Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.02.2021 o 16:05, quevas napisał:

Prawdziwym mafiom w Polsce próbowali odbierać pan Wojciech Kwaśniak czy pani Jolanta Brzeska

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26825860,ko-nie-zgodzila-sie-by-sejm-przez-aklamacje-oddal-czesc-jolancie.html#do_w=60&do_v=143&do_a=287&s=BoxNewsMT

 

XDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, quevas napisał:

 

Codzienny orgazm w gratisie :

 

"Polscy seniorzy wpadają w ubóstwo. Jego wyznacznikiem kwota pozostająca do dyspozycji po odjęciu wydatków od dochodów. Według kryteriów Eurostatu jest to 60 proc. krajowej mediany wynagrodzeń. W Polsce wynosi ona 4094 zł  - oznacza to, że tyle samo osób zarabia więcej i tyle samo mniej. To wartość inna niż przeciętne wynagrodzenie - te w lutym 2020 wyniosło 5003 zł. 

Zagrożonych ubóstwem w Polsce jest 17,7 proc. seniorów. Średnia unijna jest niższa - wynosi 15,1 proc. W polskich warunkach szczególną uwagę zwraca różnica między kobietami a mężczyznami. Seniorki są bowiem zagrożone ubóstwem w znacząco większym stopniu - w 21,2 proc. A mężczyźni w 12,6 proc. 

Według danych Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych wynika, że 36 proc. emerytów znalazło się poniżej granicy niedostatku. W przypadku żyjącego samotnie seniora próg ten wynosi 1195 zł"

 

Ciekawe czy wyniki byłyby lepsze bez 13 i 14 emerytury:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy panstwo zwróci mi kasę za hulajnogi mojej rodziny ? Bo u mnie na wsi nie mac chodnika a nie będę woził rodziny, żeby pojeździły na hulajnogach elektrycznych. I mam pytanie czu ustawodawca wie, że ścieżka rowerowa jednokierunkowa ma 1,5 metra szerokości wskutek czego według wprowadzonej ustawy  i konieczność zachowania metrowego odstępu od wyprzedzanego pojazdu, manewr ten będzie prawnie niemożliwy ?\

Czy jako społeczeństwo możemy wymagać, że ktoś kto opracowuje projekt dwa lata zapozna się z istniejącymi regulacjami prawnymi i nie będzie wypuszczał bubla ? Czy możemy oczekiwać, że posłowie partii rządzącej nie będą głosować w ciemno ale czasem posłuchają głosów rozsądku i zechcą wprowadzić poprawki zgłaszane przez innych  ? 

Ja kurde nie wiem jak takie coś można było uchwalić. Dwa lata pracy - chyba picia kawy Jak mi jeszcze raz ktoś powie, że urzędnicy się starają... 

I pytanie, co z hulajnogami elektrycznymi z siodełkiem ? Bo ustawa ich nie obejmuje.

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

Koelner spojrzałem tylko na to kto publikował i wiesz, to tak jakbyś powoływał się na informacje z TVP :) Jednakowy poziom wiarygodności. A już najfajniej wygląda to słowo tłumaczymy (zamienne z wyjaśniamy) które ma doprowadzić czytelnika do jedynych słusznych wniosków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sebastian napisał:

Koelner spojrzałem tylko na to kto publikował i wiesz, to tak jakbyś powoływał się na informacje z TVP :) Jednakowy poziom wiarygodności. A już najfajniej wygląda to słowo tłumaczymy (zamienne z wyjaśniamy) które ma doprowadzić czytelnika do jedynych słusznych wniosków. 

Sorry ale to już jest zakłamywanie rzeczywistości. Idąc tym tokiem rozumowanie jeśli TVP lub inne media związane z PISem nie potwierdzą Pisowskiej afery to jej nie ma. Bo kto miałby uwiarygodniać informacje GW?

