Skocz do zawartości

Czym mozemy sie pochwalic?


pitti_8

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem to i już sam nie wiem... Sikorski jak wspomniał Kily rzucił kilkoma farfoclami, największym w Bydgoszczy, a Komorowski czuł się tak pewnie jakby jutro miał się wprowadzać do Pałacu...

 

Patrząc szerzej, może ta nowa jakość (Sikorski) byłaby ciekawsza? Czy lepsza to nie wiadomo, ale spróbować chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam dostrzegać szczegóły i tym jednym szczegółem mnie Komorowski odepchnął. mimo ,że nie był nigdy moim faworytem lub ulubieńcem to człowiek ,który deklaruje się Konserwatywnym Liberałem na pytanie o in vitro odpowiada ,że powinno to się finansować z budżetu. czy ludzie w tym kraju nie zrozumieją ,że ludzie ,którzy kształcili się w tamtym systemie ,zdobywali tytuły naukowe na tamtych uczelniach to odbija im się to na poglądach i mimo,że się uważają za wielkich opozycjonistów i bohaterów solidarności tak naprawdę są bardzo podobni do tych co byli po drugiej stronie. mamy przykład z PiSu ,którzy chcieli zrobić komunę solidarnościową.

jeśli Komorowski będzie startował to mój głos ląduje u Olechowskiego. w drugiej rundzie może na mnie liczyć w walce z obecnie najjaśniej nam panującym prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cenie specjalnie Komorowskiego ani Radka. Jednak przeszlosc u Olszewskiego(wedlug Kaczystanu jedyny prawdziwy rzad po 89', oprocz ich IV RP oczywiscie) w ROPie i przede wszystkim jego głebokie poparcie u Gowina(czyli dawne pisowskie skrzydlo niesmiertelnego Jasia Rokity, premiera z Krakowa; ogolnie to Kraków moze by ,,dumny'' z politykow jakich wyhodowal :roll: ). Poza tym dalej mam w pamieci jego kompromitacje przy wybieraniu szefa NATO, a moglismy ugrac przynajmniej tyle co Turcja. Ma gówno nie kontakty za granica, tak jak zreszta Bronek. Tyle, ze Donek oczekiwal od niego, ze posrednio przez powiazania zony bedzie nam latwiej uprawiac dyplomacje. No i sie Donek rozczarowal. Rusofobiczna przeszlosc, choc to najslabszy argument przeciwko niemu. Co jeszcze, to boje sie co tam jemu i Gowinowi bedzie chodzic po glowie jak juz Raduś bedzie prezydentem...

 

Sikorski w swojej kampanii prawyborczej strzelił tyle samobójów, że jego poparcie i tak jest imponujące.

to tez.

 

Komorowski jest bardziej wyważony w wypowiedziach i wydaje mi sie byc rozsadniejszy. Jako partyjny prezydent, powinien sie sprawdzic. Poza tym Tusk nie ma innego wyboru. Buzek bylby w sam raz, ale na razie mu sie nie chce(jego kadencja w UE trwa tylko 2,5 roku). Pasowalby ze swoim stałym ładnie brzmiącym pi****leniem o solidaryzacji, solidarnosci Europy etc. czy inna gładką gadką.

 

jeśli Komorowski będzie startował to mój głos ląduje u Olechowskiego

Olechowski bedzie latwo zgnieciony w kampani(thanks piskorski) i sama M. Olejnik nie pomoze. Dla mnie to strata glosu, ale whateva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzek bylby w sam raz, ale na razie mu sie nie chce(jego kadencja w UE trwa tylko 2,5 roku). Pasowalby ze swoim stałym ładnie brzmiącym pi****leniem o solidaryzacji, solidarnosci Europy etc. czy inna gładką gadką.

 

Buzek kompletnie się nie nadaje. Dla niego to maksimum bycie marszałkiem sejmu czy parlamentu europejskiego gdzie właśnie trzeba robić dobrą minę do złej gry. Jako premier był beznadziejny a jako prezydent z jego "ciepłym" podejściem go nie widzę.

 

Poza tym dalej mam w pamieci jego kompromitacje przy wybieraniu szefa NATO, a moglismy ugrac przynajmniej tyle co Turcja.

kompromitacja to mocne słowo. mamy jakieś głębokie przekonanie ,że nam się wszystko należy ale niestety tak nie jest. na górze kto inny rozdaje karty a my musimy się uśmiechać. polak szef nato po 20 latach upadku zsrr to za szybko.

