Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywasz mnie bezczelnym bez powodu, wiec będę od teraz dla ciebie bezczelny.

 

 

Millsap zagrał u mnie cały sezon - jak na warunki jakie tu panują to dużo, jakim prawem zwalasz winę na to co się z nim później działo na mnie?

 

Nie mam pretensji o przepłacanie - tylko mimo przepłacania muszę jeszcze o tym przy głosowaniu przypominać a ty wyjeżdzasz ze to bezczelne ?? O nie na to sobie pozwalać nie będę. Bezczelny jesteś ty i już mówię czemu.

 

Przeanalizujcie sobie głosowania shevcu w zeszłym roku, choćby bilanse jesli nie fa, ze średnia jaka dostałem od reszty ligi - będziecie widzieć o co mam problem.

To sie teraz skompromitowales na maxa...:D

 

Moje glosy na Twoj bilans: 10-18, 10-17, 10-17

 

Twoj ogolny bilans: 31-51

 

Praktycznie idealnie trafilem Twoj bilans a Ty tu tworzysz narracje, ze ponoc Ciebie krzywdzilem, bo mialem Twoj pick...pytam teraz na serio: wskaz mi w jaki sposob??

 

Jezeli dalej masz bezczelnie bic piane, nie majac za tym argumentow to sobie odpusc, bo sie kompromitujesz tylko.

 

@co do Bertansa wolalbym na jakiego miejscu grac w NYK i tak zaglosowalem.

 

@Co do Turnera to jak juz kilka osob zauwazylo ze gosc powinien spokojnie dostac cos w granicach Love'a. Pieprzysz chlopie ze 4 banki na rok to nic, ale 1 win w bilansie to dzialanie na Twoja niekorzysc. No gruuuuubooooo:D

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innego systemu niż głosowanie przez nas nie ma (jak ktoś ma jakiś cudowne rozwiązanie to zapraszam), więc musimy po prostu uwierzyć, że głosy każdego są bezinteresowne i uczciwe. Czy tak jest to nie wiem, wiem tylko, że jesteśmy wszyscy w czymś zainteresowani a to pickiem a to innym graczem a to tym, żeby konkurentowi było trudniej. Tak po prostu jest.

Im dalej w las tym może się pojawiać coraz więcej akcji odwetowych za czyjeś niesprawiedliwe, w naszym mniemaniu, głosowaniu i tym bardziej zrobi się z tego gównoburza.

 

Moje rozwiązanie co do głosowania jest niezmienne i nudne ;) Tajne głosowania, oczywiście z pokazaniem później wyników, ale wyeliminowało by to głosowania odwetowe.

 

Nie będę forsował tego na siłę, ale pomyślcie nad tym. Wydaje mi się, że zwłaszcza przy głosowaniach na bilansy, zmusiłoby to graczy do głosowania osobistego a nie kopiowania i lekkiej zmiany, wyeliminowałby zapatrzenia na kogoś i wyeliminowałoby kombinowanie, że jak dam tu tyle to będzie tak a jak tak to inaczej zwłaszcza przy graczach, którzy głosują na sam koniec i zwłaszcza przy ostatnim głosowaniu w sezonie gdzie wyniki już można sobie obliczyć i przy wyrównanym wyścigu może być sporo kombinowania.

 

Dodatkowo pomyślałbym jednak o wyeliminowaniu krańcowych ocen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze apropos tych pieniędzy rzekomo stratnych.

To nie jest tak, że to są TYLKO 4 czy 5 milionów. Przecież jak Durant zostawił 4-5 mln na stole Lacobowi to było ogólne poruszenie w całej lidze i tąpnięcie jakby uskok San Andreas się budził. A mówimy tutaj o JEDNOROCZNYM poświęcieniu tej kasy przez TOP 2-3 gracza ligi, który zarobił do tej pory (strzelam na oko) 180 mln $ a za rok ma gwarancje 35% supermaxa od dowolnej ekipy. I to w celu stworzenia drużyny z 4 allstarami, później 5. 

 

Turner na swoim etapie będąc gwiazdą nr 1 Indiany miałby zgodzić się na stratę tych pieniędzy co roku przez 4 lata? Nah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jeszcze z innego powodu odechciewa też grać, poza wycieczkami personalnymi i gównoburzami. Gra owa wymaga obecności, a niestety są użytkownicy, którzy znikają z forum na 2-3 tygodnie i zamrażają niektóre decyzje, co jest bardzo kluczowe w kontekście klubów, które są zarządzane "codziennie".