Czepiasz się wyjaśnień a przecież nie każdy musi wiedzieć, że wójt nie może pracować w biznesie. Najwyraźniej Obajtek nie raz złamał prawo ale w kwestiach, które większość obywateli ma w głębokim poważaniu. 

Mnie z Obajtkowych interesów najbardziej zaciekawił temat pałacyku nad morzem. Gość kupił zrujnowany dwór po czym użyczył go jakiejś fundacji, która na remont bierze dotacje. Ciekawe czy skończą remont przed końcem użyczenia. Umie się chłop ustawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Sorry ale to już jest zakłamywanie rzeczywistości. Idąc tym tokiem rozumowanie jeśli TVP lub inne media związane z PISem nie potwierdzą Pisowskiej afery to jej nie ma. Bo kto miałby uwiarygodniać informacje GW?

Czepiasz się wyjaśnień a przecież nie każdy musi wiedzieć, że wójt nie może pracować w biznesie. Najwyraźniej Obajtek nie raz złamał prawo ale w kwestiach, które większość obywateli ma w głębokim poważaniu. 

 

To nie jest żadne zakłamywanie rzeczywistości. Po prostu wolę poczytać o faktach a nie ich interpretacji. Nie interesuje mnie ich interpretacja tak jak nie interesowały mnie paski w TVP "zachodnie koncerny medialne nie chcą płacić na służbę zdrowia"

Czemu tak ? Bo:

1. Wybiórcze podawanie "faktów" nie służy niczemu innemu niż zakłamywaniu rzeczywistości w celu udowodnienia tezy. Sąd odrzuciłby taki materiał dowodowy jako niespójny i poddany montażowi. 

2. Przedstawiania wydarzeń wyrwanych z kontekstu w formie "całości" nie pozwala obserwatorowi na realną ocenę. Co więcej, przedstawianie faktów widzianych tylko z jednego punktu widzenia - w tym przypadku bez wątpienia można powiedzieć o tym, że przedstawiany jest punkt widzenia wrogów Obajtka i PiS, nie świadczy o winie Obajtka i PiSu. To tak jakbyś w sądzie wysłuchał zeznań tylko jednej strony. 

Dlatego właśnie w takich sprawach trzeba szukać informacji gdzie indziej. Poza wrogimi obozami. Wtedy dopiero można coś pisać.

19 minut temu, jack napisał:

Mnie z Obajtkowych interesów najbardziej zaciekawił temat pałacyku nad morzem. Gość kupił zrujnowany dwór po czym użyczył go jakiejś fundacji, która na remont bierze dotacje. Ciekawe czy skończą remont przed końcem użyczenia. Umie się chłop ustawić. 

 

A to jest kapitalny przykład tego o czym pisałem. Bo facet kupił, przeprowadził na własny koszt prace porządkowe i dostał dotację, która pokrywa mniejszą część wydatków  na remont. A w ośrodku mają się zajmować ludźmi z zespołem Tourette'a, który ma też Obajtek. Czy w GW coś o tym napisali ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Wybiórcze podawanie "faktów"

Był wójtem? Był 

Pracował w tym czasie w biznesie? Tak

Miał takie prawo? Nie 

Przyznał się do tego w sądzie? Nie 

Złamał prawo drugi raz? Tak 

Takie są fakty. Na które prokuratura ma dowody ale że to swój to zamiata się sprawę pod dywan. Ja też bym wolał, żeby GW nie miała przy czym węszyć. Ale ma i to nie ona jest temu winna. I ja wolę by wyciągała takie rzeczy niż miałaby tego nie robić. 

A inna sprawą jest to, że te zarzuty są tak błahe, że ludzie mają to w dupie. 

