Skocz do zawartości

Alltime fantasy last 30 - dyskusja


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Eld napisał:

Nagley Klay stał się tylko "niezłym obrońcą"? Coś nowego na tym forum 🧐.

Raczej stara teza, że jest overrated w tym elemencie :)

Tzn pewnie związana z tym, że jedyne wyróżnienie (all-def 2nd team) dostał w 2019 kiedy już kompletnie na to nie zasługiwał -> but still, żaden wielki game-changer po tej stronie (chyba że trafisz na teamy gdzie faktycznie jeden z guardów będzie totalnym ofensywnym kasztanem na którym będzie można chować Nasha, a Klay będzie pilnował primary ball-handlera -> może ze 2 takie będą na poziomie 30to letniego atf :) )

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BMF napisał:

 

Ty do wzięcia miałeś gracza (i to z teamu, któremu kibicujesz, lol) o podobnej charakterystyce (w sensie, słabszy strzelec, ale wciąż ~40%, lepszy obrońca), który jest easily tier wyżej.

Wiem o kim mowa, ale tu akurat specjalnie nie chciałem iść tą drogą. Dość w innych PC rozgrywkach tym pomykałem. Tu chcę czegoś innego spróbować. 

A no i to że Klay nie jest w ~top20 za ostatnie 30 lat to chyba nawet nie ma o czym gadać bo to oczywiste, że nie. Ale czy jest w top typowych 3&D na pozycji SG? No doubt. Tu musiał pójść taki a nie inny fit do Nasha. 

10 minut temu, julekstep napisał:

Raczej stara teza, że jest overrated w tym elemencie :)

Tzn pewnie związana z tym, że jedyne wyróżnienie (all-def 2nd team) dostał w 2019 kiedy już kompletnie na to nie zasługiwał -> but still, żaden wielki game-changer po tej stronie (chyba że trafisz na teamy gdzie faktycznie jeden z guardów będzie totalnym ofensywnym kasztanem na którym będzie można chować Nasha, a Klay będzie pilnował primary ball-handlera)

Wiem, że walczymy o to który z nas będzie ostatni, a który przed ostatni ale powiedz mi jedno - widziałeś kiedyś drużynę która na pozycjach guardów ma dwóch gości z +40% trójką? Jak chcesz to bronić? Podwajać? Czy co?

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Eld napisał:

Wiem, że walczymy o to który z nas będzie ostatni, a który przed ostatni ale powiedz mi jedno - widziałeś kiedyś drużynę która na pozycjach guardów ma dwóch gości z +40% trójką? Jak chcesz to bronić? Podwajać? Czy co?

Ja walczę zawsze o pierwsze miejsce - to raz (i akurat dla mnie para Wade + Jokic jest dość przejebana póki co, jak Wam nie podejdzie to najwyżej namówię@LeweBiodroSmoka i @Alonzo do głosowania :P)

Dwa - Nasha i tak trzeba bronić z grubsza 'całą drużyną'. Klay przy Nashu ofensywnie spoko (każdy przy Nashu będzie ofensywnie spoko tbh), ale to raczej nie jest jakiś koszmar obrońców. Sęk w tym talent-wise to zdecydowanie najgorszy grajek jaki do tej pory poszedł a dobierając fit do Nasha imho powinno się kierować głównie względami defensywnymi - Klay to świetny man defender, który jednak nie jest zbyt specjalny w pomocy (patrz to co pisał polishlama) -> więc dopóki nie grasz vs drużyna z jakimś totalnym ofensywnym kasztanem na obwodzie to tak na prawdę nic nie poprawiłeś jeśli chodzi o 'problem Nashowy' (ok Klay wyłącza swojego gracza i dalej masz 4 vs 4 z zagubionym Stevem -> co robisz?).

Więc moim zdaniem wybrałeś b.słabo 'talent-wise' i ok 'fit-wise' -> słaby deal.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eld napisał:

A no i to że Klay nie jest w ~top20 za ostatnie 30 lat to chyba nawet nie ma o czym gadać bo to oczywiste, że nie. Ale czy jest w top typowych 3&D na pozycji SG? No doubt. Tu musiał pójść taki a nie inny fit do Nasha. 

 

Eee.

Klay to jest dobry fit do Nasha, ale talent wise to jest przekrój drugiej i trzeciej rundy. Pewnie BiałaCzekolada by się zastanawiał, czy go brać do LeBrona, czy jednak kogoś trochę lepszego/trochę słabiej fitującego.

Ty mogłeś wziąć legit superstara na obwód/~top20 alltime w prime zajebiście fitującego w ataku do Nasha pod kosz. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

Ja walczę zawsze o pierwsze miejsce - to raz.

Dwa - Nasha i tak trzeba bronić z grubsza 'całą drużyną'. Klay przy Nashu ofensywnie spoko (każdy przy Nashu będzie ofensywnie spoko tbh), ale to raczej nie jest jakiś koszmar obrońców. Sęk w tym talent-wise to zdecydowanie najgorszy grajek jaki do tej pory poszedł a dobierając fit do Nasha imho powinno się kierować głównie względami defensywnymi - Klay to świetny man defender, który jednak nie jest zbyt specjalny w pomocy (patrz to co pisał polishlama) -> więc dopóki nie grasz vs drużyna z jakimś totalnym ofensywnym kasztanem na obwodzie to tak na prawdę nic nie poprawiłeś jeśli chodzi o 'problem Nashowy' (ok Klay wyłącza swojego gracza i dalej masz 4 vs 4 -> co robisz?)

