Skocz do zawartości

BIG SEVEN czyli chodzi o jedno! Mistrz 2010


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

wg +/-

lebron ma 8 gości na plusie w tym 4 z lawki

kobe ma 6 gosci na plusie w tym 2 z lawki

 

lebron ma 9 gosci, w tym 5 z lawki ktorzy rzucaja w kazdym meczu minimum 5ppg

kobe ma 7 gosci, w tym 3 z lawki ktorzy rzucaja w kazdym meczu minimum 5ppg

 

nie bardzo wiem skąd wziąłeś te dane, bo według adj +/- lakers mają w tym sezonie czterech zawodników z wynikiem dodatnim (Kobe +15, Atest +13, Odom +2.6 i Gasol +0.8) natomiast cavs tylko dwóch (LJ +22, Varejao +20).

 

natomiast patrzenie na samo ppg nic nam tu nie powie, bo na to ma wpływ kilka czynników, jak np. ilość rozegranych minut czy to, że lakers są jedną z najszybciej grających drużyn (6 miejsce), a cavs jedną z najwolniej (25). w sumie jak zrobimy pace adj i per36 to tak to będzie wyglądało (zawodnicy z rozegranymi co najmniej 100 minutami):

 


MP pts pts MP

1192 Kobe Bryant 27,3 26,7 LeBron James 1260

910 Andrew Bynum 16,3 17,5 Mo Williams 1181

748 Pau Gasol 16 16,2 Shaquille O'Neal 620

547 Shannon Brown 13 13,7 J.J. Hickson 621

537 Jordan Farmar 12,9 13,1 Zydrunas Ilgauskas 707

981 Ron Artest 12,1 12,8 Daniel Gibson 550

243 Josh Powell 12 12,1 Delonte West 531

132 Adam Morrison 10,5 10,4 Jamario Moon 517

237 Sasha Vujacic 10,1 9,3 Anderson Varejao 935

947 Lamar Odom 9,9 9,2 Anthony Parker 941

846 Derek Fisher 9,0

152 Didier Ilunga-Mbenga 7,7

czyżby jednak lakers mieli szerszy skład? szczególnie że tu i tak nie jest uwzględniony Walton.

 

zresztą i tak sęk w tym, że tu wszystko trzeba rozpatrywać w kontekście PO. tak więc po pierwsze, o ile wykluczyć kontuzje, to szerokość składu nie ma znaczenia, bo i tak rotację w PO zwęża się zwykle do 8 graczy. po drugie, historia pokazuje, że lepiej mieć drugą (czy nawet trzecią) opcję, która w razie problemów lidera weźmie ciężar gry na siebie, niż grupkę bardzo dobrych role playerów, ale którzy „głupieją” gdy liderowi nie idzie. po trzecie, Mo teraz gra świetnie, właśnie tak, jak można tego oczekiwać od drugiej opcji. ale ostatnie PO były z jego strony rozczarowaniem i dopóki nie pokaże, że i w maju może tak trafiać, dopóty nie ma mowy by support LeBrona stawiać ponad supportem Kobe. szczególnie że i tak nawet taki Mo, który trafia wszystko, to gorszy zawodnik od Gasola, Odoma, Artesta (D!) czy Bynuma (choć on akurat teraz gra kiepsko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda Lorak ze nic nie nawiazales do tego jak do siebie support Cavs pasuje, nawet Shaqa uzywaja glownie z innym wysokim jumpshooterem i maja fantastycznych 3pt shooterow, chyba najlepszych w lidze. Kobe z 3pt shooterow to ma Fishera i Artesta, a w dodatku obaj sa pod tym wzgledem sredni. poza nimi to same scruby, jakies Vujacicie, Farmary...

