Skocz do zawartości

BIG SEVEN czyli chodzi o jedno! Mistrz 2010


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

w końcu z Jazz trzeba się liczyć.

1) wygrywają na wyjazdach,

2) wygrywają bez Boozera.

3) wygrywają z bezpośrednimi rywalami (San Antonio, Phoenix,Portland, Dallas i td.)

To wszystko powoduje że ten sezon może być arcyciekawy w ich wykonaniu. postawa Okura,AK,Millsapa napawa optymizmem. do tego całkiem nieźle spisują się Price, Miles,Matthews,Korwer. a mało kto ma tak ciekawą ławkę. Mankamentem jest brak dobrego defensywnego pod koszem, ale i tak udaje się to jakoś zapełnić. Gra AK i Brewera w obronie to miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej sluchajcie mozecie mi na dzien dzisiejszy wymienic dwie druzyny ktory z taka gra jak teraz beda w stanie pokonac Lakers ?

moglbym powiedziec ze Cavs z innym trenerem ale tak poza tym ?

miala byc paka na pace a tymczasem mamy Lakers, Cavs, badziew- Boston, Orlando, Denver, Jazz i Mavs

i wiekszy badziew -reszta top16

jestem mega przygnebiony stanem ligi, od dawna tak oczywistym nie bylo dla mnie kto jest najlepsza druzyna a tymbardziej kto nie bedzie mistrzem czy tez nie ma szans paka pizd na pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z taka gra jak teraz to nie wiem, ale jezeli lakers nie beda grali lepiej, a nuggets zagraja w pelni swoich mozliwosci to widze dla nich szanse na pokonanie lakers w 7 meczowej serii, po tym co widzialem rok temu. jazz nie widzialem ostatnio. wiem, ze u siebie to byla zawsze ciezka ekipa, podobno ak gra najlepiej od x czasu (contract year?) ale mam wrazenie, ze tylko nuggets dysponuja arsenalem, ktory jest w stanie wygrac serie z lakers.

reszta mnei nie przekonala. trzeba bedzie zwrocic uwage na jazz czy mavs ale chyba zabawa na zachodzie skonczy sie na powtorce wcf sprzed roku

 

na wschodzie zastanawia mnie czy celtics sa w stanie pokonac cavs.

no i czy magic w koncu zaczna grac to co potrafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej sluchajcie mozecie mi na dzien dzisiejszy wymienic dwie druzyny ktory z taka gra jak teraz beda w stanie pokonac Lakers ?

moglbym powiedziec ze Cavs z innym trenerem ale tak poza tym ?

miala byc paka na pace a tymczasem mamy Lakers, Cavs, badziew- Boston, Orlando, Denver, Jazz i Mavs

i wiekszy badziew -reszta top16

jestem mega przygnebiony stanem ligi, od dawna tak oczywistym nie bylo dla mnie kto jest najlepsza druzyna a tymbardziej kto nie bedzie mistrzem czy tez nie ma szans paka pizd na pace

Jedną mogę wymienić bez problemu to Charlotte a druga to może być Denver, Boston, Cleveland, Magic to wyboru do koloru. Chyba Clevland ma największe szanse. A może raczej to LAL może wygraliby z Cleveland. Szanse oceniam po połowie albo z lekką przewagą Cleveland.

 

A poza tym jesteśmy przed końcem sezonu transferowego więc nie trzeba się podpalać na razie. Jeżeli Jamison miałby trafić do Cle to ... strach pomyśleć co działoby się z Magic w starciu z nimi w PO.

 

Z drugiej strony Bosh gdyby trafił do LAL to chyba nikt by ich nie powstrzymał.

 

Jedyna drużyna która mnie bardzi zawiodła w tym sezonie to SAS. Myślałem że będą wymiatać a tu duża kupa. Miałem nadzieje że powalczą choć jeszcze tak jak pisałem powyżej jeszcze dużo czasu zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej sluchajcie mozecie mi na dzien dzisiejszy wymienic dwie druzyny ktory z taka gra jak teraz beda w stanie pokonac Lakers ?

moglbym powiedziec ze Cavs z innym trenerem ale tak poza tym ?

miala byc paka na pace a tymczasem mamy Lakers, Cavs, badziew- Boston, Orlando, Denver, Jazz i Mavs

i wiekszy badziew -reszta top16

jestem mega przygnebiony stanem ligi, od dawna tak oczywistym nie bylo dla mnie kto jest najlepsza druzyna a tymbardziej kto nie bedzie mistrzem czy tez nie ma szans paka pizd na pace

MOge Ci wymienic z 10 takich druzyn..........

