Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Draft - komentarze


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, BMF napisał:

Eld raczej niepotrzebnie brał dwóch volume scorerów z przeciętną obroną, ciężko powiedzieć jak ułoży rotacje pod koszem w niektórych matchupach.

U mnie po wyborze paru elite obrońców pod rząd właśnie tego brakowało. 9 osobową rotację ciężko sensownie ułożyć w naszym beGM, a co dopiero tutaj. Taki Finley może w domyśle nie grać, albo dostawać 8 mpg. Zobaczymy na kogo trafię.

Godzinę temu, julekstep napisał:

Nom w 9cio osobowej rotacji ma dwóch centrów i jednego (raczej smallballowego) PFa...trochę bieda.

Ja przykładowo nie wiem czy kupię Grangera na 4ce (bo strzelam, że tak Eld będzie musiał ustawić rotację).

Gragner grał z powodzeniem na czwórce w swoim najlepszym sezonie i był w choy efektywny. Koleś ma wzrost już nawet nie dzisiejszego PFa, co nawet niektórych gości grających na piątce. Docelowo Lopez/Gasol pokrywają C, Siakam/Gragner PF przy czym Siakam grać będzie większe minuty, a Gragner ma wymuszać small ballową reakcję na przeciwnikach.

No i co najważniejsze. Obaj zapewniają mi spacing. Nie olejesz ani jednego, ani drugiego na obwodzie. Generalnie żadnego poza Gasolem ( ale ten ma mid jumperki ) i Tonym ( crazy wejście, ścięcia ) nie możesz zlekceważyć u mnie na obwodzie. Kawhi, Bell, Finley, Wall, Gragner, Lopez, Siakam to bdb ( jak nie elitarni spot up ---> Raja Bell ) strzelcy z wysoką skutecznością za wybrany przeze mnie okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eld napisał:

Gragner grał z powodzeniem na czwórce w swoim najlepszym sezonie i był w choy efektywny. Koleś ma wzrost już nawet nie dzisiejszego PFa, co nawet niektórych gości grających na piątce. Docelowo Lopez/Gasol pokrywają C, Siakam/Gragner PF przy czym Siakam grać będzie większe minuty, a Gragner ma wymuszać small ballową reakcję na przeciwnikach.

Ofensywnie jeszcze spoko ten Granger, ale w D będziesz mieć spore problemy (o najgorszej zbiórce w zabawie z uprzejmości nie napiszę :))

 

13 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a Odoma na piątce?

W jakichś sporadycznych match-upach może i tak, w większości pewnie nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BMF napisał:

Overall - być może, ale jak chcesz nim grać jako SF, to już nie.

Na SF mam Iggy i Joe Johnsona, także musiałby pójść bardzo specyficzny rywal, bym musiał sięgać po bigball z Josh Smith na SF.

Raczej Smith jako znakomity help defender łatał dziury ( głównie po Cousinsie :P) 

Ogólnie mam wielu znakomitych obrońców i wszyscy moi wysocy są dobrymi/bardzo dobrymi podającymi, więc może jednak typowy strzelec kosztem obrony i playmakingu będzie lepszym uzupełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

Ofensywnie jeszcze spoko ten Granger, ale w D będziesz mieć spore problemy (o najgorszej zbiórce w zabawie z uprzejmości nie napiszę )

Nie przesadzajmy z tą obroną Gragnera. Dodatkowo nie przesadzajmy ze zbiórkami. January ma drużynę ustawioną pod zbiórki i co mu z tego? 🙃

Mam drużynę ustawioną pod elite D i trójki więc siłą rzeczy ofensywna zbiórka i tak by kulała.

10 minut temu, Koelner napisał:

Granger to do all-time średnio , nie poszło sporo role-playerów którzy grali w finałach czy lizali finał konferencji . do gwiazd na sf wystarczy defens z dobrą tróją

Kawhi 36 mpg mówi heloł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eld napisał:

Nie przesadzajmy z tą obroną Gragnera. Dodatkowo nie przesadzajmy ze zbiórkami. January ma drużynę ustawioną pod zbiórki i co mu z tego? 🙃

Mam drużynę ustawioną pod elite D i trójki więc siłą rzeczy ofensywna zbiórka i tak by kulała.

Kawhi 36 mpg mówi heloł.

u Ciebie każda zbiórka kuleje - nie tylko ofensywna :) 

masz 5 na 9 dobrych/b.dobrych obrońców w skali atf - więc z tym elite D bym nie przesadzał (z elite trójkami też bo jednak nie masz żadnych all-time shooterów + głównego rozgrywajka kompletnie bez trójki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

u Ciebie każda zbiórka kuleje - nie tylko ofensywna :) 

masz 5 na 9 dobrych/b.dobrych obrońców w skali atf - więc z tym elite D bym nie przesadzał (z elite trójkami też bo jednak nie masz żadnych all-time shooterów + głównego rozgrywajka kompletnie bez trójki)

Na szczeście wybieramy dwulatki a nie alltime :).

Ale, że Ty tego nie wiesz mając Jokica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld, wybierz lata Parkera.

