Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

@ely3

W przeciwieństwie do ciebie nie umiem przewidywać przyszłości? Nie żyje tym tak bardzo. Będą wybory? OK. Przełożą? OK. Jak to zrobić? Nikt poza wprowadzeniem SW z opozycji niczego nie zaproponował. No poza niekonstytucyjnym przedłużeniem kadencji Prezydenta. Wyobrażam sobie, że za 30 minut muszę przejść się do sklepu. Ponoć to wielkie ryzyko. Za pomocą korespondencyjnego głosowania już wybierałem władze. 

Ten ruch to tylko po to, żeby wytrącić argumenty z ręki opozycji. Pewnie wybory przełożą. Koniec sierpnia to dobry pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki były i w feudaliźmie i kapitaliźmie i socjaliźmie, nie są więc żadnym wyróżnikiem dla jakiegoś systemu.

Szwecję uważa sie za socjalną w poglądach a obecnie jest bardziej liberalna w zachowaniach niż te kraje któee za liberalne są uznawane UK, USA)

"To właśnie dobrowolność i zaufanie do obywateli jest kluczem w strategii szwedzkiego rządu. Stawia na współpracę, a nie sankcje. Odpowiedzialny za tę taktykę epidemiolog Anders Tegnell powiedział redakcji The New York Times, że podejście Szwecji odwołuje się do samokontroli i poczucia odpowiedzialności społeczeństwa: „Tak właśnie żyjemy w Szwecji. Cały nasz system kontroli chorób zakaźnych opiera się na dobrowolnym działaniu. System szczepień jest całkowicie dobrowolny, a jego zasięg wynosi 98 proc.” Według niego zakazy nie działają: „Ludzie znajdują sposoby na obejście przepisów.” Dodał też, że zamknięcie granic to nie jest rozwiązanie: „Nie jesteśmy w fazie powstrzymywania rozprzestrzeniania się wirusa. Jesteśmy w fazie łagodzenia skutków”. W rozmowie z redakcją The Guardian Tegnell powiedział też, że problemem dla innych krajów w niedalekiej przyszłości będzie zmęczenie systemu: „Nie da się utrzymać blokady przez miesiące – to niemożliwe”.

https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1465901,koronawirus-szwecja-epidemia-brak-zakazow-katastrofa-pandemiczna.html

Dlatego nie mozemy też określać tego czy kraj jest socjalistyczny czy kapitalistyczny po tym jak walczy z wirusem albo jak walczy z chorobą.

Możemy za to określić kapitalizm i socjalizm po rodzaju własności (prywatna, państwowa) bo to sa właśnie różnice między kapitalizmem i socjalizmem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Nikt poza wprowadzeniem SW z opozycji niczego nie zaproponował. No poza niekonstytucyjnym przedłużeniem kadencji Prezydenta.

Opozycja oraz partia Gowina zaproponowały nowelizację Konstytucji ( żeby nie było niekonstytucyjnie), która pozwoliłaby przełożyć wybory o rok, i przedłużyć jednorazowo kadencję Dudzie o ten rok właśnie. To w tej chwili chyba najlepszy pomysł z możliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wybory korespondencyjne to jakaś abstrakcja, nie do zrealizowania w tak krótkim czasie. 

Jak oni np chcą weryfikować kto te głosy oddaje. Dziś Sasin mówił, że karty listonosze będą wrzucać do skrzynek - sytuacja, że jedna osoba wyjmie z niej karty dla całej rodziny i zagłosuje według własnego uznania za całą rodzinę jest chyba całkiem realna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej klatce jest 40 mieszkań. Klucz do mojej skrzynki pasuje jeszcze do kilku innych w mojej klatce, oraz do kilkunastu w klatach sąsiednich 🙃. Klucz kumpla pasuje do innych skrzynek w podobnej proporcji. Jakbym się tak przeszedł po całym 20 tys osiedlu... 

Super pomysł. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Opozycja oraz partia Gowina zaproponowały nowelizację Konstytucji ( żeby nie było niekonstytucyjnie), która pozwoliłaby przełożyć wybory o rok, i przedłużyć jednorazowo kadencję Dudzie o ten rok właśnie. To w tej chwili chyba najlepszy pomysł z możliwych.

Gowinowi można wierzyć, gwarancji ze strony opozycji nie ma zadnej. Kto z opozycji zgłosił ten pomysł? Coś mi umknęło. Jakieś konkrety padły? 

