Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego oddanie gracza z problemami w szatni, pozyskanie w jego miejsce na dziś (last run) 2 niezłych graczy (a być może więcej) oraz jednoczesne zejście z 50 mln pod kątem bardzo niepewnego przyszłego sezonu (kiedy na draftu mają 2 1 rundowe pucki), to zła decyzja?

 

No i podaj te lepsze opcje, które z jednej strony dają jakość na ten sezon i wolność na przyszły?

 

BTW. Ja tam wcale nie jestem przekonany że LBJ akurat ma problem z Lovem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych plotek, że Cavs chcą zrzucić Love'a z myślą o zwolnieniu salary na następne sezony. Nie ma żadnych plotek (lol), że Love miałby naciskać na trade. Ba, nie ma nawet żadnych plotek o Love'ie w kontekście Lakers.

 

Jedyne, jakie są, to że Cavs chętnie ruszyliby Love'a, gdyby dostali coś wartościowego w zamian, ale one są jakoś od dwóch lat. Jeżeli Love będzie zdrowy na playoffy, to jest dużo lepszym graczem od Lopeza i Randle'a.

 

Więc nie, nie będę przekonywać, że wyimaginowana oferta w wyimaginowanych warunkach jest bardziej korzystna od innych. :) Mogę tylko napisać, że sportowo zarówno na tu i teraz, jak i na następne sezony, dla Cavs byłaby osłabieniem jeżeli Love w jednym kawałku przystąpi do playoffów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lopez nie dostaje piłek i minut, a mimo to jest b.efektywny. Oglądałem specjalnie ost. mecze i poza 1 kiedy trochę z czapy gwizdneli mu faul 2 na początku więc musiał usiąść, grał naprawdę dobrze. Gościu jest profesjonalista i do wolnej gry w PO świetnie się nada.

 

Od kilku godzin dzieją się w tym temacie cuda, których nie jestem w stanie racjonalnie wytłumaczyć ^^

 

Według Ciebie do gry w PO idealnie nada się Lopez, którego na początku wczorajszego meczu Nets wyłączali prostym podwojeniem. Było to możliwe dlatego, że Brook rusza w pomalowane równie dynamicznie co pociąg z milionem uwieszonych Hindusów w Indiach i bardzo łatwo wybić mu w trakcie tego manewru piłkę. Oprócz tego notorycznie odbija się od centrów przeciwnika (Jonas zrobił z niego szmatę), przez co jego wjazdy kończą się airballami/wymachiwaniem łapskami w poszukiwaniu faulu. Oprócz tego Brook jest w tym sezonie bardzo chimeryczny zza łuku, więc raz włącza mu się "Curry mode" jak wczoraj w drugiej połowie, a innym razem obija obręcz/tablicę i zamiast skrócić dystans uparcie miota cegłami.

 

Przyznam szczerze, że Lopez jest dla mnie wielkim rozczarowaniem, bo miał to być ktoś kto zapewni Lakersom jako taki spacing, wspomoże zespół swoim doświadczeniem i raz na jakiś czas zrobi te 25-30 punktów, co da drużynie kilka dodatkowych zwycięstw. Przed sezonem sporo pisało się także o jego nienagannej etyce pracy, a tymczasem obserwujemy sfrustrowanego gościa, który ewidentnie się zablokował i rozgrywa najgorszy sezon w swojej dotychczasowej karierze (nie liczę tych, z których wykluczyły go kontuzje).

