Skocz do zawartości

beGM - Draft 2020 - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Tecu napisał:

Ciekawi mnie czy Anthony by się u nas jeszcze długo utrzymał, czy ktoś chciał zaryzykować🙂

Ja chciałem rozmienić 18 na nizszy licząc ze z 3-4 utraconych pozycji ktoś zostanie. Ale rano chłopaki nie odpisywali zbyt ochoczo to poszedłem w Kiwi. Ale Colę na 23 pick byłem gotowy jakby co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. Okongwu i @MMM2121

To mój ulubiony prospect z tego draftu. W ramach założeń nie rozpatrywalem go nigdy jako nr 1 czy franchise playera. Pewnie w tym drafcie jest kilku przyszlych all starow, ale na dzien dzisiejszy nie widze tu zadnego pewniaka. Z czolowki/loterii nie ogladalem jednak Lamelo/Wisemana/Hamptona czy Pokusevskiego. Wracajac do tematu. Okongwu nie mial idealnych warunkow do gry w tym roku. USC zaliczylo rok wczesniej bardzo slaby sezon: ujemny bilans w coraz slabszej konferencji pac12, 4-gwiazdkowy rekrut Kevin Porter Junior nie spelnil oczekiwan i poszedl do NBA juz po freshman year. Na Okongwu byl hype przed sezonem, ale dochodzil do druzyny, ktora ma bardzo malo talentu w ataku i od lat slabo bronila. Do momentu zakonczenia obecnego sezonu USC notowalo bilans 22-9(rok wczesniej 16-17). To wlasnie Okongwu byl sprawca tego, ze obrona USC byla 18 w lidze(za kenpom) - rok wczesniej 118. Juz jako freshman mial ogromny impact na wyniki zespolu.

W ataku konczy dwiema rekami, jest bardzo plynny w ruchach. Przy spacingu NBA bedzie od pierwszego sezonu dawal vertical threat przy lobach i alleyach - ma bardzo dobre rece i miekko wykancza wiekszosc akcji. Bardzo szybko wychodzi w gore do blokow, ma swietny second jump, wiec nawet jak sie zlapie na jakis pump fake to czesto potrafil znowu wyjsc w gore i contestowac rzut rywala. W defensywie USC byl glownym playmakerem i overall bardzo dobrze rozumial koncepcje obrony zespolowej - wiekszosc freshmanow jest nad aktywna i za duzo pomaga przez co powoduje collapsy w D. Okongwu pomimo takiej odpowiedzialnosci nie lapal przewinien, nie tracil swojego matchupu. Sprawdzal sie zarowno w roli obroncy na picku(hedge, switche) jak i rim protectora(pozwalal tylko a 39% FG% at rim). Ma tez na tyle dobry footwork, ze bez problemu radzil sobie w poscie(a przy opiece trenerow w NBA powinien jeszcze wypelnic ,,ramę''). Wie rowniez gdzie sie pozycjonowac w team D i generalnie po tej stronie parkietu nie mozna miec zadnych obaw. Uwazam wrecz, ze od 1 sezonu w NBA bedzie dobrym obronca z potencjalem na ll nba D w przyszlosci. Najwiecej obaw jest w ataku. Tylko tutaj trzeba brac pod uwage kontekst, USC gralo archaiczna koszykowke w ataku i rzucali bardzo malo trojek(chyba kolo 6 trafionych na mecz; 145 w ataku wedle w kenpom) i overall nie miali talentu na obwodzie. Jakby Okongwu trafil do Oregon Altmana to wszelkie watpliwosci bylyby juz rozwiazane. Pomimo tych okolicznosci i tak byl szalenie skuteczny: at rim notowal 73%(55% assisted), czesto kończył w tłoku, wiele punktow zdobyl tez po zbiórkach w ataku(elite w tym wzgledzie 3.3 na mecz).  Potrafil tez byc skuteczny na poscie, ale w NBA przy innej fizycznosci moze karac co najwyzej mismatche. Bardzo inteligentny gracz, ktory nie wychodzil poza swoja rola, nie gral na sile iso, nie domagal sie ciaglych akcji pod siebie i mysle, ze to pozniej przelozy sie na gre w NBA, gdzie nie bedzie od razu finisherem zagrywek, tylko dostanie to co mu da defensywa. Nawet jak rzuci 5-6 razy w meczu to powinien miec dobry impact na reszte zespolu. Mysle, ze bedzie dobrym rollerem, bo ma swietny footwork i wokol basketu potrafi wykonczyc na wiecej sposob niz dunk i to pomimo tego, ze nie ma jeszcze az tak rozwinietego upper body.  Znakiem zapytania jest to czy bedzie dawal spacing dalej od kosza i mysle, ze sa przeslanki zeby tak sadzic. Notowal FT na poziomie 72%, sama mechanika nie wyglada zle. Tylko wiekszy problem jest z powtarzalnoscia rzutu, wiec w tym zakresie licze, ze przepracowal ostatnien 9 miesiecy. Jumperki za 2 trafial na poziomie 41%(btw. najlepszy wynik w zespole), wiec jest tu jakas nadzieja na progres. Trzeba jednak brac pod uwage to, ze gracze po NCAA glownie doskonalaja skille, ktore juz pokazywali, a nie nagle odnajduja nowe. Sa outliery, gracze do ligi przychodza coraz lepiej wyszkoleni, wiec mozna Onyeka bedzie kolejnym z nich? Najwieksza jego wadą jest passing. Pod koniec sezonu mial pierwszy mecz, gdzie trafil corner shootera po short rollu. Do tej pory jako dostawal pilke po picku to jak nie mial mozliwosci wykonczenia czy wymuszenia faulu czesto pilke tracil. Uwazam, ze nigdy nie bedzie dobrym passerem, ale podstawowe reads mysle, ze ogarnie patrzac jakie ma instynkty w innych obszarach. 

