Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, fluber napisał:

Zalozmy że masz do wyboru stanąć na środku rynku Twojego miasta z transparentem kocham ko albo kocham PiS. Co wybierasz? 

Albo iść do pracy w koszulce kocham ko lub kocham PiS. Co wybierasz? 

To twój najgłupszy post jaki tu przeczytałem 

Gratuluję

8 godzin temu, julekstep napisał:

eeee czyli tak se popisze chociaż się nie znam - ale najważniejsze że zaakcentuję na koniec że w PL nie ma wolności słowa! 

 

Taka autokrytyka z twojej strony to nowość!

Najważniejsze to zrobić pierwszy krok

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nba2midnight napisał:

ale po prostu jak widze zestawienie UK i wolnosc slowa w jednym zdaniu, to ... zawsze az sie banan czlowiekowo na twarzy pojawia,

Na pewno nie jest mniejsza niż w Polsce jak nasi naczelni pisowcy sugerują.

Wystarczy przywołać chociażby ogólnokrajowe dyskusje przy okazji Brexitu czy niepodległości Szkocji.

Wiadomo, że oni nieco bardziej są przeczuleni na punkcie rasizmu, a my na punkcie religii (nawet istnieje przestępstwo ,,obrazy uczuć religijnych"), ale to w zasadzie jedyna większa różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artlan napisał:

Na pewno nie jest mniejsza niż w Polsce jak nasi naczelni pisowcy sugerują.

 

Az po brytyjsku by sie chcialo odpisac ... dobry zart Milordzie ;)

 

Cytat

Wystarczy przywołać chociażby ogólnokrajowe dyskusje przy okazji Brexitu czy niepodległości Szkocji.

Cytat

Wiadomo, że oni nieco bardziej są przeczuleni na punkcie rasizmu, a my na punkcie religii (nawet istnieje przestępstwo ,,obrazy uczuć religijnych"), ale to w zasadzie jedyna większa różnica.


Bez urazy, bo to jest temat rzeka wrecz, ale dla przykladu prostego z brzegu.

 

Jesli nawet zalozyc, ze PiS to prawica,  a te wszystkie dzisiejsze strajki to na lewo od PiS, to nawet jak nienawidzisz PiS i rzadow w Polsce, to uczciwie sobie postaw sprawe czy ta druga strona w ogole istnieje w przestrzeni publicznej. Jesli istnieje, to kolejne pytanie, ktore sobie zadaj, to do jakiego stopnia istnieje. Maja spotkania, protesty, demonstracje, media swoje itd.

 

A teraz wez sobie UK i wladze jaka jest i sprobuj np odwrocic sytuacje. Jesli nie znasz osobiscie takiego przykladu, to poszukaj jak latwo zorganizowac zwykle wieksze spotkanie w takim towarzystwie z no znana osoba o takich pogladach. Juz o demonstracji czy o formacji ugrupowania takiegoz nie wspomne. Jak sa traktowani ludzie o takich pogladach, czy maja z tego powodu problemy, jesli w ogole istnieja w przestrzeni publicznej to jak ich sie przedstawia itd. No i czy maja problemy  z tego powodu.

 

I to nie tylko wolnosci slowa dotyczy ale wolnosci w ogole.

 

I bez 


 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nba2midnight napisał:

Az po brytyjsku by sie chcialo odpisac ... dobry zart Milordzie ;)

Jeżeli otwarta i pełna emocji dyskusja na temat Brexitu i Szkocji nie jest dla ciebie przejawem wolności słowa to co niby jest?

Swoją drogą - wiesz w ogóle, że w UK od 10 lat rządzą konserwatyści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artlan napisał:

Na pewno nie jest mniejsza niż w Polsce jak nasi naczelni pisowcy sugerują.

Wystarczy przywołać chociażby ogólnokrajowe dyskusje przy okazji Brexitu czy niepodległości Szkocji.

Wiadomo, że oni nieco bardziej są przeczuleni na punkcie rasizmu, a my na punkcie religii (nawet istnieje przestępstwo ,,obrazy uczuć religijnych"), ale to w zasadzie jedyna większa różnica.

Daj znać jak u nas jakis stand up comedian pojdzie do wiezienia za zart który wygłosił. Wtedy możesz porównywać sobie UK z PL.

 

Zreszta co tu porownywać, dostał ten ancymon wyżej przykład grooming gangów który dobitnie ukazuje jak obrzydliwym państwem jest GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artlan napisał:

Jeżeli otwarta i pełna emocji dyskusja na temat Brexitu i Szkocji nie jest dla ciebie przejawem wolności słowa to co niby jest?

 

Prosze ... badzmy powazni...

