Skocz do zawartości

NBA 08/09, czyli o wszystkim i o niczym


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Jo zylka mi pekla w nocy gdyz jako nieliczny uwazalem że Bobki w wymianie 2 za 1 (tak to widze Diaw Bell za Richa) bardziej sobie zbilansowali ekipe wzmacniajac obrone także i w nocy wygrali z Lakers gdzie i KB i Andrew zagrali miodowe spotkanie....

Jedna jaskolka....ale

 

Co do Roya to raczej wymuszenie trejdu i demontaz obecnej sytuacji traktuje jako zabezpieczenie PTB przed scenariuszem że przez 2 lata beda tylko dobrze rokujaca mloda ekipa ale nie zrobiaca dalszego kroku w przod (tego nie wiemy oczywiscie) scenariusz prawdopodobny jednak i stad PTB uwazam za ekipe majaca tyle talentu że warto czesc zamienic na doswiadczenie

Tym bardziej że potwierdzam twoje zdanie o organizacji i tradycji zespolu fanow itp..

Mimo że oregon to wielu allstars nie mialoby problemu tam grac

A że podpompowane sa wartosci podstawowych graczy PTB to i trejdy korzystniejsze zrobisz

 

Latwo sobie robic liste tych niedoruszenia ale przypomnialem że 2003 takim do nieruszenia byl Dirk gdzie moznabylo miec SZaka!

 

Nie twierdze aby ruszac od razu wysokich za. Mariana tylko ale jeśli by zamieniac 2_3 obiecujacych za 1 lub 2 już o klase lepszych to czemu nie?

A czy waszym zdaniem Al Jefferson jest lepszym graczem niż LaMarcus?

Kirk Hinrich od Blake'a czy Baylessa Matrix od Webstera?

Taki upgrade bym robil....

Ale tylko gdy wierze że PTB nie sa w stanie z obiecujacej ekipy pojsc wyzej...

Wzorem jest NOH ktore o troche doswiadczenia zadbalo

W PTB graczy jak Stojak i Posey mi brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare przemyslen po ostatnich paru dniach zwiazanych z ogladaniem nba:

1.Amare nie wygladal zle, moze dlatego ze grali przeciwko slabym Wizards (stawili zaciety opor przez 3 kwarty), gra sprawiala mu frajde, nie widzialem gwiazdorzenia, chce zobaczyc go przeciwko silniejszym rywalom. Nie wiem jak Gruby zebral w sobie tyle checi i energii do grania w tym sezonie, jestem pozytywnie zaskoczony, ciekawe na ile starczy mu sil.

2.Knicksom poprzewracalo sie w glowach, najpierw Rakiety, wczoraj Atlanta, chyba naprawde chca powalczyc o PO. Lee swoja gra zapewnia sobie spora podwyzke, ostatnio Robinson mu pozazdroscil i po fatalnym okresie wraca do formy, coaching D'Antoniego a Thomasa to dwa rozne swiaty.

3.Fantastyczny mecz Bobkow z Lakers, ci pierwsi myslalem ze sobie sami strzelili w lep i przegraja frajersko na wlasne zyczenie jak w ostatnich 2 minutach regulaminowego czasu gry nie trafili 5 z 6 FT i dali sobie rzucic trojke Fishera. Potem w dogrywce dostawali po dupie juz 6 pkt, tez myslalem ze to ich koniec, ale pozytywnie mnie zaskoczyli. Brown robi z nimi swietna robote, Diaw gra na wysokim poziomie. Szkoda tylko ze dwa glowne "highlighty" tego meczu to brutalny faul Morrisona na Gasolu (czyzby juz tylko do tego sie nadawal?), oraz glupi i jeszcze brutalniejszy faul Bynuma na Wallacie, pewnie skonczy sie na zawieszeniu, szczegolnie ze GW skonczyl w szpitalu. Od trejdu z Suns Bobki maja bilans w stylu 12-10 czy cos kolo tego, powyzej 50% w kazdym badz razie, i dobrze, nowa "sila" sie przyda w lidze, cos sie dzieje.

