Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, fluber napisał:

Jestem ciekawy, czy ktoś z nich postawił już na pewniaczka po dobrym kursie:) A były tu przecież opinie, że prędzej Kaczyńskiemu spadnie na głowę cegła w drewnianym kościele niż PIS przełoży wybory, więc to chyba easy win:)

 

Chyba wyjatkowy bo stan kleski zywiolowej chyba niewiele w tym akurat pomoze.

Stanu klęski żywiolowej nie wprowadzą bo to się wiaze z wyplatom odkszodowań dla rolników firm budowlanych etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Z tego co mowil mi znajomy policjant ( mam nadzieje ze tym razem nikt mnie nie zaatakuje za podawanie niesprawdzonych plotek) w ogole nie reaguja jesli idzie 1 lub 2 osoby bo szkoda im czasu

i tak jedyne co mogą zrobić to pogrozić palcem 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, P_K napisał:

Ta tarcza to kpina. Ciekawie działa tylko zwolnienie ze składek na ZUS. Dofinansowanie do pensji pracownika działa tak, że biorąc dofinansowanie dajesz gwarancję zatrudnienia na 6 miesięcy. Niewiele firm się na to zdecyduje. Prawdziwym problemem są jednak zatory płatnicze. Sam mam podobne obroty jak w lutym, ale tylko 40 % klientów zapłaciło za usługi. Nie rozliczam się metodą kasową więc 20 i 25 będę musiał zapłacić Vat i dochodowkę od całości i tutaj jest problem 

Generalnie to jest tak. Ja mam 14 ludzi na zwolnieniach lekarskich. 14stu z 50ciu. Na szczęście mogłem wykorzystać obowiązujące prawo i dziś dwóm  z nich podziękowałem za szczególny wkład w rozwój firmy. Istotne jest jednak to, że przez pierwsze 30 dni ja płacę za pracownika a Ci ludzie nie są chorzy tylko boją się epidemii. Co w takim przypadku ? Jak mam wywiązywać się z kontraktów ? Dziś już rozesłałem maile o powstających opóźnieniach. A to jest dopiero początek bo ludzie odmawiają wyjazdów i domagają się urlopów. Firmy wokół, które robiły na eksport stoją bo nikt towaru nie odbiera. Ludzie na postojowym ale wiadomo, że teraz koniec miesiąca więc polecą zwolnienia bo wyjście z kryzysu potrwa dłużej niż tarcza to raz a dwa, że ta tarcza nas nie dotyczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Z tego co mowil mi znajomy policjant ( mam nadzieje ze tym razem nikt mnie nie zaatakuje za podawanie niesprawdzonych plotek) w ogole nie reaguja jesli idzie 1 lub 2 osoby bo szkoda im czasu

A w necie ludzie się śmieją, że skoro rząd każe iść na wybory, to na spacer też sobie ludzie będą chodzić. Rozsądne to? Nie. Słuszne? Nie. Ale jakaś cząstka prawdy w tym jest. Nie mówiąc o tym, że jest powoływanie się na zdanie prawników i RPO, że w zaistniałej sytuacji partia rządząca nie może wprowadzać sobie obostrzeń. Może to i mały procent, ale wystarczy, by skutki były opłakane.

Poza tym #lotdodomu to gwóźdź do trumny. Ludzie wyrażają swoje zdanie, że oni mają siedzieć w domach, a rząd przyjął ponad 160k ludzi zza granicy, którzy w dużej mierze uciekli stąd, bo tutaj było im źle, a teraz wracają z miejsc, gdzie jest choroba i roznoszą ją dalej.

PiS-owi się wszystko wymyka z rąk. A jesteśmy w momencie, gdzie liczba chorych i zgonów znacząco wzrośnie. Może i komuś się nie podoba, że PiS dostanie mocne instrumenty, ale ludzie mają coraz częściej wrażenie, że nikt się z nimi nie liczy. Że są pionkami w grze Kaczyńskiego. Dlatego muszą wprowadzić stan wyjątkowy i muszą przełożyć wybory. Choćby dla uspokojenia społeczeństwa w najważniejszym momencie. I to nie za 2 tygodnie. Każdy kolejny dzień, który mija bez przesunięcia wyborów jest po pierwsze - wodą na młyn dla ludzi, którzy nie chcą siedzieć w domach i mają "powód", by wychodzić. A po drugie to działa fatalnie na PiS. Jak oni się nie ogarną to ich nie załatwi kryzys, a sami się przejadą swoją upartością.

