Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Koelner napisał:

nikogo nie prowokuję przecież Was pochwaliłem , dziękuję za troskę nie szukam znajomych oraz dziewczyny w internecie , nie mieszkam sam i mam towarzystwo.

 

I wolisz zamiast tego marnować czas w temacie z osobami, które oglądają anime i grają w Lola?

Mało znośne to musi być towarzystwo.

Ps. cofnij się na poprzednie 30 stron i zauważ jaka miła atmosfera panuje bez Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, blackmagic napisał:

Czyli produkcja - maszyny obsluguja pojedynczy pracownicy czy 2-3? Masz wentylacje na hali zapewniona? 

Maszyny obsługują pojedynczy pracownicy. Ale trzeba składać i montować, wtedy pracują w grupach po 3-4. Spotykają się w szatni i w jadalni. Wentylacja to mus przecież teraz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kucio napisał:

Co ja mam powiedzieć? Jesteś w kwarantannie i teoretycznie sanepid ma dzwonić i pytać jak się czujesz, kiedy będziesz mieć pierwsze objawy, biorą cię, testują i leczą. Mój znajomy miał w taki sposób prowadzoną kwarantannę.

Zastanawia mnie po co latać 12-13 marca na tanie wycieczki po świecie kiedy już było widać co się dzieje. No, ale każdy ma inne poczucie odpowiedzialności.

 

dokładnie , myślę ,że ludzie bagatelizowali tę sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tecu napisał:

a porównywanie mnie do osób przez których został zamknięty poprzedni taki wątek

Jedną z osób przez, które został zamknięty poprzedni wątek jestem ja. Kim Ty jesteś, żeby się o to oburzać? Czy to nie Ty przypadkiem zwracałeś uwagę @RappaR żeby się nie wywyższał?

 Nie wspominając o tym, że nie porównywałem Cię do żadnych osób,tylko zwróciłem uwagę, że "tego typu teksty spowodowały poprzednie zamknięcie wątku". Nie porównywałem Ciebie do nich, tylko Twoje teksty do ich tekstów. To dwie różne rzeczy.

11 minut temu, Tecu napisał:

 

Czy sugestia, że nadajesz się na polityka jest obraźliwa? W końcu jesteśmy w wątku o polityce a Ty często jesteś tu gościem, więc interesujesz się, masz znajomych w tej branży. 

 

Nie tylko jest obraźliwa, ale teraz to co piszesz próbując sugerować, że pisząc tamto nie miałeś nic negatywnego na myśli też jest obraźliwe. Myślę, że masz tego świadomość.

12 minut temu, Tecu napisał:

 

Jeżeli oczywiście mój post był niekulturalny i łamał zasady forum to oczywiście możesz to zgłosić a moda proszę o bana jeżeli są do tego takie przesłanki. 

 

Jednym z powodów zamknięcia tego wątku było właśnie zgłaszanie takich wypowiedzi. 

I tu nie ma żadnego jeżeli. Twój post był niekulturalny.

13 minut temu, Tecu napisał:

Jeżeli przeoczyłem jakiś Twój wpis to przepraszam, nie zauważyłem takiego. 

 

Po prostu zanim zarzucisz mi, że o czymś nie napisałem, najpierw sprawdź, czy na pewno o tym nie napisałem. 

15 minut temu, Tecu napisał:

niż plotka, że może ktoś coś zrobi podczas gdy źródłem jest druga strona, której zależy na zdyskredytowaniu przeciwnika. 

 

Naprawdę myślisz, że mój kolega informuje mnie o takich rzeczach, żeby zdyskredytować przede mną Platformę Obywatelską?... 

16 minut temu, Tecu napisał:

Tarcza (bez znaczenia jak ją oceniamy) jest potrzebna szybko a zmiany w ordynacji już niekoniecznie a z pewnością nie w tym stylu. Ja byłbym za. 

 

Platforma zagłosowała za zmianami w ordynacji w Sejmie, więc trudno by było wyjaśnić, czemu w Senacie zaczęło im to przeszkadzać. Zwłaszcza, że to jest podstawa do podważenia wyniku ewentualnych majowych wyborów, co przy obecnej sytuacji sondażowej Pani MKB jest jak prezent gwiazdkowy dla opozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

Maszyny obsługują pojedynczy pracownicy. Ale trzeba składać i montować, wtedy pracują w grupach po 3-4. Spotykają się w szatni i w jadalni. Wentylacja to mus przecież teraz. 

 

A gdy oracuja w grupach to mają srodki ochrony? Jeśli tak to nie powinno byc zadnego problemu. Wtedy pozostaje tylko albo az kwestia nastawienia ludzi. Dlatego ten czas to dobra prova zarówno dla pracodawcow jak i pracownikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, blackmagic napisał:

A gdy oracuja w grupach to mają srodki ochrony? Jeśli tak to nie powinno byc zadnego problemu. Wtedy pozostaje tylko albo az kwestia nastawienia ludzi. Dlatego ten czas to dobra prova zarówno dla pracodawcow jak i pracownikow

Ale w jakich środkach ochrony ? Rękawiczki mają i jednorazówki też dostają. Masek nie dostaną bo jak mam płacić za maski po 15 zł i będę ich potrzebował ze 2-3 dziennie na człowieka, to niech lepiej On idzie do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sebastian napisał:

Ale w jakich środkach ochrony ? Rękawiczki mają i jednorazówki też dostają. Masek nie dostaną bo jak mam płacić za maski po 15 zł i będę ich potrzebował ze 2-3 dziennie na człowieka, to niech lepiej On idzie do domu.