Lakers sa mega przereklamowani.......Juz teraz nie maja najlepszego bilansu , jak ich lider nadal bedzie notowal wtopy 5 punktowe to sie posypie cala ukladanka i tak sie to skonczy

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOge Ci wymienic z 10 takich druzyn..........

Lakers sa mega przereklamowani.......Juz teraz nie maja najlepszego bilansu , jak ich lider nadal bedzie notowal wtopy 5 punktowe to sie posypie cala ukladanka i tak sie to skonczy

Pozdro

Pytanie

Z ostatnich zesp0ołów notujących wiecej niz jedno mistrzostwo pod rzad, czyli Lakers, Bulls, Rockets ilu udawało sie rokrocznie trzymac najlepszy bilans, a ilu udawało sie nawet z 4go czy 3go miejsca wygrywac Ligę?

Wniosek- bilans w RS niewiele znaczy poza rozstawieniem i nie ma co się na siłe wysilac, bo Lakers HCA tak czy tak w wiekszosci serii będą mieć

a jeśli teraz odpoczywają to tylko po to, zeby przycisnąc śrube pod koniec i być moze nawet wykręcić ten przez Ciebie wspomniany najlepszy rekord

pytanie tylko po co? jak wiedza ze mają przed soba nie jedną serie w PO jak wiekszość goniacych zwyciestwa teamów a cztery... i wtedy mają być w formie najwyzszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie waszym szczesciem, waszym optymizmem ale musiscie sobie zdac sprawe z tego ze zeby ywgrac mistrzostwo w NBA trzeba miec kilka rzeczy - takie jak obrone, halfcourt O, GTG, trenera i poparcie Sterna

- Spurs odpadaja - przegrali z blazers bez Roya i Denver bez Melo

- Mavs odpadaja - nie maja wystarczajacej obrony szczegolnie tej pod koszem

- Magic odpadaja - nie maja nikogo kto bedzie w stanie zdobyc pkty w 4 kwarcie, ich system wyglada fatalnie, Vince jest beznadziejny w playoffs, Nelson nic nigdy nie zagral, Dwight potrafi bronic

- Nuggets odpadaja- zdawaloby sie ze powalcza ale patrzac na szopke zwiazana z Melo, Smithem i pewne stare dobre nawyki, plus to ze nie maja nikogo kto bedzie zdobywal pkty w koncowkach (Billups ostatnio robil to w 2004 a Melo nierobil tego nigdy - typowy frotnrunner wyglada swietnie z prowadzeniem, wyglada beznadziejnie gdy jest pod gorke)

 

pozostaja Cavs (trener idiota- 3 lata z rzedu porazka z innymi druzynami w roznym stylu, mozna sie bac Lebrona w RS ale Lebron w playoffs przy dobrym systemie nie jest taki straszny), Celtics(polamani i zdziadziali) i Lakers(DChamp)

z tych 3 druzyn, Lakers sa mistrzem , Kobe wyglada najlepiej w playoffs z Pierce'a i Lebrona, Lakers maja najglebszy sklad i najlepszego trenera

 

takie druzyny jak Hawks czy Jazz to nawet nie wspominam

podsumowujac musieliby wytrejdowac Davida Westa z Chrisem Paulem do Nuggets abysmy mogli dyskutowac o tym czy ktos ma szanse z Lakers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Spurs odpadaja - przegrali z blazers bez Roya i Denver bez Melo

- Mavs odpadaja - nie maja wystarczajacej obrony szczegolnie tej pod koszem

- Magic odpadaja - nie maja nikogo kto bedzie w stanie zdobyc pkty w 4 kwarcie, ich system wyglada fatalnie, Vince jest beznadziejny w playoffs, Nelson nic nigdy nie zagral, Dwight potrafi bronic

 

z tych 3 druzyn, Lakers sa mistrzem , Kobe wyglada najlepiej w playoffs z Pierce'a i Lebrona, Lakers maja najglebszy sklad i najlepszego trenera

 

Straszny optymista z Ciebie jeżeli chodzi o LAL.

I straszny pesymista jeżeli chodzi o resztę.