Cytat

Swoją drogą - wiesz w ogóle, że w UK od 10 lat rządzą konserwatyści?

To ze cos sie nazywa sloniem nie znaczy ze sloniem jest.

Ci ktorzy byli tym co my bysmy nazywali prawdziwymi konserwatystami juz dawno z tej partii odeszli, sa podziemiem politycznym, a w mainstreamie maja latke faszystow/nazistow profesjonalnie przylepiona.

To jak ze slowem nacjonalizm i partiami takimi - niestety u nas w Polsce stosujac sie kalki jezykowe jeden do jednego pomija sie mase waznych detali takich jak roznica pomiedzy brytyjskim, a polskim nacjonalizmem- a jest kolosalna. Niestety u nas wraz z blednym tlumaczeniem przenosi sie wszystkie „grzechy” tamtegoz nacjonalizmu niemalze z automatu na nasz.

 

 

5 minut temu, Artlan napisał:

Jakieś źródło?

Ja znam z zycia ze swojego lokalnego swiata tu w UK. W mediach nawet slowa nie bylo o tym, wiec nie znajdziesz, Organizacja spotkan z panami Cejrowskim i Sumlinskim. Nie bralem w nich udzialu, ale znam osoby biorace udzial przy organizacji i dzialania lokalnych „straznikow poprawnosci politycznej” o samyj traktowaniu Pana Sumlinskiego na przyklad nie wspominajac. I to juz przez oficjalne wladze angielskie.


 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj dla porównania w drugą strone:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8460059/Cambridge-University-backs-academic-tweeted-White-Lives-Dont-Matter.html

 

Ale wiadomo, wspaniała pełna pasji dyskusja o Brexicie podczas której centro liberalne ścierwo posuwało się do takich rzeczy https://thenationalpulse.com/politics/carole-cadwalladrs-grift-unravels/

 

Super kraj, który pewnie za 10 lat bedzie burzył pomniki Churchila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, the_secret napisał:
Super kraj, który pewnie za 10 lat bedzie burzył pomniki Churchila

Prosiłem o podanie źródło potwierdzającego, że skazano jakiegoś Brytyjczyka na karę więzienia za powiedzenie żartu.

Ty wkleiłeś tweeta jakiegoś randoma, z którego w dodatku nijak nie wynika, że doszło do skazana na karę więzienia.

Proszę zatem o źródło, które:

- jest poważniejsze i konkretniejsze

- z którego jednoznacznie wynika, że karą było pozbawienie wolności (a nie np. 100 funtów grzywny)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweet to wystarczająco abyś znalazł sobie reszte. Co ty jesteś beneficjentem 500 plus żeby ci wszystko pod twarz podstawiać? Tweet nie jest żadnego randoma tylko najsłynniejszego komika w UK i gdyby był fejkiem to już dawno by został oznaczony jako misinformacja, tak jak tweety Trumpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artlan napisał:

Prosiłem o podanie źródło potwierdzającego, że skazano jakiegoś Brytyjczyka na karę więzienia za powiedzenie żartu.

Ty wkleiłeś tweeta jakiegoś randoma, z którego w dodatku nijak nie wynika, że doszło do skazana na karę więzienia.

Proszę zatem o źródło, które:

- jest poważniejsze i konkretniejsze

- z którego jednoznacznie wynika, że karą było pozbawienie wolności (a nie np. 100 funtów grzywny)

 

Ja na stand upie sie nie znam, wiec sie nie wypowiem, Niemniej areszt/wiezienie za zarty czy „niepoprawne” tresci to naprawde nic niezwyklego. Zwlaszcza za takowe zarty w social mediach.

 

I sadzac po Twoich wypowiedziach takowe powazne zrodla, to beda wielkonakladowe mainstreamowe media- takie tez o takich przypadkach pisaly, czesto w tonie „zwyciestwa” nad „niemoralnoscia” itd.

 

Kolejna sprawa ... co za roznica czy pozbawienie wolnosci czy 100f grzywny? To tylko roznica skali, a chodzi o sam fakt karania za tresci. Pomijajac juz fakt ze kary finansowe i pozbawienia wolnosci maja miejsce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, the_secret napisał:

Tweet to wystarczająco abyś znalazł sobie reszte. Co ty jesteś beneficjentem 500 plus żeby ci wszystko pod twarz podstawiać? Tweet nie jest żadnego randoma tylko najsłynniejszego komika w UK i gdyby był fejkiem to już dawno by został oznaczony jako misinformacja, tak jak tweety Trumpa.

Ale nawet jeżeli tweet jest rzetelny to przecież nic nie wspomina o wsadzaniu do więzienia.

