Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem rzeczywiście optymistycznie, raczej możliwości to 13 - 11 miejsce A nie walka o PO jak napisał Łukasz

Nie ma szans na to

Niestety ale to prawda.. Na PO szans nie ma i będzie to już 5 sezon z rzędu bez Lakers w Playoffs..

 

Te 5 lat dłuży się cholernie każdemu fanowi Lakers i końca nie widać.. Za każdym razem gdy pojawia się promyczek nadziei (np. w postaci PG13) szybko zostaje zdementowany i zgaszony. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć ale ta organizacja jeszcze nigdy w historii nie była w takim bagnie jak teraz. Najgorsze jest to, że mimo pomocy ze strony ligi (draft itd.) my nie możemy się z tego bagna wydostać..

 

Marzę o tym by wróciły czasy świetności Lakers, bo to co jest teraz nie śniło się nikomu kto się interesuję NBA nawet w najczarniejszych snach tak 10 lat temu.. Złe zarządzanie zniszczyło tą organizację a odbudowa jak widać niestety zajmuję sporo czasu..

 

Oglądanie Playoffs nigdy nie jest takie same gdy nie gra w nich Twoja ulubiona drużyna i tym samym nie śledzisz dokładniej poczynań innych potencjalnych przyszłych przeciwników. Chciałbym to znowu poczuć..

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LA Landzie widzę, że wiele się nie zmieniło. Od początku marzycie o szybkim powrocie na szczyt licząc na FA, ale niestety liga się trochę zmieniła i lepsi FA nie tylko marzą o wielkim markecie, ale o przejściu do konkurencyjnej drużyny. Lakers są jeszcze z rok/dwa od posiadania takiej drużyny, bo młodzi zawodnicy muszą się rozwinąć i trzeba im dać czas. Jestem ciekawy czy Magic będzie cierpliwy, ale coś mi się wydaje, że jak będzie źle, to może zacząć robić jakieś niepotrzebne ruchy. Zobaczymy.

 

 Marzę o tym by wróciły czasy świetności Lakers, bo to co jest teraz nie śniło się nikomu kto się interesuję NBA nawet w najczarniejszych snach tak 10 lat temu.. 

Mi się śniło w pięknych, zielonych snach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w S5 powinien grać Nance z Lopezem.

 

Przecież Nance w tej chwili wygląda najgorzej ze wszystkich wysokich w zespole. Jak się nie obudzi, to wyląduje poza rotacją.

 

Brook Lopez jako podstawa defensywy. Grubo.

 

Lopez to dobry rim protector i post defender. Spokojnie może stanowić podstawę solidnej defensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lopez jest niedoceniany w defensywie, po prostu nie ma zbiórki. Z drugiej strony nazywać go "podstawą" defensywy to raczej desperacja lub pobożne życzenie :tongue: Facet doda Lakers za to kilka opcji w ataku i zobaczycie, że będziecie mieli z jego gry sporo radości. Wiadomo kiedy ma wrócić? Załapie się na końcówkę presezonu?

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q:Kto? .,A:Lopez.,Przecież oddanie DLO za rok gry Brooka nie ma zupełnie sensu,a Lopez będzie chciał maxa.,
Po pierwsze nie sądzę aby tak inteligentny gracz jak Lopez chciał maxa - wiedząc że tym samym skazalby siebie i ekipę na niebyt sportowy, a po drugie kto niby miałby mu go dać? Brooklyn i PHO które maja C i są w przebudowie, Dallas? :)

 

Moim zdaniem (o czym pisze od dawna) LAL powinni skupić się na realnym planie B (bo A z PG13 i LBJ, to abstrakcja a DMC wolalbym omijac szerokim lukiem) gdzie Popa i Lopeza przedłuża z pewną zniżka (max. 60-70/4) i pozyskają PG13 lub LBJ. Wolałbym pierwsza opcje, ale nieukrywajmy to LBJ szybciej zmobilizuje graczy do dyskontowania swoich zarobków. Mogą też śmiało Bradleya ściągać.

 

Taka ekipa gdzie Ingram w 3 rok by wchodził, Ball I obecni rookie w 2, z doświadczonymi LBJ I Lopezem byłaby już bardzo groźna dla każdej ekipy - poza GSW. Poza tym mogliby spróbować Klaya ściągnąć, który do Balla by pasował idealnie.

 

Niemniej młodzi muszą się przede wszystkim rozwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież przejście Lebrona to jedyna opcja na powrót do chwały dla tego klubu, plus Rappar kibicujący lekko Lakersom to by było coś

nie, przyjście Lebrona to opcja powrotu szybszego do PO bez szans na tytuł i w efekcie tylko oddalenie tej drużyny od mistrzostwa bo lakers zaraz musieliby sie szykować do kolejnej przebudowy po Lebronie.

 

Tutaj nie chodzi tylko o mój stosunek do Lebrona i to, ze uważam ze zachód to nie wschód gdzie miał i tak jak wygrywal po dwóch all starow do pomocy. Najważniejszy jest dla mnie jego wiek i zle doświadczenia jakie mieli lakers ze starzejącymi sie gwiazdami.

