Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, blackmagic napisał:

 

Chodzi mi o to, ze jak nie masz swojego lokalu to chociaz pieniadze na sprzet powinieneś miec. A nie na zasadzie ma 50 k to otwieram knajpe, biorę pelno kredytow a potem olaboga nie mam tego jak splacic

Nie wiem czy wiesz o jakich kwotach mówisz :) jasne, jak chcesz otworzyć knajpę z mielonym i schabowym to możesz sobie kupić sprzęt za własny hajs, ale w restauracjach „na poziomie” jest to nierealne jeśli nie masz Kulczyk w nazwisku- sprzęt gastronomiczny jest w kurwe drogi i żeby kupić to za własny hajs to musiałbyś sprzedać apartament na Saskiej Kepie pewnie, stad najpopularniejsze jest branie sprzętu w leasing bo na własny mało kogo stać, a ci których stać przychodzą zwykle z innych branży i nie ogarniają tego specyficznego rynku.

Wlasny punkt to tez nie taka prosta sprawa, tutaj nawet o wynajem jest cholernie ciężko, raz ze musisz mieć dość spora powierzchnie (sala,Bar,szatnie,biuro,KUCHNIA,zmywak itd) , dwa ze wypadałoby się mieścić w dobrym punkcie (dodatkowy hajs za metr) a jak ktoś ma lokum w dobrym punkcie to woli je wynająć niż sprzedać. 
Jak chcesz otworzyć dobra restauracje, z pro obsługa i dobrymi kucharzami na własnym sprzęcie i we własnym lokalu to tak na start z 3 miliony lekkim c***em musisz mieć w Ciechocinku na głównej ulicy, także sam sobie odpowiedz na pytanie ilu ludzi stać na inwestycje która- przy dobrym produkcie J zarządzaniu zwróci się za jakieś ~7-10 lat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sewer napisał:

Jasne ja się z Tobą zgadzam, duża część naszego społeczeństwa mam wrażenie jeszcze nie dorosła do oszczędzania i są jeszcze w fazie konsumpcji bo nigdy w naszej historii tak wiele osób nie mogło mieć tak wiele dóbr.To pewnie za parę/parędziesiąt lat minie i wzrośnie świadomość, mam taką nadzieję :D

Bo myśmy jeszcze nie kupili wszystkiego co chcieliśmy mieć i nie byliśmy jeszcze tam gdzie chcieliśmy pojechać. Późno zaczęliśmy więc jeszcze wydajemy zamiast oszczędzać. A z tym oszczędzaniem to też nie jest tak prosto bo pieniądz warto jednak inwestować a nie trzymać gotówkę.Choć oczywiście warto mieć na koncie kasy na przeżycie przynajmniej kilku miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zaangażowanie własnych środków tez jest kosztem bo czasem warto operować jednak kredytami nie angażując wszystkiego. 
 

modeli biznesu jest sporo wiec tu nie ma recepty ale trudno dawać radę „lepiej wejść w biznes z gotówka i mieć jakby co na 6 miesięcy z góry za czynsz odłożone” 

Złota rada ale mało kogo stać. A kapitalizm zawsze napędzał ludzi do ryzyka. Masz kapitał to wtedy stać ciebie na operowanie na instrumentach bardziej asekuracyjnych i pewnych niż koncept otwieram knajpę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Nie wiem czy wiesz o jakich kwotach mówisz :) jasne, jak chcesz otworzyć knajpę z mielonym i schabowym to możesz sobie kupić sprzęt za własny hajs, ale w restauracjach „na poziomie” jest to nierealne jeśli nie masz Kulczyk w nazwisku- sprzęt gastronomiczny jest w kurwe drogi i żeby kupić to za własny hajs to musiałbyś sprzedać apartament na Saskiej Kepie pewnie, stad najpopularniejsze jest branie sprzętu w leasing bo na własny mało kogo stać, a ci których stać przychodzą zwykle z innych branży i nie ogarniają tego specyficznego rynku.

Wlasny punkt to tez nie taka prosta sprawa, tutaj nawet o wynajem jest cholernie ciężko, raz ze musisz mieć dość spora powierzchnie (sala,Bar,szatnie,biuro,KUCHNIA,zmywak itd) , dwa ze wypadałoby się mieścić w dobrym punkcie (dodatkowy hajs za metr) a jak ktoś ma lokum w dobrym punkcie to woli je wynająć niż sprzedać. 
Jak chcesz otworzyć dobra restauracje, z pro obsługa i dobrymi kucharzami na własnym sprzęcie i we własnym lokalu to tak na start z 3 miliony lekkim c***em musisz mieć w Ciechocinku na głównej ulicy, także sam sobie odpowiedz na pytanie ilu ludzi stać na inwestycje która- przy dobrym produkcie J zarządzaniu zwróci się za jakieś ~7-10 lat

 

Mam wiedze jakie to sa koszty i mam wiedze z jakimi budzetami ludzie otwieraja. Suma tego rownania jest taka ze spora czesc knajp pada w ciagu 2 lat od otwarcia, a srednia dlugosc zycia knajpy wynosi 5-7 lat. 

