Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

hmm trochę brak czasu mnie ostatnio boli 

ktos może wrzucić listę wolnych agentów i tych będących RFA? 

Czołówka moim zdaniem wygląda tak, trochę na szybko zrobione ale nikogo z topu chyba nie pominąłem. RFA w boldzie

 

1  LeBron James
2  Kevin Durant
3  Joel Embiid
4  Nikola Jokić
5  Paul George
6  LaMarcus Aldridge
7  Clint Capela
8  DeMarcus Cousins
9  Lou Williams
10 Aaron Gordon
11 Jusuf Nurkić
12 Julius Randle
13 Jabari Parker
14 Zach LaVine
15 Rajon Rondo
16 J.J. Redick
17 Will Barton
18 Kelly Olynyk
19 Brook Lopez
20 T.J. Warren
21 Isaiah Thomas
22 Josh Richardson
23 Avery Bradley
24 Trevor Ariza
25 Montrezl Harrell
26 Rudy Gay
27 Marcus Smart
28 Elfrid Payton
29 Taj Gibson
30 Darren Collison

 

Edit: Derrick Favors wg Longera choć nie widziałem go w arkuszu

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mam space to rozumiem Ze nie wysyłam oferty tak?

 

Masz ponad 22mln max cap space, więc teoretycznie możesz złożyć, ale jeśli wygrasz to stracisz prawa Birda do Lavine.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Przyznam, że nie wiem czy bardziej denerwuje mnie sprawa Paula George czy po prostu kretyńskie wypowiedzi Januarego i osób podzielających jego narracje.

 

Mam na myśli te komentarze, że nie ma o co kruszyć kopii, bo każdy głos dla mnie to cud i powtarzanie jak mantrę, że liczą się Bucks, Rockets i Lakers.

 

Zacznę od siebie. Anthony Davis. Facet wchodzący w swój prime, uznawany już gdzieniegdzie za TOP3 ligi - pierwsza opcja w ataku i DPOY defensywa. Do tego dochodzi Blake Griffin kręcący się w okolicach TOP30 ligi ( 20 miejsce w rankingu szósty gracz, 26 miejsce w naszym forumowym rankingu robionym przez zaliasa ). Pisałem już czemu to jest świetny fit do Davisa i na dowód, że ne jest to moje czcze gadanie dostałem wsparcie BMFa. Zapomnieliśmy jak świetny jest Blake, a rośnie dla Niego doskonała okazja na odbudowę wartości. Pierwsza opcja w Pistons, a u mnie trzecia i bardzo dobrze kombinująca się z zespołem.

 

Do tego grupka zdolnej młodzieży jak Tyus Jones, Buddy Hield, Harry Giles. MKG który w 2015 był wymieniany nawet w kontekście DPOY mimo sporej ilości urazów, a i tak zakończył na 9 miejscu. Reggie Bullock był najlepszym strzelcem dystansowym w poprzednim sezonie, a do tego jest niezłym obrońcą. Więcej niż dobry skład, a teraz dodajmy do tego Paula George...

 

A potem pada komentarz, że takie Bucks jeździ w innej lidze...i po prostu ręce i c*** opada.

 

Bucks, które ma Giannisa i Kembę Walkera, którzy są słabszym duetem od mojego. Zero młodzieży, jeśli nie liczyć Thon Makera, którego SlaKB jeszcze niedawno chciał oddawać nawet za darmo i co bardzo ważne zapisali rok na minusie i potencjalnie chcąc wzmocnić kadrę weszli by w drugi rok podatku co nalicza już im znacznie większy podatek. Ja w tym czasie na plusie zamknąłem rok i mogę sobie pozwolić na większe wydatki. Przewaga Bucks to Middleton, który na ten moment jest lepszy, ale jednak rotacja jest krótka, a z 40mln cap space 30mln kosztuje sam Paul George.

 

Do czasu jak za rywali miałem Bucks i Lakers ( Na Nich to już w ogóle szkoda słów, przeciętny GM odcinający kupony Magica z jednym Butlerem i za drugą opcje robi minusowy Ingram. Po tym jak Paul George olał Lakers, January rzucił komentarz, że i tak nie jest wart maksa, więc niejako oddał walkowera ) byłem spokojny o wynik, oczywiście mogła być wyrównana rywalizacja, ale jednak przy dobrej kampanii widziałem siebie w roli faworyta.

