Skocz do zawartości

NBA 08/09, czyli o wszystkim i o niczym


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Noooo ... chciałbym zauważyć, że Celtics po wtopieniu z Bucks, mają już o 4 porażki więcej niż Cavaliers ... W tej fazie sezonu, to naprawdę sporo ... Niech im ten Garnett lepiej wróci jak najszybciej ... Bo choć Perkins i Powe statystycznie zyskali ... to jednak zespół stracił jaja i sportowe zacięcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo ... chciałbym zauważyć, że Celtics po wtopieniu z Bucks, mają już o 4 porażki więcej niż Cavaliers ... W tej fazie sezonu, to naprawdę sporo ... Niech im ten Garnett lepiej wróci jak najszybciej ... Bo choć Perkins i Powe statystycznie zyskali ... to jednak zespół stracił jaja i sportowe zacięcie ...

Ja tam nie mam nic przeciwko temu zeby w ogole nie wracal ;-) Spadniecie Celtics za Magic byloby mile widziane a jak by dodalo lidze smaku! W koncu PO na wschodzie bylyby ciekawsze wczesniej niz w CF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele dane mi bylo obejrzec dwa mecze, najpierw Lakers nastraszyli swoich fanow jak dali odrobic Dallas bodajze 15 pkt i przegrywali 6 pkt, potem Kobas i Ariza (co za genialny mecz) wzieli sprawe w swoje rece i bylo po zabawie. Jak sie obie te ekipy spotkaja w PO to chyba szyki sweep bedzie.

Drugi mecz, musialem sie zmusic by go obejrzec do konca, Suns-GSW, ja nie wiem jak to jest mozliwe ze Nelson jeszcze ma robote w GSW. Mieli zupelnie ciekawa ekipe, jak 2 lata temu powiezli Dallas w PO (niespodzianka), potem zaczela sie rozpierducha, przehandlowali albo stracili za frico Richardsona, Harringtona, Davisa i paru innych. Traca po 150 pkt na mecz, ja nie wiem co ten Jackson tam jeszcze robi, facet ma momentami pusty lep ale przy tym jaja byka i ja bedac na jego miejscu juz dawno chcialbym transferu, ma juz swoj pierscien, ale pewnie chcialby kolejny (chyba). A Suns czeka gruntowna przebudowa, Shaq chce odejsc, Amare i Nash sa niezadowoleni (ten drugi juz na ostatnich nogach-dlugo nie pociagnie). Cos przebakuje ze chcialby przyjsc do NYK, ja osobiscie podziekuje, ale znajac moje "szczescie" pewnie w lato sie dowiem ze SN w Knicks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno przymierzani mavs do lal sa dodawani z wynikiem 4 do 0 z jednym zastrzezeniem

Wspominal o tym sam Kobie że roznice robi Josh howard bo gdy pyknie plus 20 mavs mieli 2 lata temu 30 do 1 chyba a obecnie cos kolo 20 do 4

 

To wtedy inna druzyna i najwazniejszym pytaniem jest jego kostka ktora puchnie przy kazdym rozruchu

Inaczej nuddaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawa warriors. davis byl dlnich niczym nash swego czasu dla suns a paul dla hornets. jego strata wplynela na gre zespolu. choc i tak jestem w szoku, ze mimo tak dlugiej absencji ellisa byli w stanie utrzymac o 10% lepszy bilans niz tacy clippers.

 

dziwne jest to, ze majac biedrinsa i wlasnie s-jaxa mogliby stac sie topowa defensywa ligi grajac strefe. z tej strefy wychozilyby fajne kontry. problemem jest tu coach. wiec albo nelson odpusci albo bedziemy ogladali przez kolejne lata funny basketball i zabawe poza playoffs a raz na 20 lat zespol awansuje i wywali contendera z playoffs.

 

jackson to ciezki zawodnik do prowadzenia. to fakt ale jezeli trafi w dobry system moe byc xfactorem na miare poseya. problemem moga byc pieniadze. chlop ma dosc dlugi i wysoki kontrakt. ale ja z mila checia widzilbym go w lakers. nawet za pakiet z ariza. ale nie o tym. warriors na kolejnych 5 lat maja podpisanych biedrinsa, ellisa, maggette'go i wlasnie jaxsona. wszystko za 40 baniek na sezon. azubuike i turiaf to goscie zalokowani na 2-3 kolejne lata zatem jest fajny trzon za 50 baniek. pozostaje obudowanie rolesami i odpuszczene jamala crawforda. no i zmiana coacha....