4.Po tym co ostatnio robi Mo Williams to juz nie ma tlumaczenia dla Bronka ze nie ma partnerow i trzeba nowych wzmocnien, przy zblizajacym sie powrocie Big Z i Westa druzyna znowu bedzie w komplecie, nic tylko po Misia... Aha i tak sobie ostatnio uswiadomilem ze Bronek w ostatnich 5 sezonach coraz gorzej rzuca za trzy, z sezonu na sezon coraz nizej, w tej chwili ponizej 30%, tragedia. No ale podobno kazdy ma swoja piete achillesowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Po tym co ostatnio robi Mo Williams to juz nie ma tlumaczenia dla Bronka ze nie ma partnerow i trzeba nowych wzmocnien, przy zblizajacym sie powrocie Big Z i Westa druzyna znowu bedzie w komplecie, nic tylko po Misia... Aha i tak sobie ostatnio uswiadomilem ze Bronek w ostatnich 5 sezonach coraz gorzej rzuca za trzy, z sezonu na sezon coraz nizej, w tej chwili ponizej 30%, tragedia. No ale podobno kazdy ma swoja piete achillesowa :)

Mo jest najlepszą drugą opcją, jaką w swej karierze miał LeBron, ale to nie znaczy, że skład jako taki jest dobry. tzn. kogo byście woleli jako uzupełnienie: Allena i Pierce'a, Bynuma i Gasola, czy Mo i Ilgauskasa? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howarda i Lewisa :)

 

A tak na poważnie gdyby litwin [gdybanie] był zdrowy i w pełni formy-średnie na poziomie 17p,9z,ponad 2 czapy świetnie by się spisywał w roli uzupełniającej Jamesa i razem z Mo tworzyli by znakomite trio.

 

Na razie wszystko układa się dobrze ,ale w playoff może zabraknąć tego trzeciego w konfrontacji z celtami czy ewentualnie w finale przeciwko jeziorowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie mamy polmetek. niedawno podsumowywalismy 1/3 sezonu a juz polmetek.

kilka spraw.

gdyby sezon zaczal sie 1 stycznia sytuacja wygladalaby troche inaczej w lidze.

1. wolves.nie mam pojecia czy to dobry moment na taka gre. z 1 strony to ostatni dzwonek i moga powalczyc o 1 runde po ale czy jest sens? byli na dobrej drodze do top3 przyszlorocznego draftu. z taka gra swiezej krwi nie uzyskaja.

2. bobcats. troche o nich czytalem. tak czulem, ze ten trade z suns wyjdzie m na dobre. diaw gra njalepiej od kilku lat. dnalazl sie. bell gra swoje. na lawce doswiadczony howard. imo to jest eipa ktora ostro powalczy o playoffs i w najgorszym wypadku skoncza jako 10 eipa wschodu. potrzeba im jakieos grajka za mle i moga spokojnie grac w przyszlym roku o jakies wyzsze cele.

 

3. knicks. mieli maly dolek. ale juz z niego wyszli. co wiecej. bucks stracili redda bez ktorego nie ugraja wiecej niz 40% zwyciestw. zatem knicks wroca do playoffs w tym roku. mowilem to wczesniej mowie to teraz. zeby bylo zabawniej wpadna na c's badz cavs. i bedzie zabawna seria z fajnymi podtextami.

 

4. 76ers. z tego co widzialme poi boxCH przesueli branda do rezerw. i od razu graja to co rok temu. czy szybciej? czy mniej przez branda? nie wiem ale wrocili do dobrej gry takiej jak rok temu a za rok wroca jeszcze do starego logo i strojow. fajnie.

 

generalnie wiecej dobrego dzieje sie na wschodzie. miami to tez imo ciche objawienie tego sezonu. nie spodziewalem sie takiego bilansu. przyjda playoffs, wade dostanie troche gwizdkow i moze przejda nawet 1 runde:)

 

na zachodzie jedyna roznica po 10 i 40 meczach tego sezonu jest taka, ze po 10 meczach w tabeli top 8 nie bylo spurs. teraz spurs powrocili na swoja pozycje czyli nr 2. pozniej sa hornets i reszta.

