Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

George- czy dla Geirge nie byłaby lepsza oferta od Elda w postaci 3+1PO lub 4+1PO

 

 

George w wywiadach podkreślał, że w przyszłym roku będzie miał już 29 lat i że jest po ciężkiej kontuzji więc nie bardzo chce ryzykować z krótszymi kontraktami. Przytaczał przykład DMC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał nic do momentu, gdy nie zamknie się możliwość wymian i zmian ofert/kontrofert.

Post sobie przygotuję, ale nie ma opcji bym np wytykał komuś wcześniej błąd, który może naprawić, czy choćby naprowadzał go na taki, pokazując swoje zalety.

Twoje zalety sa znane, nazywasz sie lakers. Nic nie piszesz bo czekasz co sie wydarzy w rl nba zeby potem wyjsc na kogos kto od poczatku chcial lebrona a nie pg:) to juz wszyscy zauwazyli:)

 

Natomiast ja nie zamierzam sie ociagac i jutro wyjasnie dlaczego taka a nie inna oferta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano extension dla Klaya: 102/4 i to jest max więc nie czepiać się Tecu :grin:


jbc to Tecu dodał też max extension (4 letnie) dla Klaya - coś mi dziś nie idzie :grin:

 

Po roku przerwy to nawet DeAndre mógłby loba nie złapać :D

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by dostał, ale na miejscu gracza liczyłbym na mocne 4+1 od Cavs

Chetnie mu je dam. Przeciez wyslalem 4 oferty z czterema maxami tylko je anulowalem po interwencji rady.

 

Natomiast gdybym ja mial decydowac to mysle ze lebron wzialby 1 plus 1 od cavs. Jesli sie okaze ze moj tok rozumowania jest waszym zdaniem idiotyczny ( a jutro go przedstawie) to na pewno zmienie oferte na 4 plus 1.

Dodano extension dla Klaya: 102/4 i to jest max więc nie czepiać się Tecu :grin:

 

 

Czyli klay dostal maxa a embiid nie? Chyba CM ma dobre zrodla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe rozczarowanie to, że nikt dał oferty na Cousinsa na głupim 36/2. Rozumiem kontuzja, ale to tylko dwa lata umowy, a szansa na steal też jest. Mam pretensje, zwłaszcza do Brooklyn Nets, bo Cousins by nie przeszkodził teraz w tankowaniu, a mogli zyskać wartościową opcje. Pamiętajmy, że Pels dali 40/2.

 

Pomocna dłoń wyciągnięta w stronę Jaśka, rocznej umowy nikt nie da, bo mija się to z celem. Może ktoś zaatakuje w drugiej turze jakąś niezłą 3-letnią umową, by w razie czego mieć prawa Birda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tecu dosyć grubo pojechał z Embiidem. Na pewno nie widzę teraz możliwości, aby przy dwóch ofertach poniżej wartości rynkowej, Joel chciał jeszcze rozmawiać z Sixers. Najlepsza opcja dla niego teraz, to wzięcie maxa 3+1 z PO i w razie czego powrót na rynek za 3 lata. Pomyśleć, że Sixers mogli go mieć na 5 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tecu dosyć grubo pojechał z Embiidem. Na pewno nie widzę teraz możliwości, aby przy dwóch ofertach poniżej wartości rynkowej, Joel chciał jeszcze rozmawiać z Sixers. Najlepsza opcja dla niego teraz, to wzięcie maxa 3+1 z PO i w razie czego powrót na rynek za 3 lata. Pomyśleć, że Sixers mogli go mieć na 5 lat...

