Skocz do zawartości

>>>>> [ beGM Play-In '21 II runda East ]: #8 PACERS (42-30) – #9 HORNETS (42-30) - SERIA ZAKOŃCZONA


Eld

Kto wg Ciebie wygrywa ten mecz?  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wg Ciebie wygrywa ten mecz?

    • Wygrywają Indiana Pacers (42-30)
    • Wygrywają Charlotte Hornets (42-30)
    • Nie mogę oddać głosu bo reprezentuję jedną z drużyn, ale inaczej nie zobaczę wyników jak nie zagłosuję.


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, karpik napisał:

 i kilku atletycznych graczy w typie Keldona czy Martina, których też nie masz kim zatrzymać przed zdobyciem pkt spod kosza. 

Sprawdziłem sobie skuteczność spod obręczy i wygląda to tak:

Keldon Johnson - 58,4% FG

Kenyon Martin jr - 63,8% FG

Georges Niang - 51,2% FG

Boban Marjanović 61,3% FG

Justin holiday 55,6%FG

Dla porównania u mnie:

Kyle Kuzma 65,5% FG

Serge Ibaka 69% FG

Luke Kennard 64,8% FG

John Konchar 68,4% FG

Hassan Whiteside 62,4% FG

Nie widzę tu żadnej przewagi Pacers, wręcz przeciwnie.

17 minut temu, Alonzo napisał:

Nie no! Dostał ileś minut odpoczynku, ale przyznaj, ze twardy jest jak na 36-latka :P 

Chris Paul zwerbowałby moją żonę, teściową, psa i kota i tez by z nimi zrobił play-in. To w końću Point God, więc cuda robi na porządku dziennym.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tecu napisał:

Czyli grali lepiej z nim a nie bez niego jak sugerowałeś?

Odnosiłem się do statystyki z całego sezonu. 

Poza tym jakie to ma znaczenie skoro olynyk nie gra w tej serii a chyba każdy wie jaki był cel Rockets w tym sezonie i że to nie zwycięstwa były ich priorytetem w końcówce sezonu. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Sprawdziłem sobie skuteczność spod obręczy i wygląda to tak:

Keldon Johnson - 58,4% FG

Kenyon Martin jr - 63,8% FG

Chris Paul zwerbowałby moją żonę, teściową, psa i kota i tez by z nimi zrobił play-in. To w końću Point God, więc cuda robi na porządku dziennym.

O, jest, jak zwykle,coś na co czekaliśmy. Fluber jedyne co miał w tej serii do powiedzenia, to wieczne deprecjonowanie graczy Pacers. Najpierw nie znał Martina jr, nie wiedział kto to jest, później śmiał się z Bobana, teraz porównuje moich zawodnikow do swojej teściowej, swojego psa i kota. Taki ma szacunek do mnie i mojej drużyny. 
 

natomiast w swojej druzynie ma Russella „clutch przez nie-duże C „ Westbrooka, do  którego dołożył budując skład najgorzej pasujących do niego zawodników w historii kariery Westbrooka. Druga opcja? Sabonis który robi na boisku wlasciwie to samo co wwstbrook - potrzebuje piłki, dużo piłek gubi, nie rzuca dobrze trójek, nie broni, rzuca spod kosza. Trzecia opcja ? Graham, który najlepiej tez czuje się z piłka w rekach i również nie broni dobrze. Reszta? To melodia przeszlosci. zawodnicy którzy robili robotę może rok temu,ale w tym roku to tylko nazwiska, które grały słabo, w dodatku prawie wszyscy źle bronią, a jedyni dobrzy obrońcy mieli przez swoje kontuzje naprawdę fatalną końcówkę sezonu, przez co fluber gra nimi tylko po 20 i 24min. Ten fatalny fit już omówiłem wyżej i właśnie dlatego uważam ze Pacers biorą ten mecz i nie ważne do kogo porówna sobie mój support fluber, bo udowodniłem już kto ma lepszy support w tym pojedynku 

