Skocz do zawartości

NBA 08/09, czyli o wszystkim i o niczym


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

a tak po cichutku mimo zachwytów nad gra i seriami Sas Jazz i Nugetts w RS rakiety bez TMG przesunęły się na 2 miejsce na zachodzie....

traca SG graja lepiej

pozbywaja się backupowego PG aby zrobić dobrze Magic grają lepiej

tym bardziej ze wyjatkowo słabo gra Battier (jak na jego mozliwości i wzmocnienie roli po kontuzji TMG)

 

sas kolejny niestety kryzys formy i szybkie 3 porażki kluczowe dla rozstawienia w PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie luźne dywagacje jak sam temat wskazuje na temat kilku druzyn.

 

a) Houston. Rozmyslalem ostatnio nad ich losem, gdyby historia potoczyłaby sie trochę inaczej. Wracamy do lata 2008. Rockets pozyskują Rona" contract year" Artesta za frytki. Robi sie kolejne super trio (a raczej mialo sie "zobić"). Ale wszyscy mówią, ze bedzie dobrze jak wszyscy będa razem grac, a najwazniejsze jak grac. Ale kibice Rakiet mowią: Jest caly sezon na pewno trio zagra kilkadziesiat meczy razem- bedzie dobrze. Ale Tracy sobie pewnie mysli, boli mnie to kolano, boli mnie ten bark, bola mnie te plecy. I teraz po szkodzie mozna by rzec ze byl to idealny momet na przerwe dluzsza dla T-maca, zrobil by sobie operacje kolna- wiadomo byla on nieodzowna, podkuruje bark, na plecy nic mu juz nie pomoze, ale na pewno prerwa kilkumiesieczna od koszykowki by sie zdrowiu T-maca prydała. Wrocil by wlasnie teraz jakos w marcu/ kwietniu. Wypoczety zdrowy na PO, bo mimo wygranej ze Spurs to brakowało Rakietom strzelca, T-mac by sie przydal na teraz i przede wszystkim na PO. Inna sprawa czy T-mac by nie stal sie kolejnym przykladem syndromu Webbera. Ot, takie luźne dywagacje.

 

B) sprawa ósmego miejsca na wschodzie. Walka bedzie ciekawa, bo druzyn kandydujacych do tego miana jest conamniej kilka. Ja oczywiscie najbardziej bym chcial zobaczyc byki w po, a w szcegolnosci Rose'a jak bedzie sobie radzil przeciwko najlepszym obrona calej ligi (cavs/ magic/ celtics). Ale nie obrazilbym sie strasznie, gdyby o PO jeszce powalczyły Nets i Bobcats. Jakos nie chce/ nie widze Bucks lub Knicks w PO, ale to tylko moje zdanie. Nets by sie ograli i jakis mecz duet Harris/ Carter moglby urwac, a Bobki to by była mega niewiadoma, choc tak naprawde roster po wietrzeniach maja calkiem fajny, zbilansowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie luźne dywagacje jak sam temat wskazuje na temat kilku druzyn.

 

a) Houston. Rozmyslalem ostatnio nad ich losem, gdyby historia potoczyłaby sie trochę inaczej. Wracamy do lata 2008. Rockets pozyskują Rona" contract year" Artesta za frytki. Robi sie kolejne super trio (a raczej mialo sie "zobić"). Ale wszyscy mówią, ze bedzie dobrze jak wszyscy będa razem grac, a najwazniejsze jak grac. Ale kibice Rakiet mowią: Jest caly sezon na pewno trio zagra kilkadziesiat meczy razem- bedzie dobrze. Ale Tracy sobie pewnie mysli, boli mnie to kolano, boli mnie ten bark, bola mnie te plecy. I teraz po szkodzie mozna by rzec ze byl to idealny momet na przerwe dluzsza dla T-maca, zrobil by sobie operacje kolna- wiadomo byla on nieodzowna, podkuruje bark, na plecy nic mu juz nie pomoze, ale na pewno prerwa kilkumiesieczna od koszykowki by sie zdrowiu T-maca prydała. Wrocil by wlasnie teraz jakos w marcu/ kwietniu. Wypoczety zdrowy na PO, bo mimo wygranej ze Spurs to brakowało Rakietom strzelca, T-mac by sie przydal na teraz i przede wszystkim na PO. Inna sprawa czy T-mac by nie stal sie kolejnym przykladem syndromu Webbera. Ot, takie luźne dywagacje.