 

Jak mozna tak napisac??

czlowieku wez Ty czytaj co piszesz przed wyslaniem....

ostatnie 3 mecze pod wzgledem ORtg:

 

Sacramento 94.5

Phoenix 120.4

Golden State 115.7

 

Lakers zatrzymywali przeciwnikow srednio w tym sezonie na ~99

tym bardziej ze grali z Phoenix dwukrotnie w tym sezonie i

12 listopada 98.1

6 grudnia 98.9

 

tak wiec widac, ze bez Artesta defensywa Lakers ulega znacznemu pogorszeniu i nie sa juz nawet blisko 1 miejsca w defensywie jakie zajmowali z Ronem.

 

defensive raw +/-

 

          on      off     net

Artest 96.8 110.3 -13.5

Kobe 99.2 105.3 -6.2

Odom 97.0 106.1 -9.1

Gasol 100.0 100.9 -0.9

Bynum 101.5 99.0 +2.5

Fisher 101.5 99.2 +2.2

ta historia potwierdzona jest przez surowe +/- z 82games.com. jak wynika z tej tabelki Lakers najbardziej cierpia gdy Artest schodzi z boiska i pokrywa sie to z danymi z meczow bez Rona. Artest ma najwiekszy impact na defensywe Lakers BY FAR.

 

defensive adj +/-

 

          on      off     net

Artest 96.03 109.67 -13.65

Kobe 99.87 104.32 -4.45

Odom 97.78 106.04 -8.27

Gasol 101.76 99.87 1.90

Bynum 102.30 98.58 3.72

Fisher 101.74 99.62 2.12

potwierdzaja to rowniez dane z basketballvalue.com. Artest jest wg nich zdecydowanie najlepszym defensorem Lakersow i bez niego nie radza sobie nawet w przyblizeniu tak dobrze jak z nim.

 

biorac pod uwage historie tych zawodnikow w +/- to ten sezon nie jest jakis wyjatkowy. Artest zawsze byl swietnym obronca (i wychwycalo to +/-), a Gasol czy Bynum nigdy nie byli wspaniali.

 

nie ma wiec sensu wychwalac duetu Gasol-Bynum w obronie, bo chociaz sa obaj dobrymi defensorami, to poprawa Lakers w tym elemencie nie jest dzieki nim a Artestowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lora(cz)k(u) nba.com

cavaliers +/-

http://www.nba.com/statistics/plusminus ... =Cavaliers

lakers +/-

http://www.nba.com/statistics/plusminus ... =Cavaliers

lakers i cavs maja podobne bilanse, oraz podobna iloscia punktow srednio wygrywaly. lakers rzucaja rednio 3 punkty wiecej od cavs ale i traca 3 punkty wiecej. jest o roznica ale nie mozna powiedziec, ze skrajnosc jak bobcats i suns

zatem mamy 2 podobne druzyny, z podobnymi bilansami, z podobnym sumarycznym + druzyny. i widac, ze wsrod kawalerzystow jest 9 z lebronem gosci na +, czyli 9 gosci mialo wplyw na taki stan rzeczy, a po stronie la jest 7 tskich gosci z la.

 

oczywiscie, ze ppg nie oddaja calosci. ale zawsze jak parzylem na zespoly, to z reguly ci lepsi lawkowicze mieli min 5ppg. rozejrzyj sie obecnie po lidze i z reguly rezerwowy, ktory ma 5ppg jest wazna czescia rotacji kazdego zespolu. tak samo jest we wszystkich innych zespolach jak magic, celtics itd.

 

i nie udowodznisz mi, ze teraz lbj nie ma szerszej lawki o 2 solidnych gosci. pozniej jeszcze cos dopisze w tym watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artest ma najwiekszy impact na defensywe Lakers BY FAR.

 

defensive adj +/-

 

          on      off     net

Artest 96.03 109.67 -13.65

Kobe 99.87 104.32 -4.45

Odom 97.78 106.04 -8.27

Gasol 101.76 99.87 1.90

Bynum 102.30 98.58 3.72

Fisher 101.74 99.62 2.12

potwierdzaja to rowniez dane z basketballvalue.com. Artest jest wg nich zdecydowanie najlepszym defensorem Lakersow i bez niego nie radza sobie nawet w przyblizeniu tak dobrze jak z nim.