Ale przecież mogą. To są negocjacje, po prostu. Później napiszę więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ty możesz mu jeszcze dać więcej, ale on może już nie chcieć słuchać Twoich ofert ;]

 

Naprawdę nie wiem Tecu na co liczyłeś z tą ofertą dla Embiida, po prostu psujesz mu wakacje.

pewnie liczył ze wyrówna inna ofertę która i tak bedzie niższa od jego maksymalnej. No ale tak to nie działa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, dlaczego dałem Lebronowi maxa w postaci 1+1? Parę słów na ten temat. Ten max wynika z dwóch powodów. Po pierwsze, uważam osobiście, że jest to kontrakt który LeBron najchętniej by wziął ( dlaczego, o tym zaraz), po drugie, zapewnia mi największą elastyczności, gdyż w ramach reoferty mogę mu złożyć każdego wyższego maxa, co w drugą stronę według naszych zasad po prostu nie działa.

 

Po pierwsze, co się wydarzyło w prawdziwej NBA? LeBron poszedł do Lakers - fakt niezaprzeczalny i bardzo korzystny dla januarego. Czy LeBron poszedł tam ze względu na poziom sportowy? Nie i to jest kolejny korzystny fakt dla Januarego, bo z grona drużyn Bucks, Cavs i Rockets ma na ten moment najsłabszy roster. Czy LeBron ma jakiekolwiek szanse w RL NBA na finał/mistrzostwo? Bądźmy szczerzy, nie ma żadnych. Wyłania się nam z tego obraz, w którym LeBron poszedł do Lakers, bo są Lakers. Ale czy to rzeczywiście takie proste?

 

Żeby to rozważyć potrzebna jest odpowiedź na następujące pytanie:

1. Gdzie miał dołączyć LeBron, żeby mieć w RL NBA szanse na mistrzostwo?

Drużyną o najlepszym rosterze, która mogła mu zaproponować maxa była Philadelphia 76ers z Simmonsem i Embiidem. Ale czy ten zespół miał realne szanse na wygranie mistrzostw z Warriors z RL NBA nawet z LeBronem? Moim zdaniem nie miał i o ile LeBron w RL NBA miał szanse trafić do lepszego sportowo zespołu niż Lakers, to i tak nie miał szans na zdobycie mistrzostwa NBA, a zatem powstaje kolejne pytanie, jeszcze ważniejsze.

2. Czy LeBron James nie podpisałby maksymalnego kontraktu z drużyną, jeżeli ta drużyna po jego podpisaniu byłaby faworytem do mistrzostwa NBA?

Wszystko to, co ja i Wy wiemy o Jamesie to fakt, że jest sportowcem, który chce osiągać sukcesy. Ja nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że LeBron mając bardzo dużą szansę na wygranie ligi, nie skorzystałby z niej. Po prostu nie znam takiego LeBrona. A w tej chwili są tylko 2 drużyny, które dają LeBronowi taką możliwość i są to Houston Rockets oraz Cleveland Cavaliers. Po dołączeniu do każdej z tych drużyn LeBron jest automatycznym faworytem do wygrania mistrzostwa NBA. I wreszcie dochodzimy do pytania najważniejszego.

3. Czy LeBron grający w Cleveland Cavaliers po przegranej 3-4 w finale NBA, wzmocnieniu składu i możliwości bycia faworytem do wygrania mistrzostwa NBA w barwach drużyny, do której ma tak duży sentyment, odszedłby z niej?  \

Moim zdaniem nie zrobiłby tego, nie po przegranej w 7 meczach, nie wtedy, kiedy miałby tak ogromną szansę na wzięcie rewanżu. Nie wtedy, kiedy miałby szansę opuścić Cavs jak prawdziwy Król, zdobywając kolejny pierścień dla tej drużyny.