 

co do lakers-mavericks. tym sezonie mavs chyba ani rzu nie zagrali z joshem w skladzie. co wiecej nie bylo tez 2-krotnie w tych 3 potkaniach jerry'ego stackhouse'a. ale tu dffrence-makerem jest pau gasol. odkad mamy go w skladzie pokonalismy 6-krotnie pod rzad mavericks. w eszlym sezonie przegralismy przed pozyskaniem pau. z gasolem wygralismy 3-krotnie. w roznych okolicznociach ale byly to zwyciestwa.

 

i wydaje mi sie ze mavs poprostu leza lakers tak jak rok temu lezeli nuggets. mamy w obronie odpowiednie sodki by nowik nie trafial swojego. jedynym zagrozeniem moze byc tu nie tyle josh co jason terry, ktory pokazal ze nie mamy na niego ani stoppera ani odpowiedniej opowiedzi. ale jeden terry moze im wygrac max 1 mecz. bedzie wazne by nie zmeczyc sie w tej serii bo pzeiwnik ktorego wyloni 2 para na 90% zostanie wyloniony po 7 meczach.

 

 

edit:

dzis jest dzien sw. patryka! jupi jea:)

ale nie w tym roku. i nie w los angeles:) heh. jak wiadomo w tym dniu badz w okolicach tego dnia druzyny nba graja w zielonch strojach. o ile rok temu gralo tylko kilka ekip (m.in. knicks czy bulls) o tyle w tym roku maja grac lakers. i jest problem. duzy problem. sasha powiedzial ze nei ubierze zielonego. nie ubiera od czerwca. 90% fanow jeziorowcow wlaczenie jeziorowcow do akcji przez nba odbiera jako policzek w twarz. ja tez to tak odbieram.

 

podobnie odebrali to tesh kibice w toronto i niektorzy gracze raptors(m.in. bosh) po tym jak dzis grali w zielonych strojach. sa oczywiscie i zwolennicy ale sa w mniejszosci i z reguly plynie w nich irlandzka krew. imo cala ta zabawa pasuje do miast gdzie odsetek irlandczykow jest dosc duzy (boston, nyc, chi) badz to swieto jest kultytowane w szczegolny sposob €(chicago gdzie farbuje sie rzeke na zielono) ale choc do swieta nic nie mam to imo wlaczenie jeziorowcow to lekka przesada.

 

i z niecierpliwoscia czekam na dzisiejszy mecz. szukam jakichkolwiek info na ten temat ale nic nie moge znalezc. zobaczymy co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz dokladnie. widzialem wczoraj momenty meczu z celtics. salmons to chyba jedne z lepiej wydawanych dolarow w przeliczeniu na punkty i gre w tej lidze. milo byloby zobaczyc bulls w playoffs. choc nie ukrywam, ze tak samo milo byloby zobaczyc knicks czy kilka innych ekip.

 

swoja droga wczoraj c's grali z pierce'm na c i czterema sg-pg :D

 

philly to dziwny zespol. grajac do kosza, opierajac e na wjazdach to jest naprawde grozny zespol. roznice zrobilby tu bynuma... ale ze bynuma nie bylo to wyszlo jak wyszlo. jmy zielono nie bylo. bylo glosno(przynajmnije u mnie w domu, gdy krzyknalem nad ranem najpiew "ja jebie!" po rzucie kb a nastepnie "k**** japi****le!" po rzucie iguodali.)

 

dla jednych i drugich to spotkanie bylo bardzo wazne. i nawet nie wiem dla kogo wazniejsze. chyba dla sixers. bo przy b2b dzis nie maja szans w phoenix. a tak gdyby przegrali to skonczyloby sie 0-2 na poczatku tego tripu. tak czy siak ai pokazal, ze ma jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja z mila checia widzilbym go w lakers. nawet za pakiet z ariza.