 

biorac pod uwage historie tych zawodnikow w +/- to ten sezon nie jest jakis wyjatkowy. Artest zawsze byl swietnym obronca (i wychwycalo to +/-), a Gasol czy Bynum nigdy nie byli wspaniali.

 

nie ma wiec sensu wychwalac duetu Gasol-Bynum w obronie, bo chociaz sa obaj dobrymi defensorami, to poprawa Lakers w tym elemencie nie jest dzieki nim a Artestowi.

na pewno Artest ma największy impact na defensywę Lakers, ma właściwie duże szanse na DPOTY, ma reputację, cenione i znane za obronę nazwisko no i gra w Lakers co w dodatkowym eksponowaniu jego osoby na pewno pomaga.

 

W dużym stopniu jednak to co sprawia, że defensywa Lakers jest teraz tak dobra jest to, że jest obok niego na obwodzie drugi All-NBA D player, pod koszem dwie wieże, a jak jeden schodzi to wchodzi cholernie dobry w defensywie zespołowej Odom, aż strach pomyśleć co by było gdyby Lakers mieli broniącego PG.

 

Tak jak napisałem wybrać jednego mającego największy wpływ na defensywę w Lakers - Artest bez cienia wątpliwości, ale nie docenianie wpływu jaki na ofensywę rywali ma obecność pod koszem dwóch 7-footerów z długimi łapami, no cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynum jest słaby w defensywie Van. Jego atutem jest chyba tylko wzrost na tę chwilę i długie łapy, bo większość, jeśli nie wszyscy centrzy mu uciekali bądź go mijali. Po części przyczyną może być uraz, ale on generalnie jest po prostu zbyt wolny by kryć 1 na 1 czy szczególnie pick and rolle. Na pewno najsłabszy obrońca obok Fishera.

 

Nie wspomnę, że z Suns dostał faciala i kiedy grał Suns zdobywali przewagę.

 

Tak myślę czynie warto byłoby go oddać za coś pod kosz i na obwód...

 

A co do supportów Bryanta i Jamesa. W Cavaliers otoczono go broniącymi wysokimi (oraz Shaqiem jako odpowiedzią na Howarda) i strzelcami pasującymi do niego, a wręcz go eksponującymi. Problem w tym, że jakość tych pierwszych, podstawowych pomocników, czyli graczy istotnych zaraz po LeBronie nijak się ma do graczy Lakers. Delonte West, Anderson Varejao, Mo Williams to pionki przy Gasolu, Arteście w każdej fazie sezonu, że już nie będę wspominał o porównaniu ich w czasie playoffs. Niebo a Ziemia. I to nie jest zarzut wobec Bryanta tylko fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynum jest słaby w defensywie Van. Jego atutem jest chyba tylko wzrost na tę chwilę i długie łapy, bo większość, jeśli nie wszyscy centrzy mu uciekali bądź go mijali. Po części przyczyną może być uraz, ale on generalnie jest po prostu zbyt wolny by kryć 1 na 1 czy szczególnie pick and rolle. Na pewno najsłabszy obrońca obok Fishera.

 

coś za coś ja tam mimo wszystko wolę by center był wielki nawet jak ma się to odbywać kosztem szybkości bo ta większość uciekających lub mijających w czerwcu będzie już dawno na rybach. Bynum nie jest słabym obrońcą, ale nie jest też dobrym na tyle na ile już być powinien. Problemem z nim jest raczej jego serce i głowa i to się tyczy tak ataku jak i obrony nie zawsze przykłada się tak jak powinien, szybko się zniechęca jak złapie faule, dekoncentruje, ale może to kwestia wieku i braku dojrzałości ma w końcu dopiero 22 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, weź wytłumacz po co mamy używać surowych +/- skoro mamy do dyspozycji adjusted +/-?

