Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

W radzie nie padły żadne cyfry i żadne konkretne oferty, ja jako członek rady, wiem tylko o ilości ofert. Jeśli sugerujesz, że jest inaczej, to sugerujesz, że kłamię, a to jest ciężkie oskarżenie i fajnie byłoby, żebyś przyszedł z czymś, co mnie pogrąży i to udowodni, bo jak nie, to daruj sobie takie wstawki. Generalnie jeśli uważasz, że ktoś Cię próbuje oszukać w grze internetowej, to radzę się zastanowić nad sensem uczestnictwa w tego typu zabawie, bo to w Twoim przypadku przestaje być zabawa.

 

 

Nie padły żadne cyfry i żadne konkretne oferty, bo Wasz informator nie posiadał na ten temat żadnej informacji. Natomiast jeśli wiesz, ile złożyłem ofert, to raczej oskarżeniem o upośledzenie umysłowe byłoby stwierdzenie, że nie wiesz jakie to są oferty. Ewentualnie mnie:)

 

 

Głosowanie polega na wyborze przez nas, w imieniu zawodnika jednej oferty. Jeśli więc złożyłeś LeBronowi 4 oferty, to może np każda z nich dostać po 4 głosy. Razem jest ich 16 i pewnie w przypadku złożenia tylko 1, wygrałbyś bez problemu głosowanie, ale w tej sytuacji może wygrać ekipa, która dostała 5 głosów ;]

 

Nie mam pojęcia dlaczego ma to uniemożliwiać podpisanie więcej niż 1 zawodnika na turę, w zeszłym roku jakoś się dało ;]

 

Czyli jeżeli w głosowaniu za podpisaniem kontraktu Jamesa z Cavaliers zagłosuje 16 osób (po 4 na ofertę), a za podpisaniem kontraktu z Lakers 5 osób, to James trafia do Lakers? Proszę o oficjalne potwierdzenie, bo w takim przypadku prawdopodobnie zredukuję liczbę ofert dla LeBrona do dwóch. I zaraz wyjaśnię dlaczego dwóch, a nie jednej.

 

Choć przyznam szczerze, że ma to taki sam sens, jakby w finale 4 osoby zagłosowały za 4:0 dla Warriors, 4 osoby za 4:1 dla Warriors, 4 osoby za 4:2 dla Warriors, 4 osoby za 4:3 dla Warriors i 5 osób za 4:3 dla Cavaliers i na tej podstawie wygrałbym finał.

 

 

W zeszłym roku regulamin był w powijakach i nic nie było oczywiste, ale najwyraźniej było mówione, że 1 oferta dla 1 gracza. Oczywiście nie jest prawdą co piszesz, że nie możesz złożyć 2 ofert, możesz, ale nie równolegle.

 

Piszesz, że chcesz działać zgodnie z regulaminem. Nie wypowiadam się teraz w imieniu rady, ale ja bym oczywiście dał Tobie możliwość złożenia tych 4 ofert, tylko tak jak pisałem wyżej, to nie jest dla Ciebie korzystne, ponieważ zawsze wybieramy jedną ofertę. Regulamin, na który tak mocno się powołujesz, nie przewiduje możliwości dodatkowego głosowania nad tym, którą ofertę zespołu x wybiera zawodnik.

Najwyraźniej, czy było mówione? Wiesz, jestem trochę wnerwiony, bo jak dwa dni temu zapytałem o coś, to dojechałeś mi odpowiedzią "poczytaj regulamin". Więc poczytałem, złożyłem ofertę zgodną z regulaminem, to zmieniliście regulamin i każecie mi zmieniać ofertę, bo mieliście na myśli co innego. Nie mówiąc już o tym, że napisałem sporo tekstu na temat tego, dlaczego LeBron ma zostać w Cavs w dużej części opierając się o złożenie mu 4 ofert i teraz jest to generalnie do wyrzucenia, co też jest irytujące. Mam wrażenie, że jako gracz, który zawsze robi wszystko na czas i rzetelnie podchodzi do swojej roli, co chwilę na tym tracę.

 

I to też nie jest tak, że to jest dla mnie niekorzystne, bo równie dobrze można sobie wyobrazić taką sytuację, że gdybym złożył tylko 1 ofertę, to przegrałbym z januarym np. 12:10, a gdybym złożył dwie oferty, to np. na tę drugą ofertę poszłoby 3 głosy od januarego i wynik byłby 10:9:3 i LeBron podpisałby ze mną.