I zanim ktoś powie, że stan wyjątkowy to za dużo, że te wybory zawsze można przełożyć... Tu nie chodzi o to, by to zrobić. Tu chodzi by to zrobić od razu. Dla uspokojenia społeczeństwa. Potrzeba silnej ręki na czas kryzysu. Bez gierek w stylu Kaczyńskiego. Potrzebny jest ktoś, kto pokaże, że się liczy z każdym środowiskiem i z każdym życiem. A teraz to wygląda na strusia, który schował głowę w piasek. Ludzie się cholernie boją. Widzą wzrost zachorowań i zgonów. A jeszcze to pieprzenie o wyborach, że można zrobić działa na nich - "zajebiście... ludzie umierają, a my mamy myśleć na kogo zagłosujemy jak możemy tego nie dożyć albo nasi bliscy".Ludzie nie wiedzą czy przeżyją, czy będą mieli pracę czy będą mieli co do garnka włożyć, ale to nieważne... ważne by ostatkiem sił doczołgali się do urn i wrzucili kartkę.. Może i Kaczyński jest dobry na gierki w czasach lekko niespokojnych, ale tutaj daje ciała po całości.

Ja tak mocno nie oceniam jak niektórzy, ale widzę gigantyczne wpadki. A co gorsza to ludzi, którzy są spanikowani jest coraz więcej. Czas teraz nie na kolejne obostrzenia, a na reakcję rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sebastian napisał:

Generalnie to jest tak. Ja mam 14 ludzi na zwolnieniach lekarskich. 14stu z 50ciu. Na szczęście mogłem wykorzystać obowiązujące prawo i dziś dwóm  z nich podziękowałem za szczególny wkład w rozwój firmy. Istotne jest jednak to, że przez pierwsze 30 dni ja płacę za pracownika a Ci ludzie nie są chorzy tylko boją się epidemii. Co w takim przypadku ? Jak mam wywiązywać się z kontraktów ? Dziś już rozesłałem maile o powstających opóźnieniach. A to jest dopiero początek bo ludzie odmawiają wyjazdów i domagają się urlopów. Firmy wokół, które robiły na eksport stoją bo nikt towaru nie odbiera. Ludzie na postojowym ale wiadomo, że teraz koniec miesiąca więc polecą zwolnienia bo wyjście z kryzysu potrwa dłużej niż tarcza to raz a dwa, że ta tarcza nas nie dotyczy. 

Generalnie, powinni wprowadzić płatne l4 wcześniej, z tym się zgadzam, tylko, ze wtedy cały naród by chorował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, polskignom napisał:

Generalnie, powinni wprowadzić płatne l4 wcześniej, z tym się zgadzam, tylko, ze wtedy cały naród by chorował...

@Sebastianz ciekawości w jakiej branży jesteś? 

@polskignomogólnie to nie bardzo rozumiem czemu ludzie chcą uciekac na L4 - myślę że duży problem to pracodawcy którzy nie pozwalaja na prace zdalna albo nie zapewniają środków bezpieczeństwa  (maski, rekawice, kombinezon) a druga polowa to leniuszki ktorym sie nie chce pracowaci widza okazje na przelezenie kilku tygodni w domu brzuchem do gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

@Sebastianz ciekawości w jakiej branży jesteś? 

@polskignomogólnie to nie bardzo rozumiem czemu ludzie chcą uciekac na L4 - myślę że duży problem to pracodawcy którzy nie pozwalaja na prace zdalna albo nie zapewniają środków bezpieczeństwa  (maski, rekawice, kombinezon) a druga polowa to leniuszki ktorym sie nie chce pracowaci widza okazje na przelezenie kilku tygodni w domu brzuchem do gory

Robię maszyny dla branży spożywczej i elementy konstrukcyjne. Ciężko tu o pracę zdalną poza inżynierami. Jeden wybrał taki tryb pracy drugi właśnie przedłużył L4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

Robię maszyny dla branży spożywczej i elementy konstrukcyjne. Ciężko tu o pracę zdalną poza inżynierami. Jeden wybrał taki tryb pracy drugi właśnie przedłużył L4. 