Nie jest koszmar? Przypomnieć ile i jeden i drugi mieli za trzy w wybranych sezonach? Którego odpuścisz, a którego podwoisz? Nash zauważy każdego wolnego. Jak podwojenie pójdzie do niego od Klaya, ten ma wide open 3 pt. Jak podwojenie pójdzie od wysokiego, to się zrobi luka na wjazd.

Przy wyborze Klaya kierowałem się właśnie względami defensywnymi ( no jeszcze jego 3pt ) bo głównie w takich starciach latały by switche a Klay jak sam napisałeś doskonale wyłączy swojego. No i idąc dalej, Lama mi nawet przed chwilą wkleił idealny filmik który pokazuje jak Klay zajebiście potrafi przechodzić nad zasłoną wyłączając switch. 

Nie jest to na pewno medialny wybór, tym bardziej że na stole wciąż jest gość z star treka do wzięcia na tą pozycję, ale jak dobiorę resztę to Klay będzie tu idealnym elementem układanki. 

Teraz, BMF napisał:
Ty mogłeś wziąć legit superstara na obwód

a6d3c94321e032a9e0ff2d980af0231d?width=1

Yego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Nie jest koszmar? Przypomnieć ile i jeden i drugi mieli za trzy w wybranych sezonach? Którego odpuścisz, a którego podwoisz? Nash zauważy każdego wolnego. Jak podwojenie pójdzie do niego od Klaya, ten ma wide open 3 pt. Jak podwojenie pójdzie od wysokiego, to się zrobi luka na wjazd.

Tylko że Nash to z całym szacunkiem nie jest Curry jeśli chodzi o 'gravity' (do Nasha nie lecisz z pomocą na obwód, ale raczej przy jego penetracjach -> więc tu pomoc będzie pewnie szła nawet częściej od 'wysokich'). Można założyć, że Klay w tym względzie będzie miał tu warunki porównywalne/gorsze niż miał w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

~top20 alltime w prime zajebiście fitującego w ataku do Nasha pod kosz. ;] 

też mu to pisałem, ale może będzie miał szczęście i to naprawi, jak nie to jest inny gracz półkę niżej, który pasuje idealnie do Nasha po obu stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

Tylko że Nash to z całym szacunkiem nie jest Curry

nie wiem czy ktokolwiek będzie miał takie gravity na obwodzie w przyszłości i faktycznie underrated Nash jest jako scorer to jednak nie róbmy zniego boga rzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

bo nie trzeba go bronić całą drużyną od połowy boiska :) 

A to fakt.

Ale za to ma na pewno lepsze court vision niż Curry, więc w sumie trzeba. 

1 minutę temu, polishllama69 napisał:

nie wiem czy ktokolwiek będzie miał takie gravity na obwodzie w przyszłości i faktycznie underrated Nash jest jako scorer to jednak nie róbmy zniego boga rzutu

A nie było Bogiem rzutu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

Ale za to ma na pewno lepsze court vision niż Curry, więc w sumie trzeba. 

jeden i drugi mają skille na poziomie all-time great (znaczy playmaking Nasha to "tylko" podium a off-ball game Curry to undoubtedly nr 1) to ciągle Curry jest też spoko jako główny kreator co sprawia, że dość łatwo wpasowac go w wiele zespołów, z Nashem jest trochę trudniej, ale to fajny czelendż

3 minuty temu, Eld napisał:

A nie było Bogiem rzutu?

był tylko bardzo dobry :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi wysokimi macie? Przecież w ostatnich 30 latach było od zayebania wypaśnych czwórek i piątek. Czytając Waszą trójkę czuje się jak bym przegrał życie, a tym czasem lista PF i C jest długa a ta z zacnymi guardami na pewno krótsza.

1 minutę temu, polishllama69 napisał:

 

był tylko bardzo dobry :D 

Misiu.

Nie bluźnij tylko skocz na bbref po staty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Co Wy z tymi wysokimi macie? Przecież w ostatnich 30 latach było od zayebania wypaśnych czwórek i piątek. Czytając Waszą trójkę czuje się jak bym przegrał życie, a tym czasem lista PF i C jest długa a ta z zacnymi guardami na pewno krótsza.

tutaj raczej chodzi o kombinację umiejętności bez konieczności łatania jakimiś wynalazkami potem i stworzenia sobie szerokiej palety opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eld napisał:

Yego?

Szczerze nie wiem o kogo chodzi. 

8 minut temu, polishllama69 napisał:

też mu to pisałem, ale może będzie miał szczęście i to naprawi, jak nie to jest inny gracz półkę niżej, który pasuje idealnie do Nasha po obu stronach

No w takich gierkach trzeba kombinować, żeby wyciągnąć max value z każdego picku, jak raz ktoś zepsuje, to już tego nie naprawi. ;] A i tak Eld trafił okazję tak szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

A i tak Eld trafił okazję tak szczerze.

co masz na myśli, że trafił okazję ?

1 minutę temu, BMF napisał:

Szczerze nie wiem o kogo chodzi. 

god of choking, pocieszyciel 13latek etc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, polishllama69 napisał:

god of choking, pocieszyciel 13latek etc 

A, ok, nie wiem czemu to była odpowiedź na ''legit superstar na obwodzie''.

8 minut temu, polishllama69 napisał:

god of choking, pocieszyciel 13latek etc 

Bo wciąż do wzięcia miał legit superstarów na obwodzie/talent pod kosz. Nash to jest fajny pick, bo nikt nie oczekuje wygranej, a zarazem zbudować można baaaardzo efektowny team (patrz tangiers we wcześniejszym ATF).

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.