Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Artlan napisał:

Przecież Morawiecki twierdził podobnie (cytuję jego wypowiedź ze spotkania ze zwolennikami PiS):

Jednym z efektów rządowego programu 500+ był skokowy import używanych samochodów z Niemiec. W dłuższej perspektywie to nam nie zbuduje PKB. Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności. A przypominam, że 500+ jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów.

No to przeciez napisałem ze był przeciwny 500+, że on generalnie firmuje swoim nazwiskiem program który nie w pełni popiera i moze nawet nie w pełni rozumie. O tym już napisał pierwszy polskignom, ze morawiecki to szyld tego co się dzieje ale nie jest tego architektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RappaR napisał:

Właśnie nie wiem czemu ich nie wypierniczą, nie są im potrzebni, ba, Ziobro i reszta w moment zrobią mariaż z Konfederacją, co w moment by wybielilo PiS na ich tle

Obecnie w zasadzie nie da się przetrwać bez zawierania koalicji z inną partią (przy czym ,,przetrwać" dla jednej partii oznacza utrzymanie władzy, dla innej utrzymanie pozycji największej partii opozycyjnej a dla jeszcze innej samo wejście do Sejmu).

PiS + Solidarna Polska + Porozumienie

PO + Nowoczesna

Korwiniści + Narodowcy

PSL + Kukizy

SLD + Razem

Kilka lat temu każda z tych koalicji wydawała się niemal niemożliwa do zrealizowania, ale zadecydował pragmatyzm (albo wręcz polityczny cynizm).

9 minut temu, darkonza napisał:

No to przeciez napisałem ze był przeciwny 500+, że on generalnie firmuje swoim nazwiskiem program który nie w pełni popiera i moze nawet nie w pełni rozumie. O tym już napisał pierwszy polskignom, ze morawiecki to szyld tego co się dzieje ale nie jest tego architektem

Teraz zauważyłem. Ale dziwne, że w kolejnym poście zaprzeczyłeś w zasadzie głównej tezie z poprzedniego wpisu (gdyby Morawiecki został ministrem u Tuska to 500plus mielibyśmy wcześniej).

A pomysłodawcą zarówno 500plus jak i obniżenia wieku emerytalnego jest przecież Kaczyński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artlan napisał:

Teraz zauważyłem. Ale dziwne, że w kolejnym poście zaprzeczyłeś w zasadzie głównej tezie z poprzedniego wpisu (gdyby Morawiecki został ministrem u Tuska to 500plus mielibyśmy wcześniej).

Nie wiem jakby było, to tylko założenie na podstawie założenia ze Ci sami ludzie co stali za Morawieckim w 2015 to i byli przy nim pewnie w 2013 i chcieli tego samego.

 

19 minut temu, Artlan napisał:

A pomysłodawcą zarówno 500plus jak i obniżenia wieku emerytalnego jest przecież Kaczyński.

No tak pewnie mówi TVPIS, a moze i sam Morawiecki, ale Jarek nigdy w swoich wywiadach przed wprowadzeniem tych rozwiązań ich nie promował, wiec mozna sądzić że to bardziej coś w tym stylu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, darkonza napisał:

Odszczekaj :)

p.s. To nie to czego szukałem ale jest coś o tym że pełna wiedza o zwalczaniu oszustw VAT nie jest w pełni normalnie dostępna:

Nie mam co 🙂

53 minuty temu, darkonza napisał:

"Poinformował, że polski rząd dzieli się rozwiązaniami dotyczącymi uszczelnienia systemu VAT z innymi krajami. "To wszystko interesuje państwa z całego świata" - mówił Morawiecki. Powiedział, że kilka dni temu spotkał się z premierem Finlandii, który pytał o polski sukces w VAT. "Obiecałem mu przesłać nasze know-how, jak my to robimy. Dzielimy się tym także z innymi państwami UE "

Przecież sam to potwierdzasz 🙂

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, zawsze można dopasować sobie coś do czegoś tak by wyszło tak jak ma być 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tecu napisał:

Nie mam co 🙂

No mówiłeś ze biorę na wiarę a ja biorę na "twarde opracowania"

 

6 minut temu, Tecu napisał:

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, zawsze można dopasować sobie coś do czegoś tak by wyszło tak jak ma być 😉

Ale przeciez ja nie promuję tu PIS, mnie Ziobro czy Macierewicz wkurza tak jak totalną opozycję, za to jestem za Morawieckiem a właściwie za ludźmi którzy dla niego robią z drugiego rzędu.

Ci co "dopasowują sobie coś do czegoś tak by wyszło tak jak ma być" są zawsze twardo za PIS, albo za PO, albo za kimś innym, zawsze na 100%

W moim wypadku to nie jest tak proste bo przecież jestem kryptokomunistą popierajacym jedno ze skrzydeł PIS która to partia nienawidzi komunistów jak psów. Przeciez jakbym ze swoimi poglądami i gadkami o Stalinie wyladował na spotkaniu sympatyków PIS to by mnie ukrzyżowali, więc akurat ja z bólem serca widzę ogromne zalety w PIS-ie bo wolałbym je widzieć w bardziej "lewackich" swiatopoglądowo ugrupowaniach.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

No mówiłeś ze biorę na wiarę a ja biorę na "twarde opracowania"

 

Sam pisałeś przecież o tajemnych, tajemniczych i skrywanych tajemnicą super duper narzędziach o których nie można mówić. Więc musisz uwierzyć na słowo 😉

Te opracowanie jest o znanych elementach, które nie zostały w Polsce wynalezione a wprowadzenie części lub ich opracowanie było też za PO. 

