Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cytat

A u nas nie było tresury związaniem z KK i kultem JP2? Przecież jeszcze niedawno nawet na tym forum ludzie nieironicznie pisali, że z tą pedofilią w Kościele to się przesadza, bo przecież najwięcej pedofili jest wśród roboli.

Nie wiem za bardzo odnośnie czego ten argument?

Akurat przynależność do KK to rzecz dobrowolna.  To raz. Dwa, KK jest instytucna niezaleznan od panstwa w przeciwienstwie do kosciolow narodowych-protestanckich jak ten w UK. Trzy, pedofilia to inny temat zupełnie I akurat głównie podnoszone przez media antyrzadowe, a nie rządowe.

10 minut temu, Artlan napisał:

Ale dlaczego mi każesz tego szukać, skoro to ty i the_secret rzuciliście tezę o więzieniu ludzi za żarty? Przecież to jest niepoważne.

 

Przecież Ci podałem link...

Cytat

Zresztą sprawdziłem sobie kolejne linki i nadal nie znalazłem nic potwierdzającego wasze tezy. Jest parę newsów, że jakichś typów zatrzymano na parę godzin za chamskie żarty, ale nic nie ma o skazaniach na karę pozbawienia wolności.

 

W samym linku który Ci podałem o tym masz...

Cytat

Tak samo jak w Polsce. Wy jednak twierdzicie, że w UK zamyka się również ludzi niepoprawnych politycznie do więzienia  gdy was się zapytałem o źródła o dostałem w odpowiedzi ,,sam sobie poszukaj".

Manipulujesz słabo wypowiedziami. Inaczej odniósł się do Ciebie Secret, a inaczej ja- to raz. Dwa - ja Ci akurat link podałem. Trzy- mówiliśmy o zartach i wsadzaniu  do wieziena za wypowiedzi co ma miejsce i nawet link Ci podałem.

A o niepoprawnosci politycznej to w ogóle osobny temat i tam nawet się nie wsadza do wiezien. Tam takie rzeczy się "tępi w zarodku", a w mediach albo pomija albo od razu przylepia latke nazizmu lub rasizmu.

Polecam przykłady z życia o czym juz wspominalem z organizacja spotkan itd. Tylko o tym w BBC czy Guardianie nie poczytasz, bo tam sie starannie sortuje takie rzeczy.  

 

 

Cytat

Korwin popiera zabijanie oraz więzienie lewicowców (przy czym za lewicowca uważa niemal każdego, który się z nim nie zgadza), wprowadzenie dyktatury, zakaz aborcji, zakaz ,,promowania homoseksualizmu", odbieranie praw kobietom i rezygnację z działań proekologicznych. Bolsonaro głosi identyczne poglądy.

Daj mi jakikolwiek link z wypowiedzią Korwina samego gdzie to mówi. Nie artykuł na jego temat, ale jego wypowiedź.

Bez spiny. Widziałem dziesiątki, jak nie setki I nigdzie nie widziałem, ale zawsze sobie zastrzegam, ze moglem cos przeoczyc lub mi cos umknelo. Bez spiny. Masz, wrzuc, podyskutujemy. Ja linka Ci przeslalem i nie kazalem szukac, wiec mozesz sie tez odwdzieczyc przysluga.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, quevas napisał:

"Materiał Superwizjera "TVN" podważa tezę, że państwo pod rządami PiS skutecznie walczy z mafiami vatowskimi i oddaje odzyskane środki najbardziej potrzebującym. Dziennikarze stacji zbadali prokuratorskie śledztwa i policzyli zdobyte pieniądze.

Jak mawia Mazurek, "od dziennikarzy głupsi są tylko aktorzy".

Jak ktoś robił przekręty na VAT i przestał je robić pod wpływem nowych narzędzi do wyłapywania oszustów to nikt nie zostaje złapany, żadna wielomiliardowa kasa nie zostaje zajęta na jakimś koncie tylko po prostu zamykaja swoją działalnośc i wypadają z obiegu gospodarczego w którym inni handlujacy nie robią przekrętów i normalnie płacą VAT, ten VAT płacony już przez tych uczciwych to jest własnie zlikwidowanie luki VAT

No i skoro mamy raporty na temat uszczelnienia VAT podpisane przez człowieka PO Kwiatkowskiego to potwierdza się ze TVN to jest dokładnie to samo co TVPIS, tylko w drugą stronę. Czyli w sumie równowaga jest zachowana.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kołczu33 napisał:

Jesteś pewien? 

IMG_20210221_165533.jpg

Tak. Jestem. Kościół Katolicki to osobną instytucją.

Jeśli jednak rozmawiamy o powiazaniach/interesach kleru z politykami, biznesem itd. To już osobna sprawa. I tu tak samo nie ma co udawać, że tego nie ma. Bo tak jest.  W różnych krajach, w różnych okresach w różnej skali. 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nba2midnight napisał:

Nie wiem za bardzo odnośnie czego ten argument?