9 minut temu, Eld napisał:

Mam drużynę ustawioną pod elite D i trójki więc siłą rzeczy ofensywna zbiórka i tak by kulała

A masz w D i trójkach wyróżniający się team tutaj? Gasol bez trójki, Parker bez trójki, Wall z przeciętną trójką, Siakam z dobrą trójką przez jeden sezon, nawet Lopez ma overall 33,6% w tych dwóch sezonach licząc z playoffami, Raptors luźno dawali mu miejsce do rzutów w ECF.

W obronie Parker, Finley, Granger, tamten Wall to też raczej nonfactor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Eld, wybierz lata Parkera.

A masz w D i trójkach wyróżniający się team tutaj? Gasol bez trójki, Parker bez trójki, Wall z przeciętną trójką, Siakam z dobrą trójką przez jeden sezon, nawet Lopez ma overall 33,6% w tych dwóch sezonach licząc z playoffami, Raptors luźno dawali mu miejsce do rzutów w ECF.

W obronie Parker, Finley, Granger, tamten Wall to też raczej nonfactor...

Pisałem już o latach Parkera, ale nie w tamtym temacie, więc me culpa. 2005 - 2007.

Setup Wall-Bell-Kawhi-Siakam-Gasol nie nazwiesz nie wyróżniającym się w obronie. Może Wall jest tylko lekko above avarege ale na pewno go chować nie muszę. Do tego trójki z dwólatek: Wall 33% i 35%, Bell 44% i 41%, Kawhi 37% i 37%, Siakam 37% i 36%. Marc w takim zestawie nie jest od rzucania trójek, ale za to daje elite D i jest idealną odpowiedzią na Embiidów tej ligi ( DPOTY sezon ).

I tak, najprawdopodobniej Tony zjedzie na ławkę. Będzie odpowiedzialny za 2nd unit. Nie do upilnowania polny zapierdalacz z tamtych lat. Brook owszem, trochę chimeryczną tą trójkę ma, ale szczerze, kto bierze gościa pod kosz patrząc tylko na to jak rzuca? Rozciągnąć rozciągnie. Dupskiem zastawia jak mało kto w lidze, dzięki czemu w RL Giannis trzepie rekordy w reb. Idealny systemowy gracz na kilkanaście minut. Finley 35% i 40%, Gragner 40% i 36%. 

 

Godzinę temu, julekstep napisał:

czo?

akurat Jokic ma zajebistą dwulatkę więc nie bardzo rozumiem ocb  (to nie case Brooka i jego 'elite' trójki' xD)

Nigdzie nie napisałem, że Brook ma elite trójki. Choć patrząc na innych reserve C u innych w zespole można by tak było ją nazwać. 

A co do Twoich reb. Gasol w DPOTY sezon zbierał 9 piłek. Siakam w mistrzowskim sezonie 7,5. Kawhi podobnie co Siakam, Wall z Bellem dodają ~8. Nie jest to wow wynik, ale na pewno nie jest to też to co piszesz, że jest problem i z def zbiórką. Sam Marc bbiq i umiejętnością ustawienia się oraz Lopez umiejątnością zastawiania dużo dają. Mocny upgrade do zbiórek z pozycji SF też jest niczego sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Nigdzie nie napisałem, że Brook ma elite trójki. Choć patrząc na innych reserve C u innych w zespole można by tak było ją nazwać. 

pisałeś o elite trójkach swojego teamu - co nie jest prawdą ofc

2 minuty temu, Eld napisał:

Sam Marc bbiq i umiejętnością ustawienia się oraz Lopez umiejątnością zastawiania dużo dają.

jak mają obok siebie Giannisa albo Randolpha...tu będą mieli Siakama/Grangera :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

pisałeś o elite trójkach swojego teamu - co nie jest prawdą ofc

jak mają obok siebie Giannisa albo Randolpha...tu będą mieli Siakama/Grangera :) 

Kurde, zawsze myślałem, że w koszu wygrywa ten co zdobędzie więcej punktów, a nie ten co zbierze więcej piłek 😕.

Każdy z nas ma słabe punkty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siakam w pierwszym z Twoich sezonów miał niby 37% w regularze, ale przy małym volume (1. trójka na mecz) - w playoffach miał 28%, pomimo tego, że wszyscy luźno go zostawiali na obwodzie. Łącznie ma 35%, więc bez szału. Wall te 34% też ma przy średnim volume. Bez dramatu, ale elite poziom?

Zbiórki bym się nie czepiał, tzn. może z jakimiś Shaqami to będzie problem, ale tu część osób wyszła z założenia, że ma nadzieję, że na Regisa po prostu nie trafi, a ktoś zdąży go wyeliminować. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BMF napisał:

Siakam w pierwszym z Twoich sezonów miał niby 37% w regularze, ale przy małym volume (1. trójka na mecz) - w playoffach miał 28%, pomimo tego, że wszyscy luźno go zostawiali na obwodzie. Łącznie ma 35%, więc bez szału. Wall te 34% też ma przy średnim volume. Bez dramatu, ale elite poziom?

Zbiórki bym się nie czepiał, tzn. może z jakimiś Shaqami to będzie problem, ale tu część osób wyszła z założenia, że ma nadzieję, że na Regisa po prostu nie trafi, a ktoś zdąży go wyeliminować. ;] 

Sęk w tym, że akurat Eld ma fajny zestaw centrów na bronienie Shaqa, więc tutaj na prawdę wzięcie klasycznego PFa ze zbiórką zamiast kogoś z dwójki Granger/Finley byłoby mega lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.