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie dojdzie all-star w tym offseason to raczej nie, chyba, że trójka Ball-Ingram-Kuzma dokonałaby konkretnego progresu w skuteczności rzutów. Fajnie by było jakby Lakers w przyszłym sezonie zrobili +35W, ale na tę chwilę nie widzę tego.

poważnie nie widzisz tego, że ta drużyna już w tym sezonie, że wszystkimi mankamentem jakie ma wygrałaby bez większych problemów 35-40 meczów gdyby tylko Walton grał tymi co powinien? Zobacz jaki jest bilans odkąd Randle i Lopez razem startują, a sporo tych meczów bez Balla przecież było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież te wszystkie pomysły dannygd nt. przewidywania przyszłosci to jest taki absurd, że człowiek ma wątpliwości czy on aby na pewno żyje w tym samym  świecie
Niedługo pewnie da pomysł, żeby za Hardena rzucili Kuzme z Zubacem (w koncu nowy Gasol) i done deal 


poważnie nie widzisz tego, że ta drużyna już w tym sezonie, że wszystkimi mankamentem jakie ma wygrałaby bez większych problemów 35-40 meczów gdyby tylko Walton grał tymi co powinien? Zobacz jaki jest bilans odkąd Randle i Lopez razem startują, a sporo tych meczów bez Balla przecież było.

ja raczej widzę, że Lakers wg. SRS są dużo gorsi od Mavs, którzy są 17-36

Więc te pierdy o 40 W można sobie raczej odpuścic

 

A skoro już o Waltonie mowa - czy to nie jest kolejny przykład uposledzenia tej organizacji ? :smile:

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woj mnie zaskoczyl, bo juz myslalem, ze oni jednak zmienili zdanie nt randle'a i mlody zostanie.

 

z 2 strony zdaje sobie sprawe z tego, ze timing skonczenia sie jego rookie kontraktu nie jest najlepszy.

 

i mysle, ze to ten timing generuje niektore ruchy. dobry rebuilding skalda sie z kilku zmiennych, ktore musza sie zgrac w czasie. przede wszystkim trzeba wydraftowac kilku fajnych grajkow w krotkim okresie czasu, pozniej mozna podpisac gwiazdy, ale najlepiej w trakcie trwania rookie contracts mlodych

 

patrzac na to co dzieje sie w cleveland, lakers moga zagrac va banque. wycisnac tyle ile sie da z clarksona i randle'a. moze nawet wcisnac denga by miec mozliwie duza elastycznosc....

 

wdeal i  pick od cavs/nets nie wierze, bo wydaje mi sie, ze ten pick bedzie w stanie wyciagnac tylko bardzo dobra oferta. lakers nie maja takich grajkow w skladzie, choc z 2 strony randle jako opcja po lebronie w cavs na odbudowe nie jest az tak glupia, to fajny grajek na 20-10 za jakis czas. imo cavs predzej uderza do clippers po lou i jordana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na to co dzieje sie w cleveland, lakers moga zagrac va banque. wycisnac tyle ile sie da z clarksona i randle'a. moze nawet wcisnac denga by miec mozliwie duza elastycznosc....

Sęk w tym, że nikt nie chce nic dać za Clarksona i Randle'a, więc nic się wycisnąć nie uda. Ba - do tego pierwszego trzeba coś dorzucić, by się go pozbyć.

O Dengu nawet nie ma co mówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycisnac tyle ile sie da z clarksona i randle'a

 

Naprawdę nie rozumiem tej chęci pozbywania się młodych graczy przez kibiców Lakers, no po prostu nie rozumiem i to w imię czego? ja kiedyś w naiwności myślałem, że Clarkson może być kimś na poziomie Beala, pomyliłem się zajebiscie, ale to nie zmienia faktu, że Jordan to naprawdę wartościowy rezerwowy dający powera z ławki, pewnego poziomu nie przeskoczyć już, ale ktoś taki jest też potrzebny.

 

Randle coz o nim napisałem się najwięcej, potwierdził, że dostajac minuty jest w stanie dać 20/10 i coś wykreować a jak się okazalo w tym roku potrafi również bronić. To póki co bez rzutu i w wieku 23 lat, a my szukamy na siłę sposobu by się kogoś takiego pozbyć... Why?

 

Panowie cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poważnie nie widzisz tego, że ta drużyna już w tym sezonie, że wszystkimi mankamentem jakie ma wygrałaby bez większych problemów 35-40 meczów gdyby tylko Walton grał tymi co powinien? Zobacz jaki jest bilans odkąd Randle i Lopez razem startują, a sporo tych meczów bez Balla przecież było.