 

in minus to suns, rockets i jednak jazz. to tyle w tym temacie. przyjda playoffs i beda liczyly sie 4 zespoly. c's, cavs, lakers i spurs. magikom przestana wpadac trojki. a reszta sie nei liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten James robił w drugiej kwarcie to głowa mała, rzuty z dupy, na siłę, zamiast co najmniej 5 pkt. przewagi, jest tylko jeden i rozwinięte skrzydła Magików. Ciekawe jak to się zakończy.

 

EDIT: No i zakończyło się tak jak można było się spodziewać, pogrom Cavs. James nie przestał wymyślać (katastrofa) i wyszedł pogrom.

 

No i znowu Ginobili swoimi wolnymi w końcówce wykończył kolejną drużynę w tym tygodniu. Dzisiaj 30 punktów, z czego 18-18 z linii.

Jednym z pozytywów tego spotkania jest to, że ...Jazzmani trzymają się ósemki i nadal mają szansę być w PO, Suns zagrali znacznie gorzej od Jazzmanów, a mieli do tego swój najmocniejszy skład (już nawet nie chcę mi się wskazywać palcami jak niektórzy po transferze Richardsona wskazywali PHO na nawet drugą siłe na zachodzie.. :? ). Choć Nash zdobywa po 18 asyst, Amare trafia seriami jumpery to i tak nie przekłada się to na wynik. Jeśli udałoby się Utah wejść do PO to dla jednej z drużyn (z 9), która by nie przeskoczyła reszty byłaby to tak naprawdę katastrofa. Jazzmani mają o tyle "dobrze", że mają powody by grać najsłabiej z najlepszej dziewiątki. Dlatego liczę na miłą niespodziankę. Wydaje się, że walczyć między sobą będą Suns, Jazz i Mavericks. Zapowiada się więc bardzo ciekawy offseason, przełom w jednej z tych drużyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4.Po tym co ostatnio robi Mo Williams to juz nie ma tlumaczenia dla Bronka ze nie ma partnerow i trzeba nowych wzmocnien, przy zblizajacym sie powrocie Big Z i Westa druzyna znowu bedzie w komplecie, nic tylko po Misia... Aha i tak sobie ostatnio uswiadomilem ze Bronek w ostatnich 5 sezonach coraz gorzej rzuca za trzy, z sezonu na sezon coraz nizej, w tej chwili ponizej 30%, tragedia. No ale podobno kazdy ma swoja piete achillesowa :)

Mo jest najlepszą drugą opcją, jaką w swej karierze miał LeBron, ale to nie znaczy, że skład jako taki jest dobry. tzn. kogo byście woleli jako uzupełnienie: Allena i Pierce'a, Bynuma i Gasola, czy Mo i Ilgauskasa? ;]

Ja domyslam sie ze przewidujemy podobny los tegorocznych Cavaliers, ale czy nie za wczesnie na tlumaczenia? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli udałoby się Utah wejść do PO to dla jednej z drużyn (z 9), która by nie przeskoczyła reszty byłaby to tak naprawdę katastrofa. Jazzmani mają o tyle "dobrze", że mają powody by grać najsłabiej z najlepszej dziewiątki. Dlatego liczę na miłą niespodziankę. Wydaje się, że walczyć między sobą będą Suns, Jazz i Mavericks. Zapowiada się więc bardzo ciekawy offseason, przełom w jednej z tych drużyn.

Masz rację z tym trzęsieniem ziemi w poszczególnych ekipach, ale ja widziałbym tu jeszcze przynajmniej jedną ekipę czyli Rockets, którzy grają właściwie też bez T-Maca :roll: Z drugiej strony, jeśli nadal ta 3-4 będzie cieniować to może dojść "dziesiąty" do brydża a mianowicie Wilki McHale'a i wtedy zrobi się wielki "shit" i przebudowa na całego.