Akurat przynależność do KK to rzecz dobrowolna.  To raz. Dwa, KK jest instytucna niezaleznan od panstwa w przeciwienstwie do kosciolow narodowych-protestanckich jak ten w UK. Trzy, pedofilia to inny temat zupełnie I akurat głównie podnoszone przez media antyrzadowe, a nie rządowe.

Co z tego, że przynależność jest dobrowolna, skoro na KK składają się wszyscy podatnicy, ma on realny wpływ na polskie prawodawstwo oraz przywileje podatkowe? Przecież nawet Miller i Kwaśniewski woleli dobrze żyć z KK, bo wiedzieli jaki ma on wpływ na społeczeństwo (np. ewentualny sprzeciw biskupów wobec akcesji do UE mógł skutkować negatywnym wynikiem referendum). Zamiatanie pod dywan i lekceważenie kwestii pedofilii w Kościele przez dekady to jest jeden z efektów uprzywilejowanej pozycji tej instytucji w naszym kraju i zawładnięciu przez nią umysłów obywateli.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nba2midnight napisał:

KK jest instytucna niezaleznan od panstwa

ale państwo jest zalezne od kościoła, bez względu na to kto rządzi.

Ten pedofil Dymer to sobie wziął od państwa szpital za czasów PO i w sumie nie wiadomo co z niego zrobił. Może tam jakieś spotkania pedofile maja?

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26802596,szczecin-pelen-tajemnic-szpital-ks-dymera-pustki-i-trudnosci.html

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, nba2midnight napisał:

 

Daj mi jakikolwiek link z wypowiedzią Korwina samego gdzie to mówi. Nie artykuł na jego temat, ale jego wypowiedź.

 

https://nczas.com/2019/09/27/korwin-mikke-ostro-o-srodowiskach-lgbt-trzeba-wyrznac-te-wszystkie-elity-ktore-popieraja-zboczenia/

 

 

W drugim linku większość głupot Korwina rozłożona na czynniki pierwsze razem z źródłami wypowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Co z tego, że przynależność jest dobrowolna, skoro na KK składają się wszyscy podatnicy, ma on realny wpływ na polskie prawodawstwo oraz przywileje podatkowe?

No i tu się zgadzamy, bo tak nie powinno być. To jednak dalej nie zmienia faktu, że KK nie jest kościołem państwowym.

1 minutę temu, Artlan napisał:

 

Przecież nawet Miller i Kwaśniewski woleli dobrze żyć z KK, bo wiedzieli jaki ma on wpływ na społeczeństwo (np. ewentualny przeciw biskupów wobec akcesji do UE mógł skutkować negatywnym wynikiem referendum).

To mówimy znowu o czym innym. Zresztą nawet częściowo się zgodziłem I potwierdziłem w innej wypowiedzi.

1 minutę temu, Artlan napisał:

Chowanie pod dywan i lekceważenie kwestii pedofilii w Kościele przez dekady to jest jeden z efektów uprzywilejowanej pozycji tej instytucji w naszym kraju i zawładnięciu przez nią umysłów obywateli.

To jest temat na osobną dyskusję I ma znacznie szerszy zakres I znaczenie niż kwestia tylko pedofilia. Pedofilia to jeden z objawów problemów KK, a nie problem sam w sobie.

2 minuty temu, Kołczu33 napisał:

https://nczas.com/2019/09/27/korwin-mikke-ostro-o-srodowiskach-lgbt-trzeba-wyrznac-te-wszystkie-elity-ktore-popieraja-zboczenia/

 

 

W drugim linku większość głupot Korwina rozłożona na czynniki pierwsze razem wraz ze źródłami wypowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

Serio dzięki. Przejrzeć w wolnej chwili I jeszcze postaram się do tekstów źródłowych dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nba2midnight napisał:

No i tu się zgadzamy, bo tak nie powinno być. To jednak dalej nie zmienia faktu, że KK nie jest kościołem państwowym.

Ale jakie to ma znaczenie w praktyce? BLM i CNN to również nie są organizacje państwowe, co jakoś nie przeszkadza konserwatystom w przywoływaniu ich jako przykładów ,,upadku" USA. 

Zresztą księża są zatrudniani w wielu państwowych instytucjach jak szkoły, szpitale i wojsko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kołczu33 napisał:

@nba2midnight

Spoko, jak coś to ten twórca z filmiku podchodzi do wszystkiego bardzo subiektywnie. Mi to nie przeszkadza bo podzielam jego poglądy, tylko ostrzegam 😛, nie spodziewaj się obiektywizmu :)

Nie ma sprawy;)

Ja chce sobie tylko solidna analizę przeprowadzić wlacznie z tekstem źródłowym, bo (ogolnie, nie tylko o Korwinie) wyrywanie z kontekstu/calego rodzialu/szerszej wypowiedzi fragmentów często wiele wypaczen wprowadza.

