Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno Randle jest chudszy i bardziej dynamiczny i lepszy kondycyjnie - to duży plus. Niemniej w obronie (ustawieniu, technice itd.) nie widzę postępu o którym sie tak pisało, w ataku widać większe parcie do przodu i na ofensywna zbiórkę, ale przy Ballu jego główny atut znika. Moim zdaniem w S5 powinien grać Nance z Lopezem. Julius zdecydowanie lepiej będzie wykorzystany z ławki, gdzie kreowanie pozycji dla Kuźmy, Ennisa, Denga (schudl i naprawdę dobrze wygląda), Clarksona czy Josha będzie kluczowe.

 

A dla mnie najlepiej by było, gdyby go szybko za jakiś pick wytrejdowali. Sorry, jestem fanem Lakers, ale Randle to IMO tłumok jakich mało w tej lidze. Bezmyślny napierdzielacz, jeździec bez głowy. Odkąd gra w LA boję się za każdym razem gdy dostaje piłkę. Mam wieczne wrażenie, że ten gość za każdym razem leci na pałę z nieprzemyślaną akcją; nosem o ziemie i aby przed siebie. Możesz schudnąć, możesz wyćwiczyć rzut, możesz się wyrzeźbić. Ale IQ Ci nie przybędzie. #truestory

 

Mam nadzieję, że będzie trade. Jakikolwiek, dosłownie za cokolwiek. Po pierwsze; bo za rok extension, po drugie, bo będzie zabierał minuty Kuzmie i Nance'owi nawet jeśli ten pierwszy pogra czasem na SF, po trzecie, bo to pozbawiony IQ roles, który bardziej szkodzi niż pomaga i po czwarte; bo za rok extension :)

 

Ma zalety, owszem, ale jego wady mi je przesłaniają. Wolę już Denga na czwórce, a przy takich centrach jak Lopez i Zubac, rozciągająca grę czwórka jest bardziej przydatna... OK, ucierpią zbiórki, stracimy trochę siły podkoszowej, no ale coś za coś. Wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz tak bo widzisz 0-3 w meczach preseason czy masz inne oczekiwania wobec LAL w tym sezonie ?

Pewnie tak uwaza bo widzi jak Lakers graja od paru lat a jakos diametralnie sie nie wzmocnili. Lopez jest ok, KCP to upgrade ale on nie zmieni oblicza zespołu. Wymiana Russela na Balla w tym sezonie jest na minus. Rozwoj kolejnych mlodych graczy? Zobaczymy ale taki Nance to stoi w miejscu. Kuzma to kolejny debiutant. Ingram jak sie odbijal od obroncy tak sie odbija. Przytyl cos tego lata?

Ja tam kibicuje Lakers zeby zrobili po prostu lepszy wynik niz w poprzednim sezonie. Takie maja możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zalety, owszem, ale jego wady mi je przesłaniają. Wolę już Denga na czwórce, a przy takich centrach jak Lopez i Zubac, rozciągająca grę czwórka jest bardziej przydatna... OK, ucierpią zbiórki, stracimy trochę siły podkoszowej, no ale coś za coś. Wiadomo.

oj kore, kore, przy centrze takim jak Lopez rozciągająca obronę czwórka jest bardziej przydatna niż zbierająca ??? przecież Lopez to jest rozciągający obronę center

 

Miałem się nie odzywać do czasu rozpoczęcia sezonu bo już widzę standardowe dramatyzowanie i wyciąganie pochopnych wniosków jaki to Ball przereklamowany, Randle nie zrobił postępów i Kuzma zajebisty.

 

Jeżeli już bawimy się w wyciaganie wniosków po trzech meczach preseason to u Randle'a widać zdecydowanie większe zaangażowanie w obrone czy to pomalowanego czy wychodzenie do graczy na obwodzie. Komunikacja defensywna jeszcze nie działa, ale czego się spodziewać po zespole tak pełnym młodych graczy, nowych zawodników do tego grającym póki co bez środkowych mających być podstawą defensywy ??

