Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany tym, że pomimo iż sam zaproponowałem Orlando w porozumieniu z Dnc bilans 2T 22-5, otrzymywaliśmy nawet propozycje bilansu 15-12, postanowiłem kierując się zasadą Pana Kazia Górskiego z innej dyscypliny sportowej, gdzie mówi, że wygrywa drużyna, która strzeli więcej bramek, policzyć po prostu punkty wg systemu Roto. Nie jest to oczywiście wykładnia - jak być powinno, ale daje przybliżony i dość obiektywny bilans. 

 

I co wyszło z roto?

 

Proponowany przeze mnie bilans 22-5 :smile:

 

Orlando przegrało 5 meczy z: Miami, Phoenix, Houston i 2x Oklahomą.

 

Oczywiście możecie powiedzieć, że różne czynniki, taktyka, braki graczy z jakichś powodów (u mnie brakuje przykładowo przez tradey Oubre, czy Matthewsa w kilku meczach), mają wpływ na wynik meczu, ale możemy spokojnie przyjąć, że przy różnicy 20pkt. wynik mamy rozstrzygnięty. 

 

To daje Orlando bilans 18-2

 

Zostaje 7 meczy (4-3 dla Magic wg roto), gdzie wynik gdybyśmy go wprost proporcjonalnie zmniejszyli, mógł się ważyć do samego końca. Nie upieram się tu o 1-2 mecze w prawo czy lewo, ale 18-2 to wg mnie podstawa i teraz pytanie ile do tego łinuff Magic trzeba w 2T dodać.

A skoro dodać, to z 7 meczy, to.. tu sobie sami dopowiedzcie. :smile:

 

Trochę nad tym siedziałem, a moim celem jest zgłębienie naszej gry, a nie ataki kogokolwiek. 

Cieszę się, że dałem sobie uczciwy bilans, w którym mnie prosta matematyka broni. :smile:

 

Dziękuję GMom, którzy przy ilości łinuff dali Orlando bilans z 2 z przodu.

 

Najpierw podaje Wam same wyniki 27 meczy Orlando, a poniżej GMowie, których teamy grały z Magic mogą sobie rzucić okiem na rotacje graczy, jacy pojawili się w real NBA w tych meczach na boisku. Miałem jeszcze parę rzeczy napisać, ale  ogólnie..

 

.. niech każdy wyciąga sobie wnioski takie jak chce :smile:

 

Na czerwono - mecze i drużyny z którymi Orlando przegrało.

 

Na fioletowo zaznaczyłem Orlando mecze, które mogły rozstrzygnąć się w końcówce.

 

 

29. Orlando Magic – Utah Jazz 142-104

30. Orlando – San Antonio Spurs 131-119

31. @ Orlando – Chicago Bulls 126-104

32. Orlando – Miami Heat 106-135

33. OrlandoPhoenix Suns 98-116

34. Orlando – Toronto Raptors 119-81

35. Orlando – Detroit Pistons 175-84

36. @Orlando – Charlotte Hornets 127-62

37. @Orlando – Chicago Bulls 127-93

38. @Orlando – Minnesota Timberwolves 107-61

39. @Orlando – LA Clippers 98-64

40. @Orlando – Sacramento Kings 97-64

41. @Orlando – Utah Jazz 143-78

42. Orlando – Boston Celtics 199-144

43. OrlandoHouston Rockets 142-153

44. @Orlando – Detroit Pistons 144-115

45. Orlando – Brooklyn Nets 151-52

46. Orlando – Milwaukee Bucks 164-154

47. @Orlando – Atlanta Hawks 143-109

48. @Orlando – Brooklyn Nets 135-68

49. Orlando – Washington Wizards 151-130

50. @Orlando – Houston Rockets 137-131

51. Orlando - Oklahoma City Thunder 146-96

52. Orlando – Indiana Pacers 121-118

53. Orlando – Brooklyn Nets 120-67

54. @OrlandoOklahoma City Thunder 124-140

55. Orlando – Minnesota Timberwalves 150-65

 

3623 – śr. 134,2pkt zdobytych

2707 – śr. 100,2pkt. tracone

 

wow, mega ogrom pracy :P 

ale pasjonacji tak już mają.

mam nadzieję że GMowie ktorzy dali za mało winów w kolejnym trymestrze się poprawią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje to doskonale siłę ataku Orlando Magic. 