Swoją drogą, bodajże Andrew Wojnarowski jakieś 3 lata temu, w sezonie 05/06 po pozyskaniu przez Jazz D-Willa i bilansie w 41-41 przewidywał, iż Jazz to będą nowi Suns z lat 05-07. I coś w tym jest : świetny rozgrywający (Nash vs D-Will), analogiczni playerzy (Amare - Boozer; AK-Marion; Diaw - Okur, Bell - Brewer, Kover - House) i co? I NIC :!: 2-3 lata na topie, jeden WCF, jakieś tam WCSF i czas na przebudowę, którą SUNS już zaczęli a Jazz to czeka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście jest trochę analogii Suns-Jazz, ale moim zdaniem najważniejsze są różnice, a te to: pozycja trenerska co jak co, ale z D'Antonim byś tylko biegał i rzucał, Sloan to całkiem inna bajka, która choć rzeczywiście nie daje wyników (słaba gra Jazz w obronie, jednak nie podyktowana charakterem gry, a bardziej brakiem obrońców i trochę też mentalnością poniektórych najważniejszych zawodników) to jednak na swej każdej stronie mówi o obronie, nie zapominając również o zdobywaniu punktów i to z dobrym wynikiem (Jazz w końcu najwięcej asyst na mecz w lidze). Po drugie to wiek, w pierwszej piątce Jazz 24-, 22-, 25-letni lider drużyny. Na ławce podobnie. No i po trzecie kontuzje, trochę nagromadziło się w ostatnim czasie wątpliwości jeśli chodzi o budowanie ekipy w SLC, ale z pewnością przez wzgląd na niekończące się kontuzje. Myślę, że za jakiś czas to minie, wrócą wszyscy i będzie trochę spokojniej. Trochę, bo zmiany potrzebne są i mam nadzieję, że widzą to działacze UJ. W Suns jedynie wykruszył się Stoudemire i co prawda na praktycznie cały sezon, ale jednak jeden sezon i jeden zawodnik to nie to co 130 meczów na co złożył się każdy z zawodników. :?

 

A co do Houston to rzeczywiście zastanawiałem się nad nimi, ale jakieś mam przeczucie, że sobie poradzą, a to pewnie z tego względu, że potrafią zagrać najlepiej w defensywie. No a co do T'Wolves to nie ma szans ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Roger Mason! Gdy rzucał pomyslalem ze to kretyn ze w kontrze kiedy przed nim jest miedzy innymi Duncan ten odda rzut zza 7mu metrow z zatrzymania. Jednak to prawdziwy hero w tym sezonie koncowek WAŻNYCH meczy. Z glowy przypominaja mi sie jego decydujace rzuty w boze narodzenie przeciwko Suns i pamietna pompka przeciwko Fisherowi.

 

Swoje dolozyl tez swietnym wyczuciem w obronie Manu Ginobili. To dzieki jego stealowi Spurs odskoczyli na bezpieczne 6 punktów.

 

Ale jednak: Roger Mason, Roger Mason Junior !

 

Btw, pora na danie glowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nerwowo bo nawet koncowka wyciagnieta seria 11 do 0 a potem festiwal rzut za 3 vs FT

 

Najgorsze że ta 4 sila spurs jest bardzo widowiskowa ale czy bardziej konieczna niż wzmocnienia?

 

Dodatkowo planuje się hahment typu Carter za Masona Bowena i Finleya np gdzie po wavie wracaja ww gracze (poza Rogerem oczywoscie) do sas! Podwojny back???? Podobno nets zadaja mlodego Hilla jako backup Harrisa....

A sas nie za bardzo oplaca się ogolacac lawke choc nowy SF z takim repertuarem bylby dobry i na lal i na celts.

 

Btw czy czasem nie wszamalo lutowych postow bo nie widze wielu starych??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec 3 kwarty... Lamar Odom show trwa nadal... imponująca postawa, jak tak przymykam oczy patrząc na jego grę to tak jakby marzenie o DH w Lakers się spełniło... wsady, ofensywne zbiórki, ta moc w zagraniach - pare groszy trzeba mu będzie dać po sezonie żeby został.

W Cavs morderczo gra Szczerbiak... Ilgauskas też nie gra źle... póki co James nie zdobywa punktów, ale pewnie weźmie się teraz, w 4 kwarcie za wynik bo póki co tych punktów ma malutko.