 

 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Sprawdziłem sobie skuteczność spod obręczy i wygląda to tak:

Keldon Johnson - 58,4% FG

Kenyon Martin jr - 63,8% FG

Georges Niang - 51,2% FG

Boban Marjanović 61,3% FG

Justin holiday 55,6%FG

Dla porównania u mnie:

Kyle Kuzma 65,5% FG

Serge Ibaka 69% FG

Luke Kennard 64,8% FG

John Konchar 68,4% FG

Hassan Whiteside 62,4% FG

Nie widzę tu żadnej przewagi Pacers, wręcz przeciwnie

Weź pod uwagę też volume. Bez sprawdzania stawiam, że KMJ i Keldon oddają podobną liczbę rzutów spod kosza co cała Twoja piątka, którą wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Odnosiłem się do statystyki z całego sezonu. 

Poza tym jakie to ma znaczenie skoro olynyk nie gra w tej serii a chyba każdy wie jaki był cel Rockets w tym sezonie i że to nie zwycięstwa były ich priorytetem w końcówce sezonu. 

Takie ma znaczenie ze jesteś kłamca, wg ciebie ewidentnie House nie grał bo był za dobry. Podsumowujac: zabrałeś 10ostatnich meczy z jego sezonu, cztery z nich zawyzajace statystyki były w II trymestrze. Nie wspomniałeś ani słowem ze House miał sezon: 5 meczy, 6 meczy przerwy, 10meczy zdrowe, 19 meczy pauzy, itd itp. Podrasowales mu statystyki i zrobiłeś z gościa, który grał po 16min w 6ciu meczach III trymestru stoppera na Chrisa Paul. Jedyny argument jaki podajesz na korzyść takiej decyzji to jakieś nic nie znaczące w naszym spotkaniu uwaga: statystyki Oklahoma City Thunder z roku 2020. Statystyki versus o wiele lepszy przeciwnik w dodatku. Te statystyki znaczą w tej serii mniej więcej tyle, co opad śniegu w Zakopane w 2019. Podobnie zrobiłeś zreszta z Ibaka, który stracił łącznie ponad cały trymestr na koniec sezonu, wrócił na PO na predce niedoleczony, co było udowodnione. I wg ciebie uczciwe jest nie wspominanie ani słowem o ich problemach, traktowanie ich jako graczy w pełni formy. Ja natomiast mam jako support twoją babcie, Bobana i kenyona Martina jr. 


——

Kwestia g2g i clutch raz jeszcze - fluber twierdzi ze ja nie mam scorera na końcówki. No ja uważam ze przeciwnie, mam najlepszego scorera w clutch w tym pojedynku. Najbardziej efektywnego, skutecznego, opanowanego. Wrzucam filmik z zeszłego sezonu, bo w zeszłym sezonie taką role miał Paul w realu, wiec łatwo w tym filmiku można sprawdzic jakby to wyglądało u nas gdzie również jest najważniejszym graczem ataku i w tym sezonie prezentował podobna formę co w zeszłym. 

 

 

nie dość ze mój lider jest overall lepszy, co przyznał sam przeciwnik, to w dodatku w samym scoringu w końcówkach tez jest lepszy moim zdaniem. 
 

nie dość ze mam lepszego lidera i HCA, to moim zdaniem mam tez lepszy support i fit w druzynie. Support flubera fa-ta-lnie pasuje do westbrooka, a w dodatku cały czas fluber próbuje przemilczeć fakt ze jego niemal wszyscy jego zawodnicy zagrali słabszy sezon niż rok temu i jadą na niezłej opinii z przeszlosci. Udowodniłem już jak słaby sezon to byl, każdy może poświecić sam  2 minuty więcej przed głosem i sprawdzic sobie na basketball-reference sezon 19-20 i porównać go do tego sezonu w przypadku tych zawodnikow. Proszę o przemyślane głosy, bo nie dość ze lepiej rzucam trójki, lepiej bronię, mniej tracę, lepiej rzucam osobiste, to mam jeszcze przewagę parkietu, lepszego jak sam fluber przyznał lidera oraz w mojej ocenie nawet i lepszy support. 
 