W najrozsadniejszym scenariuszu: jest starterem od 1 meczu z dobra D, bardzo dobry finisher, bez rzutu dalej niz 4-5 metrow od kosza, problemami kiedy opusci pilke i wykona 1 koziol. W optymistycznym scenariuszu: poprawia rzut i dobrze reaguje na wieksze volume, dalej jest dobrym finisherem, w obronie top D plus wykonuje basic reads w ataku.

Daje dosyc pewny outcome dla kazdej organizacji w NBA i przewidywana podloga jako dobry starter na lata, to calkiem niezla opcja w tym drafcie.

p.s. jako ciekawostka. W jego zespole ,,gral' Charles O'Bannon jr - syn Charlesa O'Bannona, ktory byl MVP finałów ze Śląskiem Wrocław z 20 lat temu, i mistrzem NCAA z UCLA(w tej kolejnosci ;). W tym zespole grał tez jego brat Ed O'Bannon, ktory chyba zostal wtedy final four MVP(obecnie walczy o kase dla graczy NCAA) i pozniej rowniez gral w Polsce. W UCLA grali w tamtym sezonie tez Jiri Zidek i Tyus Edney, ktorzy rowniez potem wyladowali w polskiej lidze ;]

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22h temu od szybkiego i sprawnego wyboru @Tecu mieliśmy pół dnia na oczekiwanie na wybór @Regis, w nocy dopiero wybierał @MarcusCamby  - czyli w tym czasie mamy 2 wybory. Niebawem minie doba  w której wybrano tylko dwóch graczy, tak więc @BMF nie śpiesz się, przecież draft można jeszcze bardziej zwolnić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lucas napisał:

Według sporej liczby mockow to jeśli wymiany nie będzie mogę go obserwować regularnie w Denver, bo niby jeden z głównych celów Nuggets ;)

Właśnie, wg. sporej liczby mocków mój Okoro może trafić do Detroit...błagam, tylko nie to. 10 dni po drafcie w jeden dzień mam urodziny i imieniny. Nie róbcie mi tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Eld napisał:

Właśnie, wg. sporej liczby mocków mój Okoro może trafić do Detroit...błagam, tylko nie to. 10 dni po drafcie w jeden dzień mam urodziny i imieniny. Nie róbcie mi tego.

Inny gracz dostał obietnice od Pistons. 

https://www.theringer.com/nba/2020/11/10/21556874/2020-nba-draft-patrick-williams-florida-state
 

Ten jegomość 

@Ashigaru wyglada na steal o 8 pozycji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alonzo napisał:

22h temu od szybkiego i sprawnego wyboru @Tecu mieliśmy pół dnia na oczekiwanie na wybór @Regis, w nocy dopiero wybierał @MarcusCamby  - czyli w tym czasie mamy 2 wybory. Niebawem minie doba  w której wybrano tylko dwóch graczy, tak więc @BMF nie śpiesz się, przecież draft można jeszcze bardziej zwolnić :) 

Od wyboru Regisa do wyboru mojego minęło 6 godzin

A obecnie @BMF zwleka już 11 godzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucas napisał:

Idziemy szybciej niz zakładano, więc po co kogos na siłę pospieszać?

 

W dniu 10.11.2020 o 09:22, Eld napisał:

Przypominam, że dla Rady jako dla organizatorów każdy dzień jest na wagę złota w tak skróconym offseason. Karpik zresztą też wczoraj o tym pisał.

Dla tur FA każdy dzień ma znaczenie bo nie będzie tak jak w latach poprzednich tydzień na oferty, tydzień na reoferty itd., tylko po 3-4 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lucas napisał:

Idziemy szybciej niz zakładano, więc po co kogos na siłę pospieszać?

Nikomu nie umniejszam mid 20tego wyboru ale bez przesady. O ile top było mocno powiązane z bardzo ważnymi wymianami bo tu można zrozumieć wymianę pick za gwiazdę to poza loteria to jest często wybór pomiędzy 3 nazwiskami i ewentualne czekanie na kogoś co może ten pick odkupi. Pół dnia czekać? Serio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

@Eld no rozumiem, ale nie zmienia to faktu, że podano jakieś ramy czasowe i póki ich nie przekraczamy to nie powinno się tu dramatyzować i kogoś na siłę pospieszać.

Owszem, ale zauważ, że nikt z Rady nie dramatyzuje ani nie przyśpiesza, a nawet chwali tempo ( ja i Karp ze dwa dni temu ).

My tylko prosimy o przysługę, ale jak ktoś przekroczy termin to raz, że zbierze cały wkurw reszty na siebie, a po drugie - wybierzemy za niego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.