Poszukałem na własną rękę i znalazłem news o aresztowaniu komika za ,,bad joke", ale on dotyczył... Brazylii, a tam przecież rządzi Kaczyński na sterydach. :) 

39 minut temu, nba2midnight napisał:

Ja na stand upie sie nie znam, wiec sie nie wypowiem, Niemniej areszt/wiezienie za zarty czy „niepoprawne” tresci to naprawde nic niezwyklego. Zwlaszcza za takowe zarty w social mediach.

To poproszę o jakieś przykłady jeżeli nie jest to ,,nic niezwykłego".

Cytat

I sadzac po Twoich wypowiedziach takowe powazne zrodla, to beda wielkonakladowe mainstreamowe media- takie tez o takich przypadkach pisaly, czesto w tonie „zwyciestwa” nad „niemoralnoscia” itd.

Może być np. jakiś brytyjski odpowiednik ,,Do Rzeczy". Albo skan wyroku. Cokolwiek, byle tylko nie wpis randoma z tweetera. Zresztą ten tweet nawet nie potwierdza twierdzenia the_secret.

Cytat

Kolejna sprawa ... co za roznica czy pozbawienie wolnosci czy 100f grzywny? To tylko roznica skali, a chodzi o sam fakt karania za tresci. Pomijajac juz fakt ze kary finansowe i pozbawienia wolnosci maja miejsce.

Ale przecież u nas również są kary grzywny czy ograniczenia wolności za wypowiedzi (vide ,,obrażenia uczuć religijnych").

Twój kolega twierdzi natomiast, że w UK za analogiczne czyny zamyka się ludzi do więzienia i to jest ta różnica względem Polski.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artlan napisał:

Ale nawet jeżeli tweet jest rzetelny to przecież nic nie wspomina o wsadzaniu do więzienia.

Poszukałem na własną rękę i znalazłem news o aresztowaniu komika za ,,bad joke", ale on dotyczył... Brazylii, a tam przecież rządzi Kaczyński na sterydach. :) 

Nie wiem czemu się ograniczasz do komikow, gdzie to bardzo wąska grupa społeczna.

Szukaj raczej takich przykładów co do zwykłych ludzi się odnosi, bo to największa grupa.

WWpisz sobie "uk imprisoned for a joke" czy "uk jail for a joke/tweet" czy co tam chcesz.

14 minut temu, Artlan napisał:

 

Ale przecież u nas również są kary grzywny czy ograniczenia wolności za wypowiedzi (vide ,,obrażenia uczuć religijnych").

Twój kolega twierdzi natomiast, że w UK za analogiczne czyny zamyka się ludzi do więzienia i to jest ta różnica względem Polski.

Zresztą u nas miały być kary więzienia za słowa, tylko PiS w ostatniej chwili się z tego wycofał.

Kolegami z The Secret nie jesteśmy. Chyba że z forum. Nie mówię tego w zły sposób, ale po prostu się nie znamy. 

Miała być, a jest to dwie różne rzeczy.

A poza tym nawet jeśli takowe są czy miałyby w Polsce, to nie znaczy, że uważam to za dobre czy się zgadzam.

No i jest jeszcze różnica skali/zaawansowania pomiędzy jakimiś tam próbami karania, a wieloletnia tresura politycznej poprawności co w UK ma już dekady tradycji.

 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nba2midnight napisał:

Nie wiem czemu się ograniczają do komikow, gdzie to bardzo wąska grupa społeczna.

Szukaj raczej takich przykładów co do zwykłych ludzi się odnosi, bo to największa grupa.

WWpisz sobie "uk imprisoned for a joke" czy "uk jail for a joke/tweet" czy co tam chcesz.

Szukałem komików, bo the secret o nich wspomniał. Dziwnym trafem znalazłem tylko komika aresztowanego w państwie rządzonym przez typa przypominającego Kaczyńskiego (albo bardziej Korwina czy Grzegorza Brauna).

Po wpisaniu frazy "uk imprisoned for a joke" jako pierwszy wyskakuje Mark Meechan (800 funtów grzywny za treści nazistowskie). Czyli raczej dość średni przykład na potwierdzenie waszych tez. Dalej mi się nie chce szukać.

Zatem nadal czekam na potwierdzenie, że w UK wsadza się kogoś za żarty.

Tak tylko przypomnę, że u nas jeszcze dwa lata temu za głoszenie tez o współodpowiedzialności Polaków za zbrodnie wojenne groziły trzy lata w Sztumie.

 

33 minuty temu, nba2midnight napisał:

No i jest jeszcze różnica skali/zaawansowania pomiędzy jakimiś tam próbami karania, a wieloletnia tresura politycznej poprawności co w UK ma już dekady tradycji.