I zawsze chętnie czegoś nowego się dowiem!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, quevas napisał:

jak od 5 lat twierdzi PIS : z tej "nie zajętej" kasy, liczonej przezeń już w setkach miliardów złotych, co roku finansowane są 500+ oraz wszystkie możliwe "trzynastki" i "czternastki"

No ale tak jest:

id,20999.JPG

Dalej VAT jest wyłudzany, tylko teraz o połowę mniej, zjechaliśmy do średniej europejskiej:

id,21000.JPG

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/finanse-publiczne/jak-minister-czuwal-nad-vat-em.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz mi kupić, nie musisz nawet pytać. :)

To inaczej. Wpływy do budżetu państwa.

1460x616

 

Ich się nie da sfałszować w odróżnieniu do jakichś raportów bo wpływu musza sie zgadzac z wydatkami później, ktoś kwituje i pobrane pieniadze i wydane i odpowiada za to głową. Do 2015  rosły wolno a później wystrzeliły

Inny wykres, dochody z VAT (za GW)

m23822412,PIS-ZSKALA.jpg

macro_007.png

 

A co do luki, podobno się "odradza":

dudek-wykres-753x.png

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Artlan napisał:

Ale jakie to ma znaczenie w praktyce? BLM i CNN to również nie są organizacje państwowe, co jakoś nie przeszkadza konserwatystom w przywoływaniu ich jako przykładów ,,upadku" USA. 

Zresztą księża są zatrudniani w wielu państwowych instytucjach jak szkoły, szpitale i wojsko.

 

Nie obraz się, ale ja już kończę chyba dyskusje. Nie ma to związku z tym co napisałeś, ale kurde net mi wariuje...

 

Dwa razy odpisałem Ci na ten fragment. Raz wstawił mi tylko cytat z Ciebie, bez ani słowa ode mnie. A drugi raz już całkiem nic. Co napiszę coś więcej, to mi się wiesza przy dodawaniu I już po prostu meczy mnie ciągle wpisywanie tego samego, żeby dodalo...

 

Dzięki za dyskusje I może następnym razem net będzie bardziej sprzyjał. Wszystkiego dobrego życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, quevas napisał:

zjawisko kreatywnej księgowości zdaje się wynaleziono wcześniej niż koło ?

Wykonanie budżetu tez jest kontrolowane przez NIK, przez jakieś instytucje europejskie i to dokładniej niz kiedyś po tym jak przyłapano greków. Tego nie ma jak sfałszować, bo jakieś szpiatale dostaja ileś kasy, wojsko, iles idzie na emerytów i ta kasa musi być, gdyby jej zabrakło no to gdzieś byłby jakiś szwindel, ale skoro nie brakowało i wszyscy święci i z rządu i z opozycji i z europy się podpisują pod tymi danymi no to musimy te dane uznać za rzeczywitość bo nikt nigdzie na świecie ich nie neguje.

Oczywiście ktoś moze krzyczeć w artykułach czy w TVN ze nie było żadnego uszczelnienia, ale czy pokazuje wykres jak bardzo "nie było"? Nie, na krzykach sie kończy, jak trzeba pokazać cyferki z wykonania budżetu wygladajace inaczej to sie po prostu ich nie pokazuje.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, nba2midnight napisał:

Przecież Ci podałem link...

W samym linku który Ci podałem o tym masz...

Ten wyrok dotyczy chamskiego żartu z zaginięcia dziecka. Faktycznie u nas by taki nie zapadł (bo by musieli połowę użytkowników Sadistica pozamykać), ale w UK to również wyjątek. Ponadto nie do końca mi o taki przykład chodziło. Taki wyrok mógłby przecież teoretycznie zapaść w każdym kraju, bo nie jest związany z jakąś konkretną ideologią.

Z waszych wpisów (twoich i the_secret) wynikało, że w UK skazuje się ludzi za żarty godzące w lewicowo-liberalną poprawność polityczną. Oczekiwałem zatem tego typu przykładów. Czy przesadzona kara za chamski żart z zaginięcia dziecka jest przykładem lewackiej cenzury? Nie wydaje mi się. 

Cytat

 

Daj mi jakikolwiek link z wypowiedzią Korwina samego gdzie to mówi. Nie artykuł na jego temat, ale jego wypowiedź.

Bez spiny. Widziałem dziesiątki, jak nie setki I nigdzie nie widziałem, ale zawsze sobie zastrzegam, ze moglem cos przeoczyc lub mi cos umknelo. Bez spiny. Masz, wrzuc, podyskutujemy. Ja linka Ci przeslalem i nie kazalem szukac, wiec mozesz sie tez odwdzieczyc przysluga.

