Skocz do zawartości

Alltime fantasy last 30 - dyskusja


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku ATF często pada zarzut talent > fit i przykłady  Dream Teamów. Rzadko kto patrzy jednak na kontekst takiego rozwiązania - drużyny złożone z all-starów fajnie funkcjonują do momentu kiedy jest close -game i wtedy zaczyna się pałowanie iso kończone rzutem przez ręce, podaniem na obwód do niekrytego zawodnika albo ktoś się uwolni i zetnie pod kosz na alley- oop. I o ile na poziomie ATF dobrze mieć 2-3 czasem nawet 4 graczy potrafiących minąć to jednak trzeba też mieć kogoś do zapieprzania w obronie i rzucania trójek. Fajnie jak ktoś wierzy, że lepiej mieć jako rolsa melo, iversona, colemana , simmonsa, arenasa i innych head casow - jednak w rzeczywistości o 4 akcjach gdzie mieliby stać w rogu albo stawiać zasłonę w piątej wzięliby piłę pod pachę i w dupie mieliby kolegów bo całe życie byli przyzwyczajenie do grania z gałą w łapie.

Trudno też oczekiwać by brać tych ludzi w prime i sprowadzać do roli przeprowadzacza piłki, biegania po zasłonach i zasuwania w obronie, bo na stare lata przez 2 sezony tak grali- imho to tak nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RappaR napisał:

Jak będzie próbował mnie przekonać, że Sheed robi spacing to:

Wysocy zaparkowani na trojce lepiej robia spacing niz niscy, bo utrudniaja prace kluczowych high-usage obroncow (PFow i C). Do tego w akcjach z zaslona wysoki z rzutem wymusza zupelnie inny defense niz wysoki bez rzutu.

W przypadku ograniczonych ofensywnie wingow odwrotnie, daja ci opcje ukrycia na nich defensywnego kolka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, blackmagic napisał:

Fajnie jak ktoś wierzy, że lepiej mieć jako rolsa melo, iversona, colemana , simmonsa, arenasa i innych head casow - jednak w rzeczywistości o 4 akcjach gdzie mieliby stać w rogu albo stawiać zasłonę w piątej wzięliby piłę pod pachę i w dupie mieliby kolegów bo całe życie byli przyzwyczajenie do grania z gałą w łapie.

z tym Simmonsem to chyba nietrafiony przykład, bo on piłki w HCO nie pożera a też bardzo dobrze znajduje strzelców i cutterów z high post, dobrze stawia screeny i ogólnie porusza się raczej jak energizing big a nie point

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polishllama69 napisał:

z tym Simmonsem to chyba nietrafiony przykład, bo on piłki w HCO nie pożera a też bardzo dobrze znajduje strzelców i cutterów z high post, dobrze stawia screeny i ogólnie porusza się raczej jak energizing big a nie point

Dla mnie przydatność simmonsa jak nie ma piłki w rękach wyszła w PO jak miał butlera obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał:

122. Dan Majerle 1993

@BMF

fajny pick, 2x All-D, do tego nie wymiękł w finałach / jedyna wada to chyba jego wzrost, bo jak na SF mierzy tylko 198 cm

.......................................................................................

Mookie Blaylock miewał sezony, gdzie trafiał prawie trzy trójki na dobrych %, a do tego dorzucał 3 steale. To też nie jest zły ruch. :P 

miał swoje momenty (ceglarzem bywał i w RS, i w PO), a do tego w obronie też nie jest dziurą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackmagic napisał:

Dla mnie przydatność simmonsa jak nie ma piłki w rękach wyszła w PO jak miał butlera obok

XD jak ma obok Embiida Butlera i jeszcze najlepiej Harrisa to faktycznie może być z tym problem, natomiast myślę, że taki JJ Redick na screeny handoffy etc nei narzekał, zresztą Embiid też świetnie egzekwuje takie plays, sama gra Simmonsa też chyba zależy od kontekstu, imho obok Curry'ego Bosha i Allena spokojnie by się sprawdził z swojej roli a i na ofensywnej desce jego talent został wykorzystany. Nie każdy musi go lubić, tak samo pizdy Butlera ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eF. napisał:

fajny pick, 2x All-D, do tego nie wymiękł w finałach / jedyna wada to chyba jego wzrost, bo jak na SF mierzy tylko 198 cm

.......................................................................................

Mookie Blaylock miewał sezony, gdzie trafiał prawie trzy trójki na dobrych %, a do tego dorzucał 3 steale. To też nie jest zły ruch. :P 

miał swoje momenty (ceglarzem bywał i w RS, i w PO), a do tego w obronie też nie jest dziurą

 

Dobre sezony mookiego za 3 to te ze skrócona linią reszta to skuteczność poniżej 35% za 3. 

