Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

van a nie uwazasz, ze wplyw na obecna sytuacje moze miec niechec do lakers, po prostu?

"basketball reasons" zdarzylo sie tylko i wylacznie dlatego, ze to lakers. dan gilbert jakies idiotyczne emaile wysylal po innych wlascicielach klubow, dzwonil do sterna. spurs na dzien dobry zamkneli drzwi w kwestii leonarda, bo to lakers.

 

nie oszukujmy sie, od 1996 roku lakers sporo wygrali, mieli sporo talentu i narobili sobie przeciwnikow. zreszta widac idealnie jaki hejt wylewa sie na organizacje i fanow w ostatnich latach, czy po wczorajszej decyzji pg13.

 

mnie sie wydaje, ze to moze miec male przelozenie na to, ze niektorzy gm'owie boja sie robic deale, bo nie daj boze w ostatecznym rozrachunku przyczynia sie do kolejnego mistrzostwa.  nie wiem, moze za daleko wybiegam ale sadze, ze to moze miec jakis tam wplyw, ze w ostatnich latach nie jestesmy w stanie nikogo pozyskac. co innego tacy pelicans czy timberwolves, ktorzy dmc czy butlera pozyskali za jakies smieszne pakiety. tymczasem od lakers oczekuje sie dosc wysokiej ceny.

 

wiec moze masz racje, robmy po cichu ale sam wiesz, jak ciezko to ogarnac w LA:D

 

zreszta, gdyby obecny zespol bez zadnych wzmocnien zdobyl mistrzostwo, nie spowodowaloby to, ze hejterzy pokochaliby lakers:p

 

ja to widze tak. w obecnej sytuacji, nie wystarczy bardzo duzy poziom talentu, by cos ugrac na zachodzie. zeby cos ugrac, trzeba nabrac mlodzierzy na rookie kontraktach i do nich dobrac gwiazde/gwiazdy. te gwiazdy musimy zdobyc teraz lub za rok, dopoki mmay kase, bo jak mlodzi wejda na dorosle kontrakty, trzeba bedzie dealowac i tu nie spodziewalbym sie przychylnosci innych ekip w oddawaniu swoich graczy. pacers zglosili temat pg13 do ligi, spurs zatrzasneli na dzien dobry drzwi,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek poproszę admina o wyodrębnienie off-topu. Szkoda zaśmiecać temat.
Myślałem, że się opanujesz, ale skoro tak piszesz...

Boxscorowe staty. Scoring (efficiency), asysty, straty, zbiórki, bloki i steale z grubsza.

To nie pozostaje mi nic innego niż "pgratulować" za świetne przedstawienie wskaźnika, którego pomimo podesłanego linka nawet nie sprawdziłeś.

Z grubsza to liczy się tak:
WS=OWS+DWS

OWS:
Offensive Win Shares are credited to players based on Dean Oliver's points produced and offensive possessions.
The process for crediting Offensive Win Shares is outlined below (using LeBron James of the 2008-09 Cleveland Cavaliers as an example):
Calculate points produced for each player.
PProd = (PProd_FG_Part + PProd_AST_Part + FTM) * (1 - (Team_ORB / Team_Scoring_Poss) * Team_ORB_Weight * Team_Play%) + PProd_ORB_Part
In 2008-09, James had an estimated 2345.9 points produced.
Calculate offensive possessions for each player.
James had an estimated 1928.1 offensive possessions in 2008-09.
więcej masz tu: https://www.basketball-reference.com/about/ratings.html
Calculate marginal offense for each player.
Marginal offense is equal to (points produced) - 0.92 * (league points per possession) * (offensive possessions). For James this is 2345.9 - 0.92 * 1.083 * 1928.1 = 424.8. Note that this formula may produce a negative result for some players.
Calculate marginal points per win.
Marginal points per win reduces to 0.32 * (league points per game) * ((team pace) / (league pace)). For the 2008-09 Cavaliers this is 0.32 * 100.0 * (88.7 / 91.7) = 30.95.
Credit Offensive Win Shares to the players.
Offensive Win Shares are credited using the following formula: (marginal offense) / (marginal points per win). James gets credit for 424.8 / 30.95 = 13.73 Offensive Win Shares.