 

Wg mnie ten kto lekceważy Spurs ma niepokolei w głowie. Mogą grać źle ale to zawsze spurs. I nie wiadomo jak zagrają w PO. Może zaskoczą. Kurde LAL przegrali z Denver, Houston, Utah, Clevland (sic 2 times), SAS???? Faktycznie SAS nie ma szans bo przegrali z Denver bez Melo i z Blazers.

 

Mavs - nie lekceważyłbym ale osobiście to w nich nie wierzę.

 

Magic - no faktycznie system beznadziejny, DH12 broni, VC to cieniarz bez ktorego pkt nie damy rady. Pytanie jak Magic byli w stanie wygrać z Bostonem bez pkt VC??? Jakoś ostatnio to nie problem.

 

Cleveland - żeby cie nie zaskoczyli w tym sezonie. Jeżeli Cle wejdzie do finału to stawiam zdecydowanie na Cle. Oni dużo się nauczyli od zeszłorocznych porażek. Już nie są pitkami którzy potrafili wygrywać tylko z słabszymi teamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOge Ci wymienic z 10 takich druzyn..........

Lakers sa mega przereklamowani.......Juz teraz nie maja najlepszego bilansu , jak ich lider nadal bedzie notowal wtopy 5 punktowe to sie posypie cala ukladanka i tak sie to skonczy

Pozdro

Pytanie

Z ostatnich zesp0ołów notujących wiecej niz jedno mistrzostwo pod rzad, czyli Lakers, Bulls, Rockets ilu udawało sie rokrocznie trzymac najlepszy bilans, a ilu udawało sie nawet z 4go czy 3go miejsca wygrywac Ligę?

no ilu Joseph?

z ostatnich back to back mistrzów tylko rockets 1995 pasują do twojej teorii (6 miejsce na zachodzie, brak HCA w każdej serii), ale oni to byli historycznie wyjątkową (w sensie szczęśliwą) drużyną. poza tym nic a nic: bulls 1992 mieli najlepszy bilans w lidze, tak samo 1997 (i zarazem drugi wynik w historii), a lakers w 2001 byli drudzy.

 

co innego gdybyśmy mieli do czynienia z próbą zdobycia tytułu trzeci raz z rzędu. bulls 1993 byli trzeci w lidze, bulls 1998 drudzy, a lakers 2002 też trzeci.

 

powiedziałbym więc, że te wielkie drużyny, które były na tyle mocne by wygrywać kilka razy z rzędu, w swoim drugim roku panowania były jeszcze lepsze niż w pierwszym. dopiero przy trzeciej próbie było już widać oznaki wypalenia, starzenia się czy zwykłego skłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zmęczenia Lorak?

3 finały z rzędu to spore obciążenie, szczególnie jak dodasz grę dla reprezentacji...

ile drużyn z Twojego wyliczania było rok przed pierwszym mistrzostwem w finale?

licz zawsze sezon po 2 finałach i wtedy pokaż rezultaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zmęczenia Lorak?

3 finały z rzędu to spore obciążenie, szczególnie jak dodasz grę dla reprezentacji...

ile drużyn z Twojego wyliczania było rok przed pierwszym mistrzostwem w finale?

licz zawsze sezon po 2 finałach i wtedy pokaż rezultaty...

ale ja nie o tym mówię, lecz o tym, że te największe zespoły, czyli wygrywające kilka razy z rzędu były i tak zwykle w czołówce. zresztą teraz lakers i tak będą w top2... poza tym jak chcesz robić tak istotną sprawę z finałów 2008 (w sumie słusznie), to przecież bulls w 1990 grali w bardzo ciężkich finałach konferencji a w 1992 roznieśli ligę, albo pistons w 1988 mieli również szalenie trudne finały, a mimo tego w 1990 byli drudzy w lidze i mieli HCA przez cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie Lakers są w scisłej czołówce jeśli wziąc pod uwagę bilans

i tak

ilu udawało sie rokrocznie trzymac najlepszy bilans

no własnie pomimo próby udowodnienia mi ze sie myle nie odpowiedziałeś na zasadnicze pytanie lorak a jak przeczytasz jeszcze raz post Allena35 zauwazysz, ze to u niego koronny argument na słabość LAL

To czy w drugim roku mistrzowskim te zespoły miały lepszy bilans od poprzedniego RS ma drugorzędne znaczenie