 

 

No tak, ale czy pomyślał ktoś, że bez T-Maca mogło by nie być P-O? Pewnie ktoś zaraz powie, że bez niego drużyn agra lepiej, no ale kto to mógł wiedzieć? Po za tym wielu zawodników jest którzy mają kontuzje, ale woli grać, a kiedy już kontuzja będzie na poziomie kiedy nie można już grać to każdy se może gdybać, mogłe isć wcześniej na operacje...

 

A co do 8. drużyny na wschodzie to co to za różnicai tak w 1. rundzie Cavs ich wyeliminuje :P Ale tak na serio gdybym miał wybierać to wolałbym Bulls, a chodzi mi głownie o Rose, mówi się, że ten draft był silny zobaczymy czy wytrzyma presje, weźmie cięzar gry na siebie? I to by mie najbardziej ciekawiło jak rywal Cavs ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to ze Rockets pozyskujac Artesta, "odstawiajac" troche z RS McGrady'ego, byli by i tak lepszym zespolem niz rok wczesniej, a na pewno nie gorszym. Zdrowe myslenie lekarzy Rockets/ McGrady'ego mogłoby zmienic sytuacje i nie bylo by tak, ze rakiety po raz kolejny maja rewelacyjny RS, ale ich kibice po raz kolejny patrza z niepokojem na PO, gdzie Rakietom zabrakanie takiego scorera jak T-mac. Choc inna sprawa ze tak intesywni w obronie Rockets oraz uzupelniajacy sie duet Scola/ Yao, moze byc naprawde ciekawy na PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm KG nie zagra w następnych 3-4 meczach, Doc postanowił go odstawić po tym,jak zobaczył og na treningu. Ciekawe czy uda mu się wrócić i czy obędzie się bez operacji bo ewentualna strata KG byłaby dla celtics koszmarem,coś jak dla nas w tamtym sezonie Bynum.W takim wypadku szanse Celtics na 2 seed sie zmniejszaja,może poprostu juzsobie odpuścili.

 

Nie powiem,zeby ta sytuacja mnie jakoś szczególnie smuciła, chociaz chciałbym widzieć serie Lakers- Celtics w finale i oba zespoly w pełnych skladach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wplyw oszczedzania zdrowia widac w dwoch najstarszych ale i najcwanszych ekipach

 

Zarowno Celts jak i Spurs widocznie zwolnily oszczedzajac kluczowych graczy kosztem nawet seedu. Dodatkowo trwa ostra przed PO selekcja i proba wylonienia kluczowej 7-8 na PO

 

Zgrywanie Davisa Perka i nowego podpisanego PF podobne jest do dalszego zgrywania Hilla Goodena i Udoki (!) Sprawia że wyniki leca w dol ale te 2 ekipy zdrowe sa najblizej ewentualnych wygranych na wyjazdach....

 

Także lakers przez porazki (oczywiscie że nie specjalne) raczej odpuszcza uganianie się za HCA z cavs bo akurat jako jedyni zdobyli Q arene!

 

Ciekawe czy inni także lekko odpuszcza bo zajezdzac się nie ma co a licho nie spi

 

Sprawa KG wyglada na duzo bardziej powazna niż kolana Duncana czy kostka Manu

Dodajac nieznany status Bynuma i pechowa kontuzje Nelsona jedynie Cavs mimo BBena wygladaja na najbardziej zdrowych obecnie ale i tu było sporo urazow

 

Wyszlo w tym RS dziwnie

Wszystkie ekipy z czolowki maja niezle bilanse mimo kluczowych kontuzji

 

Zapowiada to slabsza lige i nizszy poziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.