 

Moim zdaniem fakt, że w RL NBA LeBron podpisał kontrakt z Lakers wynika z tego, że nie widział żadnych szans walki o mistrzostwo 2019 i wybrał zespół, który daje mu największe szanse na mistrzostwo 2020 ( plus sprawy rodzinne też miały jakiś wpływ). Moim zdaniem LeBron nie odpuściłby walki o mistrza, gdyby był w roli faworyta i podpisałby kontrakt u nas z Cavs lub Rockets ( i tu ma sens moja 5-letnia umowa), ale jeżeli rzeczywiście chciał grać w Lakers w przyszłości ( a Lakers szykują się na 2019 bo KCP, Rondo, Lance i Javale dostali roczne umowy, a Lakers zrezygnowali z Cousinsa i Randle) i to jest decydujące, to myślę, że wziąłby ode mnie 1+1, żeby wygrać mistrzostwo z Cavs w 2019 i wtedy podpisać 4 lata z Lakers.

 

I szczerze złożyłem te 4 oferty, żeby pokazać, że Cavs chcą LeBrona niezależnie od długości kontraktu ( i jeśli mamy się opierać o RL NBA, to nie mam pojęcia, czemu nie można składać kilku ofert), by mieć kolejny argument, ale w rzeczywistości sam nie wiem, czy bardziej mi się opłaca oferować 1+1, czy 4+1 i czy przypadkiem nie korzystniej jest dla mnie zaoferować obie te umowy. Może w wyniku dyskusji w wątku wyczuję nastroje i uda mi się ustalić, która wersja będzie dla mnie lepsza, ale wydaje mi się nieuczciwe, że muszę którąś wybrać.

Czy nie kontroferty to czas na zmiane i poprawe wlasnej? O co w ogole ta gownoburza? Fluber przeciez byl juz jak toczyla sie walka o Spencera D.

Nie, na pewno mnie wtedy nie było. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jakie ja mam mieć zaufanie do Rady w tej sytuacji? 

 

Odpowiem Ci tyko na to, bo nie mam anielskiej cierpliwości jak Karpik, którego podziwiam.

Podejrzewam, że żadne. Uważasz, że w zabawie na forum w internecie ktoś Cię chce oszukać. W takiej sytuacji uzasadnione jest podejrzenie, że oglądasz się dwa razy za siebie kiedy zostawiasz psu miskę z jedzeniem. 

 

 

Shevcu nie do końca. Od tego są reoferty, czyli III faza ;)

 

Najpierw wszyscy składają oferty komu chcą.

 

W II fazie (kontrofert)  można złożyć 2 dodatkowe oferty, ale dla kogoś, kto od Ciebie oferty w I fazie nie dostał np. jeśli uznałeś, że jakiś gracz jest mocno niedoszacowany i Ty możesz mu dać więcej

 

Później w III fazie, czyli w reofertach (celowo staraliśmy się zróżnicować nazwy żeby trochę łatwiej się to tłumaczyło i o tym gadało :smile: ) masz szansę skorygować swoje oferty

 

Staraliśmy się w ten sposób odwzorować mechanizm, w którym np. Iguodala dostaje od Warriors ofertę na 10 mln, oczywiście nie jest zadowolony i informacja idzie w świat, Andre spotyka się z innymi drużynami i wywiera presję na Warriors wracając do Oakland z ofertami na 20 mln od innych drużyn mówiąc, że w sumie to chce zostać, ale kasa musi być wyższa i żeby się zadeklarowali ile mogą dać. No i ten Andre Iguodala dostaje 48/3 i wszyscy są zadowoleni :smile:

 

W razie pytań, proszę pytać czy pisać na pw.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież, że GŁOSUJEMY NA OFERTY.

 

WYGRYWA OFERTA, KTÓRA OTRZYMA NAJWIĘCEJ GŁOSÓW.

 

Jeśli złożysz 4 oferty i każda z nich otrzyma po 4 głosy, a oferta Lakers dostanie 5 głosów, to LeBron jedzie do LA.

Ok, zatem proszę jeszcze o to byście ustalili, czy mogę złożyć więcej niż 1 ofertę, czy nie ( skoro uważacie, że jest to dla mnie niekorzystne, to chyba nie powinno być z tym problemu). Już zedytowałem poprzednią wersję, miałem na myśli oczywiście Lakers.

 

 

Odpowiem Ci tyko na to, bo nie mam anielskiej cierpliwości jak Karpik, którego podziwiam.