 

Za pięć dwunasta dość niespodziewanie zaskoczyli mnie Rockets, Regis świetnym ruchem zwolnił sobie cap space i dał możliwość obudowania Hardena ( gdyby dobrze obudować go w tym sezonie mielibyśmy nowego mistrza, chociaż ja i tak głosowałem na Rockets ). Dostał za to moje brawa, ale jednak nie widzę tu powodu, by wywieszać białą flagę. James Harden pod względem impactu jest jeszcze przed Davisem, ale ta różnica będzie zanikać, a może się wyrówna nawet w przyszłym sezonie. Oprócz tego jest Eric Gordon na fajnym kontrakcie, chociaż nie mniej szklany zawodnik niż Blake o czym Regis już nie zdążył wspomnieć. Reszta to już życzeniowa lista GM Rockets zależna od tego jak potoczy się rynek.

 

Albo więc Jasiek postaw na konkretne argumenty, albo oszczędź sobie komentarzy i uzurpowania sobie prawa do sterowania opinią publiczną, bo to stało się przesadnie irytujące. To samo tyczy się osób podzielających to zdanie, chętnie wbijających szpilę, ale unikających podawania argumentów.

 

Chciałem też podziękować za wsparcie od innych GMów, którzy wsparli mnie i Tecu w tej niewesołej sytuacji. To ważne pokazywać swoje zdanie, a wiem po naszym forum rady, gdzie omawiamy ważne kwestie, że utemperowało to trochę nasze mądre głowy. Jeszcze raz dziękuje.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pytam czy nie musze składać oferty jak nie chce.

 

Możesz napisać do julekstepa, że nie składasz ofert jak nie chcesz. To optymalne rozwiązanie.

 

A w media room puszczać informacje typu "Indiana Pacers jest poważnie zainteresowana jednym z czołowych wolnych agentów i planuje wykorzystać swój cap space", a niech się chłopakom pocą dupy. Zawsze szansa, że ktoś przepłaci ;)

 

Teraz już za późno, ale tak na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mam space to rozumiem Ze nie wysyłam oferty tak?

 

Przypomnę tylko, że niezależnie od posiadanego stanu finansów, w przypadku braku zamiaru złożenia ofert do julka wysyłamy takową właśnie deklarację. Brak wysłania deklaracji jest traktowany jak nieobecność po prostu.

 

Przy okazji przypominam też, że oferta czy informacja powinny zaczynać się od podania nazwy ekipy, bo julek nie wie kto jest kim i później musi się doszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld jest nowym GM Celtics i każda wymiana musi zostać przez niego zaakceptowana.

Dlatego nie rozumiem czemu Eld został gm celtics zanim podjelismy glosowanie nad decyzjami poprzedniego gm-a. Przeciez Marcus przygotowywal sie do 1 tury fa z dogadanym sign and trade. Ma to na pismie od Leszczura. Prawo nie dziala wstecz niezaleznie od tego ze zmienila sie osoba reprezentujaca organizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to wyglądało w RL NBA? Czy w RL NBA to rzeczywiście byłaby umowa "na piśmie" czy tylko dżentelmeńska umowa między GMami

 

Dopóki "koperty" nie są otworzone, czyt. julek ich nie wrzcua, to nic nie jest oficjalne.

 

Natomiast w ogóle męczenie tego tematu jest bardzo nie fair wobec naszego nowego członka zabawy więc proponuję się nad tym zastanowić. 

 

Jedyną osobą mającą wpływ na to co się pojawi w ofertach jest Eld i to się nie zmieni. Zamiast pisać tutaj, stawiając go w niekomfortowym położeniu w oczach innych, lepiej zabrać za pisanie DO NIEGO, bo musi być przecież świadomy, że Rockets i Bucks zasadzają mu się mocno na jego gwiazdę ;)

 

a i jeszcze dla jasności, bo już Camby zaczął, ale jeszcze raz muszę podkreślić, że decyzja została podjęta przez radę, a nie GMa Celtics, który ma wolną rękę we wszystkich działaniach. Bo i tak już tu między wierszami za dużo mu się dostaje.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to wyglądało w RL NBA? Czy w RL NBA to rzeczywiście byłaby umowa "na piśmie" czy tylko dżentelmeńska umowa między GMami

 

 

Dopóki "koperty" nie są otworzone, czyt. julek ich nie wrzcua, to nic nie jest oficjalne.

