Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

"Chyba" nie miałeś i dalej nie masz, bo to zupełnie inni gracze.

 

Niemniej tego typu porównania i niedoszacowania z twojej strony mnie nie dziwią, skoro wielbisz iso-gości (którzy dodatkowo są przez dłuższy czas ładnie weryfikowani), a boiskowe IQ masz w nosie. 

 

Boiskowe IQ to zajebista sprawa, byłem przecież loverem CP3, z czasem też LeBrona, a ostatnio pozyskałem wielkiego Tyus Jonesa.

 

Ale też doceniam inne aspekty koszykarskiego rzemiosła, nawet jeśli często potencjał i warunki nie idą w parze z IQ. Saric może tym nadrabiać, ale dalej jest przeciętnym wyrobnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuję Sarica od kadetów i zupełnie się nie zgodzę

 

nie wykorzystał na razie potencjału na miarę Doncica karier nie ma nawet na poziomie Dragica ale taki osąd jest niesłuszny.

 

to bardzo efektywny inteligentny gracz tylko mało elektryczny bym dodał  brak mu tego błysku i instynktu killera który ma Luka

 

on był trochę pod kloszem cos a'la Przemek K a luke wrzucili miedzy wściekłe psy za młodu do klatki z jednym kijem w krótkich spodenkach

 

Dario w tym czaie pił colę z Jokerem i oglądał tyo w TV ( czarnobiałym dodam)

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demtuję, Jok z takimi scrubami nic nie konsumuje, zwłaszcza z Chorwatami ;)

 

Za brame Nikola grubasie!

 

https://twitter.com/maxontwitter/status/766101184541298688

i flopowcu 

 

Ale też doceniam inne aspekty koszykarskiego rzemiosła, nawet jeśli często potencjał i warunki nie idą w parze z IQ. S

 

"Przeceniam" chciałeś rzec, skoro cenisz Kantera i B-easiego, choc parkiet ich od dawna weryfikuje.

No ale nie winię Cie.

 

Masz te swoje odchyły i trzeba z tym żyć. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Przeceniam" chciałeś rzec, skoro cenisz Kantera i B-easiego,

No ale nie winię Cie.

 

Masz te swoje odchyły i trzeba z tym żyć. 

Mike Beasley to niesamowity talent i to FAKT, a nie teza.

Inna sprawa, że niestety niewykorzystany. Od 5 lat miało go już nie być w NBA (i faktycznie był przez chwilę w Chinach), ale w tych krótkich minutach podczas nieobecności LBJa, nawet fani Lakers go doceniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Przeceniam" chciałeś rzec, skoro cenisz Kantera i B-easiego, choc parkiet ich od dawna weryfikuje.

 

Kantera to Ty szanuj. W końcu z Twoich RL Knicks. Wczoraj najlepszy +/- z całej wesołej bandy. W 19 minut 11 pkt i 3 zbiórki, I do tego to wciąż niespełna 27-latek. Najlepsze przed nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wygląda na to, że poprzedni sezon Saricia to był przypadek, zresztą on w Wolves notuje per36 takie same statsy jak rok temu w Sixers.

 

To tym lepiej, łatwiej to przełożyć na tezę, iż z lepiej fitującym zespołem i na większych minutach jego notowania i efektywność nie uległyby zmianie.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wygląda na to, że poprzedni sezon Saricia to był przypadek, zresztą on w Wolves notuje per36 takie same statsy jak rok temu w Sixers.

 

No zjechało się chłopakowi dość mocno. Wydawało się, że po przejściu będzie Taja wygryzał a on bardziej idzie w drugą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym lepiej, łatwiej to przełożyć na tezę, iż z lepiej fitującym zespołem i na większych minutach jego notowania i efektywność nie uległyby zmianie.

Sarić rok temu miał fatalny początek sezonu, potem grał bardzo dobrze i robił (z pamięci) 18ppg na 59%TS przez większość sezonu.

 

Teraz miał fatalny początek sezonu i nawet w Wolves, o ile dalej ma 57%TS (rok temu 58%TS w Sixers), to trójka mu spadła na 35%. No i jest rezerwowym, gdy rok temu był starterem w najlepszym S5 w lidze.

 

Powoli skłaniam się do wniosku, że te 40% za 3 rok temu przez większość sezonu to był przypadek. Zwłaszcza, że on autentycznie nie umie rzucać z mid range. A bez 40% za 3 on u Ciebie jest mało przydatny.

 

Kurde, nie poznaje kolegi. Najpierw samokrytyka odnośnie Simmonsa, teraz Sarica.

Jest może 3-4 zawodników, względem których mam jakikolwiek bias, jak ktoś się nie rozwija/robi krok do tyłu, to co zrobię, nic nie zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarić rok temu miał fatalny początek sezonu, potem grał bardzo dobrze i robił (z pamięci) 18ppg na 59%TS przez większość sezonu.

 

Teraz miał fatalny początek sezonu i nawet w Wolves, o ile dalej ma 57%TS (rok temu 58%TS w Sixers), to trójka mu spadła na 35%. No i jest rezerwowym, gdy rok temu był starterem w najlepszym S5 w lidze.