Podejrzewam, że żadne. Uważasz, że w zabawie na forum w internecie ktoś Cię chce oszukać. W takiej sytuacji uzasadnione jest podejrzenie, że oglądasz się dwa razy za siebie kiedy zostawiasz psu miskę z jedzeniem. 

 

 

 

Fakty są takie, że wysłałem tajną ofertę, a potem dostałem priv od członka rady o treści: 

Rada prosi o zmianę oferty. Jeden gracz, jedna oferta

 

 

więc Twoje prywatne wycieczki sobie daruj dla kogoś innego:) 

 

Fakty są takie, że:

1. Oferty są tajne

2. Nie powiedziałem Ci ani słowa, o tym jakie oferty złożyłem

3. Ty wiedziałeś, jakie oferty złożyłem i wiedziałeś o tym od kogoś z Rady

4. Zmieniłeś regulamin w konsekwencji tego, że poznałeś moją tajną ofertę.

 

I jeżeli rzeczywiście zanim przyszedłem do gry było w jakiś mniej lub bardziej formalny sposób ustalone, że można złożyć tylko 1 ofertę, to chociaż baaaardzo mi się to nie podoba, to oczywiście to zaakceptuję.

 

Ale powinno być tak, że w momencie upublicznienia ofert Rada informuje o tym, że takie ustalenia były i usuwa moje oferty o niższych priorytetach, zostawia tylko pierwszą i tyle. Tylko mam prośbę, żeby ktoś podlinkował to ustalenie, żeby sprawa była jasna (rozumiem, że przy podpisywaniu Spencera D ta sprawa wynikła z tego, co pisał shevcu?)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber.

Ta kwestia byla omawiana przy poprzednim offseason, dla wszystkich bylo to jasne i zrozumiałe i nikt nie miał z tym problemu.

Oczywiście, żadne rozwiązanie nie będzie tutaj idealnie oddawało realiów NBA, niemniej i tak uważam że te kontroferty i reoferty to świetny pomysł w porównaniu z tym co działo się rok temu.

Jeszcze gdyby głosowanie było tajne to już w ogóle byłoby super.

 

Co do wiedzy rady nt. Twoich ofert to też chyba przesadzasz, podejrzewam że poszła tylko informacja od julka do kogoś z nich, że złożyłem kilka ofert na jednego gracza, co jest niezgodne z wcześniej przyjętymi zasadami. Raczej bez żadnych szczegołów. Ja akurat też uważam, że nie powinno być takiej informacji i Twoje oferty powinny iść w takiej formie, jak poszły i ew. po ich upublicznieniu powinno się zostawić tylko tę pierwszą (bo inne były niezgodne z zasadami, a teraz już regulaminem - w przeszłości było chyba tak, że oferty niezgodne z regulaminem lub CBA były usuwane).

 

Natomiast zostawienie nawet dwóch Twoich ofert mija się z celem. Nie mogą się one sumować, bo to że uważam że Twoje 1+1 dla LeBrona jest lepsze niż 3+1 od Lakers, nie oznacza że Twoje 4+1 jest lepsze niż lakersowe 3+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się odnosić do wszystkiego co było pisane ostatnio, ale czy nie jest tak w NBA, że GMowie przedstawiają oferty zawodnikowi, tak by zwiększyć możliwości pozyskania zawodnika.

 

Mocno uproszczając: Bardzo chcemy byś zagrał u nas i oferujemy Ci rok umowy za X, możemy też wrzucić umowę z PO, a jeśli jesteś przekonany do tego co Ci oferujemy jako organizacja mamy umowę na 4 lata, z możliwością ostatniego roku jako PO. 

 

W takiej sytuacji mamy 4 oferty. 

 

To czy zawodnik przyjmie ofertę zależy od głosów innych, więc jeżeli ktoś chce złożyć 4 oferty, to powinien mieć do tego prawo... Bierze na siebie ryzyko, że zawodnik nie podpisze oferty z nim... Darwinizm GMowy powinien zostać włączony. 

 

Jeżeli zaś chodzi o rynek poszczególnych klubów i GMów, to powinniśmy brać pod uwagę realia "naszej" rozgrywki. Kogoś mógłby przyciągnąć GM, który zadba o rozwój zawodnika i postawi go w najlepszej sytuacji do wygrania mistrzostwa (RL NBA), ale jak u nas ten sam zespół stawia na tankowanie i rotację składem jak w dyskoncie, to raczej nie przekona do siebie takiego zawodnika. Czy LBJ, PG i Kawhi chcieli grać w Lakersach, którzy walczą o numer 1... w drafcie? Śmiem wątpić, ale to już decyzja innych uczestników rozgrywki.