2 godziny temu, Sebastian napisał:

dostał dotację

No wlasnie chyba nie on tylko ci którym użyczył. Oni będą występować teraz o kolejne dotacje by doprowadzić ten pałac do błysku. I mam nadzieję, że będą z niego korzystać. Choć nie jestem tak naiwny i patrząc jak Obajtek radzi sobie do tej pory to szczerze wątpię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było, że jak jakoś po Obajtku jadę to uważam, że gość po prostu wsiadł do pociągu, który akurat zwolnił gdy go mijał. Należy docenić, że mając poważne ograniczenia (choroba, zadupie) pięknie pnie się po kolejnych szczeblach kariery. Z pewnością nie można mu odmówić talentu i tego, że jak już dostał szansę to bezwzględnie ją wykorzystuje. A sądząc po trupach pozostawionych w szafach to od dawna wyciskał z okazji więcej niż inni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wku....li mnie z tą rezygnacją z półprzyłbic, cały czas tak biegałem. Teraz niby ma być lepiej bo maseczka, tyle ze 20% nosi maseczkę na brodzie, 50% pod nosem, a 30% jak należy, więc podejrzewam ze 100% prawidłowo noszonych półprzyłbic wcale nie musi być gorsze, no ale nie ma co bardzo narzekac skoro wciaz mogę sobie pójść do lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko przyłbic ale bandan, chust itp również a czym różni się bawełna/poliester użyta/y do zrobienia maseczki (która jest legalna) od tej z której jest zrobiona bandana/chusta (od dziś nielegalna)? Niczym.

7 godzin temu, quevas napisał:

Jednak z tego co wiadomo, chorzy nie są w stanie kontrolować tych odruchów, niekiedy wprawiając niezorientowane otoczenie w niezłą konfuzję.

Sprawdź sobie Tima Howarda, też ma Tourette'a a nie widziałem aby miał tiki w trakcie wywiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pepis21 napisał:

Nie tylko przyłbic ale bandan, chust itp również a czym różni się bawełna/poliester użyta/y do zrobienia maseczki (która jest legalna) od tej z której jest zrobiona bandana/chusta (od dziś nielegalna)? Niczym.

 

Nie znam się na materiałach 

Ale wydaje mi się że gęstością splotu, grubością itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pepis21 napisał:

Nie tylko przyłbic ale bandan, chust itp również a czym różni się bawełna/poliester użyta/y do zrobienia maseczki (która jest legalna) od tej z której jest zrobiona bandana/chusta (od dziś nielegalna)? Niczym.

Sprawdź sobie Tima Howarda, też ma Tourette'a a nie widziałem aby miał tiki w trakcie wywiadów.

Ale wiesz o tym, że choroby mają różny przebieg i różne stadia ? To tak jak z zespołem Downa czy autyzmem. 

12 godzin temu, darkonza napisał:

No wku....li mnie z tą rezygnacją z półprzyłbic, cały czas tak biegałem. Teraz niby ma być lepiej bo maseczka, tyle ze 20% nosi maseczkę na brodzie, 50% pod nosem, a 30% jak należy, więc podejrzewam ze 100% prawidłowo noszonych półprzyłbic wcale nie musi być gorsze, no ale nie ma co bardzo narzekac skoro wciaz mogę sobie pójść do lasu.

Money for nothing and chicks for free. 

Po prostu przedstawiciele Pis przeprowadzili badania skuteczności. Pawłowicz robiła badana w Solcu Zdroju, Duda w Wiśle a minister Niedzielski podczas oglądania z rodziną serialu "Na Wspólnej" konkretnie podczas 62 odcnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Ale wiesz o tym, że choroby mają różny przebieg i różne stadia ?

Jasne, tylko Obajtek sądząc po jego występach przed kamerami ma raczej lekką wersję. Wiele osób o jego chorobie dowiedziało się w ciągu ostatnich dni. 

Po prostu lubi sobie poprzeklinać i tyle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jack napisał:

Jasne, tylko Obajtek sądząc po jego występach przed kamerami ma raczej lekką wersję. Wiele osób o jego chorobie dowiedziało się w ciągu ostatnich dni. 

Po prostu lubi sobie poprzeklinać i tyle.  

Vasquez lvl, ale w sumie waszą dwójkę da się odróżniać tylko po ortografii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.