 

Prędzej za Odoma. :] A Jax akurat ma całkiem przystępny kontrakt, choć trochę przydługi. Jego zarobki przez 5 lat konraktu (wliczając obecny sezon), wahają się między 7-10 milionami dolarów. Jak na gracza, który jest dobrym strzelcem, znakomitym obrońcą, potrafi wziąć na siebie ciężar gry w końcówce meczu, a do tego notuje 7 asyst na mecz, to nie są wielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest sporo opcji ale recesja utnie pewnie wszelkie dyskusje

 

Czyszczac GSW nie tylko patrzymy na Jaxa ale i na Monte Ellisa

 

Ariza i Odom z snt za Monte i Jaxa i masz team że snow a GSW też sporo zyskuja!!!

 

Dodatkowo ogladajac powtorke Cavs Magic widze że

 

Orlando nie leza Cavs

Magic nie leza celts

Celt nie leza cavs( dodatkowo majac HCA co zmienia wszystko pomiedzy tymi zespolami)

 

Oj wazna jest nie tyle HCA co fakt że nielezace magic moga zostac zdjeci przez bardziej pasujace celts bo gra 2seed z 3!

Dodatkowo 76 dorzucili do ognia wygrywajac z lakers

Niech się jeszcze o seed 2 ponapierdala 4 zespoly (sas hou noh jazz) i mamy playoffy od 1 kwietnia

Miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczac GSW nie tylko patrzymy na Jaxa ale i na Monte Ellisa

 

Ariza i Odom z snt za Monte i Jaxa i masz team że snow a GSW też sporo zyskuja!!!

 

Nie da rady. Za duży koszt, Lakers nie wezmą kosmicznego kontraktu Ellisa. Prędzej coś w stylu Odom + Farmar za Jaxa i pick. Cała zabawa polega na tym, żeby Buss zaoszczędził. Warriors nie są poniżej salary, więc wymiana musiałaby być na tyle duża, by te 20% procent, jakie może dzielić sumy kontraktów przychodzących i wymienianych, stanowiło istotny czynnik.

 

 

Poza tym Ellis to kolejny scorer. Po takim transferze masz w LA tak na dobrą sprawę piątkę gości z aspiracjami na 20 punktów co mecz. Zamiast Monty potrzebny jest playmaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba bo pilke masz u Jaxa lub KB a podania dodatkowo Gasola sprawiaja że za cholere nie masz jak takiej ekipy bronic! Pierwszy raz w historii masz zagrozenie 5 razy 20pkt i jedynym zmartwieniem sa rozsadne rezerwy

Goodeny i jakis jeden przeceniony gwiazdor z zapedami zdobycia tytulu robi 8 mocnych graczy co wystarczy

 

Recesja wiem ale lux tax warty przejscia do historii

 

A trejd regulujesz wysokoscia kontraktu Odoma!

 

Zobacz np Kidd lub Sheed ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam talent strzelecki to jeszcze za mało, musisz go umiejętnie wykorzystać. Pięciu tak ofensywnych graczy to kiepski pomysł, bo każdy ma swoje wymagania i potrzebuje porcji rzutów, żeby być zadowolonym. Za dużo, żeby udało się w pełni wykorzystać potencjał zespołu. Ktoś musi podejmować decyzje, rozdzielać piłki, dbać o egzekucję triangle. W dodatku Ellis to kiepski strzelec z dystansu, co przy dwóch rasowych podkoszowych oznacza za duży tłok pod koszem.

 

 

 

A trejd regulujesz wysokoscia kontraktu Odoma!

 

No tak, tylko w naszym interesie jest w tej sytuacji niższy kontrakt dla Odoma i upchanie tam innych graczy. Dla samego zainteresowanego już niekoniecznie.

 

 

Zobacz np Kidd lub Sheed ?

 

 

tzn.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn?

 

Grajac trojkaty nigdy prawdziwy PG nie byl potrzebny

 

Majac KB i Jaxa na obwodzie spokojnie penetrujesz Ellisem dodajac kreatywnosc Gasola daje kosmos ( mowie ja jarzabek trener pierwszej klasy ....fan sas!)