 

Skoro jest ławka rezerwowych, to może rada powinna się zastanowić nad wprowadzeniem jakiegoś zapisu dot. obecności niż tylko punkty karne, włącznie z usunięciem ze stanowiska i zastąpieniem go kimś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie jawnie glosowalem i dalem bilans 30-52 gdzie ogolnie mieli bilans 31-51. Wskazcie mi prosze w jaki sposob skrzywdzilem te ekipe. Roonnie odlatuje a niektorzy to podlapuja.

 

System jest bardzo dobry, dyskusja jest bardzo dobra, 30 głosów nie daje możliwości manipulowania wynikami przez 1-2 osoby a i szczerze to nie zauważyłem żadnych dziwnych zachowań i nie uważam żeby takie musiały powstać bo jak i po co? Jakby to świadczyło o danym członku zabawy? Ja traktuję wszystkich poważnie i jednocześnie nikt do tej pory nie dał podstaw by sądzić, że robi coś komuś na złość. Zdarzały się może wyraźnie przestrzelone - ale korygowane! - głosy przez pośpiech, ale właśnie - po to sobie debatujemy :) 

 

EOT

 

Turner ma być gwiazdą to jak gwiazda musi mieć płacone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie sytuacji duranta do

mylesa turnera sprawia ze ręce opadają ...

 

Myles Turner może być na dziś dzień pewien ze dostanie w każdym klubie maxa, tak? Tomek? Bo napisałeś to tak jakby było pewne ze dostanie wszędzie maksa ... zreszta nie chce mi się gadać

 

Szukajcie sobie kogoś na

Moje miejsce chłopaki. Ja rezygnuje.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie sobie kogoś na

Moje miejsce chłopaki. Ja rezygnuje.

 

Ciekawe co na to Zach Randolph widząc rezygnacje GM Indiany.

 

Wkradła się w jego duszę niepewność, bo o ile on obiecywał mu że go nie pchnie, o tyle nowy GM może zrobić to błyskawicznie i zamiast przeprowadzki o 400 kilosów, może mu zafundować już na święta przeprowadzkę przez cały kontynent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie sytuacji duranta do

mylesa turnera sprawia ze ręce opadają ...

 

Myles Turner może być na dziś dzień pewien ze dostanie w każdym klubie maxa, tak? Tomek? Bo napisałeś to tak jakby było pewne ze dostanie wszędzie maksa ... zreszta nie chce mi się gadać

 

Szukajcie sobie kogoś na

Moje miejsce chłopaki. Ja rezygnuje.

Ronnie, przestań. Spokojnie odpoczywaj w szpitalu, mam nadzieję, że wszystko dobrze poszło.

 

Nie poddawaj się, taki urok tej gry, też już kilka razy dostałem i byłem wkurzony, ale to za fajna gra by się tak obrażać.

Ja Cię podziwiam jak z drużyny z kalekami i nieuchronnym odejściem Georga, wyczarowałeś całkiem niezłą drużynę z perspektywami. Nie każdy ruch, ale ogólnie szacun po tym jak ile dostałeś ciosów od losu w tej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@co do Bertansa wolalbym na jakiego miejscu grac w NYK i tak zaglosowalem.

 

 

Gracz X(Love)nie powinien brać extension bo za rok dostanie więcej.

 

Gracz Y(Bertans) nie powinien iść do mnie mimo że daje większy hajs

 

Czyli w przypadku Bertensa, bierzesz powiedziemy takie czynniki jak miasto pod uwagę a w przypadku Lova czynników ludzkich i tego że dostaję stabilizację już nie?

 

Ja się nie oburzam ani nic z tych rzeczy, próbuję znaleźć tylko sens :)

 

 

@Tomek Love jescze nigdzie nie zjeżdża, tylko jedzie do playoff :D

 

 

/Jescze jedno pytanko czy Chicago uznawane jest za big market czy nie? Bo z tego co czytałem to 3 największe miasto więc chyba powinno :)

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek Love jescze nigdzie nie zjeżdża, tylko jedzie do playoff :grin:

 

Może i tak. Nie miałem nic negatywnego na myśli. Chodziło mi tylko o to, że Love to 30 letni gracz i płacąc mu z góry 25 mln przez 4 lata bierzesz na siebie spore ryzyko, bo o ile faktycznie na ten moment to jest wciąż gracz z tego jakiegoś tam TOP 30-50 ligi (nieważne jak kto sobie tam liczy, w sensie o to chodzi, że dobry gracz) to nie można spodziewać się po nim już jakiegoś przełomu a sama umowa może ciążyć za rok-dwa.