 

Van, chciałbym widzieć, że ta drużyna wygrałaby tyle spotkań, ale mimo że Walton X meczów skiepścił to też parę meczów, które nie powinniśmy byli wygrać udało się wyciągnąc, więc to działa w dwie strony. Lopez + KCP mieli być duża pomocą, a okazało się być nie tak różowo jak wszyscy sądzili. Jeżeli ratunkiem ma być 20-letni rookie PG, który ma problemy z rzutem, w organizacji, w której nie ma dobrego shootera, to mnie ogarniają wątpliwości.

 

Z resztą spójrzmy kto u nas ostatnio rzucał trójki powyżej 40% Nick Young w zeszłym sezonie, co było swoistą aberracją, a tak to długo długo nic.

 

Spójrzmy kto w całej historii Lakers trafiał trojki powyżej 39%:

https://www.basketball-reference.com/play-index/psl_finder.cgi?request=1&match=single&type=totals&per_minute_base=36&per_poss_base=100&season_start=1&season_end=-1&lg_id=NBA&age_min=0&age_max=99&is_playoffs=N&height_min=0&height_max=99&franch_id=LAL&birth_country_is=Y&as_comp=gt&as_val=0&pos_is_g=Y&pos_is_gf=Y&pos_is_f=Y&pos_is_fg=Y&pos_is_fc=Y&pos_is_c=Y&pos_is_cf=Y&c1stat=fg3_pct&c1comp=gt&c1val=39&order_by=fg3_pct

 

Od 4 sezonów jedynym takim graczem był właśnie Young...

Jak dla mnie to ewidentnie świadczy o tym, że w szkoleniu Lakers ktoś daje ostro dupy, skoro nie potrafimy wykształcić dobrych shooterów, a przecież zarówno Ingram, jak i Russell jak i chociażby Clarkson wydają się graczami z niezłą techniką rzutu, a ich staty z collegu potwierdzały, że umieją rzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, chciałbym widzieć, że ta drużyna wygrałaby tyle spotkań, ale mimo że Walton X meczów skiepścił to też parę meczów, które nie powinniśmy byli wygrać udało się wyciągnąc, więc to działa w dwie strony. Lopez + KCP mieli być duża pomocą, a okazało się być nie tak różowo jak wszyscy sądzili. Jeżeli ratunkiem ma być 20-letni rookie PG, który ma problemy z rzutem, w organizacji, w której nie ma dobrego shootera, to mnie ogarniają wątpliwości.

 

nie rozumiem co działa w dwie strony?

Zdecydowanie więcej meczów lakers by mieli wygranych gdyby Luke gral takim S5 jak ostatnie kilkanaście spotkan dla mnie to oczywiste, jak dla Ciebie nie to nie wiem jak miałbym Cie przekonać wiec nawet nie będę próbował.

 

Walton po prostu dlugo nie dawał drużynie najlepszej szansy na wygraną. W drużynie nie ma strzelców jasne i to nie jest jego wina do konca, ale z drugiej strony grając od początku przez środek na Lopeza mam wrażenie, ze gość nabiera większej pewności i to widac tez potem w jego skuteczności z dystansu wiec sa tez sposoby by pomoc graczom w skuteczności.

 

Lonzo jest tym bardziej istotny, ze nie ma zmiennika na poziomie Nba i to jest cos co powinno byc jednym z priorytetów na lato dla zarządu Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar zyje w innej rzeczywistosci, Randle jak na razie to z tego co zerkam zrobil progress zajebisty, a Cavs deal Randle Clarkson za Lovea w obecnej sytuacji to by brali z pocalowaniem reki I wypucowaniem fallusa

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co działa w dwie strony?

Zdecydowanie więcej meczów lakers by mieli wygranych gdyby Luke gral takim S5 jak ostatnie kilkanaście spotkan dla mnie to oczywiste, jak dla Ciebie nie to nie wiem jak miałbym Cie przekonać wiec nawet nie będę próbował.