 

 

 

Eld jest nowym GM Celtics i każda wymiana musi zostać przez niego zaakceptowana.

 

Problem w tym, że według naszego regulaminu, żeby złożyć ofertę sign and trade do julka trzeba mieć zgodę na wymianę od "posiadacza gracza"

 

 

Dopuszczamy ligowy mechanizm sign and trade czyli podpisanie gracza i jego natychmiastową wymianę do innej organizacji. W tym celu trzeba, poza spełnieniem warunków panujących w NBA, wykonać następujące kroki:

  • GM drużyny X ("posiadacz" gracza) dogaduje się z GMem drużyny Y
  • GM drużyny X składa ofertę graczowi (liczy się jak normalna) z adnotacją o snt i graczami biorącymi udział w wymianie
  • jeśli oferta drużyny X okaże się w głosowaniu  najkorzystniejsza, SNT dochodzi do skutku

 

  • Kolejność w regulaminie jest oczywista. Najpierw jest dogadana wymiana, potem jest złożona oferta, a potem dochodzi do skutku w zależności od wyniku głosowania. My jesteśmy już po punkcie 1 ( dogadana wymiana) i 2 ( wysłana oferta). Na tym etapie regulamin wyraźnie mówi, że już nie ma mowy o możliwości wycofania się z wymiany. Taka możliwość jest przed złożeniem oferty na FA. 

Oczywiście jest jeszcze dużo innych powodów, ale regulamin jest jasny i powinien być przestrzegany. Eld nie ma już żadnej mocy zmienić decyzji Leszczura.

 

 

 

a i jeszcze dla jasności, bo już Camby zaczął, ale jeszcze raz muszę podkreślić, że decyzja została podjęta przez radę, a nie GMa Celtics, który ma wolną rękę we wszystkich działaniach. Bo i tak już tu między wierszami za dużo mu się dostaje.

 

Rozumiemy przez kogo została podjęta decyzja, ale kolejny raz mam wrażenie, że rada podejmuje złą decyzję. A GM-owi Celtics rzeczywiście ktoś powinien wyjaśnić, że George nie zostanie w organizacji, która 6 lipca wymienia GM-a i powinien szukać kolejnych snt, a nie wycofywać się z tego, co już uzgodnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie, nie widze podstaw do glosowania nad ewentualnym snt .

 

Oferty zlozone i zaakceptowane w czasie gdy nie mozna danych ruchow wykonywac zawsze niosa za soba ryzyko, ze albo jedna strona sie z nich finalnie wycofa (sam dwukrotnie bylem w takiej sytuacji), albo - tak jak widzimy teraz- zrezygnuje z gry.

 

 

Moim zdaniem podstawą jest regulamin i to jest inna sytuacja niż zwykła wymiana ( chociaż w sytuacjach zwykłych wymian tez uważam zgodą na priv za wiążącą). Nie negocjujesz wymiany po złożeniu oferty snt, tylko przed. My tylko głosujemy, czy dana wymiana przechodzi. Gdyby zastosować Twoją interpretacją, to oznaczałoby to, że można wycofać się z wymiany snt po tym, jak dany GM złożył już oficjalnie ofertę. A tego zrobić nie wolno.

Zgadza się, posiadaczem Geroge'a jest Eld, bez jego zgody nie ma wymiany.

Ale etap wyrażania zgody już minął. W regulaminie jest jasne, że zgodę wyraża się przed złożeniem oferty, a nie po.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber, zawiodłeś mnie.

Wrzuciłeś regulamin w którym wyraźnie jest napisane, że to GM "posiadający" gracza jest jedyną osobą, która może złożyć ofertę.

Więc jest to Eld i nikt inny. I dopóki w niedzielę o 22:00 nie będzie wiadomości od Elda, że ją złożył, dopóty żadna oferta nie istnieje. Proste.

 

Myślę, że wszystko zostało mu wytłumaczone i ma swój plan. Natomiast nic nigdy nie zostanie mu narzucone.

 

Ja się wypisuję z tego polowania, bo mi aż głupio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.