

 

edit:

k**** to juz oficjalnie niestety, szkoda arizy

 

i jeszcze trade noh z raptors wright za belinelliego, to za slabe wmocnienia zeby zatrzymac chrisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Piszę to wszystko z perspektywy kibica Pacers i cieszę się, że go już nie ma. Jeśli idzie o Nets, którym też poniekąd kibicuję to też nie wiem czy Murphy to dobry pomysł. Lopez i Murphy to nie jest para najtwardszych sk****synów po tamtej stronie Atlantyku, plus Troy jako, że ma swoją markę będzie chciał sporo pograć (CY) i może się to trochę odbić na Favorsie.

 

od PF oczekuje się efektywnego zdobywania punktów. a że nie ma żadnego bonusu za styl, więc bez znaczenia jest jak Troy to robi - ważne że jest bardzo skuteczny.

Jasne, ale przynajmniej w Pacers, gdzie system był bardzo oparty na ciepaniu trójek nie sprzyjał PFowi, który również gra daleko od kosza. Nie przez przypadek Pacers byli w ogonie ligi jeśli idzie o zbiórki w ataku. I nie chodzi mi o to, że Murphy ma zbierać po 6 piłek w ataku, po prostu jego nieobecność sporo też utrudnia drugiemu wysokiemu, który z nim gra walkę na atakowanej desce. Zobaczymy, w Nets są Harris, williams, którzy lubią penetrować tak więc wyciąganie obrońcy z pod kosza przez Murphy'ego może jakieś tam korzyści przyniesie.

 

Murphy jest co najmniej dobrze zbierającym wysokim i nie zmieni tego to, że lepiej zbiera w obronie niż w ataku.

 

Przecież nie napisałem, że nie jest ;) . Ale to trochę mało jak na 12 milionów za sezon. I znów piszę to z perspektywy Pacers bo to im "zawalał" salary przez 3 lata. Nets być może przedłużą go potem za piątek, nie wiem faktem jest, że jak na to co robił, a właściwie czego nie robił był mega przepłacony. To nie jest Dirk, który może sobie grać na dystansie a na resztę lać bo prawie zawsze te jego 25 punktów zrobi różnicę. 15 punktów Murphy'ego jest fajne ale nie niweluje słabiutkiej obrony, ogólnej miękkości, i szwendania się po obwodzie kiedy więcej dobrego dla drużyny (Pacers) wynikło by gdyby nie bał się przyjąć kilku łokci pod koszem.

 

no tak, bo Lee z kolei to jest dopiero defensor...

Ok, ale czemu kierować się minimalizmem? Lopez nie jest wybitnym obrońcą za to w ataku już radzi sobie bardzo przyzwoicie, tak więc dobrze by było sparować go z kimś, kto robi różnicę po swojej stronie parkietu. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 

No i na sam koniec, Troy jest w CY tak więc pewnie cyfry będzie kręcił takie jak dotychczas czyli przyzwoite/fajne ale jakoś do tej pory nie przekładało się to specjalnie na dyspozycję zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czemu kierować się minimalizmem? Lopez nie jest wybitnym obrońcą za to w ataku już radzi sobie bardzo przyzwoicie, tak więc dobrze by było sparować go z kimś, kto robi różnicę po swojej stronie parkietu. Tak mi się przynajmniej wydaje.

ej, no oczywiście :) ale jak tak będziemy patrzeć z perspektywy kibica danej drużyny, to niemal do każdej wymiany można mieć jakieś "ale". a mi po prostu chodzi o to, że nets pozyskali lepszego zawodnika kosztem gorszego, do tego w ostatnim roku kontraktu, więc jak coś pójdzie źle, to bez żalu się z nim rozstaną. poza tym w sumie wzmocnili się pod koszem (no dobrze, "pod koszem" ;]) robiąc tym samym więcej miejsca (minut) na obwodzie dla Williamsa - to tak trochę w odpowiedzi na zarzut, że Troy będzie ograniczał Favorsa. bo może i faktycznie będzie, ale z drugiej strony ten ruch daje pole do popisu dla Terrence'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ruch ze strony Nets. Lee był fajny, ale Murphy jest zawodnikiem na pewno lepszym a poza tym, tak jak napisał lorak, jak nie będzie szło po naszej myśli to po sezonie się z nim pożegnamy. Na duch potrzeba było kogoś na czwórkę a na obwodzie jest kim grać, więc tym bardziej jestem na tak. Mimo wszystko jednak uważam ten offseason za przegrany.

 

Pacers też ładnie wyjdą na tej wymianie, NOH trochę gorzej ale też na plus, a Rockets w mojej opinii stracili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten trejd chyba ze wszystkich stron.