 

Sheed lub ba nawet lepszy przyklad AI ( koniec grubego kontraktu czas na zdobycie mistrza i przymiarka do sas za veteran minimum moze być zastapiona spokojnie przez lal)

 

Widze i plusy u lal (kosmos) i plusy u GSW (Odom na dlugo z fajna para podkoszowa i ciekawym rozwiazaniem klopotliwego kontraktu Ellisa)

 

A Kidd? Kolejny gosc ktory spokojnie moze odpuscic kase za tytul

 

Uwazam że S5 bez PG w lal moze zadzialac

 

Jax trzyma w miare LBJ czy PP

Bynum Howarda

Szybki Ellis Parkera

Na KB brak wtedy odpowiedzi

Dodaj lawe i masz odpowiedz

LAL World Champions!

Nie problem w obronie (przyzwoita) ale w sile ofensywnej!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa nie zakumałem wcześniej, o co chodziło z tym Kiddem i Sheedem.

 

 

 

Grajac trojkaty nigdy prawdziwy PG nie byl potrzebny

 

To jest mit. Nie potrzebujesz prawdziwego pg, jeśli masz w składzie Scottie Pippena, który pod względem koszykarskiej inteligencji bije na głowę wielu klasowych rozgrywających. Triangle to taktyka ofensywna, ale nie czarodziejska. :wink: Jak chcesz, żeby egzekucja stała na odpowiednim poziomie, to potrzebujesz do tego wykonawców: iq, passing skills, decision making. Mistrzostwa zdobywają zbilansowane ekipy. 5 gości typu shot first to nie jest zbilansowana ekipa. Nie twierdzę, że taka drużyna by nie zafunkcjonowała. Uważam jednak, że profity nie byłyby wcale tak duże, jak sugeruje suma talentu. Dlatego nie opłaca się pakować kosmicznych pieniędzy, skoro można mieć równie dobrą drużynę i bez tego.

 

 

Wszyscy wiedzą, że Ellis penetruje, ale nie rzuca, więc będą mu zostawiać miejsce. Do tego Gasol i Bynum pod koszem - za ciasno. Spacing to ważny element triangle (zresztą, jak każdej ofensywy :wink: ), trzech obrońców w polu trzech sekund to zdecydowanie za duży tłok.

 

 

Jax - jestem za. Ale zamień Ellisa na solidnego pg (lub gracza z pewnymi umiejętnościami rozgrywającego, niekoniecznie typową jedynkę) i Lakers wychodzą na tym znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pomanewrowalbym z kontraktem morrisona. dla zespolow szukajacych oszczednosci jak znalazl.

wciaz nie widze lakers bez odoma. wolalbym puscic za s'n't arize, dodac farmara i morrison wyciagnac sjaxa plus jakiegos pg. monty nie chce bo to urodzony scorer.

i wole ta polise ubzpieczeniowa pod koszem w osobie osoma. choc mozna dodac weteranow.

 

ale qrwa panowie o czym my dyskutujemy:)

 

czy cavs nieleza magic? hm. jedna trojka i byloby inaczej. magic tak naprawde gdy trafiaja nikomu nie leza i z kazdym moga wygrac. choc faktycznie jest tak, ze:

c's>cavs

cavs>magic

magic>c's?

 

am tylko przeczucie, ze c's albo nie obronia wschodu w tym roku albo obronia go ale straca wszelkie sily. dzis klejna odslona i jak sprawy potocza sie nie po mysli c's to spadna na 3 miejsce na wschodzie. a to bedzie juz ciezka sprawa w playoffs......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs nie leza magic wlasnie chodzilo mi że ekipie pierwszej nie pasuja ci drudzy

 

Pomijajac porazke jednym rzutem zbiorka czy glupawa strata z 6 ostatnich meczy 4 wygralo magic i o to mi chodzilo

 

Wazne dla cavs raczej jest to aby magic szybciej zostali zdjeci przez celts bo z zielonymi imo moze przy hca pujsc ciut latwiej

 

Magic graja najlepszy basket na wyjazdach w lidze i nieprzypadkowo powalczyli

 

Dyskusja o lakers ktora zostala wywolana jax vs ariza lub odom dodalem monte bo jego akurat w GSW też nie chca ucinajac salary i jest taka okazja

 

Teoretyzujemy z Pippenem (Jax podobna role spokojnie by pelnil a szybki Monta bylby odpowiedzia na rywalowych Parkera Rondo Williamsa i CP3)

 

Pewnie że rasowy PG z rzutem za 3 bylby lepszy ale czy wielu takich dostepnych?