@MarcusCamby @MMM2121 skoro już oddaliście głos, wyjaśnijcie proszę mi powody dla których wg was przegrałem ten mecz. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RonnieArtestics napisał:

@MarcusCamby @MMM2121 skoro już oddaliście głos, wyjaśnijcie proszę mi powody dla których wg was przegrałem ten mecz. 

To już wieczorem, bo przeczytanie tych ośmiu stron z powtarzającymi się cały czas tymi samymi argumentami zajęło mi godzinę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Poza tym jakie to ma znaczenie skoro olynyk nie gra w tej serii

Nie wiem. To Ty wrzuciłeś ten stat, nie ja.

Ja poprosiłem tylko byś go urzeczywistnił, bo co ma gracz do on/offów drużyny której w danym okresie nie grał? Chyba nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, karpik napisał:

Weź pod uwagę też volume. Bez sprawdzania stawiam, że KMJ i Keldon oddają podobną liczbę rzutów spod kosza co cała Twoja piątka, którą wymieniłeś.

Nie do końca ale faktycznie keldon plus Kenton oddają tyle co Kuźma, ibska i Hassan łącznie. 

Ale jak doliczysz Paula thj Westbrooka i sabonisa to overall i tak jestem do przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Nie do końca ale faktycznie keldon plus Kenton oddają tyle co Kuźma, ibska i Hassan łącznie. 

Ale jak doliczysz Paula thj Westbrooka i sabonisa to overall i tak jestem do przodu. 

No, ale to nie jest taka prosta matematyka, bo dwójka Westbrook i Sabonis nie dostanie tylu touches co w realu. Poza tym masz gorszych shooterów, więc istnieje opcja zamurowania pomalowanego i liczenia na to, że Twoi shooterzy nie będą trafiać. 

Pacers ma lepszego gracza, który podejmuje decyzje z piłką. Ma bardziej legit shooterów (przynajmniej w tym ustawieniu w crunch time Paul-THJ-Holiday) i generalnie bardziej zbalansowany atak. Ty masz większy star power. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

No, ale to nie jest taka prosta matematyka, bo dwójka Westbrook i Sabonis nie dostanie tylu touches co w realu. 

Keldon i Kenyon również ponieważ graju tu mniej minut niż w rl NBA. 

A niedostatki wzrostu i siły pod koszem w pacers sugerują że Westbrook i sabonis powinni operować więcej pod koszem niż średnio w sezonie regularnym. 

Dodając do tego słabsza obronę obręczy pacers niż moja, sumarycznie jestem tu co najmniej nie gorszy. 

28 minut temu, Tecu napisał:

Nie wiem. To Ty wrzuciłeś ten stat, nie ja.

Ja poprosiłem tylko byś go urzeczywistnił, bo co ma gracz do on/offów drużyny której w danym okresie nie grał? Chyba nic. 

Wrzucilem tamten stat ponieważ on pokazuje różnice między gra z woodem którego posadzono a olynykiem. 

Tu nie chodzi o to że olynyk jest lepszy niż Martin tylko że jest słabszy niż wood. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RonnieArtestics napisał:

Takie ma znaczenie ze jesteś kłamca, wg ciebie ewidentnie House nie grał bo był za dobry.

Nie, nie twierdzę niczego takiego. House nie ma większego znaczenia w sezonie regularnym, 3&D player przydatny w play-offs ze względu na to, ile pozycji może kryć. On nie grał, dlatego że jest już w Houston od lat, wiadomo jak gra i zupełnie nie było potrzeby go wystawiać w końcówce sezonu. 

