Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Podkreślę więc jedną bardzo ważną rzecz.

DLO gra w contenderze - jak nie poprawi się szybko (w porównaniu do zeszłego sezonu) to w contract year czeka go w Lakers ława

I bedziesz grał 48 minut wadem baldwinem?:) jak sie nie poprawi szybko to czeka go co najwyzej wymiana za innego pg, na pewno nie ławka bo nie masz kim grać na jedynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PG gra na PF, mogę wystawić na 1ce kogo chcę z obwodowych, bo pod taki switchable team w D z rzutem za 3 celowo się budowałem.

Ja tam nie pamiętam zeby Twoj grajacy na pf pg kiedykolwiek grał bez rozgrywajacego. A taki chalmers czy cole to nie byli gracze ktorych chcialbys miec w piatce

 

A w nadchodzacym sezonie to juz w ogole.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o Butlerze, że to "zupgradowany Irving" też jest według mnie pozbawione podstaw.

To dwaj zupełnie inni gracze. Butler nigdy nie zbliżył się i nie zbliży się już raczej do poziomu na jakim Irving potrfił odciążyć Jamesa w grze ofensywnej przy dobrze ustawionej defensywie. Nie powiedziałbym, że jest lepszym graczem niż Irving w tym momencie. Gorszym? Też bym nie powiedział. Innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślę więc jedną bardzo ważną rzecz.

DLO gra w contenderze - jak nie poprawi się szybko (w porównaniu do zeszłego sezonu) to w contract year czeka go w Lakers ława/ walka o paręnaście minut w rotacji. + w przeciwieństwie do Wigginsa miał gigantyczne problemy z kolanami (53 spotkania opuszczone w ost 2 sezonach, prawie połowa zeszłego w tym).

Właśnie to jest coś co powoduje że się waham.

 

Słabe zdrowie

Minusowy gracz

Nie ceniony przez Gm-ów

 

Z drugiej strony

 

Potencjał

Zaoferowales dłuższy kontrakt niż ja Wiginsowi

Pierwsza opcja w słabych nets

Brak u ciebie konkurencji nominalnych pg.

 

Dlatego generalnie uważam ten wybór za dość trudny.

 

 

Chętnie posłucham też o przedłużeniu Rubio. U niego też się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie posłucham też o przedłużeniu Rubio. U niego też się waham.

 

 

Co do Rubio, to powtórzę się.

 

Nie ma dla niego rynku za rok.

 

Dlatego moja oferta jest dla niego uniwersalna i należy ją zaakceptować.. Dostaje godziwe pieniądze, świetną drużynę i miejsce do grania (argument za obniżką) oraz możliwość wejścia na rynek w wieku 31 lat (jeśli zrezygnuje z PO), czyli jeszcze w momencie w którym może podpisać nową, długą umowę (salary za pewne będzie wyższe, więc i hajsu więcej, a sytuacja na pg nie może być gorsza, bo od tej w sezonie 19-20 nie da rady).

 

Póki co nikt nie obalił tego argumentu. 

 

Skoro nie ma drużyny gotowej zaoferować mu 20 mln rocznie za rok (a przecież logicznym jest, że przy ofercie przedłużenia, bada wszelkie za i przeciw i próbuje przewidzieć, czy czekać go będzie coś lepszego), to ja nie widzę powodu dla którego miałby nie złożyć podpisu pod umową, która zapewnia mu granie o najwyższą stawkę.

 

I ogólnie trochę c***owo, że osoby które głosują na "nie" w żaden sposób nie uzasadnią swojej decyzji, ale mniejsza. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma co tutaj obalać, jak nie będzie kasy to weźmie ten kontrakt za rok, albo jakąś jednoroczną umowę i wejdzie na rynek w 2020, gdzie będzie już dużo kasy przy salary 116 mln. Ma brać extension, które dostanie za rok, bo istnieje ryzyko, że nie będzie kasy na rynku - zamiast się przekonać, czy tak faktycznie będzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma co tutaj obalać, jak nie będzie kasy to weźmie ten kontrakt za rok, albo jakąś jednoroczną umowę i wejdzie na rynek w 2020, gdzie będzie już dużo kasy przy salary 116 mln. Ma brać extension, które dostanie za rok, bo istnieje ryzyko, że nie będzie kasy na rynku - zamiast się przekonać, czy tak faktycznie będzie? 