5 punktów przewagi Lakers, seria Cavs u siebie wisi na włosku - będzie ciężko ale wierze w zwycięstwo 8)

 

 

 

edit:

Także LAL wygrywa dziesięcioma punktami zdobywając 101 oczek.

Pozdrawiam kibiców Cavs i ich "5/20 mvp"

Seria 23 spotkań zakończona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze jest tu kilku kibicow Cavs i przynajmniej jeden Pacers, wiec troche materialu tutaj postanowilem wrzucic z meczu Cavaliers - Pacers. Musze przyznac, ze naprawde emocjonujacy byl, szczegolnie koncowka. Poza tym kilka filmikow, od od srodka, bardziej od strony fana niz tak jak zobaczycie w telewizji bo zdjae sie kiedys to komus obiecalem. Ale nic dlugiego tutaj nie znajdziecie z poza areny, bo ludzie i ta dziwnie sie na mnie patrzeli jakz tym aparatem po korytarzu sie przechadzalem. Zdjecia wrzucam w oryginalnej rozdzielczosci, jakby ktos chce to niech sobie sam zmniejszy, bo pozniej mnie sie pytaja a mozesz w oryginalnej rozdzielczosci wrzucic.

 

Bardziej sie skupilem na filmikach, chociaz najlepszych akcji i tak nie nagralem. CZyli trojki, Jamesa, wsady i przepiekny blok dwoma rekami do tablicy, i layup w stylu MJ'a kiedy wydje sie ze idzie na wsad, potem zmienia pilke z jednej do drugiej reki i layup. Wygladalo to niesamowicie. I ta zcapa jaka Varejao dostal do tablicy, az zabolalo. Ale musze przyznac, ze naprawde imponujace jest Lebron na zywo moze jeszcze bardziej niz w telewizji. Chociaz podobne odczucia i te wyczekiwanie na cos co wiesz ze bedzie mialo mi9ejsce tylko nie wiesz kiedy. Tak jak przybombil z gory, po tym jak zostawil Gragera za soba. Czy zaczal trafiac trojka za trojka. Wiec tak:

 

Zdjecia:

 

Rocky z sufitu na mecz przybyl http://img8.imageshack.us/my.php?image=1003727bi5.jpg

 

Zawodnicy http://img8.imageshack.us/my.php?image=1003731om4.jpg

 

Lebron http://img8.imageshack.us/my.php?image=1003732zc7.jpg

 

Lebron http://img407.imageshack.us/my.php?image=1003734xo0.jpg

 

Lebron, nie to nie Lebron http://img8.imageshack.us/my.php?image=1003737yq3.jpg

 

Lebron, Lebron, Lebron, Leeeebron http://img407.imageshack.us/my.php?image=1003738gy1.jpg

 

Lebron http://img407.imageshack.us/my.php?image=1003739ur2.jpg

 

Lebron rzuca wolne http://img147.imageshack.us/my.php?image=1003745gz5.jpg

 

Maskotka http://img26.imageshack.us/my.php?image=1003749mn7.jpg

 

Maskotka http://img407.imageshack.us/my.php?image=1003748te3.jpg

 

Wolne Lebrona http://img14.imageshack.us/my.php?image=1003751iy6.jpg

 

Ja podczas mojej przechadzki korytarzowej zatrzymalem sie zeby zlozyc honor Millerowi, uwieczniajac siebie i ten jemu pomnik pamiatkowy poswiecony na zdjeciu: http://img179.imageshack.us/my.php?image=1003755cr3.jpg

 

Filmiki:

 

Pierwsza piatka Cavs

 

Lebron i ten bialy oblok

 

Wolne Lebrona i cos tam jeszcze

 

Varejao i 2 punkty, wait a second no basket

 

Trojka Lebrona z syrena (trzecia w kwarcie)

 

Layup Lebrona

 

Lebron sie skrzywdzil

 

2+1 Lebrona

 

Tutaj widok z koryrtarza, i na wejscie

 