Mamy tam 16 pewnych blowoutów m.in. z 12 teamami tankującymi. Jedyny wyjątek tutaj to Phoenix Suns, w których 3 graczom wyszedł fantastyczny mecz.

Dysproporcje pomiędzy drużynami widać doskonale po tym, kto zdobywa ile punktów. 

Wiadomo, że przy prowadzeniu 40-50 pkt (a w jednym przypadku nawet 99!!!) sporo więcej by grali gracze z końca ławki. zresztą tu jest dużo czynników, choć termin na tego typu analizę w ostatnim przed playoffs okienkiem transferowym nie sprzyja dyskusjom w tym momencie.

 

Warto też zwrócić uwagę, jacy gracze grali w poszczególnych drużynach, a zatem jaka mogła być rotacja podczas meczu. 

 

Orlando udało się stworzyć bardzo racjonalną rotację. Zarzuty m.in. mówiące o słabości Lowrego, czy braku pg tez zostały obalone. Lowry był tam potrzebny faktycznie w nie więcej niż 10 meczach. Wygrana z Bostonem, czy Milwaukee, a przegrana z Phoenix, czy Thunder bardzo dobrze pokazuje tu uśrednienie - każdy z każdym może wygrać, a decyduje dyspozycja dnia oraz szereg innych czynników. 

Rozpiska ta nie daje też bonusów za mecze na własnym terenie, a tak sie składa, że te najtrudniejsze mecze w większości Orlando grało właśnie u siebie.

 

Na przyszłość jak podaje bilans - choć  nie wiem, czy w 3T to z Dnc zrobimy, to warto odnieść się do tego, gdyż jak GM podaje proponowany bilans 22-5, a otrzymuje bez żadnego uzasadnienia 15-12 lub nieco wyższy, to jest to delikatnie mówiąc niepoważne i nieprofesjonalne. 


Tak patrzę na to co Alonzo wyprodukował i dochodzę do wniosku, że w naszym bezpośrednim starciu ( roto but still ) all star game mogło by się schować.

343 punkty.
Rzucić 144 i przegrać 55.
Damn.

W realu pewnie by się skończyło jakieś 120 do 105 ;)

Trzeba zawsze jakiś procent odjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alojz, radzę Ci nie opierać się na tych cyferkach, i pozostawic to w tylko w ramach ciekawostki. Nie ma to żadnego przelozenia na nasza grę, poza tym, że pokazuje to, że masz bardzo utalentowany roster, ale o tym wszyscy wiedzą.

Nie wiem czy wszyscy, ci co dają nam bilans 15-12 to chyba nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alojz, radzę Ci nie opierać się na tych cyferkach, i pozostawic to w tylko w ramach ciekawostki. Nie ma to żadnego przelozenia na nasza grę, poza tym, że pokazuje to, że masz bardzo utalentowany roster, ale o tym wszyscy wiedzą.

Tylko zwróć proszę uwagę na składy zwłaszcza z tankerami - celowo porozpisywałem. Tam naprawdę ciężko by było mi cos przegrać. Phoenix potrzebowało meczy 3 swoich najważniejszych graczy Bookera, JJJa i Dinwiddiego na około 30pkt. oraz wsparcia głębi składu oraz słabego meczu KATa (18pkt.) i jedynego wybitnie słabego Mitchella (3pkt.) by z Orlando wygrać. 

 

Dla mnie tam jest sporo fajnych rzeczy do analizy.

 

Masz rację, że wrzuciłem jako ciekawostkę, ale jak ktos patrzy na kalendarz, to 15, 16, czy 17W Orlando wygląda tu naprawdę niepoważnie. Nie mam tu do nikogo pretensji, ale wyciągajmy na przyszłość wnioski, jak jakis silny Team - nie koniecznie Orlando - ma tak banalny kalendarz. :)

ale 1-2a takie bilanse nie wpływają w znacznym stopniu na ostateczny wynik, Magic obecnie to drużyna na 18-20W w zależności od kryteriów i taki bilans dostaliście