 

Bastillon,

support cavs do siebie pasuje? szybko zmieniasz zdanie. poza tym nie zapominaj, że na to należy patrzeć w kontekście PO! historia pokazuje, że lepiej mieć drugą (czy nawet trzecią) opcję, która w razie problemów lidera weźmie ciężar gry na siebie, niż grupkę bardzo dobrych role playerów, ale którzy „głupieją” gdy liderowi nie idzie.

 

Van,

według statystyk, które Bastillon wyżej przytoczył (def adj +/-) Fisher jest jedynym z najlepiej broniących rozgrywających, więc nie wiem czego się czepiasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak bez jaj. zdaje sobie sprawe, ze z twoja wiedza i zboczeniem do statystykl jestes mi w stanie udowodnic, ze wg niektorych lakers nie graja w zoltych strojach.

ale na milosc boska. spojrz na roster. spojrz na lawke lakers cavs i celtics. spojrz na to jakie minuty dostaja tacy gracze jak adam, josh,sasha w porownaniu z lawkowiczami cavs. trzeba byc slepym zeby nie widziec, ze lbj na lawce ma wiecej solidnych zmiennikow niz kb.

 

nie wiem czy support kb > czy < od supportu lbja

wiem, ze support lbja sklada sie z wiekszej ilosci grajkow, temu nie zaprzeczysz nawet jakbys znalazl mega adj. +/- cokolwiek to znaczy. ja wiem, ze widzialem kila spotkan cavs i prawie 100% spotkan lakers i wiem ze lbj ma wiecej pomocnikow.

 

tylko pytanie czy

pau,ron,lo,fish,farmar,sasha,brown >=< shaq,mo,big Z, gibson, parker, moon, west, varejao, hickson

 

w tym momencie reszta graczy nie jest i nie zasluguje na to by byc graczami stalej rotacji jakiegokolwiek zespolu.

nawet nie liczac moona mamy gibsona, westa,parkera,moona w tym 3 masakrujacych za 3. kobe napewno nie ma polowy takiego wsparcia na obwodzie jakie dostaje lebron w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebron ma super wsparcie i to jest fakt. Tyle, że to wsparcie jest dobre na RS(Cavs, drudzy w lidze na ten moment) a na PO juz nie bardzo.

 

No chyba, że Mo okaże sie nie-cipką w najbliżyszch PO, ławka będzie grała tak dobrze jak teraz, LBJ zagra na swoim poziomie(na na PO na bank się zmobilizuje), Shaq da to co ma dac to ja widze Cavs jako ekipę walczącą o najwyższe laury. Na wschodzie wg mnie TYLKO Boston może im zagrozić(biorąc pod uwagę, że bedzie tak jak napisałem). Nawet z Lejkersami się tak źle nie matchupują(LB zjada największy impact w D Lejkers).

 

 

I ciekaw jeszcze jestem jak w PO poradzą sobie Phoenix. Bo, kurde, mają mega braki, ale jakby mieli formę rzutową i grali z sercem, Amare przypomnaił sobie złote lata i jakimś cudem Lakerski zostaliby wyeliminowani...kto wie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według statystyk, które Bastillon wyżej przytoczył (def adj +/-) Fisher jest jedynym z najlepiej broniących rozgrywających, więc nie wiem czego się czepiasz...

Def adj +/- mówi jedno, a produkcja (eFG%, pts, ast) bezpośredniego rywala co innego.

jesteś pewien? bo nie mogę teraz tego dokładnie sprawdzić dla wszystkich sezonów, dla których mamy te dane, ale szybki rzut oka na ostatnie trzy (w czwartym Rondo był już rookie) w porównaniu z dwoma innymi PGs, którzy uchodzą za bardzo dobrych w D, pokaże nam, że nie jest jak twierdzisz:

 

produkcja przeciwników na PG

 


Fisher

sezon FGA eFG FTA AST TOV PTS

'10 17,3 46,8 5 9 3,9 21,9

'09 17,6 47,1 4,3 9,5 3,3 19,8

'08 16,5 48,9 4,1 9,5 3,1 19,6

 