A u nas nie było tresury związaniem z KK i kultem JP2? Przecież jeszcze niedawno nawet na tym forum ludzie nieironicznie pisali, że z tą pedofilią w Kościele to się przesadza, bo przecież najwięcej pedofili jest wśród roboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artlan napisał:

Szukałem komików, bo the secret o nich wspomniał. Dziwnym trafem znalazłem tylko komika aresztowanego w państwie rządzonym przez typa przypominającego Kaczyńskiego (albo bardziej Korwina czy Grzegorza Brauna).

Po wpisaniu frazy "uk imprisoned for a joke" jako pierwszy wyskakuje Mark Meechan (800 funtów grzywny za treści nazistowskie). Czyli raczej dość średni przykład na potwierdzenie waszych tez. Dalej mi się nie chce szukać.

Zatem nadal czekam na potwierdzenie, że w UK wsadza się kogoś za żarty.

Tak tylko przypomnę, że u nas jeszcze dwa lata temu za głoszenie tez o współodpowiedzialności Polaków za zbrodnie wojenne groziły trzy lata w Sztumie.

 

Podałem "uk imprisoned for a joke" jako przykład. Teraz sam nawet wpisałem I zadziwiające że przestałes szukać po pierwszym przykładzie jak ciut niżej masz juz kolejne opisane gdzie masz przykłady podane.

 

Już pomijając fakt, że te 800f kary, które przytoczyłes to jawny przykład, że się kara. Także dalej to już tylko spieraniee się o skalę I za co. Gdzie przykłady ludzi wsadzanych do więzienia za zarty sa, ale jak sam wspomniales nie chcialo ci sie szukac.

Nawet parę lat temu się w UK toczyła dość spora dyskusja o sick jokes I jak to wpływa na prawa człowieka, ktorymi kazdy sovie gebe wyciera.

Tu nawet bardzo szybko znalazłem fragment z tejże dyskusji z tamtych lat co pokazuje, że w UK to nie taka świeża już sprawa. Nawet tam masz o komikach fragment.

https://www.google.com/amp/s/ukhumanrightsblog.com/2012/10/09/twelve-weeks-in-prison-for-sick-jokes-really/amp/

Z Korwinem to też przykład w kolano, a raczej jakieś wyobrazenie o nim, bo akurat jemu to można zarzucić w drugą strone(jak by ktoś chcial)- to znaczy, za absolutnie wszystko wolno.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, nba2midnight napisał:

Podałem "uk imprisoned for a joke" jako przykład. Teraz sam nawet wpisałem I zadziwiające że przestałes szukać po pierwszym przykładzie jak ciut niżej masz juz kolejne opisane gdzie masz przykłady podane.

Także dalej to już tylko spieraniee się o skalę I za co. Gdzie przykłady ludzi wsadzanych do więzienia za zarty sa, ale jak sam wspomniales nie chcialo ci sie szukac.

Ale dlaczego mi każesz tego szukać, skoro to ty i the_secret rzuciliście tezę o więzieniu ludzi za żarty? Przecież to jest niepoważne.

Zresztą sprawdziłem sobie kolejne linki i nadal nie znalazłem nic potwierdzającego wasze tezy. Jest parę newsów, że jakichś typów zatrzymano na parę godzin za chamskie żarty, ale nic nie ma o skazaniach na karę pozbawienia wolności.

To może teraz przypomnę jak wyglądało zatrzymanie aktywistki za umieszczenie tęczowej flagi na pomniku:

- do jej mieszkania przyszło rano 8 policjantów

- na komendzie kazali się jej rozebrać do naga

- po 20 godzinach w małej celi przedstawiono jej zarzut oraz zwolniono do domu

Cytat

Już pomijając fakt, że te 800f kary, które przytoczyłes to jawny przykład, że się kara.

Tak samo jak w Polsce. Wy jednak twierdzicie, że w UK zamyka się również ludzi niepoprawnych politycznie do więzienia a gdy was się zapytałem o źródła to dostałem w odpowiedzi ,,sam sobie poszukaj".

Cytat

Z Korwinem to też przykład w kolano, a raczej jakieś wyobrazenie o nim, bo akurat jemu to można zarzucić w drugą strone(jak by ktoś chcial)- to znaczy, za absolutnie wszystko wolno.

Korwin popiera zabijanie oraz więzienie lewicowców (przy czym za lewicowca uważa niemal każdego, który się z nim nie zgadza), wprowadzenie dyktatury, zakaz aborcji, zakaz ,,promowania homoseksualizmu", odbieranie praw kobietom i rezygnację z działań proekologicznych. Bolsonaro głosi identyczne poglądy.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.