 

Walton po prostu dlugo nie dawał drużynie najlepszej szansy na wygraną. W drużynie nie ma strzelców jasne i to nie jest jego wina do konca, ale z drugiej strony grając od początku przez środek na Lopeza mam wrażenie, ze gość nabiera większej pewności i to widac tez potem w jego skuteczności z dystansu wiec sa tez sposoby by pomoc graczom w skuteczności.

 

Lonzo jest tym bardziej istotny, ze nie ma zmiennika na poziomie Nba i to jest cos co powinno byc jednym z priorytetów na lato dla zarządu Lakers.

Jaki bilans Lakers powinni mieć wg Ciebie gdyby od początku grali 5-tką Ball-KCP-Ingram-Randle- Lopez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

van ale ja randle'a nie chce dealowac, od x czasu pisze, ze dla mnie to draymond green w wersji lite, ktory bylby swietnym gosciem w rotacji pod koszem na lata i szczerze mowiac mam nadzieje, ze zostanie.

 

napisalem "lakers moga zagrac va banque" czyli nie dealuje juliusem tylko bardziej zastanawiam sie co moze chciec zrobic managment, chill

 

P_M nie do konca sie z tym zgodze nt rzutow za 3. jak wytlumaczysz fakt, ze young trafil do gsw i nagle spadly mu %?

a kuzma, ktory trafia lepiej niz na studiach?

 

indywidualny trening graczy to 1 ale potrzeba jeszcze systemu, ktory ulatwi rzucanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_M nie do konca sie z tym zgodze nt rzutow za 3. jak wytlumaczysz fakt, ze young trafil do gsw i nagle spadly mu %?

a kuzma, ktory trafia lepiej niz na studiach?

 

indywidualny trening graczy to 1 ale potrzeba jeszcze systemu, ktory ulatwi rzucanie.

 

Youngowi spadły %?

efg% najwyższe w karierze, ale teraz ma zupełnie inne towarzystwo niż w LAL i mniejszą rolę. Niemniej jednak poprzedni sezon w Lakers to aberracja, miał 56,4% efg, gdzie wcześniej tylko raz przekroczył 50% efg. Nie licząc tych dwóch ostatnich sezonów to jego normalny poziom to 47-48 efg%.

 

Kuzma trafia lepiej za 3 w Lakers, niż w collegu, ale ogólnie w LAL ma TS 55%, poprzednio mial w colleagu 56,5 TS% i 56TS%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych plotek, że Cavs chcą zrzucić Love'a z myślą o zwolnieniu salary na następne sezony. Nie ma żadnych plotek (lol), że Love miałby naciskać na trade. Ba, nie ma nawet żadnych plotek o Love'ie w kontekście Lakers.

Zadałem proste pytanie: Co jest złego w uzdrowieniu szatni Cavs? Co jest złego w uzyskaniu 2 niezłych graczy (a może więcej) na tu i teraz za kontuzjowanego gracza (który zgadzam się jest lepszy od Lopeza, ale jak gra zdrowy z sercem dla ekipy, a nie przeciwko niej), którym kończą się kontrakty?

Co jest nielogicznego w zaoszczędzeniu +50 mln od przyszłego sezonu i robienia rebuildingu w oparciu o 2 1 rundowe picki draftu 2018?

I jaką mam odpowiedź? Że nie było rumorków na tweeterze...

 

I to jest clue problemu tego forum... Zdecydowana większość "ekspertów" tego forum, to osoby, które głównie potrafią krytykować opinie innych oraz przedstawiać pomysły jako swoje, a de facto cytować opinie przeczytane z różnych "sources" zza oceanu.

Swojego zdania często nie mają lub się nim nie dzielą, chyba z obawy, że tacy sami jak oni ich wyśmieją zaraz - bo przecież Woj nie napisał tego...

Czy naprawdę o to chodzi na forum NBA, żeby cytować innych jako jedyną słuszną teorię? Czy użytkownicy forum nie mają tweetera, nie śledzą portali?