Rondo

sezon FGA eFG FTA AST TOV PTS

'10 15,4 52,2 4,1 6,7 4,1 17

'09 15,5 47,4 4,5 7,9 3,7 18,7

'08 15,9 48 4,6 7,7 3,6 19,3

 

Baron

sezon FGA eFG FTA AST TOV PTS

'10 17,6 47,6 4,2 8,7 4 20,3

'09 15,1 51,1 4,2 9,5 3,2 18,8

'08 17,4 49,9 5,1 9,6 3,5 21,4

jeśli trochę to uprościmy i każdy sezon potraktujemy tak samo (co jest pewnym nadużyciem, bo '10 dochodzi dopiero do półmetka) to średnio wygląda to tak:


FGA eFG FTA AST TOV PTS

Fisher 17,1 47,6 4,5 9,3 3,4 20,4

Rondo 15,6 49,2 4,4 7,4 3,8 18,3

Baron 16,7 49,5 4,5 9,3 3,6 20,2

badboy,

odpowiedz mi na jedno pytanie. naprawdę w PO wolałbyś dla Kobe support

Mo, Varejao, Parker, Shaq, West, Ilgauskas, Hickson, Moon, Gibson

od

Gasol, Artest, Bynum, Odom, Fisher, Brown, Farmar, Walton, Powell

?

dwóch ostatnich graczy z każdej grupy i tak powinienem odrzucić, bo w PO rotacje są bardzo zawężane i jeśli oni coś pograją, to znikome ilości minut. tak więc naprawdę, z ręką na sercu, przysięgając na wszystko, co żółte, powiesz mi, że wolałbyś by Kobe walczył o tytuł z pierwszą grupą tych zawodników?

 

bo myślę, że to jest właśnie to, co wielu z was umyka. support LJ był świetny w regular '09, ale zawiódł w PO, szczególnie Mo, który miał być drugą opcją. a to właśnie te drugie i trzecie opcje są na wagę złota w PO, bo gdy liderowi nie idzie to żaden - nawet najbardziej wspaniały - role player nie weźmie na siebie ciężaru gry. może trafić GW, czy kilka ważnych rzutów, jak Horry zwykł to robić, czy Fisher, ale nie może pociągnąć drużyny. Gasol, Odom, czy Artest mogą. zobacz na dawnych bulls badboy, oni przecież byli podobni - niesamowity talent wśród pierwszych 4 zawodników (MJ, Pippen, Rodman, Kukoc) i reszta role playerów, którzy sami w sobie nie robili jakiegoś wielkiego wrażenia (Harper, Longley, Kerr, Buchler), ale nawet nie musieli z powodu takiego talentu czołowych zawodników. gdy było jednak trzeba, to spełniali swoje zadania, Kerr np. trafiał game winnera, a Fisher też wam wiele ważnych rzutów dostarczył. kurcze, macie Kobe, Artesta i Gasola, którzy w PO będą grać po ponad 40 minut, za Fishera może wchodzić bardzo dobry Brown (sami fani lakers go chwalą jak tak patrzę na różne wypowiedzi), a pod koszem macie super komfortową sytuację - Gasol, Bymum i Odom, do tego Lamar może grać na trójce. może to nie jest drużyna stworzona do tego, by śrubować rekordy przez długi regular, ale na pewno jest stworzona do tego, by wygrywać mistrzostwa. a ja wolę to drugie i dlatego support lakers uważam za lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ma swoje plusy i minusy.

na dzien dzisiejszy patrzac na statystyki

support kb = support lbj, pomimo tego, ze ten drugi ma wiecej pomocnikow.

 

jak bedzie w po, zobaczymy. jasne ogranicza sie granie do 8 zawodnikow.

 

ale powiedz mi LO kogo wolisz, by wszedl na boisku w momencie gdy twoi dwaj starterzy spadli za faule badz sa w foul trouble.