 

Kolejny dobry ruch Moreya, Ariza zupełnie się nie sprawdził jako główna opcja ataku, po (koniecznym) ściągnieciu superefektywnego scorera w osobie Martina, trzeba było się zdecydować na Battiera albo Arizę i wybór mógł być w tej sytuacji tylko jeden. Lee akurat tam się wpasuje, niezła obrona, niezły rzut, niekoniecznie wielkie minuty plus jeszcze spore oszczędności dla Rox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden Ariza nie zatrzyma CP3, ale wyniki drużynowe mogą.

a ktoś jak Trevor był im potrzebny, pewnie mniej będzie oddawał głupich rzutów, a więcej open 3 po podaniach Paula, za to w obronie jest mocnym punktem no i w kontrze idealny.

CP3-Thorton-Ariza-West-Okafor to naprawdę mocna i dosyć zbilansowana (trochę szkoda Chandlera, bo gdyby był zdrowy to jednak byłby lepszy niż Okafor w obronie, a i tak jest komu rzucać...) piątka, niestety brak ławy im się odbije czkawką w tym sezonie, ale po drobnych zmianach (sensowny roles za Peję) i drafcie już w przyszłym roku mają realne szanse (bo Teksas powoli się chyba kończy...) na pierwszą czwórkę zachodu, a to może skłonić Chrisa do pozostania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tej wymiany jest tylko jeden zwycięzca i nazywa się on Pacers, to jest wymiana jak gdyby zaprojektowana pod ten team ja wiem że NOH może sobie mówić że coś tam wartościowego wyciągnęli w postaci Arizy ale imo to spieprzyli totalnie bo ta ekipa nie wydaje mi się być potęgą na zachodzie więc Paul za sezon out i oni ostają się z niczym, a mieli rewelacyjnego Colinsona i możliwość wymienienia Paula za prawie wszystko co jest w lidze, ale w sumie leje na to są w tej samej konf co Jazz więc nad ich losem płakać nie będe.

 

Gratki dla Indy już podobnoi Ford jest jakoś dogadany żeby go wypieprzyć i na pg mamy Colinson i Stephenson, chyba najbardziej jarowy duet w całej lidze będzie, pod koszem Tyler i Hibbert a na sg/sf George/Granger cudnie to wygląda, żeby tylko O'Brian tego nie schrzanił to będzie 8 murowanie albo przynajmniej nadzieje na wyjebistą przyszłość.

 

Wogóle taką pake nygeró jak Indy wyciągneli w tym drafcie to się chyba zdarza raz na stulecie :D George( tak Joe można się jarać już teraz kolesiem w pełni na to zasługuje :) ) Strephenson, Magnum i nawet ten Landry to poprostu jest :shock: Cholera i to w "białym" stanie takim jak Indiana :) Czyli teraz o miano białości tylko Utah może pretendować :D ( nawiasem mówiąc już poważnie to liczba białych w obu ekipach się zgadza teraz u nas AK/Hay/Memo w Indy Tyler/MikeD/DunkerMcrobersts :) tak powinno być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indiana:

pg: Collinson-stephenson-price(ale chyba jakas kontuzja, nie?)

sg/sf: Grenger-George-Rush-Mike-Posey- dantaj

pod koszem:

hibbert-foster-ty-salomon

 

na obwodzie duzo i jest z czego wybirac, pod koszem bida,

indiana powinna tradowac za jakis wysokich, nie mowie tu o wysylaniu grangera ale kontrakt mike'a, dantaj czy nawet brandon za jakiegos pf'a to by bylo cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noh mogli wiecej sobie zazyczyc za collisona, szczegolnie ze pacers byli na niego ostro napaleni od jakiegos czasu.

dunleavy za okafora? hornets juz jakis czas chca sie go pozbyc a w indy zostala dziura pod koszem. wiem ze okafor-hibbert to bieda w ofensywie ale emeka w koncu moglby grac na swojej pozycji. w dodatku rzucac jest tam komu, na po w tym roku moze nie straczyc i moze znowu wyciagnal kogos fajnego w drafcie. w offseason do wziecia bedzie randolph, tylko ciekawe czy nie osiadzie na laurach po podpisaniu czegos podobnego do boozera. ale randolph-okafor-hibbert-tyler to niezla rotacja podkoszowa. do tego swietny,mlody obwod i za jakies 2 lata walka w czubie wschodu z heat bulls i magic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym collisonem to już bez przesady

pograł pół sezonu z d-ligowcami, najebał fajnych cyferek ale to tyle

horntes z jego zajebistymi cyferkami nie byli w stanie wygrać meczu

 

lubie go, jest młody fajny, szybki, dobry obrońca ale nie można o nim mówić jako o jakimś fundamencie do budowania mocnej play-offowej drużyny. tym bardziej że indy oprócz tego ma pizdowatego grangera i dwóch dobrych rookich.