Ja tylko zaprotestowałem przeciwko pisaniu, że House został ze składu wygryziony przez Martina jra, bo Houston gra lepiej z tym drugim niż pierwszym. I tutaj zareagowałem, bo jest to nieprawda:

Players On Players Off Minutes NetRtg OffRtg DefRtg
Kenyon Martin Jr.
Danuel House Jr.
238
-13.56
110.39
123.94
Danuel House Jr.
Kenyon Martin Jr.
226
-5.01
106.87
111.88

 

Natomiast nie ma co wyciągać daleko idących wniosków z tego jak wyglądają Net Ratingi w g-leagowym teamie, ale faktem jest, że House jest sprawdzonym rolesem na play-offowym poziomie, który w przeszłości krył Chrisa Paula całkiem solidnie, czego bardzo nie chcesz przyjąć do wiadomości i wyskakujesz zupełnie bez sensu z tym kenyonem i jakiejś wygranej rywalizacji o miejsce w składzie.

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

 

Kwestia g2g i clutch raz jeszcze - fluber twierdzi ze ja nie mam scorera na końcówki.

Nie, ja twierdzę, że nie masz scorera, który będzie Cię ciągnął przez cały mecz. Nie masz pierwszej opcji w ataku na tym poziomie. Chris Paul jest w stanie spiąć się na 1-2 akcje w końcówce, ale nie może tego robić przez cały mecz i grać jako primary scorer, jak tego od niego oczekujesz, nawet jeżeli odpoczywa w obronie. To już nie ten wiek, żeby był w stanie przez 39 minut punktować na wysokim poziomie. Moją ogromną przewagą jest w tej serii atak/star power i to, na co wskazuję, to wątpliwości, że będziesz w stanie dotrzymać mi kroku w ataku przez pełne 48 minut, a nie tylko w końcówce.

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Graham, który najlepiej tez czuje się z piłka w rekach i również nie broni dobrze.

 

Graham jest bardzo dobrym catch and shooterem ( 45% skuteczności) i ma za sobą bardzo dobry sezon, również w defensywie. Robił w Hornets dużą różnicę po obu stronach parkietu w tym sezonie. 

Players On Players Off Minutes NetRtg OffRtg DefRtg
Devonte' Graham
 
1659
1.97
112.44
110.46
 
Devonte' Graham
996
-11.13
106.62
117.76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fluber napisał:

Nie, ja twierdzę, że nie masz scorera, który będzie Cię ciągnął przez cały mecz. Nie masz pierwszej opcji w ataku na tym poziomie. Chris Paul jest w stanie spiąć się na 1-2 akcje w końcówce, ale nie może tego robić przez cały mecz i grać jako primary scorer, jak tego od niego oczekujesz, nawet jeżeli odpoczywa w obronie. To już nie ten wiek, żeby był w stanie przez 39 minut punktować na wysokim poziomie. Moją ogromną przewagą jest w tej serii atak/star power i to, na co wskazuję, to wątpliwości, że będziesz w stanie dotrzymać mi kroku w ataku przez pełne 48 minut, a nie tylko w końcówce.

Ja nie muszę mieć super scorera na 48minut - bo mam lepszą defensywę zdecydowanie. I uważam ze Paul otoczony super shooterami, oraz spoko, sprawdzoną  drugą opcją punktową jaką jest THJ wystarczy mi aby utrzymać ten mecz na styku przez trzy kwarty. Tymbardziej ze to ja mam szanse na więcej punktow w fast break. A w czwartej kwarcie gdy zacisnę obrone pod koszem jeszcze bardziej, twój atak 5-0 z westbrookiem, Sabonisem, Kuzma, house i grahamem na boisku to jest samobójstwo. Mam ogromna przewagę w czwartej kwarcie bo to ja mam zawodnika który najprędzej przejmie całe spotkanie.

 

40 minut temu, fluber napisał:

Graham jest bardzo dobrym catch and shooterem ( 45% skuteczności) i ma za sobą bardzo dobry sezon, również w defensywie. Robił w Hornets dużą różnicę po obu stronach parkietu w tym sezonie. 