 

Tak Kuzma wygląda póki co zajebiście i oby tak dalej, ale dasz go obok Lopeza i kto będzie zbierał ? Randle do Lopeza świetnie pasuje więc może poczekajmy aż trochę pograją razem, podobnie jak reszta graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preseason nic nam praktycznie nie mówi i jak zacznie się gra "na poważnie" zaczniemy oceniać.. Ball się odpali, o Kuzmę jestem spokojny, Ingram daje radę a Randle jak już ktoś pisał wzmocnił obronę. Center jak najbardziej na plus.. Jest lepiej niż było.

 

Boję się tylko tego co wydarzy się za rok. Ten team ewidentnie był budowany pod młodzików którzy potrzebują swego rodzaju mentora i jakiegoś all stara który tą drużynę poprowadzi.. Jeżeli *odpukać* za rok miało by go zabraknąć to sam nie mam pojęcia co dalej..

 

Myślicie, że jest jakiś plan B w zanadrzu? Jeżeli nikt kto może poprowadzić tą drużynę nie chciałby do nas przyjść?

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wierzyć w zawodników , w to że będą się rozwijać,grać efektownie , wygrywać mecze oraz w to że ten sezon może być w pewnym sensie przełamaniem(tj. Walka o PO po paru latach posuchy)

Jakie PO? Radzę się obudzić przed sezonem to będzie mniejsze rozczarowanie

 

Lal to dla mnie max 10 miejsce na zachodzIe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brook Lopez jako podstawa defensywy. Grubo.

a o co ci dokładniej chodzi ?

 

czy ja napisałem, że byliśmy bez jednego z najlepszych obrońców w lidze ? nie, czy chciałbym tam mieć takiego Gobberta ? jasne

 

co nie znaczy, że Lopeza do spółki z Bogutem (jeśli w jego wypadku zdrowie pozwoli na grę) nie można nazwać podstawą defensywy Lakers, zwłaszcza jeśli chodzi o obronę obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preseason nic nam praktycznie nie mówi i jak zacznie się gra "na poważnie" zaczniemy oceniać.. Ball się odpali, o Kuzmę jestem spokojny, Ingram daje radę a Randle jak już ktoś pisał wzmocnił obronę. Center jak najbardziej na plus.. Jest lepiej niż było. Boję się tylko tego co wydarzy się za rok. Ten team ewidentnie był budowany pod młodzików którzy potrzebują swego rodzaju mentora i jakiegoś all stara który tą drużynę poprowadzi.. Jeżeli *odpukać* za rok miało by go zabraknąć to sam nie mam pojęcia co dalej.. Myślicie, że jest jakiś plan B w zanadrzu? Jeżeli nikt kto może poprowadzić tą drużynę nie chciałby do nas przyjść?

Jest kasa w Los Angeles do rozdania za rok, więc jakieś grube nazwisko się pojawi. Pytanie tylko kto ją zgarnie? :playful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie PO? Radzę się obudzić przed sezonem to będzie mniejsze rozczarowanie

 

Lal to dla mnie max 10 miejsce na zachodzIe

Napisałem "Walka o PO po paru latach posuchy" a nie "Udział w PO po latach posuchy"

Myślę ,że jest to różnica.

 

Preseason nic nam praktycznie nie mówi i jak zacznie się gra "na poważnie" zaczniemy oceniać.. Ball się odpali, o Kuzmę jestem spokojny, Ingram daje radę a Randle jak już ktoś pisał wzmocnił obronę. Center jak najbardziej na plus.. Jest lepiej niż było. Boję się tylko tego co wydarzy się za rok. Ten team ewidentnie był budowany pod młodzików którzy potrzebują swego rodzaju mentora i jakiegoś all stara który tą drużynę poprowadzi.. Jeżeli *odpukać* za rok miało by go zabraknąć to sam nie mam pojęcia co dalej.. Myślicie, że jest jakiś plan B w zanadrzu? Jeżeli nikt kto może poprowadzić tą drużynę nie chciałby do nas przyjść?