DWS:
Crediting Defensive Win Shares to players is based on Dean Oliver's Defensive Rating. Defensive Rating is an estimate of the player's points allowed per 100 defensive possessions (please see Oliver's book for further details). Here is a description of the process (once again using LeBron James in 2008-09 as an example):
Calculate the Defensive Rating for each player.
DRtg = Team_Defensive_Rating + 0.2 * (100 * D_Pts_per_ScPoss * (1 - Stop%) - Team_Defensive_Rating)
James's Defensive Rating in 2008-09 was 99.1.
Calculate marginal defense for each player.
Marginal defense is equal to (player minutes played / team minutes played) * (team defensive possessions) * (1.08 * (league points per possession) - ((Defensive Rating) / 100)). For James this is (3054 / 19780) * 7341 * ((1.08 * 1.083) - (99.1 / 100)) = 202.5. Note that this formula may produce a negative result for some players.
Calculate marginal points per win.
Marginal points per win reduces to 0.32 * (league points per game) * ((team pace) / (league pace)). For the 2008-09 Cavaliers this is 0.32 * 100.0 * (88.7 / 91.7) = 30.95.
Credit Defensive Win Shares to the players.
Defensive Win Shares are credited using the following formula: (marginal defense) / (marginal points per win). James gets credit for 202.5 / 30.95 = 6.54 Defensive Win Shares.

 

To jest indywidualny stat, jakby wygrane decydowały o WS, to ludzie w jednym zespole by mieli podobne co nieco mijałoby się z celem.


To jest indywidualny stat, ale który wynika z tego jak gra zawodnik i jego drużyna na tle przeciwnika/średniej ligowej i pokazuje w jakiej części dany gracz uczestniczył w wygranych swojego zespołu. ("Win Shares; an estimate of the number of wins contributed by a player." "Win Shares Per 48 Minutes an estimate of the number of wins contributed by the player per 48 minutes (league average is approximately 0.100).")

"one win is equivalent to one Win Share" (z błędem na poziomie ok. 3-4%)
 

Randle i Nance grali w tym samym zespole co Ingram i pierwszy miał ponad 2 razy, a drugi prawie 3 razy wyższy WS per 48 minut, więc im jakoś to nie przeszkadzało, bo są efektywni i trzepią zbiórki. Ingrama WS cierpi, bo jest przeciętnie skuteczny, robi dużo strat i nie trzepie defensywnych statów.

Nikt nigdzie nie kwestionuje, że Ingram ma taki sam wpływ na wygrane LAL co Randle/Nance (czyli najlepsi gracze pod względem WS w Lakers), co nie zmienia faktu, że np. z całej 5 HOU tylko Ariza jest blisko nich pod tym względem, a reszta ekipy ma 2-3 razy większe WS.
Randle w 3 pierwszych sezonach (nie liczę tego pierwszego):
21 lat WS 1,6 (WS48 0,035)
22 lata WS 3,5 (WS48 0,080)
23 lata WS 6,6 (WS48 0,145)
Ingram w pierwszym był ujemny, ale w drugim (jako 20 latek) miał (tylko w 59 meczach) WS 2,8 (WS48 0,068) patrząc realnie, że wypadł grając bdb, kiedy ekipa Lakers była na fali, to obstawiam, że jego WS spokojnie by przekroczyło 3,5 i 0,080, kiedy opisywany zajebisty i rok starszy DM ma WS48 0,095 w dużo lepszych Jazz. 20 letni Westbrook miał WS48 0,025, Wall 0,041 z kolei E.Brand miał 0,121 a Joe Smith 0,116. 
Moja uwaga nie odnosiła się do tego, że Ingram nie jest słabszy od jakiś tam graczy, tylko że wrzutka była bez analizy, realiów ost. 2 sezonów Lakers, tego że Ingram za szybko trafił do ligi i konieczności jego dostosowania się - co jak mówiłem dopiero w tym sezonie nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że się opanujesz, ale skoro tak piszesz...

To nie pozostaje mi nic innego niż "pgratulować" za świetne przedstawienie wskaźnika, którego pomimo podesłanego linka nawet nie sprawdziłeś.

 

Z grubsza to liczy się tak:

WS=OWS+DWS

 

OWS:

Offensive Win Shares are credited to players based on Dean Oliver's points produced and offensive possessions.

The process for crediting Offensive Win Shares is outlined below (using LeBron James of the 2008-09 Cleveland Cavaliers as an example):

Calculate points produced for each player.

PProd = (PProd_FG_Part + PProd_AST_Part + FTM) * (1 - (Team_ORB / Team_Scoring_Poss) * Team_ORB_Weight * Team_Play%) + PProd_ORB_Part

In 2008-09, James had an estimated 2345.9 points produced.

Calculate offensive possessions for each player.

James had an estimated 1928.1 offensive possessions in 2008-09.

więcej masz tu: https://www.basketball-reference.com/about/ratings.html

Calculate marginal offense for each player.

Marginal offense is equal to (points produced) - 0.92 * (league points per possession) * (offensive possessions). For James this is 2345.9 - 0.92 * 1.083 * 1928.1 = 424.8. Note that this formula may produce a negative result for some players.

Calculate marginal points per win.

Marginal points per win reduces to 0.32 * (league points per game) * ((team pace) / (league pace)). For the 2008-09 Cavaliers this is 0.32 * 100.0 * (88.7 / 91.7) = 30.95.

Credit Offensive Win Shares to the players.

Offensive Win Shares are credited using the following formula: (marginal offense) / (marginal points per win). James gets credit for 424.8 / 30.95 = 13.73 Offensive Win Shares.