Graham jest dobrym catch and shooterem tego nie neguje, wciąż jednak jest zawodnikiem który najlepiej czuje się z piłka w rękach. Nie mam czasu wyszukiwać statystyk ale eye-test mówi mi ze więcej prób za trzy oddaje po akcji 1vs1, po kozle niż catch and shoot. Tyle. Średnio słaby fit do Westbrooka i Sabonisa, jedyny atut to te dobre trójki ale wady ma podobne do nich obu. 
 

a house po prostu jest przez wiele urodzie w tym sezonie w słabej formie moim zdaniem. Nie potwierdzonej wynikami. Nie może być tak ze co chwile wypadasz na kilka spotkan, co chwile coś cie stopuje a nagle bez możliwości ogrania się i złapania rytmu trafiasz z formą akurat na ten jeden mecz play-in 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od końcowego wyniku serii Pacers - Hornets chyba powinienem poważnie przemyśleć to, jak powinienem tutaj grać i jak ten skład budować, bo mam wrażenie, że straciłem kompletnie wyczucie i umiejętności jako GM i nie chodzi mi tu o budowanie składu, a o ocenianie umiejętności graczy. Byłem przekonany, że mam dużo lepszą drużynę od rywala. I nie mówię tego w kontekście propagandy. Jestem szczerze zaskoczony opiniami o wyrównanym pojedynku, a skoro pojawiają się od kilku gm-ów to wyraźnie oznacza, że to jednak z moim spojrzeniem jest coś nie w porządku. Chociaż obiektywnie patrząc, to:

W końcu sezon regularny zakończyliśmy obaj z bilansem 42-30.

W końcu w Pacers w końcówce sezonu wypadło dwóch bardzo ważnych graczy - Turner i Aldride

W końcu w Hornets na play-in wrócili praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy mieli w sezonie problemy z kontuzjami.

I jeszcze gdyby Westbrook rzeczywiście się posrał w play-in i zagrał słabo, ale zagrał zajebiście.

I jeszcze, żeby Chris Paul pokazał w play-offs jakiś kosmiczny poziom, ale przecież nie pokazał.

I jeszcze, żeby w 3T Pacers dostali taki bilans jak Hornets, którzy grali bez Ibaki i kilku meczów pojednyczych graczy,  ale przecież nie dostali.

Gram od 2 lat to samo, z tym samym składem, dostaję jakiś feedback w głosowaniu i nagle czytam o najgorszym dopasowaniu graczy w historii i złym ficie. 

Dostałem w 3T lepszy bilans niż Pacers z gorszym składem niż mam na play-in  i nagle są głosy za tym, ze przegrywam. W lepszym składzie.

Kompletnie tego nie rozumiem.

Serio.

opieramy się na tym samym okresie który był do oceny 3 trymestru gdzie byłem wyraźnie lepszy i nie widzę żadnego game changera który sprawiły że nagle stałem się gorszy

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

W końcu sezon regularny zakończyliśmy obaj z bilansem 42-30.

Ale ja mam Home Court advantage

4 minuty temu, fluber napisał:

W końcu w Pacers w końcówce sezonu wypadło dwóch bardzo ważnych graczy - Turner i Aldride

W końcówce sezonu nie grało u ciebie dwóch bardzo ważnych graczy - House i Ibaka 

 

4 minuty temu, fluber napisał:

W końcu w Hornets na play-in wrócili praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy mieli w sezonie problemy z kontuzjami.

Dlatego z marszu według ciebie wchodzą w optymalna formę nie potwierdzając jej w realnym świecie, bo trzeci trymestr obaj mieli fa-ta-lny co każdy przyzna. Według mnie są nie w formie i tyle. 

 

6 minut temu, fluber napisał:

jeszcze gdyby Westbrook rzeczywiście się posrał w play-in i zagrał słabo, ale zagrał zajebiście.