 

W przypadku Turnera jest zupełnie na odwrót - według mnie rzecz jasna. Do jego umiejętności trzeba dołożyć jeszcze potencjał na rozwój i silną pozycję negocjacyjną w związku ze statusem RFA. Więc w dużym uproszczeniu podpisując Love za te pieniądze (wciąż większe niż MT) bierzesz na siebie całe ryzyko związane z jego wiekiem i dość specyficznym stylem gry. Podpisując Turnera Indiana bierze na siebie ten element niepewności, ale w kwestii dalszego rozwoju wciąż młodego centra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Markieff Morris, ten z Wizzards bliźniak, który cały zeszły sezon wychodził w s5 myślicie, że zgodzi się na podwyżkę 10 baniek rocznie?

 

Do 18 łącznie? No ba! :D

 

Ronnie, nie ma się co denerwować, to po pierwsze. Porównanie do Duranta miało na celu pokazanie, że te 4-5 mln to nie jest "tylko" a jeśłi pytasz kto mu da maksa w przyszłym roku to odpowiadam - Indiana Pacers, która będzie miała 30 mln wolnego w samym capspace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 18 łącznie? No ba! :D

 

Ronnie, nie ma się co denerwować, to po pierwsze. Porównanie do Duranta miało na celu pokazanie, że te 4-5 mln to nie jest "tylko" a jeśłi pytasz kto mu da maksa w przyszłym roku to odpowiadam - Indiana Pacers, która będzie miała 30 mln wolnego w samym capspace.

Ale czy on już zasłużył na maksa? Czy wykazał potencjał na maksa? Bo wg mnie ma niewiele większy potencjał niż Julius Randle, któremu brakuje jedynie trójki. A zobacz ile randle

Dostał w realu i tu. To już DAR januaryego tez można powiedzieć wciąż ma potencjał. I podobnie jak

Myles nie robi znacznego progresu w ciągu 3 pierwszych sezonów. Już prędzej bym jego wartość przyrównał do tych dwóch panów niż do KD, nosz kurde...

 

 

Wkurza mnie w tej grze ze tak dużo zależy od prywatnych interesów. Gołym okiem widać np ze inni kontenderzy głosują przeciw wzmocnieniom w GSW itp itdz jedynym uczciwym jak narazie jest eld który chce wzmocnić bucks mimo ze to jeden z jego najpoważniejszych rywali ( a może po prostu uważa ze zach to minusowy gracz w play offs będzie i dlatego ;) )

Shevcu z bilansem coś mi się zrylo, ale kojarzę coś ze każda walkę o FA u ciebie przegrywam i wyprowadziles mnie dziś totalnie z równowagi nazywając mnie bezczelnym dlatego ze walczyłem zawzięcie o millsapa na FA...

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Nie miałem nic negatywnego na myśli. Chodziło mi tylko o to, że Love to 30 letni gracz i płacąc mu z góry 25 mln przez 4 lata bierzesz na siebie spore ryzyko, bo o ile faktycznie na ten moment to jest wciąż gracz z tego jakiegoś tam TOP 30-50 ligi (nieważne jak kto sobie tam liczy, w sensie o to chodzi, że dobry gracz) to nie można spodziewać się po nim już jakiegoś przełomu a sama umowa może ciążyć za rok-dwa.

 

 

No jak to mówią ryzyk fizyk :D

 

Gdybym nie miał Lonzo i Wigginsa pewnie bardziej bym się martwil o przyszłość.

 

Dlatego trochę dziwily mnie teksty że jak wejdzie w rynek po 30 ktoś mu zaoferuje lepsza ofertę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy on już zasłużył na maksa? Czy wykazał potencjał na maksa? Bo wg mnie ma niewiele większy potencjał niż Julius Randle, któremu brakuje jedynie trójki. A zobacz ile randle

Dostał w realu i tu. To już DAR januaryego tez można powiedzieć wciąż ma potencjał. I podobnie jak

Myles nie robi znacznego progresu w ciągu 3 pierwszych sezonów. Już prędzej bym jego wartość przyrównał do tych dwóch panów niż do KD, nosz kurde...

 

 

Wkurza mnie w tej grze ze tak dużo zależy od prywatnych interesów. Gołym okiem widać np ze inni kontenderzy głosują przeciw wzmocnieniom w GSW itp itdz jedynym uczciwym jak narazie jest eld który chce wzmocnić bucks mimo ze to jeden z jego najpoważniejszych rywali ( a może po prostu uważa ze zach to minusowy gracz w play offs będzie i dlatego ;) )

Shevcu z bilansem coś mi się zrylo, ale kojarzę coś ze każda walkę o FA u ciebie przegrywam i wyprowadziles mnie dziś totalnie z równowagi nazywając mnie bezczelnym dlatego ze walczyłem zawzięcie o millsapa na FA...