 

Komorowski jest bardziej wyważony w wypowiedziach i wydaje mi sie byc rozsadniejszy. Jako partyjny prezydent, powinien sie sprawdzic

Co jeszcze, to boje sie co tam jemu i Gowinowi bedzie chodzic po glowie jak juz Raduś bedzie prezydentem...

no jeśli premier ma być silny to co to za różnica? wolę reprezentatywnego prezydenta ze znajomością języka, po szkole renomowanej i nie pobrudzony tymi wszystkimi lewicowymi i prawicowymi gierkami rodem z prlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tangiers napisał(a):

Poza tym dalej mam w pamieci jego kompromitacje przy wybieraniu szefa NATO, a moglismy ugrac przynajmniej tyle co Turcja.

 

 

kompromitacja to mocne słowo. mamy jakieś głębokie przekonanie ,że nam się wszystko należy ale niestety tak nie jest. na górze kto inny rozdaje karty a my musimy się uśmiechać. polak szef nato po 20 latach upadku zsrr to za szybko.

Nie o to mi chodzilo. Od początku nie wierzyłem, że Sikorski dostanie tak ważne stanowisko. A dochodzące głosy o tym, że w D.C. i Brukseli boja się o przeszłość Radka w rusofobicznym rządzie Pisu, jego wypowiedzi o rurociągu, podczas gdy obecnie najważniejszym zadaniem Nato beda ,,kontakty'' z Rosją, tylko mnnie w tym przekonaniu utwierdziło. Po prostu trzeba było sie wycofac w odpowiednim czasie i poprzec Rasmussena w zamian za jakies mniej lub bardziej ważne stanowiska.

 

nie pobrudzony tymi wszystkimi lewicowymi i prawicowymi gierkami rodem z prlu.

ja w to nie wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wybacz, jeśli uraziłem czyjeś poglądy. żyje w takich czasach, że naprawde polityka dla mnie jest rzeczą bardzo daleką i w ogóle się nią nie interesuje,

oczywiście, nie życze śmierci nikomu ale tak jak ktoś napisał w innym temacie - codzinnie na polskich drogach ginie 15 osób, nikt jakoś ich nie opłakuje. więc dla mnie prezydent czy osoba biorąca udział w wypadku to też człowiek, której należy się szacunek po śmierci, dlatego jeśli zbytnio nie przejmuje się tymi 15. osobami, które giną codziennie na drogach, to tak samo nie będę przejmował się prezydentem. z mojej strony tyle.

peace n love

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, nie życze śmierci nikomu ale tak jak ktoś napisał w innym temacie - codzinnie na polskich drogach ginie 15 osób, nikt jakoś ich nie opłakuje. więc dla mnie prezydent czy osoba biorąca udział w wypadku to też człowiek, której należy się szacunek po śmierci, dlatego jeśli zbytnio nie przejmuje się tymi 15. osobami, które giną codziennie na drogach, to tak samo nie będę przejmował się prezydentem. z mojej strony tyle.

:shock:

niektórzy chyba naprawde nie zdają sobie sprawy z tego co się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co pomyslalem to sabotaz. taki paranoik ze mnie.

 

denerwuje mnie ten caly cyrk co jest obecnie na naszej klasie/gg/facebook. swieczki i wogole ludzie robia cholera wie co.

 

Nigdy go nie lubilem jednak nalezy sie mu szacunek i spokoj.

 

zgodnie z zasada “umarl krol – niech zyje krol” dajmy im spokoj. glupie jest tylko to, ze kaczynski zapisze sie do historii jako ten prawicowy co zginal w katastrofie, a nie za cos czego dokonal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mistrzabeatki

 

Dziwisz wczoraj w telewizji powiedzial, ze ,,inicjatywa'' pochówku Kaczyńskiego na wawelu wyszła od ,,rodziny'' i ,,wielu(kilku) innych osób''. Wspomnial jeszcze,ze w tej sprawie Jarosław do niego kilka razy dzwonil.

 

 

Ps. Przesadzane jest ocenianie prezydentury Kaczyńskiego, przez pryzmat tej tragedii co w tej chwili zaczyna miec miejsce. Miejmy nadzieje, ze jak juz emocnie opadna, to dojdziemy do wniosku, ze sa to dwie osobne sprawy.