 

dj mbenga i adam morrison

czy varejao i gibson

??

 

akurat byczy support doskonale pamietam i wiem, ze sashy duzo brakuje do steve'a kerra itd.

w lakers mam wrazenie, ze ta dysproporcja jest zbyt duza. widac to szczegolnie na pozycjach 1-2 gdzie poza kb nie ma nikogo kto pociagnal by gre zawsze. sasha robil to w 07/08. a w cavs z lawki zawsze dzien ma albo west albo gibson albo parker/moon.

 

krotszy support jest tez bardziej ryzykowny. wystarczy jedna kontuzja 2-3 opcji i zmienia sie obraz gry calego zespolu.

 

takze tutaj nie wypowiem sie ktory support jest lepszy. wiem jednak, co pokazal swiateczny mecz, ze support lbj'a stanal na wysokosci zadania. tego nie zrobil support kb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te defensive adjusted +/- nie jest dla obecnego sezonu. teraz Fisher sie postarzal i nie tylko odbija sie to w ataku, ale rowniez w obronie wyglada dosc slabo. kiedys jednak Fisher wcale tak zle nie bronil skoro z nim druzyny graly znacznie lepiej w D. zaangazowany silny PG ktory wymusza ofensy zawsze jakos sobie poradzi. ja kiedys pisalem o tym Dereku jeszcze na e-b [*], wtedy tylko Jendras podniosl glos ze Fisher czesto daje sie mijac, reszta fanow Lakers az tak na niego nie narzekala. ciekawe jak zmienilaby sie opinia o Fishu gdyby gral z wysokimi ktorzy potrafia bronic picki a nie z tymi fajtlapami Gasolem i Bynumem, a Andrew to w ogole chyba sie naogladal vintage Shaqa z 2003 r gdy byl out of shape caly sezon i teraz chce grac tak jak on, szczegolnie w D ;]

 

Van a jak w ogole skomentujesz fakt ze Bynum i Gasol maja obaj negatywny impact w adj +/- ? czy to dlatego ze Odom jest znacznie lepszym obronca od nich czy co ? (bo Odom regularnie notuje bardzo dobre wyniki w tej kategorii). poza tym pisales o "cholernie dobrym w defensywie zespolowej Odomie", czy to nie ty narzekales na jego fatalna obrone gdy jeszcze Gasola nie bylo, bo cos cie tak kojarze, a jesli nie ty to kto to byl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądziłem, że to powiem w dyskusji Lakers-Cavs, ale Lorak ma tu zdecydowanie rację, roster Lakers od 2-15 jest po prostu lepszy niż ich odpowiednicy w Cavs. Można dyskutować ewentualnie nad tym jak Lebron radziłby sobie nie będąc otoczonym tak dużą grupą zawodników typu catch and shoot, ale ogólnie oceniając siłę supportu ten w Lakers jest zdecydowanie lepszy.

 

Przecież teoretycznie na papierze ławka Lakers jest w tym sezonie lepsza niż ta sprzed dwóch lat kiedy uważaliśmy ich za jedną z najlepszych w lidze tyle, że teraz większość rezerwowych gra jak patałachy. To nie jest tak, że w Lakers brakuje dobrych strzelców z dystansu bo są Fisher, Vujacic, Farmar, Artest, a że nie trafiają (w tej chwili) tak jak powinni to inna sprawa. Pomiędzy supportem Bryanta i Jamesa jest jeszcze jedna ważna różnica, coś co przyczyni się do tego, że jedni będą otwierali w czerwcu butelki z szampanem, a drudzy w maju butelki z browarem nad jeziorem czyli umiejętność gry pod koszem, a raczej tyłem do kosza.