 

Możemy się przekonywać i argumentować swoje stanowiska, ale od momentu rozpoczęcia gry realia naszej ligi i RL NBA powinny się rozchodzić, bo Cavs RL NBA i w naszej lidze to różne zespoły, LA Lakers to inny zespół niż RL Lakers, Blazers to inny zespół w porównaniu do RL Blazers, a więc podejmować decyzję jedynie w oparciu o RL NBA i nie zwracać uwagę na to do kogo trafia dany zawodnik uważam za wielką pomyłkę. Pierw powinniśmy patrzeć na to co się dzieje w naszej lidze, a następnie w RL NBA. 

 

But... Yeah, well... That's just, like my opinion, man. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber.

Ta kwestia byla omawiana przy poprzednim offseason, dla wszystkich bylo to jasne i zrozumiałe i nikt nie miał z tym problemu.

 

W takim razie nie mam co dyskutować i poprawiam na jedną ofertę. Przynajmniej można było poprawić regulamin, bo ciągle mamy tu nowych graczy:)

Fluber, wczoraj nie wiedziałem o co chodzi za bardzo ;p

 

Na szybko - rada zadziałała w Twoim interesie (na plus dla Ciebie).

Rozbijanie kilku ofert na 1 zawodnika jest dozwolone 

 

Chłopaki, proszę, ustalcie jedną wersję, bo julek mnie wrzuci na ignora zaraz i wcale mu się nie będę dziwił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem proszę jeszcze o to byście ustalili, czy mogę złożyć więcej niż 1 ofertę, czy nie ( skoro uważacie, że jest to dla mnie niekorzystne, to chyba nie powinno być z tym problemu).

Możesz.

 

Ja akurat też uważam, że nie powinno być takiej informacji i Twoje oferty powinny iść w takiej formie, jak poszły i ew. po ich upublicznieniu powinno się zostawić tylko tę pierwszą (bo inne były niezgodne z zasadami, a teraz już regulaminem - w przeszłości było chyba tak, że oferty niezgodne z regulaminem lub CBA były usuwane).

Zakładając jednak, że fluber złożył 4 oferty LeBronowi zgodne z regulaminem i CBA, uważam, że lepiej, żeby o tym wiedział teraz, niż po otwarciu kopert, kiedy byłoby pozamiatane. Rada założyła, że GM Cavs może nie być wystarczająco poinformowany jak wygląda proces FA i może nie mieć świadomości tego, że głosy na jego oferty nie sumują się. To nie jest sytuacja, z której jest jakieś dobre wyjście, bo nawet nie chce sobie wyobrażać, jak bardzo fluber by się pieklił, jakby się okazało, że rzeczywiście każda z jego ofert zebrała po 4 głosy, a mimo to LeBron ogłasza, że jedzie się wygrzewać do Cali. Do tej drugiej sytuacji nie można było dopuścić i nie było innego rozwiązania niż to, które zastosowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że tankuje jeszcze z 2 lata to na moje FA wszystko będzie jasne, bo myślałem, że rok temu było wszystko ok, a teraz im więcej was czytam to dochodzę do wniosku, że komplikujecie coś co było mega proste i skuteczne. Zapowiada się niezła jazda z tymi ofertami o LeBrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rok temu było jasno powiedziane - jeden gracz - jedna oferta.

Żeby była jasność - opcja ze złożeniem kilku ofert jest lepsza, pod warunkiem oczywiście że głosy się nie sumują. już GM niech decyduje co jest dla niego lepsze. Ale o takiej możliwości nie było wcześniej mowy i nawet teraz, Tomek chyba, pisał jasno jeden gracz - jedna oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnie pytanie. Czy na etapie składania reoferty, można zrezygnować z którejś z ofert, czy też nie?

Nie można.

 

Bo rok temu było jasno powiedziane - jeden gracz - jedna oferta.

Żeby była jasność - opcja ze złożeniem kilku ofert jest lepsza, pod warunkiem oczywiście że głosy się nie sumują. już GM niech decyduje co jest dla niego lepsze. Ale o takiej możliwości nie było wcześniej mowy i nawet teraz, Tomek chyba, pisał jasno jeden gracz - jedna oferta.