 

Ale na co konkretnie potrzebujesz dowodu?

Korwin wielokrotnie mówił o zabijaniu bądź więzieniu przeciwników politycznych i poparł rząd chiński gdy ten czołgami rozjechał demonstrantów.

 

Podpisał wniosek, który de facto spowodował w Polsce zakaz aborcji.

I tak dalej.

54 minuty temu, darkonza napisał:

Jak mawia Mazurek, "od dziennikarzy głupsi są tylko aktorzy".

Jak ktoś robił przekręty na VAT i przestał je robić pod wpływem nowych narzędzi do wyłapywania oszustów to nikt nie zostaje złapany, żadna wielomiliardowa kasa nie zostaje zajęta na jakimś koncie tylko po prostu zamykaja swoją działalnośc i wypadają z obiegu gospodarczego w którym inni handlujacy nie robią przekrętów i normalnie płacą VAT, ten VAT płacony już przez tych uczciwych to jest własnie zlikwidowanie luki VAT

Dla uszczelniania VAT kluczowe było wprowadzenie Jednolitych Plików Kontrolnych, a to akurat jest zasługa PO a nie PiS. Po prostu Platforma wprowadziła to rozwiązanie zbyt późno przez co faktyczne uszczelnienie VATu mieliśmy już za kadencji Beaty Szydło.

Cytat

No i skoro mamy raporty na temat uszczelnienia VAT podpisane przez człowieka PO Kwiatkowskiego to potwierdza się ze TVN to jest dokładnie to samo co TVPIS, tylko w drugą stronę. Czyli w sumie równowaga jest zachowana.

Dziwię się, że ktoś w 2021 roku może głosić tego typu tezy.

Daj przykład jakiegoś krytycznego materiału TVP dotyczącego PiS. W zasadzie to ciężko będzie znaleźć nawet jakiś w miarę neutralny. :) Z drugiej strony od ręki jestem w stanie podać parę materiałów TVN krytycznych wobec PO a po dłuższym researchu znajdę tego mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Artlan napisał:

Daj przykład jakiegoś krytycznego materiału TVP dotyczącego PiS. W zasadzie to ciężko będzie znaleźć nawet jakiś w miarę neutralny. :) Z drugiej strony od ręki jestem w stanie podać parę materiałów TVN krytycznych wobec PO a po dłuższym researchu znajdę tego mnóstwo.

Nie oglądam zadnej telewizji, zdarza się przypadkowo w gosciach lub gdzieś tam gdzieś w meisjcu publicznym gdzie telewizja odpalona. Tylko jesli jest tak jak mówisz to po prostu znaczy ze TVN sieje propagandę inteligentniej. Skoro jednak puszcza materiały o tym jak to uszczelnienia nie było, choć sam jak widze nie masz wątpliwości ze było to jest pranie mózgu takie samo jak to pisowskie, a ze dla niepoznaki puszcza Ci odrobinę w drugą stronę byś się nie zorientował w manipulacji to świadczy tylko o ich większej subtelnosci a nie rzetelnosci

21 minut temu, Artlan napisał:

Dla uszczelniania VAT kluczowe było wprowadzenie Jednolitych Plików Kontrolnych, a to akurat jest zasługa PO a nie PiS. Po prostu Platforma wprowadziła to rozwiązanie zbyt późno przez co faktyczne uszczelnienie VATu mieliśmy już za kadencji Beaty Szydło

No często stosowany wykręt tylko w takim razie czemu PO mówiło ze pieniedzy nie ma i nie będzie, czemu w 2016 przewidywali katastrofę finansów publicznych spowodowaną 500+? Przecież wiedzieli ze JPK wchodzi i powinni mówić ze będzie kasa na 500+ dzieki temu co oni przygotowali?

6 minut temu, quevas napisał:

na chłopski rozum : PIS chwalił się "250 mld" z tego "uszczelnienia", sugerując iż ma te pieniądze w portfelu, nie w formie zapisów księgowych, ale czystej gotówki do ręki dla obywateli

Te 250 miliardów (suma na pewno jest przesadzona) to są te większe wpływy z lat 2017-2020 które trafiały do budżetu dzięki uszczelnieniu VAT i które były na bieżaco wydawane na 500+ i na 13 emerytury, więc te pieniadze juz dawno trafiły do rąk obywateli a obywatele je wydali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darkonza napisał:

 

No i skoro mamy raporty na temat uszczelnienia VAT podpisane przez człowieka PO Kwiatkowskiego to potwierdza się ze TVN to jest dokładnie to samo co TVPIS, tylko w drugą stronę. Czyli w sumie równowaga jest zachowana.

Nie , TVPiS jest finansowana z budżetu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.