Rozumiem, że rządzący często się chwalą ze zmniejszenia luki VATowskiej i bardzo dobrze, że została zmniejszona, ale w dobrym tonie jest uczciwe przedstawienie sprawy, bo ja tak rozumiem ciągłość i stabilność Państwa. 

Drugą sprawa to to, że im więcej się rządzący chwalą, że zmniejszyli to tym bardziej będą się musieli tłumaczyc dlaczego rośnie (pewnie wina PO), choć w sumie nie, z niczego się nie muszą tłumaczyć. Wystarczy wiara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Sam pisałeś przecież o tajemnych, tajemniczych i skrywanych tajemnicą super duper narzędziach o których nie można mówić. Więc musisz uwierzyć na słowo 😉

No jak się ma łapać międzynarodowe mafie vatowskie to nie można zdradzać szczegółów żeby ułatwić takim mafiom znajdowanie nowych sposobów wyłudzania kasy, więc to że znamy narzędzia a nie znamy szczegółow jest logiczne. W zasadzie tak właśnie musi być żeby to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darkonza napisał:

No jak się ma łapać międzynarodowe mafie vatowskie to nie można zdradzać szczegółów żeby ułatwić takim mafiom znajdowanie nowych sposobów wyłudzania kasy, więc to że znamy narzędzia a nie znamy szczegółow jest logiczne. W zasadzie tak właśnie musi być żeby to miało sens.

No i to jest właśnie ta wiara o której pisałem. Co takiego mam odszczekać? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tecu napisał:

No i to jest właśnie ta wiara o której pisałem. Co takiego mam odszczekać? 😉

No że na wiarę cos biorę

Dałem link do narzędzi, dałem link do wypowiedzi Morawieckiego o know-how którym dzieli się jak tajnymi technologiami. Jasne ze mozesz powiedzieć iż to tylko wiara w słowa, ale na tej samej zasadzie można powiedzieć iż to że atomy składają sie z jader i elektronów to też tylko wiara bo sami tego nie sprawdziliśmy i wierzymy na słowo innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

Właśnie nie wiem czemu ich nie wypierniczą, nie są im potrzebni, ba, Ziobro i reszta w moment zrobią mariaż z Konfederacją, co w moment by wybielilo PiS na ich tle

Z Razem chyba :) Ty to przez pewien czas piszesz nawet rozsądnie ale jak coś jebniesz to od razu z grubej rury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darkonza napisał:

Nie wiem jakby było, to tylko założenie na podstawie założenia ze Ci sami ludzie co stali za Morawieckim w 2015 to i byli przy nim pewnie w 2013 i chcieli tego samego.

Morawiecki w rządzie Platformy zapewne realizowałby JPK i utrzymałby 23% VAT. Ale już mocno wątpliwe żeby przeforsował 500plus czy niższy wiek emerytalny.

Cytat

No tak pewnie mówi TVPIS, a moze i sam Morawiecki, ale Jarek nigdy w swoich wywiadach przed wprowadzeniem tych rozwiązań ich nie promował

Ale już po wprowadzeniu tego programu przyznał, że to jest jego autorski pomysł. W tej sprawie raczej nie kłamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sebastian napisał:

Z Razem chyba :) Ty to przez pewien czas piszesz nawet rozsądnie ale jak coś jebniesz to od razu z grubej rury. 

Solidarnej Polsce bliżej do Narodowców niż np. do Gowinowców.

11 minut temu, Kołczu33 napisał:

A co ma pis wspólnego z razem? Nic, w odróżnieniu do"jednak na Dude" konfederacji. 

To jednak trochę przesadne twierdzenie, bo 51,5% wyborców Bosaka głosowało na Dudę, a 48,5% na Trzaskowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kołczu33 napisał:

A co ma pis wspólnego z razem? Nic, w odróżnieniu do"jednak na Dude" konfederacji. 

Jednak na Dudę. Jednak. I nie dziwię się bo mając tych dwóch do wyboru też wybieram Dudę, chociaż gdyby kandydował mój pies to zagłosowałbym na psa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Artlan napisał:

Swoją drogą ciekawe jaki byłby wynik gdyby KO wystawiła bardziej konserwatywnego kandydata. Tylko pytanie kogo? Sikorski za bardzo kojarzy się z rządami Tuska, Kieres jest za mało medialny, Biernackiego wyrzucono. Zostaje tylko Zdrojewski.

Mało prawdopodobne żeby ktoś otrzymał więcej głosów niż Trzaskowski. Chyba, że Tusk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.