Ja się z tym zgadzam, jednak najważniejszy jest regulamin, skoro tam nie było takiego zapisu przed startem FA, to nie można teraz komuś zabronić takiego działania.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ramach uproszczenia najłatwiej byłoby wywalić taką możliwość (chronienie GMów tak naprawdę), ale nie chcemy zabraniać tego fluberowi, skoro nie było nic w regulaminie (jak dotąd).

 

Moim zdaniem nie do końca, bo uważam, że moja oferta 1+1 zabiera głosy Twojej, a moja oferta 4+1 zabiera głosy Rockets. I tak naprawdę ciężko określić, co będzie dla mnie najkorzystniejsze.

 

Ok, przynajmniej wiem na czym stoję. Można złożyć więcej niż 1 ofertę, po 8 lipca nie można jej wycofać, ani w ramach kontroferty, ani w ramach reoferty, głosowanie wygrywa opcja z największą liczbą głosów, wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach uproszczenia najłatwiej byłoby wywalić taką możliwość (chronienie GMów tak naprawdę), ale nie chcemy zabraniać tego fluberowi, skoro nie było nic w regulaminie (jak dotąd).

 

With all due respect... Jesteśmy dorośli, więc trzeba uczyć by GMowie chronili samych siebie, a nie by Opiekunowie się tym zajmowali. Człowiek najlepiej uczy się na błędach, a czy cudzych czy swoich to już inna sprawa. 

 

 

Ok, przynajmniej wiem na czym stoję. Można złożyć więcej niż 1 ofertę, po 8 lipca nie można jej wycofać, ani w ramach kontroferty, ani w ramach reoferty, głosowanie wygrywa opcja z największą liczbą głosów, wszystko jasne:)

 

Obowiązująca zasada w FA? Uwzględniając, że oferty są równoległe i to, że składając wiele ofert GM może sam sobie zaszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensu w działaniu flubera nie widzę, bo w sumie nie wiem czemu jego zawodnik miałby wybrać gorszą ofertę, ale z tego co z Nim rozmawiałem to gra toczy się o coś innego. Sprawa bardzo przypomina mi "casus Kobi Simmonsa", ciekawe czy sam zainteresowany widzi teraz trochę w fluberze samego siebie :tongue:

 

Kiedyś już to pisałem, by regulamin nie traktować jako ostateczny wyznacznik, bo cały czas tworzymy tą grę i pewne rzeczy na bieżąco wymagają poprawy. Może powinien powstać ten niezbyt lubiany punkt, że w sprawach problematycznych ostateczną decyzje ma rada :tongue:

 

Ten kabel i tajny informator to byłem ja, ale że z fluberem już wyjaśniłem sprawę na PW to odpuszczę sobie obronę własnej osoby. Działałem w dobrym interesie jego jak i całej zabawy z zachowaniem klauzuli tajności :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

With all due respect... Jesteśmy dorośli, więc trzeba uczyć by GMowie chronili samych siebie, a nie by Opiekunowie się tym zajmowali. Człowiek najlepiej uczy się na błędach, a czy cudzych czy swoich to już inna sprawa.

 

 

Jeśli pijesz do własnej osoby to możemy to nazwać "casusem Tim Hardawaya". Nowe osoby to zawsze zagrożenie, że pojawiają by zepsuć zabawę. Ktoś wejdzie, zrobi dwa dziwne trade i potem spasuje zostawiając za sobą bałagan. Okresowa ochron tradeów powstała właśnie ze względu, by zobaczyć jak nowy GM sobie radzi. To tymczasowe rozwiązanie i chyba nawet Ci pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne i nie zaprzeczam, z drugiej strony powiedziałem jasno - jeśli mam komuś zepsuć zabawę, to zrezygnuje z gry. Zgadzam się jednak, że takie ograniczenia są uzasadnione - zapewnienie by nikt nie "rozwalił" gry. 

 

Jednak jeśli ktoś chce w FA zaryzykować, nie jest to przeciwko zasadom RL NBA, wewnętrznie też nie ma problemu, bo nie mamy ograniczeń regulaminowych czy technologicznych - nie widzę powodów by ingerować i tworzyć do tego kolejny casus ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory na FA zablokowaliśmy chyba tylko przepłacenie JJ Redicka przez LAFa, który kompletnie olewał finanse i teraz biedny BMF musi sprzątać tą stajnie. Oraz ewidentne troll oferty od Rappara dla Mike Dunlevaya czy Matta Barnesa. Zara po tych ofertach Rapcio dostał od Nas wilczy bilet ;)

 

Ale tak to raczej macie wolną rękę. Ian Clark 25/2 w pełni gwarantowane? Proszę bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.