Maski ffp2/3 same w sobie nie sa chyba potrzebne - wydaje mi sie ze w zupełności wystarczylyby przelbice za 35 zl - sa wielokrotnego uzytku i nie drogie, a pełnią funkcję zarowno ochronna jak a moze przede wszystkim socjologiczna - znajomy kupil karton takich pracownikom i wiekszosc przestala narzekac.

W pomieszczeniach wentylowanych od samego stania obok czlowieka z wirusem chyba trudno się zarazic - inaczej przecież caly personel w szpitalu z jednym chorym tez bylby chory? @RappaR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blackmagic napisał:

Maski ffp2/3 same w sobie nie sa chyba potrzebne - wydaje mi sie ze w zupełności wystarczylyby przelbice za 35 zl - sa wielokrotnego uzytku i nie drogie, a pełnią funkcję zarowno ochronna jak a moze przede wszystkim socjologiczna - znajomy kupil karton takich pracownikom i wiekszosc przestala narzekac.

W pomieszczeniach wentylowanych od samego stania obok czlowieka z wirusem chyba trudno się zarazic - inaczej przecież caly personel w szpitalu z jednym chorym tez bylby chory? @RappaR?

I co z tego ? Wiesz co to strach ? Ludzie się boja o dzieci i rodziców. Mógłbym ich w kondomy ubrać i tak by się bali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebastian napisał:

I co z tego ? Wiesz co to strach ? Ludzie się boja o dzieci i rodziców. Mógłbym ich w kondomy ubrać i tak by się bali. 

No właśnie tego typu srodki daja jakas mentalna ochrone. Oczywiscie nie calkowita ale zmniejszają prawdopodobienstwo zarazenia. Druga rzecz to rozmowa - proba wyjaśnienia sytuacji danie możliwości wysłuchania ich postulatów etc. Z doświadczenia wiem ze takie rzeczy potrafia pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, blackmagic napisał:

No właśnie tego typu srodki daja jakas mentalna ochrone. Oczywiscie nie calkowita ale zmniejszają prawdopodobienstwo zarazenia. Druga rzecz to rozmowa - proba wyjaśnienia sytuacji danie możliwości wysłuchania ich postulatów etc. Z doświadczenia wiem ze takie rzeczy potrafia pomoc

A myślisz, że co ja robię ? Tego się po prostu nie da wytłumaczyć. Ludzie widzą, że do okolicznych sklepów wpuszczają pojedynczo. Że z półki w sklepie nic samemu wziąć nie wolno. I mają psychozę normalnie. 

Jak mówię, najlepiej wszystko zamknąć na miesiąc z automatyczną prolongatą wszelkich umów i terminów o ten okres. Zatrzymalibyśmy cholerstwo a efekt - wbrew pozorom - były mniejszy. 

A tak to mam cały czas z nerwów spięte mięśnie kapturowe i dziś po raz kolejny po południu szukałem działki w Bieszczadach z myślą aby to wszystko pierdzielnąć i mieć święty spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie boją się przychodzić do pracy, to fakt. Najlepsza zabawa jest w zakładach, które muszą funkcjonować a zwłaszcza tych komunalnych co z zasady nie słyną z wysokich płac. O ile firmy farmaceutyczne, elektrociepłownie czy rafinerie walczą raczej z ryzykiem kwarantanny i zachorowań wśród pracowników to w ciepłowniach, wodociągach, zakładach usług komunalnych jest realne ryzyko olania pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastian napisał:

A myślisz, że co ja robię ? Tego się po prostu nie da wytłumaczyć. Ludzie widzą, że do okolicznych sklepów wpuszczają pojedynczo. Że z półki w sklepie nic samemu wziąć nie wolno. I mają psychozę normalnie. 

Jak mówię, najlepiej wszystko zamknąć na miesiąc z automatyczną prolongatą wszelkich umów i terminów o ten okres. Zatrzymalibyśmy cholerstwo a efekt - wbrew pozorom - były mniejszy. 

A tak to mam cały czas z nerwów spięte mięśnie kapturowe i dziś po raz kolejny po południu szukałem działki w Bieszczadach z myślą aby to wszystko pierdzielnąć i mieć święty spokój. 

No to chapeau bas. 

Zamknięcie na miesiąc byłoby skuteczne tylko jak ludzi utrzymać w domu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcusCamby napisał:

To jest dramat jak ja słucham od ludzi jak wygląda praca zdalna. I tak baz firmowych nie można przynosić do domu ze względu na zabezpieczenia i ludzie sobie pierdzą w fotel w domu.

a ty się martw o gospodarkę jak się płaci za nieróbstwo...

U mnie wszystko jest dostępne online tylko przez vpn musisz sie laczyc wiec nie mozna tego tak uogolniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, blackmagic napisał:

U mnie wszystko jest dostępne online tylko przez vpn musisz sie laczyc wiec nie mozna tego tak uogolniac

Też się łączę przez vpn i mam dostęp do wszystkie co trza, ba pozwolili mi zabrać nawet stacjonarnego kompa do domu, bo na laptopy się rzuciły hieny i nie było co brać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.