To sie nie bierze z niczego

8 minut temu, ignazz napisał:

Dodatkowo zaangażowanie własnych środków tez jest kosztem bo czasem warto operować jednak kredytami nie angażując wszystkiego. 
 

modeli biznesu jest sporo wiec tu nie ma recepty ale trudno dawać radę „lepiej wejść w biznes z gotówka i mieć jakby co na 6 miesięcy z góry za czynsz odłożone” 

Złota rada ale mało kogo stać. A kapitalizm zawsze napędzał ludzi do ryzyka. Masz kapitał to wtedy stać ciebie na operowanie na instrumentach bardziej asekuracyjnych i pewnych niż koncept otwieram knajpę. 

Ale jeżeli nie stosujesz tej zlotej rady to nie biegaj (jezdzij suvem) z placzem po Warszawie i nie wolaj o pomoc do rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to takie ważne co piszesz. Jeżeli działania innych przyniosą dla wszystkich choć minimalnie pozytywny skutek to chyba dobrze? A ze chłopaki się woza furami ponad stan to inna kwestia. Jeżeli rząd wprowadzi program który choć ciut mi pomoże to będę zadowolony niż oburzony bo inni jeżdżą suvem za 200k. Nie zazdroszczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

@kucio

"Wybory na jesieni - ten scenariusz wymaga wprowadzenia stanu wyjątkowego. PiS obawia się takiego kroku z dwóch powodów. Po pierwsze, gdyż w kierownictwie PiS panuje przekonanie, że osłabia to szanse na zwycięstwo Andrzeja Dudy."

 

 

Linkować artykuł z wyborczej? Samozaoranie ???

 

Marszałek Grodzki:

Cytat

przecież przy negocjacjach z opozycje prezydent Duda może mieć przedłużoną kadencję nawet o rok. Do wiosny, czy nawet jesieni przyszłego roku.

O zgrozo. Koniec demokracji w Polsce. Marszałek Senatu (teoretycznie trzecia osoba w państwie!) wprost o tym, że kilku polityków może się dogadać, żeby przedłużyć kadencję prezydentowi o pół roku, rok. Tak o!. Można? Można. Paradne - PiS w tej chwili jest obrońcą KONSTYTUCJI. Już niedługo prezes Kaczyński będzie zakładać pod marynarkę koszulkę z napisem  "OTUA". :)

 

 

EDIT: sam się zaorałem :) to Onet. Ok, troszkę mniejsze samozaoranie.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DeltaCenter napisał:

Linkować artykuł z wyborczej? Samozaoranie ???

 

Marszałek Grodzki:

O zgrozo. Koniec demokracji w Polsce. Marszałek Senatu (teoretycznie trzecia osoba w państwie!) wprost o tym, że kilku polityków może się dogadać, żeby przedłużyć kadencję prezydentowi o pół roku, rok. Tak o!. Można? Można. Paradne - PiS w tej chwili jest obrońcą KONSTYTUCJI. Już niedługo prezes Kaczyński będzie zakładać pod marynarkę koszulkę z napisem  "OTUA". :)

 

 

EDIT: sam się zaorałem :) to Onet. Ok, troszkę mniejsze samozaoranie.

Odliczajac Szumowskiego to opozycja z rzadem ostatnimi czasy prześcigają sie na samozaoranie. Poki co prowadzi opozycja.

46 minut temu, ignazz napisał:

Czy ja wiem czy to takie ważne co piszesz. Jeżeli działania innych przyniosą dla wszystkich choć minimalnie pozytywny skutek to chyba dobrze? A ze chłopaki się woza furami ponad stan to inna kwestia. Jeżeli rząd wprowadzi program który choć ciut mi pomoże to będę zadowolony niż oburzony bo inni jeżdżą suvem za 200k. Nie zazdroszczę. 

Wiesz - pytanie czym kosztem ten skutek (czyli pomoc przedsiebiorcom) bedzie realizowany.

ale rozumiem twoja postawe - niecwszyscy gornicy byli pod sejmem ale ci ktroych nie bylo tez nie mieli problemu z podwyzka pensji jaka reszta wywalczyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

659753

 

MIstrzostwo świata w pazerności. Leclerc i Intermarche kupiły od Orlenu słynny płyn do odkażania na użytek wewnętrzny. Pewnie po mniejszej cenie niż 90 zł za 5 litrów. I co zrobili? Wystawili na sprzedaż: zawyżając cenę o 49.99-59.99 zł. Po kilku godzinach musieli wycofać tłumacząc się, że "popełniono błąd". 

