Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, quevas napisał:

dlaczego w tej analogii występuje "jedna osoba",  czyżby nastąpił aż tak drastyczny spadek udziału wiernych w codziennym funkcjonowaniu nadwiślańskiej kolonii Watykanu ?

 

Łódź nie leży nad Wisłą. Duda tak łamie konstytucję, jak Ty znasz się na geografii

43 minuty temu, quevas napisał:

podoba mi się wirtualna próba oddzielenia archidiecezji łódzkiej od Kościoła katolickiego, bo to by potwierdzało moją tezę, że nawet szatan może się nawrócić, pod warunkiem że porzuci piekielne czeluści

 

Rozmowa tyczy się archidiecezji łódzkiej, nie Kościoła Katolickiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mirwir napisał:

Legislacyjna sraczka powróciła.

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=314

Cytat

Art. 4. 1. Minister właściwy do spraw aktywów państwowych, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw zdrowia i ministrem właściwym do spraw administracji publicznej oraz po zasięgnięciu opinii Państwowej Komisji Wyborczej, określi, w drodze rozporządzenia:
1)    tryb odbierania kopert zwrotnych od wyborców oraz dostarczania ich do obwodowych komisji wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie,


Minister będzie teraz rozporządzeniami tworzył kodeks wyborczy?:) Pogrzało ich kompletnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Martwy przepis. Senat nie wypuści tego przez 30 dni. Nawet nie będzie kiedy tego zorganizować jeżeli nie przełożą wyborów.

Niby tak ale ja nie o tym :)

serio nie wiem jak oni tworza te przepisy, mają kancelarie prawne do dyspozycji a potem lecą takie buble.

I żeby nie bylo - dotyczy to ogolu poslow a nie tylko pis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fluber napisał:

Minister będzie teraz rozporządzeniami tworzył kodeks wyborczy?:) Pogrzało ich kompletnie:)

Jak oni się nie ogarną szybko to żeby się zaraz nie okazało, że ludzie wyjdą na ulice protestować przeciwko wprowadzania totalitaryzmu przez ten rząd. Jak pisałem, że coraz więcej ludzi olewa obostrzenia, tak po czymś takim to ludzie zapominają powoli o obostrzeniach, bo ktoś ich bezczelnie próbuje dymać. Jak oni to przepchną przez Sejm to nawet nie opozycja, a zwykli ludzie (niezależnie od opcji politycznych) mogą się zbuntować od razu. Szykuje się dramat. I to w momencie, gdy zachowanie dyscypliny jest takie ważne... Nie sądziłem, że tacy imbecyle są w PiS-ie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zdzich napisał:

Jak oni się nie ogarną szybko to żeby się zaraz nie okazało, że ludzie wyjdą na ulice protestować przeciwko wprowadzania totalitaryzmu przez ten rząd. Jak pisałem, że coraz więcej ludzi olewa obostrzenia, tak po czymś takim to ludzie zapominają powoli o obostrzeniach, bo ktoś ich bezczelnie próbuje dymać. Jak oni to przepchną przez Sejm to nawet nie opozycja, a zwykli ludzie (niezależnie od opcji politycznych) mogą się zbuntować od razu. Szykuje się dramat. I to w momencie, gdy zachowanie dyscypliny jest takie ważne... Nie sądziłem, że tacy imbecyle są w PiS-ie.

 

Oni powinni poinformować co robią, po co i dlaczego, bo bądźmy szczerzy:

Po tym jak opanujemy sytuację, jak Chiny, czy Korea Południowa, wrócimy do względnie normalnego życia, ale póki nie będzie szczepionki i leków to koronawirus z nami zostanie. Biorąc to pod uwagę, głosowanie korespondencyjne to byłby bardzo dobry pomysł ( no chyba, że chcemy odłożyć wybory na za półtora roku), tylko , że:

a ) nie można zmieniać kodeksu wyborczego na pół roku przed wyborami

b ) nie można zmieniać kodeksu wyborczego w trakcie trwania stanu nadzwyczajnego

c) stan nadzwyczajny jest jedyną legalną podstawą odwołania wyborów

i może stąd to wariactwo i pośpiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

głosowanie korespondencyjne to byłby bardzo dobry pomysł

Tak. Wg mnie to rewelacyjny pomysł. Ale nie po przepchnięciu zmian w kodeksie wyborczym już przed chwilą i nie w fazie, gdzie ludzie tracą pracę i boją się o życia. Na jesień - ekstra pomysł. Na teraz? Nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zdzich napisał:

Tak. Wg mnie to rewelacyjny pomysł. Ale nie po przepchnięciu zmian w kodeksie wyborczym już przed chwilą i nie w fazie, gdzie ludzie tracą pracę i boją się o życia. Na jesień - ekstra pomysł. Na teraz? Nie ma mowy.

Dlatego patrz na podpunkt "a" :)

Tylko mogliby powiedzieć, że o to chodzi wprost ( bo pewnie na tym się skończy)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kucio napisał:

Protest przedsiębiorców w Warszawie.

image.thumb.jpeg.6f846e351ccc2d255137a76999aadf89.jpeg
 

Jednak życie na leasingu daje się we znaki. 🤷 

Wiem, że generalizuje, ale to protest, czy zlot SUVow powyżej 100k?

Ale zazdrościsz im ? Nie mogą posiadać ? Wolałbyś aby palili opony i rozwalali szyby w sklepach jak górnicy  czy też, żeby sobie urządzali jazdę kosztem dzieci jak nauczyciele ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kucio napisał:

Jest tylko o upokorzenie bardziej opozycji, bo wybory i tak wygrają.

To czy Duda wygra wybory to się okaże, po wyborach. W ostatnich wyborach prezydenckich też był kandydat, który nie miał z kim przegrać.

Sytuacja w ostatnich 3 tygodniach jest bardzo dynamiczna, a największy poszkodowany według Jarosława Kaczyńskiego przez kryzys jest Andrzej Duda, który sądząc po jego minach i wypowiedziach całkiem dobrze psychicznie sobie radzi z tym "poszkodowaniem"

Tylko jak to odbiorą wyborcy?

Jestem ciekawy jak zareaguje rodzic, któremu dziecko pokaże debiut prezydenta na tiktoku?

 

5 godzin temu, kucio napisał:

Ich elektorat jest na tyle silny, że uderzenie w gospodarkę nic nie zmieni, co najwyżej nastroje anty pis, będą bardziej anty pis w środowisku opozycyjnym.

Wydaje mi się, że przeceniasz siłę elektoratu i nie doceniasz jaki to będzie kryzys.

Czym innym jest bycie za czy przeciw gdy jest górka, a czym innym gdy będziemy mieli kryzys, którego konsekwencje trudno przewidzieć.

Rząd i jego kumotrzy się wyżywią, a reszta cóż.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DeltaCenter napisał:

Zabawne ujęcie. Widok protestujących w SUV-ach za 100 tys. wywołuje po prostu taką a nie inną reakcję. Dla specjalistów od czarnego PR-u świetny materiał do obróbki.

szczególnie w Polsce . I SUVy za ponad 250 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.