Jezeli chodzi o Dana to mam ten plus, że mam też Penny'ego ktory słabszego w ataku a wyższego w warunkach fizycznych ogarnie. Druga rzecz, ze Majerle był naprawdę atletycznym graczem, a ksywka nie wziela się znikąd :)

A na koniec nie zapominajmy o Rodmanie, który może bronić wszystkie 5 pozycji jak przyjdzie co do czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

Dobre sezony mookiego za 3 to te ze skrócona linią reszta to skuteczność poniżej 35% za 3. 

Jezeli chodzi o Dana to mam ten plus, że mam też Penny'ego ktory słabszego w ataku a wyższego w warunkach fizycznych ogarnie. Druga rzecz, ze Majerle był naprawdę atletycznym graczem, a ksywka nie wziela się znikąd :)

A na koniec nie zapominajmy o Rodmanie, który może bronić wszystkie 5 pozycji jak przyjdzie co do czego. 

Ok, linia jak linia, ale Blaylock rzucał na poziomie obecnych czasów, bo średnio 8 razy w meczu, co jak na tamte czasy jest potężnym wynikiem.

Natomiast Dan to jednak trochę wyższa półka.

Majerle obok Barkleya był najlepszym graczem w Suns w finałach, kiedy obsrał się wychwalany tutaj KJ. Bardzo fajny grajek, underrated.

 

8 minut temu, polishllama69 napisał:

. Nie każdy musi go lubić, tak samo pizdy Butlera ;) 

Możesz rozwinąć myśl? Dlaczego uważasz, że Butler jest pizdą? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eF. napisał:

Natomiast Dan to jednak trochę wyższa półka.

Majerle obok Barkleya był najlepszym graczem w Suns w finałach, kiedy obsrał się wychwalany tutaj KJ. Bardzo fajny grajek, underrated.

No Dan jest underrated, a w atfie myślę, że ze swoją jakością, którą wnosi mógł śmiało pójść w 5 rundzie do kogoś na S5 jako SG/SF, zwłaszcza, ze w tym peakowym sezonie był legit 2/3 opcją finalisty nba, a wnosi zarówno obronę jak i fajną ofensywę - przede wszystkim dobra trójka - gdzie nie ma wstydu na tle nowoczesnych graczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

No Dan jest underrated, a w atfie myślę, że ze swoją jakością, którą wnosi mógł śmiało pójść w 5 rundzie do kogoś na S5 jako SG/SF, zwłaszcza, ze w tym peakowym sezonie był legit 2/3 opcją finalisty nba, a wnosi zarówno obronę jak i fajną ofensywę - przede wszystkim dobra trójka - gdzie nie ma wstydu na tle nowoczesnych graczy. 

Przyznam szczerze, że sam go chciałem zawinąć już trochę wcześniej, ale że wziąłem Korvera to musiałem uderzyć w wyższego SF (Ariza). :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał:

No Dan jest underrated, a w atfie myślę, że ze swoją jakością, którą wnosi mógł śmiało pójść w 5 rundzie do kogoś na S5 jako SG/SF, zwłaszcza, ze w tym peakowym sezonie był legit 2/3 opcją finalisty nba, a wnosi zarówno obronę jak i fajną ofensywę - przede wszystkim dobra trójka - gdzie nie ma wstydu na tle nowoczesnych graczy. 

Bardzo fajny wybór jak na 7 rundę, ale jego minus to PR dobrego obrońcy po tym jak objechał go Jordan w Finałach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eF. napisał:

Ok, linia jak linia, ale Blaylock rzucał na poziomie obecnych czasów, bo średnio 8 razy w meczu, co jak na tamte czasy jest potężnym wynikiem.

No ta linia dużo zmienia, bo podniosła mu mocno efektywność i c***owy daleki dystans stał się warty o wiele więcej, z resztą wystarczy spojrzeć na sezon gdzie linia za 3 wrocila do normalności i Mookie zaliczył zjazd do 27% za 3

4 minuty temu, BiałaCzekolada2.0 napisał:

Bardzo fajny wybór jak na 7 rundę, ale jego minus to PR dobrego obrońcy po tym jak objechał go Jordan w Finałach :)

Paradoksalnie w tym atfie będzie miał łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, airmax napisał:

Majerle bardzo przyjemny pick, idealny do tego ATF do grania z ławki na SG/SF, też miałem go na shortliście do wyboru z najbliższym pickiem 😛 

To dobrze, że go wziąłem teraz, a nie zostawiłem na kolejną rundę,  bo ja oprócz Dana za bardzo nikogo nie miałem kto by mi pasował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, P_M napisał:

No ta linia dużo zmienia, bo podniosła mu mocno efektywność i c***owy daleki dystans stał się warty o wiele więcej, z resztą wystarczy spojrzeć na sezon gdzie linia za 3 wrocila do normalności i Mookie zaliczył zjazd do 27% za 3

no tak, bo Blaylock to żaden super pick, ale miał też dobre sezony w karierze

do tego Mookie to legenda z intra NBA Action, hehehe, gdzie trafił jakiś rzut, a komentator - MOOOOOOOKIE!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.