 

Nie ma tej gwarancji, do okazów zdrowia nigdy nie należał. A analiza rynku prowadzi do wniosku, że nikomu nie będzie na nim specjalnie zależeć, więc z tego względu również może się przejechać. 

 

Za to ma dwie gwarancje - gra o najwyższe cele i możliwość wejścia na rynek w 2021. w wieku w którym łapie się długoletnią i sowitą umowę. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nikt nie obalił tego argumentu.

 

Skoro nie ma drużyny gotowej zaoferować mu 20 mln rocznie za rok (a przecież logicznym jest, że przy ofercie przedłużenia, bada wszelkie za i przeciw i próbuje przewidzieć, czy czekać go będzie coś lepszego), to ja nie widzę powodu dla którego miałby nie złożyć podpisu pod umową, która zapewnia mu granie o najwyższą stawkę.

Niby i możesz mieć rację, ale jednak masa klubów będzie miała wolne przynajmniej 20M a i salary pójdzie do góry. Założywszy, że Kings nie wstrzelą się w podwójnego maksa dla Irvinga/Butlera/Khawiego czy Klaya to pozostanie im to, co pozostało Bucks i Houston w tym roku po przegranych w walce o LBJ, PG13 czy choć by LMA. Co? Wywalenie worka kasy na innych graczy i od właśnie takich Kings sądzę że przy salary na poziomie ok 109M te 20 baniek dostanie.

 

Dodatkowo, posiłkując się bardziej Twą legendą, niż rzeczywistymi doświadczeniami śmiem podejżewać jako 1/29 Rubio że chcesz mnie przedłużyć, by łatwiej oddać. Masz Irvinga i jego masz ogromne szanse zatrzymać. Irving obok Rubio to wciąż dla mnie sci-fi na boisku. O wiele większe sci-fi niż jak w RL NBA CP3 dołączał do Hardena. Podejżewam, że w tą stronę idziesz. Wymienić póżniej Rubio, który jest na 16,7M per year, wchodzącego w prime będzie niezmiernie łatwo i korzystnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby i możesz mieć rację, ale jednak masa klubów będzie miała wolne przynajmniej 20M a i salary pójdzie do góry. Założywszy, że Kings nie wstrzelą się w podwójnego maksa dla Irvinga/Butlera/Khawiego czy Klaya to pozostanie im to, co pozostało Bucks i Houston w tym roku po przegranych w walce o LBJ, PG13 czy choć by LMA. Co? Wywalenie worka kasy na innych graczy i od właśnie takich Kings sądzę że przy salary na poziomie ok 109M te 20 baniek dostanie.

 

 

Shevcu publicznie już jednoznacznie zdementował jakiekolwiek chęci podbicia po Rubio.

 

Ma DSJ. 

 

Nie mam zamiaru oddać Rubio. Mi pasuje koncepcja jego połączenia z Irvingiem (dzięki Jazz i Mitchellowi). Pasuje mi też obecny core kyrie-rubio-leo-saric-gobert, a dzięki podpisowi Rubio pod taką umową, będę go(core) w stanie utrzymać finansowo (mając na uwadze dwa maxy dla leo i irvinga). 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tej gwarancji, do okazów zdrowia nigdy nie należał. A analiza rynku prowadzi do wniosku, że nikomu nie będzie na nim specjalnie zależeć, więc z tego względu również może się przejechać. 

 

Za to ma dwie gwarancje - gra o najwyższe cele i możliwość wejścia na rynek w 2021. w wieku w którym łapie się długoletnią i sowitą umowę. 

Rubio przez ostatnie trzy sezony opuścił kilkanaście meczów (średnio 76 gier w RS, podoba mi się ta liczba), a za rok może mieć taką samą gwarancję gry o najwyższe cele i możliwość wejścia na rynek w 2021 jak teraz, tylko przy okazji przekona się, czy ktoś nie da mu większego kontraktu.

 

A czy nie da - typuję, że tacy Kings nie trafią żadnego dużego nazwiska, i mają pełne salary dla Rubio tego świata. Słaby fit? Może, ale nie ma pewności, że tak nie będzie i nie zaoferują mu 804. Zresztą, przez rok wiele może się zmienić, patrz Clippers.