Zgadzam się z Tobą w 100% mam tylko nadzieję ,że planem B nie jest plan A,  bo  gwiazd które można zgarnąć za rok jest coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnięcie LeBrona i George do Lakers jest tak samo nierealne, jak walka o PO w tym sezonie.,Za to podpisanie Brooka na kilka lat, jest całkiem realne i ma sens.,Oprócz tego ,że Lopez jest w tej chwili najwartościowszym graczem LAL, to dodatkowo jest dwa razy lepszy od każdego z pozostałych grajków.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o co ci dokładniej chodzi ?

 

czy ja napisałem, że byliśmy bez jednego z najlepszych obrońców w lidze ? nie, czy chciałbym tam mieć takiego Gobberta ? jasne

 

co nie znaczy, że Lopeza do spółki z Bogutem (jeśli w jego wypadku zdrowie pozwoli na grę) nie można nazwać podstawą defensywy Lakers, zwłaszcza jeśli chodzi o obronę obręczy.

 

Brook Lopez i obecny Bogut to poziom defensywy podobny do Mozgova. Dlatego nie spodziewałbym się jakieś gwałtownej poprawy.

Można ignorować preseason, ale dzięki niemu coś zaobserwować i wyciągnąć jakieś wnioski (nie mówię to o proroctwach, że ten czy tamten będzie bustem).

W poprzednim sezonie Lakers byli ostatnio drużyną jeśli chodzi o obronę, a Nuggets 29. LAL i Denver rozegrały dwa spotkania i na tle obrony Lakers obrona Nuggets wyglądała dobrze.

W drugim spotkaniu Nuggets w pierwszej kwarcie rzucili 12 trójek, z których sporo było "wide open" więc to czy będą grali "defensywni centrzy" czy nie nie bardzo ma znaczenie.

KCP to taki bez szału obrońca, a biorąc pod uwagę ze na chwile obecną Ball zapowiada się na bardzo minusowego, to szału nie ma. Ławka jeśli chodzi o obrońców to Clarkson, który nie ma D w nazwisku i Ennis, na którego spuszczę zasłonę milczenia.

Obrona Lakers zapowiada się słabo i taka też pewnie będzie..

 

Lakers nie mają takiej firepower jak w poprzednim sezonie, gdzie jeśli drużyna podeszła na zbyt dużym luzie to przegrywali w SC (przekonali się o tym Rockets czy Warriors). 3 najlepsi za 3 Lou Williams, DLO i Young zostali zastąpieni Lopeza, KCP i Brewera.

 

Żeby nie było tak totalnie smutno to mały optymizm.

 

Z jasnych punktów to Kyle Kuzma, który wygląda na NBA ready.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ignorować preseason, ale dzięki niemu coś zaobserwować i wyciągnąć jakieś wnioski (nie mówię to o proroctwach, że ten czy tamten będzie bustem).

no dobra, ale co tak naprawdę można zaobserwować i jakie wnioski wyciągnąć po trzech meczach preseason w przypadku drużyny, która:

- w S5 ma grać 3 zupełnie nowych graczy, w stusunku do poprzedniego sezonu

- podstawowy center (jak podstawa defensywy się nie podoba), który na ten moment jest prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem lakers i jego prawdopodobny zmiennik nie zagrali jeszcze ani minuty

- dwóch kolejnych starterów nie zagrało w trzecim meczu

 

Ja do tego sezonu podobnie jak do poprzedniego nie podchodzę z jakimiś oczekiwaniami odnośnie miejsca jakie ten zespół zajmie. Po pierwsze za dużo niewiadomych w tak młodym zespole, a po drugie zachód jest cholernie mocny.

 

Dlatego zamierzam się na spokojnie skupić na obserwowaniu rozwoju młodych graczy i na trzymaniu kciuków by nie wpakowali się latem w Lebrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.