 

Przecież oczywistym jest, że Cavs by woleli aby LBJ i kluczowa ekipa dalej została, ale patrząc na to co się tam dzieje, to naprawdę nie wiem co musi się wydarzyć, aby w przyszłym roku być contenderem?

Jak oglądasz ich mecze i czytasz takie teksty (a jako właściciel/GM wiesz 10x więcej):

http://www.cleveland.com/cavs/index.ssf/2018/02/did_the_cleveland_cavaliers_ev.html

https://twitter.com/PDcavsinsider/status/960013179291099136

https://twitter.com/ChrisFedor/status/960003036147060736

http://www.slamonline.com/nba/report-kevin-love-hot-water-cavs-teammates/

https://twitter.com/BleacherReport/status/955640008643305472

http://hoopshype.com/storyline/tyronn-lue-hot-seat/

to chyba musisz myśleć o tym, że pozyskanie G.Hilla tu nie wystarczy... i team jest na krawędzi. Oni w ostatnim okresie przegrali praktycznie z każdym lepszym teamem 2 cyfrowo. HOU -32, Spurs -12, OKC -24, GSW -10, TOR -34, MIN -28, BOS -14...

Ja wiem, że zgodnie z powiedzeniem "never underestimate the heart of a champion" nie można ich absolutnie skreślać, ale oni zaraz mogą stracić przewagę boiska w 1 rundzie ;)

 

Dlatego uważam, że front office LAL powinien rozważać taką opcję (Lova), a nie dosyć biernie czekać na 2018 rok i 2 maxy.... Odrzucenie opcji dealu po BG było ok, bo moim zdaniem on tych 35-40 mln rocznie nie jest warty, ale Love ma fajny kontrakt...

Z drugiej strony zgadzam się, że dla pozyskania 2 gwiazd kluczowe jest kto będzie tą drugą... i na bazie tej informacji inni będą decyzje podejmować, niemniej jak zawsze LBJ będzie tym ostatnim, a jego preferencje raczej nie są nastawione na LAL jak na 1 opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar zyje w innej rzeczywistosci, Randle jak na razie to z tego co zerkam zrobil progress zajebisty, a Cavs deal Randle Clarkson za Lovea w obecnej sytuacji to by brali z pocalowaniem reki I wypucowaniem fallusa

Tak jak rok temu Netsi brali z pocałowaniem ręki Mozgova i pick Rockets za Lopeza. Historia lubi się powtarzać, jedynie fani Lakers okazują się niezdolni do wyciągania wniosków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak rok temu Netsi brali z pocałowaniem ręki Mozgova i pick Rockets za Lopeza. Historia lubi się powtarzać, jedynie fani Lakers okazują się niezdolni do wyciągania wniosków.

Z kolei inni okazują się nie zdolni do wypowiedzi błyskotliwych czy śmiesznych.

 

Narracja zmieniła się w ten sposób że ktoś chce forsowac opinie taka że fani Lakers mówią że Love za Lopeza to na brainer dla Cavs. Nie. Ja przynajmniej chciałem powiedzieć że sytuacja w których o delach cicho jak w przypadku Griffina się zdarzają. Center to ktoś kogo Cavs potrzebują. Deal IT za Irvinga też był słaby dla Cavs, ale są sytuacje jak konflikt w szatni które powodują takie rozwiązania. Nie chce przekonywać że to byłoby wielkie wzmocnienie ale myślę że to nie byłoby aż takie złe dla Cavs pod warunkiem zrzucenia nie wygodnych umów z pickiem nets za jakiegoś przyzwoitgo gracza.

To wszytko zależy oczywiście jak duży jest konflikt na lini Love-reszta drużyny.

Do tego są też pewne okoliczności jak np rotacja, partnerzy z zespołu, aklimatyzacja zawodnika. Dlaczego Lopez w tym sezonie może grać gorzej niż powiedzmy w zeszłym sezonie

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.