Ta gra opiera się na wynikach w realu, masz racje. Nie oznacza to ze mamy nie używać wyobraźni i przekładać 1do1 wynik z play-in NBA gdzie twoja pierwsza opcja wyeliminowała twoja druga opcje, która była tam pierwszą opcją. fajnie by było jakbyśmy mieli lepsze porównanie, to znaczy jakby Paul zagrał w playin albo coś. No ale nie mamy. Poza tym skoro Westbrook był taki zajebisty i cały czas to powtarzasz, to dodaj tez ze Sabonis jako lider swojej drużyny w tym spotkaniu dostał bęcki zespołowo. Tak by było uczciwiej. 

 

9 minut temu, fluber napisał:

jeszcze, żeby Chris Paul pokazał w play-offs jakiś kosmiczny poziom, ale przecież nie pokazał.

To jest taki classic fluber. za takie teksty faktycznie powinieneś wylecieć z tych po, może byś się w końcu nauczył czego się nie powinno mowic/robić. To serio nie przystoi. Perfidnie próbujesz wykorzystać fakt ze grał z jedną sprawna ręka. Pomijasz oczywiście  w ogóle ze nawet z jedna ręką będąc rzutowo pasywny zagrał bardzo na plus przeciwko mistrzom NBA, obrońcom tytułu. 
 

12 minut temu, fluber napisał:

I jeszcze, żeby w 3T Pacers dostali taki bilans jak Hornets, którzy grali bez Ibaki i kilku meczów pojednyczych graczy,  ale przecież nie dostali.

Ale Wiesz przecież  dobrze ze ten argument jest z dupy. Nie chce mi się sprawdzać ale Warriors chyba mieli lepszy bilans w III trymestrze zarówno od Lakers, jak i Memphis, a oba mecze przegrali. To taki szybki przykład żeby udowodnic ze nie liczy się bilans w III trymestrze a match-upy i dyspozycja dnia, plan taktyczny itd itp

na tym samym polegaja serie Play Offs gdzie zdarza się ze wyższy seed (lepszy bilans) przegrywa konkretny matchup przez taktykę, albo dyspozycje. Tyle w temacie. Ja uważam ze popełniłem mniej błędów taktycznych, bo twoja propozycja ataku 5-0 z twoją kadrą to samobójstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Serio nie chce mi się wierzyć w te głosy. Znowu plebiscyt popularności, niepotrzebnie tu wracałem. 

No ale trudno, nowy kontrakt podpisany, kultura organizacji pójdzie jebac, hard tank na horyzoncie:) 

Bardzo proszę o usunięcie tego postu @Eld 

kto jeszcze nie zagłosował nie widzi wyniku i może pomyśleć ze nie wiem, jest może 7:0 dla mnie i dać fluberowi głos żeby nie płakał :) 

Post sugeruje wynik głosowania wiec proszę o usunięcie/edytowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Tak ogólnie, to niezależnie od wyniku play-in raczej Hornets tank musi czekać w przyszłym sezonie. W przypadku awansu do 1R PO i tak miałbyś HC na poziomie około 120 mln $ i nie mam zielonego pojęcia jak by tam można by było zejść do niego z tych nie licząc opt-out Warrena ponad 140 mln w salary na sezon 21/22 nie odpuszczając w nim walki o wynik (nie robiąc jednocześnie "Kinga z RL Nets")

Mógłbym postretchowac spadające umowy i zatrudnić ludzi na minimalnych umowach jak połowa playoffowych teamow w tej lidze. W końcu sprawdzeni na playoffowym poziomie rolesi są i tak tutaj gówno warci 

2 minuty temu, Lucas napisał:

W ogóle jak można się obrażać o wynik dwóch wyrównanych drużyn, gdzie nawet bilans zrobiliście taki sam, a to jeszcze Pacers grają u siebie xd

No normalnie, jak wypada pacers dwóch ważnych graczy na koniec sezonu a mnie dwóch wraca. 

Wyjebanie randla i polamanie Turnera to tutaj przepis ma sukces

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Bardzo proszę o usunięcie tego postu @Eld 

Odpierdol się od moich postów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.