 

Moze Kidd moze Bibby i to wszystko......

Kidda nie pusci Cuban a tym bardziej do Lakers (decydujace zdanie akurat tu ma gracz) a los Bibby? Zobaczymy w PO

 

Monte masz na widelcu tamtych nie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ignazz - nie teoretyzujemy - Monta kompletnie nie pasuje do takich Lakers, gdzie w pomalowanym jest juz ciasno jak masz 2 seven footerow.. Na PG potrzebny jest ktos z dobrym podaniem, dobra obrona i dobrym rzutem za 3. Sorry, ale Monty raczej nie spelnia tych warunkow. Piszesz, ze Monta jest na widelacu - zastanowiles sie czemu? bo ma cholernie duzy kontrakt, a tak sie sklada, ze Lakers tez szukaja oszczednosci i jest bardzo prawdopodobne, ze przez te oszczednosci mozemy stracic Odoma latem, wiec na Monte to ja tu szans specjalnych nie widze...

 

Kidd chyba bedzie unrestricted wiec jak go moze Cuban nie puscic?

 

Bibby to dziura w obronie jak dla mnie, ja go nie chce.

 

Jax jak najbardziej, szczegolnie z jego defensywa i wtedy spokojnie Vujek moze leciec nawet w przeciwnym kierunku bo Ariza i Walton dadza sobie rade jako backup sg/sf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ignazz - nie teoretyzujemy -

 

 

Kidd chyba bedzie unrestricted wiec jak go moze Cuban nie puscic?

 

Bibby to dziura w obronie jak dla mnie, ja go nie chce.

 

Jax jak najbardziej, szczegolnie z jego defensywa i wtedy spokojnie Vujek moze leciec nawet w przeciwnym kierunku bo Ariza i Walton dadza sobie rade jako backup sg/sf.

1. pewnie ze Kidd moze wybrać cokolwiek ale w recesji Cuban akurat jest niezłym pracodawcą

2. Bibby mam inne zdanie gdyz nie trzeba nacisku obrony PG na jakimś super poziomie gdy masz Gasola i Bynuma pod koszem o doszedłby Jax

3. zakładałem z góry że lakers nie bedą oszczędzać co przeciez jest założeniem raczej błędnym, i powinno być "co by było gdyby............"

4. Monta ma jeden ciekawy element zbiórka i rozpoczecie kontry co zamienisz na sporo łatwych punktów bezbolesnych w przetworzeniu tego na KB Jaxa ale i Gasola

zgoda słaby rzut za 3 ale masz paru trójkowiczów w la

 

traktujmy to jako luzne dywagacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kidd musiałby sie zgodzić grać za na prawdę niskie pieniądze. Czy jest już tak stary i ma takie parcie na tytuł jak np. Malone? To raz. A 2 czy Jax zgodziłby się, żeby jego ofensywę prowadził nowy zawodnik? Kidd jest inteligentny i podejrzewam, że wpasowałby się w system jak Gasol, ale Jax ma swoje różne przywary, nie do końca zrozumiałe czy pozytywne...

 

2. Trochę wyżej wypisujesz jako atut Monty odpowiedź na Parkera, Paula, Derona itd. Ale już wadą Bibasa to nie jest? ciekawe...

Teraz też jest Gasol (był i Bynum) i jakoś Fish z Farmarem to jest za mało w obronie i powie Ci to wielu fanów Lakers. Ja jestem jego zdecydowanym przeciwnikiem. Ponadto nie wyobrażam go sobie w stroju Lakers nawet jakby był mega obrońcą. Przecież to jedna z Queens... :?

 

3. No właśnie - Lakers będą oszczędzać, więc temat Monty możemy włożyć między bajki. Ale Jax już wygląda w miarę realnie.. Konkretnie jego kontrakt, bo transfer między 2 drużynami z 1 stanu już dużo mniej.

 

4. W LA trójkowiczów nigdy za mało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.