Polskie społeczeństwo, a raczej zlepek skupisk ludzkich mieszkających w Polsce jest niedojrzałe. Nigdy nie ma odp typu " ok, a może zrobić to lepiej, robiąc tak itd. Zamiast tego" nie da się, nie można, nie da rady, a ten ciągły rechot". Niedawno czytałem "Kundlizm" Wańkowicza. Myślę, że dziś Wańkowicz miałby równie dobry materiał do "badania". 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Gowinowi można wierzyć, gwarancji ze strony opozycji nie ma zadnej. Kto z opozycji zgłosił ten pomysł? Coś mi umknęło. Jakieś konkrety padły? 

Bodajże Ujazdowski. Tyle wiem, co napisałem.

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

 

Polskie społeczeństwo, a raczej zlepek skupisk ludzkich mieszkających w Polsce jest niedojrzałe. Nigdy nie ma odp typu " ok, a może zrobić to lepiej, robiąc tak itd. 

To nie jest przykład takiej sytuacji. Pół roku przed wyborami nie można zmieniać kodeksu wyborczego. 

Można przedyskutować, czy wprowadzać stan wyjątkowy czy nie, na kiedy przełożyć wybory i w jakiej formie się odbędą, ale dyskusje o tym jak przeprowadzić wybory 10 maja są bezcelowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzemo napisał:

W mojej klatce jest 40 mieszkań. Klucz do mojej skrzynki pasuje jeszcze do kilku innych w mojej klatce, oraz do kilkunastu w klatach sąsiednich 🙃. Klucz kumpla pasuje do innych skrzynek w podobnej proporcji. Jakbym się tak przeszedł po całym 20 tys osiedlu... 

Super pomysł. 

Pierwsze co ci przyszło do głowy? Współczuję twoim sąsiadom, że mają w klatce takiego kombinatora. Zwykły apel o przyzwoitość i nieuczciwość nic nie dadzą. 

1 minutę temu, fluber napisał:

Bodajże Ujazdowski. Tyle wiem, co napisałem.

To nie jest przykład takiej sytuacji. Pół roku przed wyborami nie można zmieniać kodeksu wyborczego. 

Można przedyskutować, czy wprowadzać stan wyjątkowy czy nie, na kiedy przełożyć wybory i w jakiej formie się odbędą, ale dyskusje o tym jak przeprowadzić wybory 10 maja są bezcelowe. 

Ujazdowski we wpisie na twiterze czy w wywiadzie radiowym? Bądźmy poważni. 

Wyborów 10 maja i tak nie będzie. Rechociarze muszą się wyszumieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Regis napisał:

Dziś Sasin mówił, że karty listonosze będą wrzucać do skrzynek 

 

Ale karty  lokalu wyborczego wyjąć się nie da...

Nie wiem, jaki zamysł stoi za tymi wyborami. Przecież to się powinno odbierać osobiście. Przychodzi listonosz z kartą, wręcza domownikowi, domownik zaznacza, jakoś to pieczętuje, wrzuca listonoszowi do torby/minurny i tak do następnego lokalu. 

Żeby tak obsłużyć 30 milionów Polaków to chyba wszyscy , którzy stracą pracę przez najbliższy miesiąc z powodu koronawirusa będą musieli zostać zatrudnieni na poczcie na cały miesiąc i chodzić tak po całej Polsce i zbierać te głosy. Może to jakiś pomysł na kryzys?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Ale karty  lokalu wyborczego wyjąć się nie da...

Nie wiem, jaki zamysł stoi za tymi wyborami. Przecież to się powinno odbierać osobiście. Przychodzi listonosz z kartą, wręcza domownikowi, domownik zaznacza, jakoś to pieczętuje, wrzuca listonoszowi do torby/minurny i tak do następnego lokalu. 

 

Zagranicą wrzucali do skrzynek. Odsyłałeś im na tej samej zasadzie, wrzucając do skrzynki na ulicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Pierwsze co ci przyszło do głowy? Współczuję twoim sąsiadom, że mają w klatce takiego kombinatora. Zwykły apel o przyzwoitość i nieuczciwość nic nie dadzą. 

Dziękuję za komplement 😁😁😁

WTF z tym apelem o nieuczciwość? 😆

To jest powszechnie znana sprawa. Cieszę się, że Cię uświadomiłem. Przecież tak to pewnie wygląda w całej PL. 

To jest po prostu dowód do idotyzm tego rozwiązania i świadczy o oderwaniu od rzeczywistości kasty rządowej. 