Eld jest za Randolphem dlatego, ze jak wygram ZBo to trafia do niego Casspi, jesli przegram ZBo to Casspi leci do mnie. Wczesniej tez zazwyczaj glosowal przeciwko Bucks. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy on już zasłużył na maksa? Czy wykazał potencjał na maksa? Bo wg mnie ma niewiele większy potencjał niż Julius Randle, któremu brakuje jedynie trójki. A zobacz ile randle

Dostał w realu i tu. To już DAR januaryego tez można powiedzieć wciąż ma potencjał. I podobnie jak

Myles nie robi znacznego progresu w ciągu 3 pierwszych sezonów. Już prędzej bym jego wartość przyrównał do tych dwóch panów niż do KD, nosz kurde...

 

Ale - jak już mówiłem - nie chodziło mi o wartość, bo wartość KD to 35% salary i ani centa mniej w normalnych warunkach, a o to, że 4-5 mln to małe pieniądze. Szukanie wartości gracza to już inna kwestia, ale tak jak pisałem też wyżej - przy extension wartość gracza powinna być zawyżona z uwagi na to, że takim podpisem odpuszczasz sobie stres rywalizacji z innymi drużynami, no bo teraz nikt nie może mu złożyć ofert. W dodatku od 23 mln do maksa są ile, 3 mln? Skoro jesteś mu gotów dać teraz 23 czemu nie miałbyś mu dać ~ 26 latem gdy wejdą inne ekipy do gry?  Będziesz miał ogromne pole do popisu, bo w salary będzie wolnych około 30 milionów.

 

Jeśli chodzi o wartość rynkową Turnera 23 mln są w sumie akceptowalne imho i to jest może taki fair deal. Ale mówimy tutaj o extension i odcięciu wpływu innych ekip całkiem. 

 

 

Wkurza mnie w tej grze ze tak dużo zależy od prywatnych interesów. Gołym okiem widać np ze inni kontenderzy głosują przeciw wzmocnieniom w GSW itp itdz jedynym uczciwym jak narazie jest eld który chce wzmocnić bucks mimo ze to jeden z jego najpoważniejszych rywali ( a może po prostu uważa ze zach to minusowy gracz w play offs będzie i dlatego ;) )

Shevcu z bilansem coś mi się zrylo, ale kojarzę coś ze każda walkę o FA u ciebie przegrywam i wyprowadziles mnie dziś totalnie z równowagi nazywając mnie bezczelnym dlatego ze walczyłem zawzięcie o millsapa na FA...

 

Nie odnoszę takiego wrażenia. W ogóle nie do końca rozumiem takie podejście, bo ja się tu po prostu dobrze bawię :-) Tak samo z tym contenderowaniem to nie wydaje mi się. Dostałem wszystkich graczy, których realnie patrząc mogłem dostać na FA. Właściwie wszystkich, których chciałem. Zarówno teraz jak i rok temu.

 

McGee to fanaberia i on tych pieniędzy wart nie jest i nigdy nie był - nie ukrywałem, że zrobiłem to z sympatii do niego i jego memicznośći w obrazach - January moze potwierdzić :D Jedyne co mnie trochę tutaj dziwi to to, że dopóki CM nie ogarnął, że jest coś takiego jak EBR to McGee lądował u mnie nawet i za minimum jeśli nie dostanie 8 mln od Miami, a po tym jak dałem te 8 mln co Miami to już jednak nie ;) Ale może szczegółowo rozważył 2 raz i przeanalizował dogłębnie wszystkie za i przeciw - nie wnikam ;) Poza tym nic mi się w oczy nie rzuciło i nie odnoszę takiego wrażenia. Najlepszym wyznacznikiem tego jest to chyba, że nikt nie zakwestionował 30 mln dla KD na wzór rl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy on już zasłużył na maksa? Czy wykazał potencjał na maksa? Bo wg mnie ma niewiele większy potencjał niż Julius Randle, któremu brakuje jedynie trójki. A zobacz ile randle

Dostał w realu i tu. To już DAR januaryego tez można powiedzieć wciąż ma potencjał. I podobnie jak

Myles nie robi znacznego progresu w ciągu 3 pierwszych sezonów. Już prędzej bym jego wartość przyrównał do tych dwóch panów niż do KD, nosz kurde...