ich wielka nadzieją jest rozwój hibberta, bo pokazał że może być siła pod koszem w tej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tej wymiany jest tylko jeden zwycięzca i nazywa się on Pacers, to jest wymiana jak gdyby zaprojektowana pod ten team ja wiem że NOH może sobie mówić że coś tam wartościowego wyciągnęli w postaci Arizy ale imo to spieprzyli totalnie bo ta ekipa nie wydaje mi się być potęgą na zachodzie więc Paul za sezon out i oni ostają się z niczym, a mieli rewelacyjnego Colinsona i możliwość wymienienia Paula za prawie wszystko co jest w lidze, ale w sumie leje na to są w tej samej konf co Jazz więc nad ich losem płakać nie będe.

jak dla mnie zdrowi Hornets mają takie same szanse na skończeniu nawet na drugim miejscu na zachodzie jak reszta drużyn. Mają też wygasający kontrakt Stojaka więc kto wie też jakie okazje pojawią się w lutym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym collisonem to już bez przesady

pograł pół sezonu z d-ligowcami, najebał fajnych cyferek.

Collison przeciw najlepszym sześciu defensywom w ostatnim sezonie:

 

cha - 2 mecze, 24 ppg, 6.5 apg, 5 rpg, 54.8 FG%, 92.3 FT%

mil - 2 mecze, 20 ppg, 8.5 apg, 5 rpg, 42.9 FG%, 88.2 FT%

orl - 2 mecze, 21.5 ppg, 8 apg, 2 rpg, 45 FG%, 62.5 FT%

lal - 3 mecze (21 mpg), 14.3 ppg, 3.7 apg, 2 rpg, 55.6 FG%, 100 FT%

bos - 1 mecz, 25 pts, 9 ast, 3 rbs, 62.5 FG%, 80 FT%

cavs - 2 mecze, 19.5 ppg, 8.5 apg, 4 rpg, 50 FG%, 100 FT%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wszyscy się spuszczają nad tym, jak to Indiana wygrała w tym dealu - dostali to czego szukali, to fakt, Collison jest młody fajny, szybki, będą z niego ludzie - w sumie to chyba już są :D , ale Indy, jakby na to nie spojrzeć oddała sporo i została im bida pod koszem, albo może lepiej powiem została im bida pośród wysokich... :mrgreen:

 

A właśnie NJ, do których trafił Troy, wg mnie ładnie przy tym transferze podziałało - dodali trzeciego, tym razem doświadczonego gracza do swojej rotacji podkoszowej, a oddali jednego z kilku SG, o powiedzmy zbliżonej wartości.

 

Innymi słowy Pacers znacznie wzmocnili się w jednym elemencie, jednocześnie znacznie osłabiając się w innym, podczas gdy Nets znacznie wzmocnili się w jednym i nieznacznie osłabili w innym.

 

Tak ja to widzę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilans NOH z Collisonem w S5 to 14-23. Jak na rookie PG, który z miejsca ma zastąpić najlepszego gracza ligi na tej pozycji całkiem nieźle. A no i jeśli porównamy statystki Collisona i Paula z ich debiutanckich sezonów per36 wychodzą nam bardzo podobne cyferki (TS% wręcz identyczne). Nie żebym tu od razu wróżył Darrenowi taką samą karierę bez przesady. Ale mimo wszystko dostaliśmy fajnego PG młodego pokolenia, właściwie za nic (bo Troy i tak by odszedł i prawdopodobnie za dużo mniej). Nikt tu nie mówi, że Pacers startują do walki o top4 na wschodzie, ale na pewno najpoważniejszą dziurę w drużynie załatali praktycznie zerowym kosztem.

 

Byle teraz tego nie zjebać, Ford do widzenia, Rolle dostaje kontrakt i niech sobie pograją z Tylerem (jak będzie zdrowy) na PF. O nic nie walczymy, presji żadnej nie ma. A i przy O'brienie small ball z Grangerem też jest możliwy

 

Chyba, że by się dało kogoś z trójki Dahntay-Rush-MikeD puścić np. z Solomonem za jakiegoś PF'a, chociaż nie widzę nikogo kto by się specjalnie nadawał. Można poczekać.

 

Ja się jaram ;) .

 

EDIT

 

Pacers się osłabili? Z Troyem czy bez i tak nic by bez PG nie było.

Rozumiem, że Collison nabijał cyferki w c***owej drużynie, za to Murphy całą karierę poniżej ECF nie schodził do tego jako co najmniej druga opcja w drużynie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie. wiem ze miał magicowe cyferki, tylko zapomniałeś napisać ile z tych meczów hornets wygrali.

a jakie to ma znaczenie skoro oceniamy poziom gry jednego zawodnika? do tego debiutanta w bardzo słabym zespole (zobacz jakimi to lineupami grali hornets z Collisonem w S5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.