 

Ps2. Dziwie sie ludziom, ktorzy protestuja przed ta kurią w Krakowie. Nie maja co robic? Decyzja zostala podjeta i juz jej nie zmienia. Mozna sie z nia nie zgadzac, ale nie w taki sposob, przynajmniej nie do pogrzebu. Po tym mozna zaczac jakas powazna dyskusje, ale nie w tej chwili i nie w taki sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ziobrą jest ten sam "problem".

 

A co do inicjatywy, to wiadomo, że nikt się nie przyzna. Ale dziwisz wyglądał na zaniepokojonego. Politycy z otoczenia Kaczyńskich stanowczo zaprzeczali, jakoby rodzina w ogóle wiedziała o możliwości pochówku na Wawelu przed spotkaniem z kardynałem (Duda nazwał takie insynuacje absurdem). A w całą sprawę zamieszana była większa ilość osób i "odpowiedzialność" rozejdzie się po kościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński nie wystawi Ziobry. Przeciez Ziobro od jakiegos czasu robil podchody w partii, Kurski podobnie. Przez cos takiego Jarosław wyslal do PE Ziobre, a Kurskiego bardzo odsunął od siebie(zamieszanie z biurem poselskim Kurskiego etc.). Szczerze, jesli mialbym do wyboru tylko ich dwoje, czyli Jarka i Ziobre to glosowalbym na Jarosława. On ma chociaz jakas ideologie(chociaz sie z nia nie zgadzam), trzyma sie swoich zasad. A Ziobro jakby dostal oferte od PO do wejscia do Rządu to by od razu poszedl, bez zastanowienia; dalej mam w pamieci jego codzienne wystapienia jako min. sprawiedliwisci - publiczne osądy. Człowiek wzbudza we mnie antypatie porownywalna tylko z Migalskim i Gowinem. Poza tym Ziobre bedzie PO moglo atakowac w kamapani.

 

Dziwisz jest zaniepokojony. Widzi jakie kontrowersja wywarła jego decyzja,a najwyrazniej sie ich nie spodziewal. Sam nie wie za bardzo co teraz robic, stąd pomysl o krypcie prezydenckiej. Mowil jeszcze, za on tylko myslal o mszy na rynku, a nie o pochowku na Wawelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jesli mialbym do wyboru tylko ich dwoje, czyli Jarka i Ziobre to glosowalbym na Jarosława. On ma chociaz jakas ideologie(chociaz sie z nia nie zgadzam), trzyma sie swoich zasad.

Ciekawe podejście... Hitler, Stalin czy Husajn też mieli swoje ideologie, których się trzymali... ;]

 

Jeśli dla Ciebie wartością jest trzymanie się swoich "zasad" (a raczej urojeń) przez polityka, które są idiotyczne to gratuluję... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Polacy wybiorą Jarka (w co nie wierzę, chociaż kto wie - nasz naród jest na tyle cudowny że mogą wybrać Jarka, dlatego że jego brat zginął w katastrofie samolotu) to wstydu na arenie międzynarodowej ciąg dalszy. Prezydent bez pierwszej damy... przecież brak żony w tym wieku świadczy o człowieku !! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak do tego zamknietego tematu:

 

O ja pierdziele...

 

@elwariato

jaka postawa antypatriotyczna? od tego jest tylko krok do slow - 'my jestesmy tu gdzie wtedy a wy tam gdzie stalo zomo' ... patriota ma byc tylko ten ktory zgadza sie ze wszytskim co dzieje sie w kraju i z kazda decyzja?

wstydem bedzie jesli ktos bedzie kontynuowal protesty w dniu pogrzebu, ale teraz?

do tej pory mowiono o fantastycznej postawie polakow, ale we wtorek wlasnie sprobowano nas poroznic i sie to Dziwiszowi i Kaczynskiemu udalo (nie wierze ani jednemu, ktory mowi o decyzji rodziny, ani drugiemu mowiacemu o namoach kosciola ktorym ulegla rodzina). pierwsze glosy z kurii o opcji z Wawelem pojawily sie przed poludniem, decyzja zostala podjeta o 18. w tym czasie sporo glosow sprzeciwu zdazylo sie pojawic - bylo pewne co bedzie moglo sie dziac, jaka moze byc reakcja spoleczenstwa - ale nie Dziwisz wyszedl przed kamery tv i powiedzial ze chce by ta decyzja laczyla polakow (laczyla tak jak on chce, a nie w taki jaki bylo widac na ekranie obok na przebitkach z palacu prezydenckiego i przejazdu M.Kaczynskiej do palacu...)