Czyli produkcja - maszyny obsluguja pojedynczy pracownicy czy 2-3? Masz wentylacje na hali zapewniona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

wypraszam sobie

2019 lazy bastard, 2020 same guy is responsible adult | StareCat.com

Niestety często to tak wygląda - wiele osób u mnie w firmie mimo przyzwolenia nie bierze home office to tu trzeba raportowac swoja prace a w biurze i na l4 nikt tego nie wymaga. Wiec siedza w biurze i marudza ze reszta jest na home office i nic nie robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

tak jak już pisałem polskiemugnomowi chyba

jeśli w takiej sytuacji dana osoba nie jest świeżym rodzicem to imho powinno iść z automatu skierowanie do psychiatry lol

U mnie tylko jedna osoba nie poszla na home office. Ma 5 dzieci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

U mnie tylko jedna osoba nie poszla na home office. Ma 5 dzieci;)

i takie coś się akurat szanuje xD

3 minuty temu, blackmagic napisał:

To jest szybki test na to jakim jesteś pracownikiem / jak ci sie uklada w domu :)

w obu przypadkach (byciu dobrym pracownikiem / problemach w domu) psychiatra powinien pomóc xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Bardzo mi się nie podoba, to co napisałeś. Takie teksty znowu doprowadzą do zamknięcia tego wątku. Proponuję, żebyś wypowiadał się w tym wątku kulturalnie lub wcale. Ja się odnoszę do Ciebie z szacunkiem, nie unikam odpowiedzi na trudne pytania, dotyczące moich sympatii politycznych.

Jeżeli słowo 'żałosne' Cię urazilo to najmocniej przepraszam. Czy wyrażenie bardzo słabe jest odpowiedniejsze? 

Czy sugestia, że nadajesz się na polityka jest obraźliwa? W końcu jesteśmy w wątku o polityce a Ty często jesteś tu gościem, więc interesujesz się, masz znajomych w tej branży. 

Coś jeszcze Cię urazilo? Wyraziłem swoje oburzenie, nikogo nie obraziłem. Jeżeli przeoczyłem jakiś Twój wpis to przepraszam, nie zauważyłem takiego. 

Jeżeli możesz to wskaż mi powód politykowania PiS i łączenia tarczy ze zmianami w ordynacji i swoją opinię w tej sprawie. Nie zauważyłem takiego komentarza z Twojej strony, dlatego tak napisałem. Wydaje mi się to ważniejsze niż plotka, że może ktoś coś zrobi podczas gdy źródłem jest druga strona, której zależy na zdyskredytowaniu przeciwnika. 

Bazowanie na takich plotkach mnie po prostu oburza, mam do tego chyba prawo a porównywanie mnie do osób przez których został zamknięty poprzedni taki wątek i których, przynajmniej niektórych, zupełnie nie potępiłeś, a którzy jechali po sobie publicznie na poziomie rynsztoku jest nie fair i dobrze o tym wiesz. 

Słyszałem, że opozycja może przetrzymać ten projekt przez 30 dni a do Sejmu wysłać swój projekt, który byłby identyczny, ale bez części ze zmianą ordynacji. Tarcza (bez znaczenia jak ją oceniamy) jest potrzebna szybko a zmiany w ordynacji już niekoniecznie a z pewnością nie w tym stylu. Ja byłbym za. 

Nie jest to plotka a wskazywanie takiej możliwości przez publicystów. Czy to opozycja zrobi tego nie wiem. Jak zareaguje PiS tego też nie wiem, zobaczymy. 

 

Jeżeli oczywiście mój post był niekulturalny i łamał zasady forum to oczywiście możesz to zgłosić a moda proszę o bana jeżeli są do tego takie przesłanki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.