 

A jeżeli jesteś przekonany, że Rubio za rok nie dostanie lepszej oferty, to świetna informacja dla Ciebie. No, myślę, że jednak nie jesteś co do tego przekonany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ty grasz na dwóch pg inne drużyny które za rok mają kasę też mogą.

 

 

Wszystko mogą - pytanie w ilu wariantach jest to w stanie się sprawdzić tak by summa summarum wyjść na korzyść, bo oczywistym jest, że idealnym rozwiązaniem to to nie jest.  

 

A czy nie da - typuję, że tacy Kings nie trafią żadnego dużego nazwiska, i mają pełne salary dla Rubio tego świata. Słaby fit? Może, ale nie ma pewności, że tak nie będzie i nie zaoferują mu 804. Zresztą, przez rok wiele może się zmienić, patrz Clippers.

 

 

 

I znów. 

 

Shevcu zdementował. 

 

Wasze domysły są po prostu jednoznacznie obalane, więc może warto by jednak zacząć opierać się na faktach :grin:

 

Czy jako 1/29 masz w nosie co mowia gm'owie potencjalnych chętnych na rickiego? :tongue:

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co do Knicks i Rubio.

CM miejże godność człowieka pisząc o braku rynku dla Rubio i głosując jednocześnie przeciw extension dla DLO.

Bo Rubio defintywnie jest w tym rynku wyżej, więc się zdecyduj.

 

Cenie potencjał D'Angelo czego świadom powinieneś być od dawna.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienai faktu, że :

 

albo widzisz rynek dla DLO (czyli dla Rubio z marszu jest i to dobry)

albo nie widzisz rynku dla Rubio

 

tyle.

 

Widzę Ciebie gotowego zaoferować D'Angelo więcej :smile:

 

I do tego ma warunki do grania na sg, co z miejsca poszerza rynek dla niego. 

 

I do tego drużyny z dołu tabeli, dla których po prostu ściągnięcie młodszego, ale w obecnej chwili gorszego gracza, ma dużo większy sens. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze domysły są po prostu jednoznacznie obalane, więc może warto by jednak zacząć opierać się na faktach :grin:

 

Czy jako 1/29 masz w piździe co mowia gm'owie potencjalnych chętnych na rickiego? :tongue:

 

Fakty są takie - Rubio jest łakomym kąskiem na trading blocku :P dowód - cytat poniżej (i to jeszcze z małej litery nazwisko, nie to co Winslow ;P):

 

New York Knicks są otwarci na rozmowy dotyczące wszystkich graczy poza Irvingiem, Leonardem, Gobertem, 

 

Czyli na stole m.in rubio, saric, bogdanovic, Winslow, chandler

 

Skoro będzie dużo wolnej gotówki na rynku, to chyba nie jest szaleństwem myślenie, że Rubio dostanie 18 mln+ na sezon. Kto je da? Tego nie wiem, ale sądzę, że oprócz Qcina (o ile zrobi miejsce w salary), znajdą się drużyny szukające awaryjnych opcji na wypadek niewypalenia Kawhi'ów czy Butlerów.

 

Mówisz, że nikt nie potrzebuje PG, a sam masz Irvinga i na ten moment grasz Rubio razem z nim, więc chyba nie jest bezsensowne myślenie, że inne ekipy będą parować Rubio z innymi PG? :P

 

Myślę, że oferta dla Rubio jest dobra dla Ciebie, bo można go ładnie opylić, co wydaje się możliwym scenariuszem (trading block alert), a on sam tak o tym nie myśli, bo przy ew. słabszym sezonie może dostać podobne pieniądze, a przy lepszym sezonie - więcej i kto wie czy oprócz parowania nie znajdą się chętni, którzy wyślą gdzieś swoich innych PG? :P

 

Oferta extension, żeby być przyjęta, powinna być dużo wyższa od możliwych zarobków, a u Rubio wydaje się, że zaoferowałeś podobne pieniądze co do jego wartości. Sądzę, że chyba lepiej dać sobie szansę na dobry rok i większą kasę niż potem żałować podpisania extension poniżej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.