 

 

Wkurza mnie w tej grze ze tak dużo zależy od prywatnych interesów. Gołym okiem widać np ze inni kontenderzy głosują przeciw wzmocnieniom w GSW itp itdz jedynym uczciwym jak narazie jest eld który chce wzmocnić bucks mimo ze to jeden z jego najpoważniejszych rywali ( a może po prostu uważa ze zach to minusowy gracz w play offs będzie i dlatego ;) )

Shevcu z bilansem coś mi się zrylo, ale kojarzę coś ze każda walkę o FA u ciebie przegrywam i wyprowadziles mnie dziś totalnie z równowagi nazywając mnie bezczelnym dlatego ze walczyłem zawzięcie o millsapa na FA...

Kolejne klamstwo z Twojej strony na moj temat...

 

Maxi Kleber u mnie idzie do Indiany a ze reszta ma lepsze oferty finansowe to nie moja wina...

 

Turner to w tej chwili top4 gracz klasy 2015

 

Randle nie jest w top4 bo jest gorszy niz Embiid, Jokic, Capela, Gordon (w normalnej organizacji Gordon to lepsza opcja na pf niz Randle) a nie zapominajmy tez ze z tylu sa jeszcze obok niego Wiggins, Parker, Smart, Saric, takze Randle to top10 ale nie top4 draftu 2014

 

Wg mnie zupelnie dwie inne sytuacje w tej chwili.

 

Co do DARa to kasztan i osobiscie nie widze kompletnie sensu w jego przedluzeniu, ale...wait 15 mln na rok to lepszy kontrakt do handlowania niz posiadanie go jako rfa i wyrownanie maxa typu 54/2 (w akcie desperacji DAR od Kings taka oferte moze dostac)...

 

Takze mam nadzieje ze nie lapiesz jak pelikan bajek Lakersow ze wierza w tego gracza...niejaki SD tez byl kozakiem, rozgrywajacym na lata, a on pol roku nie wytrzymal w organizacji...

 

Co do Milsapa polecam przypomniec ile go miales na TB. Po prostu chodzi mi o fakt ktory podkresla Tomek. Turner pojdzie w gore ale jego cena nawet i tak nie spadnie. Musisz go wyrownac i juz. Love wg mnie tez ma Bulls w kieszeni bo spokojnie 28 baniek by wyszarpal bo Bulls musza go przedluzyc tak a tak.

 

Slusznie ktos zauwazyl ze niektorym rozmywa sie pojecie extension. To gracz ma miec dobrze a nie klub. Zycze Ci pozoztania Turnera w Indianie ale jezeli za rok bede mial mozliwosc wydojenia z Ciebie 16 mln przez 4 lata to niestety ale to zrobie. Dlaczego? Bo taki jest k**** ten biznes. Tak jak Hurd wydoil Sote przy okazji KCP czy January Houston z Capela. Rynek rfa jest bardziej bezlitosny niz ufa. I o to mi sie rozchodzi po prostu. Dla mnie Turner wart moze byc maxa i skoro tak uwazam to glosuje na nie w jego przypadku. Nie odbieraj juz tak wszystkiego personalnie bo po prostu nie trzeba, traktuj te gre jak jebany biznes dla hien i sepow i od razu humor Ci sie poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Turnera jest zupełnie na odwrót - według mnie rzecz jasna. Do jego umiejętności trzeba dołożyć jeszcze potencjał na rozwój i silną pozycję negocjacyjną w związku ze statusem RFA. Więc w dużym uproszczeniu podpisując Love za te pieniądze (wciąż większe niż MT) bierzesz na siebie całe ryzyko związane z jego wiekiem i dość specyficznym stylem gry. Podpisując Turnera Indiana bierze na siebie ten element niepewności, ale w kwestii dalszego rozwoju wciąż młodego centra.

 

Nie wiem skąd ta pewność, że Turner za rok zgarnie u nas maksa. On w ciągu trzech lat w lidze rozwinął się raczej w niewielkim stopniu, a w zeszłym roku zaliczył nawet chyba mały regres. Nie jest i nie będzie też kimś, na kim można oprzeć atak ani elitarnym rim protectorem, więc pisanie o nim w kontekście twarzy organizacji jest raczej nadużyciem lub delikatną obelgą dla Pacers ;]

 

Liczenie więc, że w czwartym roku gry zaliczy jakiś przełom jest moim zdaniem dość naiwne. Turner jest i raczej już pozostanie dobrym starterem i jak dla kogoś takiego dostał nową umowę.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.