 

DWS:

Crediting Defensive Win Shares to players is based on Dean Oliver's Defensive Rating. Defensive Rating is an estimate of the player's points allowed per 100 defensive possessions (please see Oliver's book for further details). Here is a description of the process (once again using LeBron James in 2008-09 as an example):

Calculate the Defensive Rating for each player.

DRtg = Team_Defensive_Rating + 0.2 * (100 * D_Pts_per_ScPoss * (1 - Stop%) - Team_Defensive_Rating)

James's Defensive Rating in 2008-09 was 99.1.

Calculate marginal defense for each player.

Marginal defense is equal to (player minutes played / team minutes played) * (team defensive possessions) * (1.08 * (league points per possession) - ((Defensive Rating) / 100)). For James this is (3054 / 19780) * 7341 * ((1.08 * 1.083) - (99.1 / 100)) = 202.5. Note that this formula may produce a negative result for some players.

Calculate marginal points per win.

Marginal points per win reduces to 0.32 * (league points per game) * ((team pace) / (league pace)). For the 2008-09 Cavaliers this is 0.32 * 100.0 * (88.7 / 91.7) = 30.95.

Credit Defensive Win Shares to the players.

Defensive Win Shares are credited using the following formula: (marginal defense) / (marginal points per win). James gets credit for 202.5 / 30.95 = 6.54 Defensive Win Shares.

 

Jezus Maria.

 

Chciałeś żebym ci wzorek wkleił? U podstawy WS leżą boxscorowe staty, które wymieniłem (scoring, asysty, zbiórki, bloki, steale, kilka opartych na %), kryją się na przykład pod fragmentami, które zaznaczyłem ci Comic Sansem na czerwono. Mieli się to na possesions na kilka sposobów i wychodzą Win Shares.

 

Zmien może ksywkę na dannygadamorzeczachoktórychniemampojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że decyzja PG mnie zdziwiła. Chociaż jak zobaczyłem drugi odcinek sagi na ESPN to moja pierwsza myśl była...co za niezdecydowany, bezjajeczny typ :) Te gadki z Wadem to jakaś błazenada była. A potem to zdjęcie z Cygarem z Westbrookiem.

 

Nie rozumiem. Gość mówi, że każdy chce grać dla swojego miasta, że interesuje go tylko zdobywanie misia...po czym...wybiera Oklahomę :) Jak kobieta...nie da się zrozumieć :)

No cóż..nic na siłę ale po takim przedstawieniu to nawet mi nie żal tej wątpliwej straty :)

 

Ciekawe co teraz :) Byleby Magicowi zwieracze nie puściły i nie robił nic na siłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U podstawy WS leżą boxscorowe staty, które wymieniłem (scoring, asysty, zbiórki, bloki, steale, kilka opartych na %). Mieli się to na possesions na kilka sposobów i wychodzą Win Shares.

Skoro wystarczy box-scora "przemielić" na poss... a ja się przecież nie znam, to policz proszę WS LBJ i Draya z tegorocznych finałów z GSW i podaj nam proszę - tak dla porównania. 

Na pewno pomogą Ci RappaR, Sratek, Ignazz, Tomek9248, Zdzich, Sefore, Agnelli czy BMF (wybaczcie jeśli kogoś pominąłem). Miło będzie jak pokażesz obliczenia, co by nikt nie pomyślał, że wujek google pomógł/strzelałeś.

Dobrej nocy i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Mówiłem, że gwiazdy wcale nie omijają LAL. Lebron mądry gość. Wie, że jest sportowa przyszłość w Lakers.

A PG13 przez najbliższe 4 lata na pewno będziesz oglądać nasze plecy.

Dużo zdrowia Lebron bo tylko jakaś okropna kontuzja typu achilles może odebrać teraz Lakersom szanse na kolejne mistrzostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki dla Was i LJ milo zaskoczyl, ze podpisal na 4 lata a nie rok, a takze nie czekal na koniec decyzji odnosnie Leonarda, troche ulatwil negocjacje LA. Ciekawe czy SA pojda w zaparte i czy Leonard bedzie gral jak cos rok w SA czy zachowa sie jak rozkapryszona gwiazda...

To teraz powodzenia w madrym dobieraniu skladu, mam nadZieje, ze LA zachowa niezaleznosc w wyborach i nie pozwoli pojsc w kontrakty typu TT... Za namowa LeBrona...

To tez wyzwanie dla trenera, czy zachowa jaja, zeby sie nie skonczylo jak w CLE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy kolejnych ruchów, bo na tym się na pewno nie skończy, jeżeli LeBron zamierza jeszcze o coś powalczyć w karierze. Tylko, że po podpisaniu KCP i LeBrona, z cap holdem Randla i umową Denga, to już tylko w wymianach można podpisać kolejne gwiazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.