 

W Cleveland w zasadzie jedynie Shaq się do tego nadaje, ale w końcówce maja oni mu chyba tlen będą musieli podawać na ławce, w Lakers jest Bynum, Gasol nawet Artest, Odom czy sam Bryant w Cavs poza Shaqiem nikt łącznie z Lebronem tak grać nie potrafi i to ich prędzej czy później zgubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien? bo nie mogę teraz tego dokładnie sprawdzić dla wszystkich sezonów, dla których mamy te dane, ale szybki rzut oka na ostatnie trzy (w czwartym Rondo był już rookie) w porównaniu z dwoma innymi PGs, którzy uchodzą za bardzo dobrych w D, pokaże nam, że nie jest jak twierdzisz:

 

produkcja przeciwników na PG

Napisałeś przecież, że Fisher jest jednym z najlepiej broniących PG, a nie był. Poza tym do eFG% za sezon 2010 wziąłeś 46,8 które ma Fish, a nie 51,5, które ma jego przeciwnik. Mógłbyś też zwrócić uwagę, że w 3 latach, które zaprezentowałeś, opp. eFG% Fisher ma zawsze gorsze (czyli wyższe) niż średnie opp. eFG% Lakers z pozycji PG.

 

Z drugiej strony pokazałeś ciekawą rzecz na temat contestującego wszystko i wszystkich Rondo. A już w ogóle najciekawsze jest zestawienie tegorocznych wyników przeciwników Nasha z przeciwnikami Barona, gdzie poza TOV wszystko jest na korzyść Kanadyjczyka :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien? bo nie mogę teraz tego dokładnie sprawdzić dla wszystkich sezonów, dla których mamy te dane, ale szybki rzut oka na ostatnie trzy (w czwartym Rondo był już rookie) w porównaniu z dwoma innymi PGs, którzy uchodzą za bardzo dobrych w D, pokaże nam, że nie jest jak twierdzisz:

 

produkcja przeciwników na PG

Napisałeś przecież, że Fisher jest jednym z najlepiej broniących PG, a nie był.

napisałem, że jest według danych podanych przez Bastillona. a one obejmują okres sześciu lat. zresztą nawet według tych, które największą wagę przywiązują do ostatniego sezonu, Fisher jest wysoko wśród PGs.

 

Poza tym do eFG% za sezon 2010 wziąłeś 46,8 które ma Fish, a nie 51,5, które ma jego przeciwnik.

racja, nie w tą tabelę spojrzałem.

 

Z drugiej strony pokazałeś ciekawą rzecz na temat contestującego wszystko i wszystkich Rondo. A już w ogóle najciekawsze jest zestawienie tegorocznych wyników przeciwników Nasha z przeciwnikami Barona, gdzie poza TOV wszystko jest na korzyść Kanadyjczyka :lol: .

i jak myślisz, o czym to świadczy? Rondo taki przeceniany jako defensor, a Nash niedoceniany?

 

w ogóle wiesz jak te dane są tworzone i jesteś gotów zapewnić, że mają one mniej wad niż adj +/- ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak myślisz, o czym to świadczy? Rondo taki przeceniany jako defensor, a Nash niedoceniany?

O tym, że nie warto próbować bycia wyrocznią na podstawie statystyk? Albo przynajmniej analizować wszystko, a nie uznawać jedną magiczną formułę na super zawodnika...

 

w ogóle wiesz jak te dane są tworzone i jesteś gotów zapewnić, że mają one mniej wad niż adj +/- ?

A ty wiesz? Powiedz też jak tworzone są adj +/-, bo ja poza ogólnikami nie znalazłem nic ciekawego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cleveland w zasadzie jedynie Shaq się do tego nadaje, ale w końcówce maja oni mu chyba tlen będą musieli podawać na ławce, w Lakers jest Bynum, Gasol nawet Artest, Odom czy sam Bryant w Cavs poza Shaqiem nikt łącznie z Lebronem tak grać nie potrafi i to ich prędzej czy później zgubi.

Chyba mało widziałeś LeBrona w tym sezonie, choć w sumie nawet w tym starciu z Artestem pokazał, że robi postępy w grze tyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.