"Polacy, macie racje. 10 maja nie idźcie na wybory!!!! Nie umierajcie. Bo do tego czasu chcemy was kosić z kasy. Gdyby tak jeszcze pozwolono na handel w niedziele". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, DeltaCenter napisał:

659753

 

MIstrzostwo świata w pazerności. Leclerc i Intermarche kupiły od Orlenu słynny płyn do odkażania na użytek wewnętrzny. Pewnie po mniejszej cenie niż 90 zł za 5 litrów. I co zrobili? Wystawili na sprzedaż: zawyżając cenę o 49.99-59.99 zł. Po kilku godzinach musieli wycofać tłumacząc się, że "popełniono błąd". 

"Polacy, macie racje. 10 maja nie idźcie na wybory!!!! Nie umierajcie. Bo do tego czasu chcemy was kosić z kasy. Gdyby tak jeszcze pozwolono na handel w niedziele". :)

Kapitalizm z ludzka twarzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darkonza napisał:

Czyli mniej niż 50%

No ale podatki to normalna sprawa w kapitaliźmie, w socjaliźmie podatków jest mniej bo tam zysk nalezy do państwa a nie kapitalistów.

dyskutujemy o terminach ? :)

w feudalizmie w XV wieku w Polsce pańszczyzna (podatek) wynosiła 1/7 czyli chłop pracował 14,3 % w przybliżeniu (oczywiście niestety później była zwiększana) a szlachty było podaje się od 8-10 %

w Twoim ujętym kapitalizmie pracujemy prawie 50 % a osób pracujących w sektorze publicznym jest około 20% (plus nieliczeni jeszcze emeryci itp itd ale to nieistotne).

nie chce wchodzić w dyskusję czy to źle czy dobrze ale określanie dzisiejszego systemu gospodarczego w Polsce jako kapitalizm czyli gospodarkę wolnorynkową jest chyba daleko naciągane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DeltaCenter napisał:

659753

 

MIstrzostwo świata w pazerności. Leclerc i Intermarche kupiły od Orlenu słynny płyn do odkażania na użytek wewnętrzny. Pewnie po mniejszej cenie niż 90 zł za 5 litrów. I co zrobili? Wystawili na sprzedaż: zawyżając cenę o 49.99-59.99 zł. Po kilku godzinach musieli wycofać tłumacząc się, że "popełniono błąd". 

"Polacy, macie racje. 10 maja nie idźcie na wybory!!!! Nie umierajcie. Bo do tego czasu chcemy was kosić z kasy. Gdyby tak jeszcze pozwolono na handel w niedziele". :)

Zabawne jest to, że ty wierzysz w to, że Orlen nic nie wiedział :)

Na stacjach nie ma tego specyfiku w obiecanej cenie, a hipermarkety mają pełne palety na użytek własny.

PiS kręci grube lody. Już wczoraj miałem o tym pisać, ale z telefonu było mi nie wygodnie. Patrzę, nie wierzę. Czołowy propagandysta PiS to wrzuca. Ale ubrał historię w odpowiednią narracje :)

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, quevas napisał:

I to zamyka temat, który zaczął się od mojej uwagi, że Kościół Katolicki nie dał ani grosza na zwalczanie wirusa

dziękuję za potwierdzenie

giphy.gif

 

Która była kłamliwa. Kłamstwo nr 1.

Potem kiedy Fluber stwierdził, że Archidiecezja Łódzka dała 2 respiratory, stwierdziłeś, że różnica w datkach pomiędzy Tobą, a największym obszarnikiem w Polsce to 2 respiratory - kłamstwo nr 2. 

Dalej stwierdziłeś, że są to wysiłki nadwislańskiej prowincji KK - nie, nie są, Łódź nie leży nad Wisłą. Kłamstwo nr 3.

W podobny sposób ordynarnie kłamiesz, że Duda łamie konstytucję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Koelner napisał:

dyskutujemy o terminach ? :)

w feudalizmie w XV wieku w Polsce pańszczyzna (podatek) wynosiła 1/7 czyli chłop pracował 14,3 % w przybliżeniu (oczywiście niestety później była zwiększana) a szlachty było podaje się od 8-10 %

w Twoim ujętym kapitalizmie pracujemy prawie 50 % a osób pracujących w sektorze publicznym jest około 20% (plus nieliczeni jeszcze emeryci itp itd ale to nieistotne).

 

Ale w Twoim feudalizmie, nikt nie uczył dzieci chłopa, chłop nie miał ubezpieczenia, opieki medycznej, straży pożarnej, policji, mopsu, telewizji, radia, wyborów, nikt nie budował mu dróg, nie prowadził melioracji itd. itp.

Serio trzeba to tłumaczyć?

Jedyne co miał za darmo, to 100 batów na rok (to akurat przydałoby się znamienitej większości) i garba którego dostał wcześniej, niż później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.