Tutaj korytarz, glodni amerykanie

 

Wsady z trampoliny, ciekawe choc nic nowego, na kazdym meczu rabia

 

Maskotka koszulkami nagradza, spragnionych darmowego shitu ludzi, a tam sobie tancza cheerleaderki

 

Nic ciekawego sie tutaj nie dzieje, nie wiem po co to wrzucilem

 

Gibson za trzy a wszytko pozostale chyba spudlowal, a zaraz 2 razy trafil

 

Minuta, Varejao, potem fatalnie rozegrana akcja Pacers, 24 sekundy, ale sie chlopak zrechabilitowal po czasie

 

93-93 i 20 sekund

 

I zaraz potem to. Zwrocic uwagena tlum, wrzawe, i prawie 19 tysiecy na nogach i na halas i na a to wszytko.

 

Tutaj sie bardzo ciekawe rzeczy dzialy (wszytkie te cztery ostatnie filmiki sa zaraz po sobie) Faul???? hahahahahaha. Wiec wszyscy sie ciesza.

 

A tu zaraz

 

I oczywiscie zeby bylo sprawiedliwie (choc w tym wypadku rzeczywiscie mozna miec podstawy do zagwizdania tego) tez dwa wolne, i radosc. Fajna atmosfera, fajny mecz, fajny Lebron, fajna koncowka, fajne sedziowanie, smiesznie, glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa w meczu Phoenix - Clippers, a na tablicy wynik ...81-49 dla Suns. Widać chłopakom brakowało biegania, oj brakowało i robią to w dodatku bez Richardsona. Niesamowita skuteczność z gry 31-41, czyli prawie 76% :o Naprawdę nieźle, zobaczymy co pokażą w innych meczach, z silniejszymi rywalami, bo o tym już nie ma co pisać.

 

Aha no i pierwszy raz chyba w tym sezonie, a na pewno od dłuższego czasu Mcdyess zagrał od pierwszych minut, i co? I najlepszy zawodnik Pistons, 22 punkty (11-15 z gry), 14 zbiórek i 2 bloki, to chyba takiego meczu to Wallace nie miał w tym sezonie. Ale co ważniejsze po raz kolejny przegrali Detroit i to nie byle z kim, tylko z Bucks, którzy wszyskich zaskakują, wygrywając mecze bez Redda, Boguta i Ridnoura. Naprawdę niezłe zaskoczenie. Chyba szykuje się jeszcze jedna zmiana w Tłokach przed deadline.

Robi się coraz ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa w meczu Phoenix - Clippers, a na tablicy wynik ...81-49 dla Suns. Widać chłopakom brakowało biegania, oj brakowało i robią to w dodatku bez Richardsona. Niesamowita skuteczność z gry 31-41, czyli prawie 76% :o Naprawdę nieźle, zobaczymy co pokażą w innych meczach, z silniejszymi rywalami, bo o tym już nie ma co pisać.

 

A Zach Randolph widzac co sie szykuje juz w I kwarcie laduje plombe bez ostrzezenia Amundsenowi i wylatuje z boiska, pewnie niezla kara sie szykuje (zawieszenie i kasa).

Frajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w Phoenix się poprzewracało na dobre, 142 - 119 z Clippers. To oni teraz tak zawsze będą? W dodatku na yahoo.com napisali, że Amare swoje 42 punkty i 11 zbiórek zdobył w 26 minut, nie mogłem w to uwierzyć i sprawdziłem na NBA.com uff... tam już jest 36 minut. Już się bałem, że paru mogłoby zejść na zawał przy takiej formie Stoudemire. Ciekawe jak długo Shaq wytrzyma takie bieganie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarl Larry Miller właściciel Utah Jazz :( To naprawdę smutna wiadomość dla każdego fana Jazz, czy nawet ligi, bo był jednym z nielicznych, którzy potrafili prowadzić klub nie szastając pieniędzmi i trzymając się swoich zasad przez całe 25 lat, które był związany z drużyną... Wielki smutek, szkoda, że nie doczekał kiedy jego Jazzmani założą mistrzowskie pierścienie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.