Tylko wiesz co LBS,

nam chodzi o to, że te 2W zamknęły nam szansę na dogonienie kogoś z czołowej 4 na Wschodzie w sezonie regularnym, a w playoffs usłyszymy z Dnc argument, ze przecież nie dosyć, że mamy młodą drużynę, to jeszcze nie mamy przewagi parkietu i koło sie zamyka ;)

 

W playoffs często są jakieś niespodzianki w I rundzie playoffs, a u nas przynajmniej na Wschodzie wygląda na to, że ta cześć rywalizacji mamy już za sobą :)

 

O to walczyłem, ale już jest pozamiatane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie dał takiej przesadzonej opinii, te 15-12 to byłby odpowiednik może ~8-19 dla Clippers, ale dałoby to całe 0,1W w skali całej ligi.

 

Ty dałeś sobie po dwóch trymestrach 41-14, ale równie dobrze wg Ciebie mogłeś mieć 43-12, i najwidoczniej uważasz, że Twój zespół po dwóch trymestrach mógł mieć najlepszy bilans w lidze. Drugi raz w trakcie i po głosowaniu piszesz bardzo roszczeniowe posty w kiepskim tonie, bo równie dobrze ktoś mógłby Twoją propozycję bilansów nazwać "niepoważną oceną z dupy bez zaznajomienia się z tematem".

 

Dla mnie taka polityka w beGM jest kontrproduktywna, ale to już Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie dał takiej przesadzonej opinii, te 15-12 to byłby odpowiednik może ~8-19 dla Clippers, ale dałoby to całe 0,1W w skali całej ligi.

 

Ty dałeś sobie po dwóch trymestrach 41-14, ale równie dobrze wg Ciebie mogłeś mieć 43-12, i najwidoczniej uważasz, że Twój zespół po dwóch trymestrach mógł mieć najlepszy bilans w lidze. Drugi raz w trakcie i po głosowaniu piszesz bardzo roszczeniowe posty w kiepskim tonie, bo równie dobrze ktoś mógłby Twoją propozycję bilansów nazwać "niepoważną oceną z dupy bez zaznajomienia się z tematem".

 

Dla mnie taka polityka w beGM jest kontrproduktywna, ale to już Twoja sprawa.

BMF,

Rozpisałem mecz po meczu 2T Magic. 20W należy się Orlando spokojnie.

W 1T również starałem się racjonalnie ocenić możliwości Magic, choć z jednej strony podając go nie doceniłem argumentu kilku GMów o przebudowie Magic przed sezonem. Natomiast roster miałem tak mocny, że było to raczej uzasadnione.

Jeżeli uważasz, że koloryzuję, przesadzam z podawanym przez siebie proponowanym bilansem - Twoja sprawa. Ja piszę jak sam to widzę i staram się być obiektywny. Na przykładzie swojej real Philladelphii z poprzedniego czy tego sezonu powinieneś mieć więcej zrozumienia dla naszych beGMowych Magic, a skład personalnie porównując poprzednie sezony mam niewątpliwie silniejszy (i nie chodzi mi o to, żebyś mi teraz wypisywał o wyższości Embiida nad KATem).

 

Jakoś w real NBA taka Indiana może być pomimo kontuzji Oladipo 4 na Wschodzie, a kandydat wielu osób sprzed sezonu - Boston 5, ale nie, u nas w beGM to przecież jest niewykonalne i pisanie racjonalnych argumentów jest w złym tonie. Dla mnie to nie jest roszczeniowość, a racjonalna ocena - do tego nie wiem, czy zauważyłeś, ale za każdym razem uargumentowana.

 

Natomiast uspokoję Ciebie i w 3T nie będę już zadawał pytań, o bilans, bo jak pisze Tobie wyraźnie że 18 meczy wygrałem na 100%, a pytanie ile do tego jeszcze i podaje suche statsy, a słyszę zamiast tego, że jestem roszczeniowy, to faktycznie dyskusja mija się z celem.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest roszczeniowość, a racjonalna ocena - do tego nie wiem, czy zauważyłeś, ale za każdym razem uargumentowana.

 

Natomiast uspokoję Ciebie i w 3T nie będę już zadawał pytań, o bilans, bo jak pisze Tobie wyraźnie że 18 meczy wygrałem na 100% [...] to faktycznie dyskusja mija się z celem.

Hehe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.