Skocz do zawartości

Czym mozemy sie pochwalic?


pitti_8

Rekomendowane odpowiedzi

mało kto pamięta ze na początku lat 90 miał liberalne poglądy na takie tematu jak aborcja, rodzina itd. a dla zbicia kapitału politycznego, sprzedał swoje poglądy

Bzdura. PC głosowało za obowiązującą do dzisiaj ustawą o planowaniu rodziny, która znacząco ograniczyła możliwości dokonywania aborcji w tym kraju i podobnie jak PiS odwoływało się do chrześcijańskich wartości. Kaczyńskim zawsze stawiano dużo wymyślonych zarzutów, ale akurat "sprzedawanie poglądów" nawet mnie zdumiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało kto pamięta ze na początku lat 90 miał liberalne poglądy na takie tematu jak aborcja, rodzina itd. a dla zbicia kapitału politycznego, sprzedał swoje poglądy

Bzdura. PC głosowało za obowiązującą do dzisiaj ustawą o planowaniu rodziny, która znacząco ograniczyła możliwości dokonywania aborcji w tym kraju i podobnie jak PiS odwoływało się do chrześcijańskich wartości. Kaczyńskim zawsze stawiano dużo wymyślonych zarzutów, ale akurat "sprzedawanie poglądów" nawet mnie zdumiało.
Przecież jak na ''konserwartystów'' to jest liberalna ustawa i sprzeczna z chrześcijańską doktryną. I o to pretensje miało lobby radiomaryjne, jarek z pis puszczając oko obiecywał zaostrzenie i na obiecywaniu się skończyło, tak to sprytnie rozegrał ze zostało po staremu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ustawa nie ma nic wspólnego z liberalizmem, podziemie aborcyjne i turystyka aborcyjna z tego powodu są w Polsce wyjątkowo rozwinięte, a wychodzą z tego później takiej akcje jak w przypadku osławionej niedawno Alicji Tysiąc. Nie chce mi się w to zagłębiać, ale jeżeli to nazywasz "sprzedaniem poglądów", to ja nie wiem jakich sformułowań należy używać w przypadku naszej ogromnej większości naszej sceny politycznych skoczków.

 

A że sprytnie to rozegrał i zostało po staremu to dowód co najwyżej na to, że w rzeczywistości nie chciał tego zmieniać i pozostał wierny swoim dawnym przekonaniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego liberalizm ?

 

Chyba w ogóle nie rozumiesz tego co napisałem.

 

A że sprytnie to rozegrał i zostało po staremu to dowód co najwyżej na to, że w rzeczywistości nie chciał tego zmieniać i pozostał wierny swoim dawnym przekonaniom.

Którymi handlował, grając zwolennika skrajnych rozwiązań, by zdobyć radiomaryjny elektorat.

 

Z jednej strony wartości chrześcijańskie, z drugiej łagodne podejście do aborcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że mamy ustawę liberalną jak na konserwatystów, co jest bzdurą. Tylko skrajni prawicowcy mogliby to jeszcze zaostrzyć, czyli pewnie zakazać w ogóle aborcji w imię tego, że jak kobieta ciężarna może umrzeć, to "tak chciał Bóg". Przymiotnik liberalny jest pokrewny do rzeczownika liberalizm, więc nie wiem czego mogę tu nie rozumieć.

 

Z jednej strony wartości chrześcijańskie, z drugiej łagodne podejście do aborcji

Podejście nie jest łagodne w żadnym razie. Ustawa jest wyjątkowo restrykcyjna, a że Jarek grał również na skrajny, dość liczny elektorat Radia Maryja to mi się też nie podoba, ale bez tego by nie wygrał wyborów. A w rzeczywistości jest wyjątkowym w polskich warunkach politykiem, który ma dość konkretne poglądy i się ich trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani PC, ani PiS nigdy nie były partiami skrajnego konserwatyzmu.

 

Naprawdę to nie ma sensu. Napisałeś, że Jarek miał liberalne poglądy w takich kwestiach jak aborcja. Poparł ustawę wyjątkowo konserwatywną w tym względzie (chyba w Europie nie ma nigdzie tak bardzo skierowanej na prawo) i ani na chwilę nie chciał iść z nią w kierunku bardziej liberalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani PC, ani PiS nigdy nie były partiami skrajnego konserwatyzmu.

ale jak się zrobiło wolną przestrzeń z elektoratu lpr - samoobrony to trzeba po niego sięgnąć. kaczyński zrozumiał ,że nie ma co szukać elektoratu wśród większych miast czy inteligencji to używał haseł populistycznych aby go przeciągnąć. zwykła elastyczność polityczna. więc jak ktoś mi napisze/powie ,że polityk nie zmienia poglądów to aż mi się śmiać chce. chyba jedyną partią ,która nie zmienia swojego kierunku ,swojego postępowanie to SLD ,ale akurat oni do mnie nie trafiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoobrona to akurat lewica i ja nie przeczę, że Jarek nie jest zapatrzony na władzę. To jest podstawowy cel, aby mieć jak największy elektorat i on również stosował już różne zagrywki, z których niektóre odbieram bardzo negatywnie, ale w realnym działaniu on się nie zmienił. W moim przekonaniu to jest wyjątek, który oprócz choroby na władzę naprawdę ma swoją wizję państwa.

 

Nie powinni więc pisowcy na każdym kroku epatować na lewo i prawo jak to oni tradycyjnie chrześcijańscy nie są, bo ich postawa nie ma z wartościami chrześcijańskimi aż tak wiele wspólnego.

To jest właśnie zagrywka w celu zdobywania jak największego elektoratu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się takie zagrywki, religia powinno być poza polityką, religią też nie powinno się kupczyć dla słupków sondażowych.

Mi też się to nie podoba i się tu w pełni zgadzam.

 

na władzę naprawdę ma swoją wizję państwa.

właśnie! chciałbym aby w końcu ktoś mi to opisał.

Nie mam czasu się teraz zagłębiać w tak zawiłe kwestie. Lepiej chyba poczekać na rozpoczęcie jego kampanii, gdzie zapewne przedstawi bardzo konkretne rozwiązania.

 

I taka ciekawostka. Komorowskiego wzięto pod lupę w ciągu ostatniego roku. Ani razu nie wypowiedział się na tematy gospodarcze. A wydawałoby się, że to stosunki międzynarodowe są największą z wad kandydata PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadna nowosc. Dlatego zreszta ten tchorz ucieka od publicznej debaty z takimi ludzmi, jak chocby Korwin-Mikke ktory szybko by mu wylozyl jak bardzo malowanym pseuodliberałem jest.

to ,że Korwin-Mikke ma takie niskie poparcie to jest patologia.

 

Nie mam czasu się teraz zagłębiać w tak zawiłe kwestie. Lepiej chyba poczekać na rozpoczęcie jego kampanii, gdzie zapewne przedstawi bardzo konkretne rozwiązania.

 

rozumiem ,że nie masz czasu i ciężko Ci napisać chociażby dwa zdania o wizji Kaczyńskiego bo jej nie ma albo jest niezrozumiała ale chciałbym abys się postarał. bardzo mnie to ciekawi bo tak naprawdę żaden z moich znajomych popierających Kaczyńskiego nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie a jak odpowiada to słyszę populizm w najsłabszym wydaniu. to rozumiem ,że nie ma wizji tylko ją przedstawi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.