dla Ciebie zalosni polaczkowie wychodza przy okazji takich sporow, a ja mysle ze zalosni polaczkowie wychodza i psuja nastroj kontrowersyjna decyzja dzielaca ludzi (i to w momencie gdy na okolow w kazdym wiwiadzie mozemy slyszec jak skromnym czlowiekem byl prezydent Kaczynski, jak wazna byla dla niego historia, kultywowanie symboli i solidarnosc spoleczna...)

 

@mistrzBeatka

po i sld nie bedzie protestowac bo po pierwsze umieja sie w odroznieniu od politykow pis powstrzymac od walki politycznej na ekranach tv w czasie zaloby, a po drugie politycznie jest im to i tak na reke kiedy prezes pis (jak pisalem 2-3 strony wczesniej, od momentu ogloszenia decyzji moim zdaniem nie widzimy juz brata blizniaka prezydenta tylko prezesa pis...) do spolki z Dziwiszem strzelaja sobie w stope. Czesc polakow bedacych ciagle w smutku byc moze pod wplywem emocji zmieni swoje zdanie co do Kaczynskiego (bedac 24h na dobre zarzucani informacjami o jego zaslugach dla kraju, zrobionymi jeszcze za zycia), ale taka samo czesc moze ta sytuacja zniesmaczyc a reszte odsunac jeszcze dalej od pis...

a co do pochowania to wydaje mi sie ze beda potrafili sie lepiej zachowac i nikt nie bedzie sie pchal na Wawel, a dzialanie teraz nasz a potem wasz to raczej moze tylko wychodzic z otoczenia pisowego co mielismy chocby w momencie

 

@bula

prezydent 'wszystkich polakow' jak najbardziej wierze ze cos takiego, ze bedzie moglo sie powtorzyc,

jakby nie jechac po Kwasniewskim za jego problemy z golenia czy poprezydenckie choroby filipinskie i jakby nienawidziec go za to ze byl 'komunista' (bo to jest 99% zarzutow jego przeciwnikow...) to ciezko byloby chyba nie dostrzec, jak w polityce wewnetrzne wychodzila mu koabitacja z rzadem Buzka jak potrafil nie zaogniac stosunkow wewnetrznych nie probojac kombinowac z konkordatem czy ustawa antyaborcyjna, jak szorstka stala sie jego przyjazn z Millerem przez to ze nie chcial byc prezydentem sld, a w sprawach zewnetrznych pomoc (zamiast walki o krzesla) przy wporwadzeniu nas do NATO i UE i na sam koniec jego mediacje na Ukraninie

 

@Krzemyk

w USA wieksza wladze ma prezydent, kongres moze tak samo jak u nas prezydent blokowac wiekszosc ustaw ktore chce przeprowadzac, jednak byc moze z powodu wiekszego ogarniecia ludzi w izbie reprezentantow i senacie udaje sie czesciej przekonywac raz republikanow a raz demokratow do swoich pomyslow prezydentom USA.

 

 

a tak poza tym moze nieco bardziej zwiazane juz z tym tematem nie uwazacie ze bedzie nieco wstyd dla Polski, ze czlowiek ktory pewnie zostanie wybrany na prezydenta nie umie j. angielskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze post pod postem:

mozemy sie pochwalic ze jednak mamy bardzo popitolony kraj....

 

15 kwietnia 2010 r. Minister Infrastruktury podpisał rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach w terminie od dnia 16 kwietnia 2010 r. do dnia 19 kwietnia 2010 r.

 

Przepisy rozporządzenia wprowadzają zakaz ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, na obszarze całego kraju w terminie:

 

od dnia 16 kwietnia 2010 r. od godziny 18:00 do dnia 19 kwietnia 2010 r. do godziny 6:00.

 

Zakaz ten został wprowadzony w celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w związku z przewidywanym wzmożonym ruchem pojazdów związanym z uroczystościami żałobnymi dla uczczenia pamięci ofiar tragicznego wypadku pod Smoleńskiem.

za mi.gov.pl

 

no i zamiast przekonywac zwyklych ludzi do transportu publicznego udupia sie cala spedycje na caly weekend, ehhh :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.