4. A dlaczego jednoroczny kontrakt, a nie pięcioletni?

Dlatego, że mimo wszystko myślę iż LeBron chce spędzić końcówkę kariery w Konferencji Zachodniej w dużym mieście i dbać o interesy, a na pewno muszę brać to pod uwagę. Oczywiście pięcioletnia umowa to pewne pieniądze i możliwość wymuszenia wymiany na GM-ie, ale jednak wtedy zawsze to nie on miałby ostatnie słowo tylko ja. A LeBron w ostatnich latach pokazał, że chce mieć kontrolę nad sytuacją. Ponadto za rok również będzie mógł podpisać ( już po raz ostatni) 4-letni maksymalny kontrakt z każdym zespołem, który mu to zaoferuje. I na pewno go dostanie. Jak teraz weźmie 4 lata od kogoś, to w 2022 nikt mu blisko 50 milionów za rok gry nie zaoferuje. 

 

Oczywiście jeśli uznacie, że mój tok rozumowania jest idiotyczny, to jak najbardziej zaoferuję LeBronowi 5-letnie maximum. Natomiast jako, że nie mogę go zapytać o to, co woli, chcę poznać Wasze zdanie na temat tej właśnie oferty:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ode mnie.

1. Negocjacje w Real NBA trwają max parę godzin. U nas ze względów technicznych trwa to dużo dłużej.

Negocjacje polegają na ofercie, odpowiedzi na nią i szukaniu porozumienia. Nie wiemy jak przebiegały negocjacje między Real 76ers a Embiidem, ale nie wykluczam, że nie zaczęły się od Maxa. Po chwili doszli do porozumienia.

2. U nas supermax to jest więcej niż dostał Embiid w Realu, bo u nas jest całość gwarantowana, nie mam żadnych zabezpieczeń związanych z jego kontuzjami, takich jak są w kontrakcie realnym. Proszę o możliwość wstawienia dokładnie takich samych zabezpieczeń. Z góry dziękuję.

 

Dlatego też spróbowałem dać trochę mniejszy kontrakt by przynajmniej tak minimalnie się zabezpieczyć. Embiid na te zabezpieczenia w Realu przystało i był zadowolony. U nas jeżeli nie będę mógł to zabezpieczeniem jedynym możliwym jest minimalnie mniejszy kontrakt. Skoro tam się zgodził na zabezpieczenie to tu też powinien, bo to jest jedyne możliwe, chyba, że znacie jakieś inne to z chęcią posłucham.

3. Dziękuję za odzew, jest dla mnie ważny, ale wydaje mi się, że przesadzacie z tym obrażaniem się. Takie są zasady przedstawiania ofert jakie są a negocjacje zawsze się w podobnym stylu toczyły, więc wrzucanie w to emocji jest trochę nie na miejscu. Handlowania graczami jak workami jest ok a negocjacje kontaktowe już nie ok. Nie rozumiem.

Zmawianie się i umawiam ie się przeciwko komuś by tylko mu zrobić na złość też nie oceniam pozytywnie, ale co zrobić, można to można.

4. Embiid miał szklaną przeszłość, nie ma gwarancji, że wszystko będzie ok. Zastanówcie się czy na moim miejscu byście tak ochoczo dawali supermaxa na 5 lat bez żadnych zabezpieczeń. Tak uczciwie na to spójrzcie co by się stało gdyby dostał kolejnych kontuzji i przykładowo już nie zagrał. Drużyna ma 30 mln średnio zablokowane przez 5 lat co eliminuje ją z czegokolwiek.

5. Negocjacje to jest jedyny moment by pogadać z graczem i przedstawić mu wizję. U nas grałem w finałach konferencji przegrywając 3-4. U nas Embiid ma wsparcie w Klayu, więc logiczne jest to, że mogę z nim porozmawiać o ewentualnej znizce by drużyna mogła grać o najwyższe cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oddaj Emblida skoro ma tyle wad i nie uważasz go za gracza wartego maxa. 

Jeśli się nie mylę, rok temu mógł dostać 25 % SC, teraz po all-nba 30 %.

 

Twój ból. 

A co do zabezpieczeń, to podejrzewam, że każda drużyna w nba co do każdego zawodnika jest w jakiś sposób ubezpieczona na wypadek kontuzji. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.