Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Draft - komentarze


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, SlaKB napisał:

W zwycięstwach nad Spurs ważniejszy był Kobe z którym nie mogli sobie kompletnie poradzić i zdarzały się mecze, że podwajali go częściej niż Shaqa więc trzeba przyznać, że Duncan całkiem nieźle sobie z nim radził. Całkowicie ograniczyć się Shaqa nie dało, ale spowolnienie go chociaz trochę to był sukces.

Co tymbardziej impoujace, ze Kobiego kryto bowenem czy pozniej manu, czyli bdb dobrymi defensorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lorak napisał:

nigdy. przecież coś takiego w nowożytnej koszykówce nie ma się szansy wydarzyć. ale już w 2001 dobrze sobie radził, a potem było tylko lepiej:

 

zwróć uwagę jak mało spurs podwajają Shaqa. to się szczególnie rzuca w oczy w porównaniu z 2000 WCF, gdy niby Sabonis taki silny, ale O'Neal robił z nim co chciał 1 vs 1 i cała D blazers była zorientowana na pomaganie przy Shaqu.

Detroit Piston też pamiętam , że kryli 1 vs 1 tylko mięso armatnie się wymieniało Wallacy, Cambell , Okur .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lorak napisał:

tylko że vs pistons miał 63% z gry, a vs spurs 45 ; ]

Oglądałeś ten filmik ? :) cały czas mocny help and recover plus sporadyczne ale były trapy od niskich . Pop nie robił trapow jak Pistons i Blazers od wysokich tylko od niskich , szczególnie obrońca od passera który robi cut mocno zagęszcza trumnę . widocznie odrobili lekcje ze Shaq jest słaby w crossowych podaniach . Shaq był 1 vs 1 z Duncanem tylko wtedy jak Shaq niepotrzebnie robił po otrzymaniu szybki spin move i nie trafiał . widać ze tez mial założenie nie robić dinaj od podania . 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak spurs rozłożyć na czynniki pierwsze to fajnie się ogląda te wygrane sezony ale nawet w tych innych tam niewiele potrzeba było aby to była totalna dekada. 
 

najpierw odpadniecie z suns bo Duncan nie grał 

potem uraz Robinsona 

potem ten dziwny 0,4 sek rzut Fishera 

bardzo przypadkowa akcja Dirka and one

nawet seria późniejsza z Grizz to była utrata przewagi parkietu bo Manu nie grał 

no i rzut Allena. 
 

jakby tak wszystko się układało ( a spurs nie byli ulubieńcami ligi słupki nisko wiec tez sędziowie raczej nie pomagali) to tych tytułów mogło być z 3/5 ekstra. Wtedy inaczej by się oceniało innych. 
 

gdybanie gdybanie ale było blisko. 

A mało kto wczesnych spurs doceniał. 
te przegrane serie to były świetne mecze nawet trę clips czy OKC 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tylko czekam na koniec draftu by o nim wspomnieć, jako ten co super grał przeciwko Shaqowi.

Jego pierwszy mecz ogólnie budzi wrażenie bo:

Przed nim, Shaq sobie z niego robił żarty i wypowiadał się, jak to go wyjaśni.

No i zaczyna się mecz, 3 akcje z rzędu Shaq gra z nim 1na1 i co aż ciężko uwierzyć, 3 razy dostał czapę.

Po drugiej stronie zaś w tym czasie dwa razy zapunktował.

Bardzo chciałem go wziąć, ale boję się tej jedynej słusznej narracji, że w obecnej nba nie miał by racji bytu ( zwłaszcza, że przeczytałem tu chyba opinie, że prime Tim miałby problem żeby być na parkiecie przeciwko drużynie w której występuje Harden ). Jednak głównie go nie wziąłem z uwagi na silny scoring z pozycji 1-2 i jednak potrzebę stricte defensywnych centrów.

Mi się wydaje, że w obecnych czasach by miał spokojnie 3point range i nadal by wymiatał.

A zaszaleje sobie i napisze, że lepszy niż Jokić czy Pau Gasol chociażby (celowa hiperbolizacja z uwagi na brak uznania jaki chyba koleś ma).

 

Ciekawi mnie, czy był jakiś mecz, który zaczynał z ławki, bo w normalnym nba nie, w reprze też raczej nie, a nawet w ASG zazwyczaj pewne s5 miewał :D

Tak czy siak,  jeden z bardziej skromnych gości, jedyny chyba z tych dawnych graczy, który się zastanawiał jakby sobie poradził w obecnych czasach, zamiast pi*****ić jak jakieś Magicy jak to Jego klub by sweepował GSW. Podobnie skromny jest John Stockton i cieszę się że ktoś go wział.

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

Kończmy ten draft, bo już nie da się patrzeć na te spoilery 😕 

nie mów mi co mam robić :)

większość grajków jest podanych na talerzu, spoilery na tym etapie praktycznie nic nie zmieniają, bo każdy widzi kto się ostał

39 minut temu, Eld napisał:

BC 2.0 nawet pisał o nim rano, ale post w niewiadomych okolicznościach wyleciał ;).

to chyba nie chodzi o niego

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

to chyba nie chodzi o niego

pojawił się w poście BC.

  

12 minut temu, julekstep napisał:

Kończmy ten draft, bo już nie da się patrzeć na te spoilery 😕 

Cóż, to może wiesz co czuję czasem, jak czytam Twoje posty w wywyższającym tonie, oceniających poszczególne wybory/graczy w tym topicu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mac napisał:

Cóż, to może wiesz co czuję czasem, jak czytam Twoje posty w wywyższającym tonie, oceniających poszczególne wybory/graczy w tym topicu.

Oceny dotyczące grajków <tu możesz włączyć sobie wedle uznania odbiór w wywyższającym tonie> którzy już poszli

w ogóle ciekawa sekwencja w komentarzach atf

A - ej nie spojlerujcie grajków

B - ale Ty robisz to samo bo brzydko oceniłeś moich!

lol

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

nawet jeśli to czy da się sprzedać kogoś z 130+ pickiem jako stopera na Shaqa teraz? :)

a co ma do rzeczy, z którym pickiem dany gracz poszedł?

Dodatkowo, sama idea bycia stoperem to dla mnie lekki lol.

Coś jak Westbrook w serii PO mówiący, że zatrzyma Rubio, no i pewno olewał założenia defensywne Donovana (notabene bdb trener) i skupiał się właśnie, żeby zgasić Rickiego. Jednak czy to było dobre dla drużyny? imo nie do końca.

Natomiast ten konkretny gracz o którym mowa, raczej łatwiej byłoby `sprzedać` bycie stoperem na Shaqu (z czym się zgadzam) niż obronę pick and roll szybkich graczy czy na linii za trzy.

Na pewno myślę, że mógłby spokojnie pełnić rolę w defensywie jak Brook Lopez chociażby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no serio bez jaj, przecież nikt o nim nie zapomniał, co Wy tworzycie z tymi spoilerami?

Nie wiem czy ktos zapomnial, ale w 8/9 rundzie latwo kogos przeoczyc, wiec wspominanie o tak dobrym graczu w konkretny watku moze wplynac na decyzje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.