 

Dodatkowo jak Lakers chcą postawić na Balla to jaki ma sens ściąganie gościa, który jednak zabierze mu piłkę z rąk w tak dużym stopniu ? Nie da się pogodzić przyjścia Lebrona 34 letniego z równoczesnym trzymaniem i stawianiem na tego typu mlode talenty jakie maja lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingram to gracz, który moim zdaniem dopiero w następnym sezonie pokaże jakiś konkretny basket. W tym sezonie liczę w jego przypadku na progres, ale nie sądzę, by już teraz Ingram przejął tę drużynę. Ewentualne przyjście Jamesa i PG13 godzi najbardziej w niego i jego rozwój. Zależy jakie podejście do Ingrama ma kierownictwo Lakers, ile cierpliwości pokładają w Brandona. Jeśli tej cierpliwości im nie starczy, to los Ingrama i jego potencjalna wielka kariera w lidze okaże się mocno zagrożona. W tego chłopaka trzeba zainwestować mnóstwo czasu, bo jego sufit jest bardzo wysoki. Ryzyko zatem jest duże, czy nagroda będzie również pokaźna? Ja kibicuję Ingramowi, ale czy mu się uda, tego nie wiem.

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, przyjście Lebrona to opcja powrotu szybszego do PO bez szans na tytuł i w efekcie tylko oddalenie tej drużyny od mistrzostwa bo lakers zaraz musieliby sie szykować do kolejnej przebudowy po Lebronie.

 

Dokładnie :)

 

Dziwnie wygląda narzekanie na możliwość sprowadzenia najlepszego zawodnika w lidze, ale jeśli odbudowa Lakers ma być projektem długofalowym i doprowadzić klub do sukcesów, to oparcie tego projektu na 34 letnim Jamesie byłoby strzałem w stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :)

 

Dziwnie wygląda narzekanie na możliwość sprowadzenia najlepszego zawodnika w lidze, ale jeśli odbudowa Lakers ma być projektem długofalowym i doprowadzić klub do sukcesów, to oparcie tego projektu na 34 letnim Jamesie byłoby strzałem w stopę.

 

Ten sam 34 letni James w międzyczasie działałby w międzyczasie jak magnes na wiele innych gwiazd lub gwiazdeczek więc myślę, że na ewentualne wcześniejsze skompletowanie składu by być "gotowym" na moment w którym LeBron zakończy karierę nie byłoby wielkim problemem.

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to co sie stalo po odejsciu jamesa z heat i to co by sie stalo z cavs gdyby odszedl teraz nie napawa optymizmem. James prawdopodobnie probowalby wymusic wymiany mlodych w celu wzmocnienia skladu na tu i teraz. Przyszlosc bo jamesie raczej nie bylaby rozowa. Wole ingrama z ballem od lebrona poki co.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam 34 letni James w międzyczasie działałby w międzyczasie jak magnes na wiele innych gwiazd lub gwiazdeczek więc myślę, że na ewentualne wcześniejsze skompletowanie składu by być "gotowym" na moment w którym LeBron zakończy karierę nie byłoby wielkim problemem.

mówimy o byciu magnesem na wiele gwiazd i gwiazdeczek w typie będących na końcu kariery Rose'a czy Wade'a czy bardziej takich jak Kyrie Irving ?

 

A odnośnie meczu dzisiaj Lakers postanowili zabrać ze sobą do Vegas defensywę, która im w głównej mierze napędzała atak, który bez tego był dość mierny, może oprócz początku gdy punktował Lopez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie beda miec podpisu lebrona czy innej gwiazdy na papierze to nie ma sensu dealowac mlodych.

 

Gorzej bedzie jak lebron podpisze i lakers beda tesknic za kontraktem mozgova ktory mozna byloby dorzucac do mlodziezy.

 

Dalej nie wiem skad te plotki o jamesie. Ani james ani lakers nie powinni tego chciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być przypadek.

Kolejne spotkania 23 listopada, 10 stycznia, 25 lutego, 2 kwietnia

Raczej tak. Wiecznie nie może go przecież unikać chociaż ball na pewno pamieta march madness. W listopadzie powinni juz zagrac. Jestem ciekawy wzajemnej rywalizacji balla fultza franka foxa i smitha. Troche tych meczow bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kore, kore, przy centrze takim jak Lopez rozciągająca obronę czwórka jest bardziej przydatna niż zbierająca ??? przecież Lopez to jest rozciągający obronę center

 

Miałem się nie odzywać do czasu rozpoczęcia sezonu bo już widzę standardowe dramatyzowanie i wyciąganie pochopnych wniosków jaki to Ball przereklamowany, Randle nie zrobił postępów i Kuzma zajebisty.

 

Jeżeli już bawimy się w wyciaganie wniosków po trzech meczach preseason to u Randle'a widać zdecydowanie większe zaangażowanie w obrone czy to pomalowanego czy wychodzenie do graczy na obwodzie. Komunikacja defensywna jeszcze nie działa, ale czego się spodziewać po zespole tak pełnym młodych graczy, nowych zawodników do tego grającym póki co bez środkowych mających być podstawą defensywy ??

 

Tak Kuzma wygląda póki co zajebiście i oby tak dalej, ale dasz go obok Lopeza i kto będzie zbierał ? Randle do Lopeza świetnie pasuje więc może poczekajmy aż trochę pograją razem, podobnie jak reszta graczy.

 

OK troszke się zapędziłem z tym Lopezem. Nie zmienia to faktu, że to wciąż nominalny C. Bardzo mobilny i stwarzający multum rozwiązań ofensywnych, ale C ze świetnymi post moves. Problemem są faktycznie zbiórki. Widzisz, skupiłem się na emocjonalnym hejcie JR, co mimowolnie wyparło mi z głowy rzeczy, które tracimy bez niego. Choć nie zmienia to faktu, że fanem Juliusa nie jestem i chciałbym żeby go oddali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos Ingrama jak myślicie jego ewidentne "odbicie" nastąpi w przyszłym roku czy zajmię mu to trochę dłużej?

 

Ciężko to idzie w jego przypadku.. Tak jak ktoś napisał on spokojnie mógł by być Rookie w tym roku i nikogo by to nie zdziwiło.

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.