Nie odpisuj. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kucio napisał:

Chociaż w sumie najśmieszniejsze jest to, że zmusza się PiS do złamania / naginania prawa, aby osiągnąć swoje cele. Ironia jest taka, że PiS prawa nie chce nagiąć, a opozycja krzycząca konstytucja chce.

Zmiana kodeksu wyborczego na mniej niż 90 dni przed wyborami to złamanie prawa. Ograniczania poruszania rozporzadzeniem a nie ustawa jest łamaniem prawa więc Twój post mija się z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

 

Chodzi o infrastrukturę krytyczną dla funkcjonowania państwa i przedsiębiorstwa będące podwykonawcą lub dostawcą, które nie są częścią infrastruktury krytycznej ale są kluczowe dla zachowania ciągłości działania infrastruktury krytycznej.

Nie ma co szukać sensacji. Infrastruktura krytyczna jest zdefiniowana a teraz zbierają aktualne dane o firmach dopełniających system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ely3 napisał:

Zmiana kodeksu wyborczego na mniej niż 90 dni przed wyborami to złamanie prawa. Ograniczania poruszania rozporzadzeniem a nie ustawa jest łamaniem prawa więc Twój post mija się z prawdą

A jeżeli te wybory odbędą się na jesieni? Co jeśli na jesieni znowu będą zakażeni, kwarantanny? Wtedy korespondencyjne głosowanie to jedyna opcja. Nie wiesz czy ta pandemia minie w tym roku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DeltaCenter napisał:

A jeżeli te wybory odbędą się na jesieni? Co jeśli na jesieni znowu będą zakażeni, kwarantanny? Wtedy korespondencyjne głosowanie to jedyna opcja. Nie wiesz czy ta pandemia minie w tym roku? 

Nie wiem co będzie na jesień niemniej w tej chwili masz zamknięte szkoły, sklepy wiele usług więc twierdzenie ,że akurat wybory mogą sie spokojnie odbyć to udawanie ślepego. Ba rząd wprowadza co tydzień coraz to mocniejsze ograniczenia rodem ze stanu wojennego a jednocześnie twierdzi ,że w przypadku wyborów to luz

Zwłaszcza ,że mamy przykłady zarówno z Francji jak i Bawarii jak fatalnie wpłynęły wybory na rozwój epidemii.

I nie nie zgadzam się ,że korespondencyjne to jedyna opcja bo to jest mniej wiecej to samo co głosowanie tradycyjne. Też musisz wyjść z domu i nadać na poczcie list polecony . Albo musi od ciebie odebrać listonosz. Przynajmniej takie są zasady tego głosowania w Polsce

Jedyna opcja to wprowadzic system głosowania online. Skoro można rozliczać e-PIT to można i oddać e-głos

 

1 godzinę temu, kucio napisał:

Stan klęski żywiołowej- wg. ustawy jeśli to choroba to musi występować masowo na terenie kraju, a jak dla mnie 0,01 populacji to nie występowanie masowe. Myślę, że dla Was też nie

To powiedz mi czemu w takim razie MZ wprowadza rozwiązania , które mają umocowanie właśnie w ustawie o stanie nadzwyczajnym? Żadna inna ustawa nie pozwala im na wprowadzanie takiego ograniczania swobody poruszania.

Więc tak naprawdę to jest wprowadzony stan klęski żywiołowej tyle, że bez oficjalnego tego ogłoszenia

No chyba ,że uważasz że dla 0,01 populacji wprowadzania takich restrykcji to gruba przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli komuś wynajmuje mieszkanie i mam ich 10. To mam 10 kart do głosowania? Była kiedyś durna akcja "schowaj babci dowód" ktoś może zabrać 4 karty ze skrzynki i wypełnić je samemu, w pijackiej kamienicy odkupie karty (tego argumentu użył PiS likwidując głosowanie korespondencyjne) jak powiedział (podobno) guru prezesa " nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Chodzi o infrastrukturę krytyczną dla funkcjonowania państwa i przedsiębiorstwa będące podwykonawcą lub dostawcą, które nie są częścią infrastruktury krytycznej ale są kluczowe dla zachowania ciągłości działania infrastruktury krytycznej.

Nie ma co szukać sensacji. Infrastruktura krytyczna jest zdefiniowana a teraz zbierają aktualne dane o firmach dopełniających system. 

Głupie pytanie. Czy na przykład TVN się kwalifikuje do infrastruktury krytycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.