Bo pomimo faktu iż Bulls'97 mieli najlepszy bilans to i tak gorszy niz w sezonie poprzednim, to samo z Lakers, którzy ja zauważyłes byli druga ekipa po RS'01, a przeciez w 2000 roznieśli Ligę, więc też i Twoja teoria o poprawie gry w drugim sezonie jest lekko mówiąc naciągana ;)

 

Ale wracając do sedna- czy uważasz, ze w Lidze jest kilka zespołów mogacych pokonać Lakers w serii? Bo do tego sie to wszystko sprowadza. Ja uważam ze pomimo chwilowej słabosci Lakers są wciąż najpoważniejszym kandydatem, zbliża sie asg, wszyscy, zwłaszcza zespołu wymęczone i pełne weteranów na ten czas odpoczywają zeby miec parę na marzec i kwiecien

Po co sie pocić i spinać na półmetku jak to finisz decyduje i jestem gotów sie założyć, ze na finiszu tabela będzie wygladała inaczej, bo te bardziej doświadczone zespołu nazbierają sporo energii na PO

To chyba oczywiste nie sadzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie waszym szczesciem, waszym optymizmem ale musiscie sobie zdac sprawe z tego ze zeby ywgrac mistrzostwo w NBA trzeba miec kilka rzeczy - takie jak obrone, halfcourt O, GTG, trenera i poparcie Sterna

- Spurs odpadaja - przegrali z blazers bez Roya i Denver bez Melo

- Mavs odpadaja - nie maja wystarczajacej obrony szczegolnie tej pod koszem

- Magic odpadaja - nie maja nikogo kto bedzie w stanie zdobyc pkty w 4 kwarcie, ich system wyglada fatalnie, Vince jest beznadziejny w playoffs, Nelson nic nigdy nie zagral, Dwight potrafi bronic

- Nuggets odpadaja- zdawaloby sie ze powalcza ale patrzac na szopke zwiazana z Melo, Smithem i pewne stare dobre nawyki, plus to ze nie maja nikogo kto bedzie zdobywal pkty w koncowkach (Billups ostatnio robil to w 2004 a Melo nierobil tego nigdy - typowy frotnrunner wyglada swietnie z prowadzeniem, wyglada beznadziejnie gdy jest pod gorke)

Uproszczenia , uproszczenia , uproszczenia

A tak powaznie to ogladasz jakies mecze czy skroty tylko?

MOglbym Ci przytoczyc setki argumentow obalajacych ta smieszna teorie , ale co ja sie z Toba bede w dyskusje wdawal patrzac na poziom tego posta...

Jak mozesz teraz to pisac , jest polowa sezonu , wiesz co to sa kontuzje , prawda?

Jest 10 zespolow ktore moga wygrac serie z Lakers na samym zachodzie a Ty juz o finale ligi piszesz...

Wg mnie ten kto lekceważy Spurs ma niepokolei w głowie

True, true...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standingach od Denver po NOH...

IMO w pierwszej rundzie spotkaja sie z Thunder i tu juz nie bedzie latwo dla LAL, 2 runda to jest Utah albo SAS( PHX zostanie zjedzone przez jednych albo drogich) a kazdym wypadku tu juz sa schody powazne...Jezeli bedzie final konferencji to mysle ze ponownie Denver i jak sie tak stanie obstawiam u buka wlasnie Nuggets....Jezeli ich pojada to w finale najchętniej widzial bym powtorke z 2009 ,ale Cle wyglada przemocno obecnie , i zdrowy Boston tez jest mocny , bo z ATL akurat Magic ma dobry meczap o innych raczej sie nie martwie...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 10 zespolow ktore moga wygrac serie z Lakers na samym zachodzie a Ty juz o finale ligi piszesz...

wymień...
Bierzesz go na serio Pietras?
kolesia który twierdzi, że Hornets bez Paula są w stanie wygrać z Lakers? :mrgreen:

 

Jest 10 zespolow ktore moga wygrac serie z Lakers na samym zachodzie a Ty juz o finale ligi piszesz...

wymień...
W standingach od Denver po NOH...
podaj chociaż 1 link do artykułu lub filmiku gdzie ktoś o ugruntowanej opinii w świecie NBA mówi o tym, że Hornets bez Paula mają realne szanse pokonać Lakers w serii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.