 

 

No tu już dochodzimy do kwestii na które wpływu nie mam i docelowo fitu. Gdy na najbardziej odczuwalnej pod kątem defensywy pozycji gra zawodnik przeciętny w tym aspekcie, do tego dochodzą spore minuty dla Wigginsa czy Rose'a to specjalnie nie dziwi mnie, że Gibson dostaje większe minuty od Saricia.

 

No i na marginesie coaching staff Wolves raczej nie zasługuje na bezkrytyczne zaufanie w kwestii ustalenia rotacji.

 

Co do trójki mówimy o gościu, który na sezon przed przyjściem do NBA w 60 spotkaniach rzucał na ponad 40 % z dystansu. Także mając na uwadze całokształt, jak na moje nie jest tezą bez podstaw, iż w warunkach gry które mu proponuje, ta skuteczność podskoczyłaby o 3 %. Z resztą domniemywam, że sama z siebie w pewnym momencie i tak podskoczy. 

 

A co do przydatności to Dario należy do nielicznej grupy, która w pełni ogarnia, jak wykorzystywać skupienie rywali na liderach zespołu, poruszanie się bez piłki, przedłużanie ruchu piłki itd.  Także nie, nawet na 35 % pasuje bardzo dobrze i razem z Rubio są w pewnym sensie kluczowi dla niezaburzania flow ofensywy, które przy stylu gry Irvinga i Leonarda jest narażone na pewne nieprawidłowości. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarić na razie nie trafia open looków, Może zacznie lepiej rzucać, może nie, bardzo dziwny gracz, on w pierwszym sezonie miał 31% za trzy, w drugim przez większość sezonu 40%+, na mid range ze swoją techniką rzutu nie ogarnia, sam nie wiem co o tym sądzić. Masz w składzie trzech ballhandlerów i finishera, główna rola Saricia to siłą rzeczy gwarantowanie spacingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do przydatności to Dario należy do nielicznej grupy, która w pełni ogarnia, jak wykorzystywać skupienie rywali na liderach zespołu, poruszanie się bez piłki, przedłużanie ruchu piłki itd.  Także nie, nawet na 35 % pasuje bardzo dobrze i razem z Rubio są w pewnym sensie kluczowi dla niezaburzania flow ofensywy, które przy stylu gry Irvinga i Leonarda jest narażone na pewne nieprawidłowości. 

 

Ależ tu pachnie January style. Moje pomysły, ustawienia i Favors, Olynyk i Ingram to będą kozacy! Te wstawki o fatalnym Saricu i także w tym sezonie niestety Rubio, który w Knicks jest kiepskim fitem, akurat ostatnio przeglądałem ATFa wygranego przez Karpia i Rubio był tam omawiany, gdy Biała Czekolada zrobił duet PG Westbrook - Liillard (sic! nawet ja to kupiłem! ). Oczywiście jego charakterystyka się trochę zmieniła, ale wciąż ciężko go sobie wyobrazić jako efektywnego gracza bez piłki  Oni tam robią ofensywne flow, mimo że kasztanią.

 

Może sięgnij już lepiej po Marcusa Morrisa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarić na razie nie trafia open looków, Może zacznie lepiej rzucać, może nie, bardzo dziwny gracz, on w pierwszym sezonie miał 31% za trzy, w drugim przez większość sezonu 40%+, na mid range ze swoją techniką rzutu nie ogarnia, sam nie wiem co o tym sądzić. Masz w składzie trzech ballhandlerów i finishera, główna rola Saricia to siłą rzeczy gwarantowanie spacingu. 

 

No nie nie tylko, bo to właśnie wałowany przeze mnie ruch bez piłki, nie tylko na obowodzie, ale poprzez ścięcia itd. 

 

Dochodzimy też do pewnych kwestii niezmierzalnych (chyba? może ktoś zaskoczy, ale wątpię by ktoś tutaj miał dostęp do notatek na użytek własny tworzonych przez sztaby), jak łamanie zagrywek przez zawodników, brak dograń w tempo, court-vision itd. Reasumując tworzy to x niewykorzystanych/niestworzonych sytuacji. 

 

A niestety, posiadając w składzie Rose'a oraz Wigginsa większość zagrywek albo jest jałowa albo łamana.

 

Zamieńmy Simmonsa na Rose'a+Wigginsa, Emblida na Townsa, Reddicka na Okogie, i siłą rzeczy to porównywanie totalnych przeciwieństw w całościowym funkcjonowaniu ofensywy/playbooku. 

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM nie tędy droga.

 

U Ciebie z fajnej s5 ( poza fitem Rubio-Irving ) przed sezonem, na ten moment został mega Irving, który niestety nadal się gubi w obronie, solidny jak zwykle Gobert i Kahwi który nie zagrał Ci w prawie 30% procentach meczy w T2. Na 2 i 4 masz dziury bo raz, że Ci Rubio wypadł ( już pomijając jego formę sprzed kontuzji która była po prostu bardzo słaba ) i mocny zjazd Sarića. Owszem, ściągnąłeś sobie Marcusa Morrisa co mocno daje Ci kopa na PF i pewnie to co Sarić zawalił Ci w T2, to Marcus odrobi, ale jak przedtem robiło to na mnie wrażenie, tak teraz sorry, ale nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.