Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

P_M doakdlnie

% trojek youngowi polecial

to, ze te moze miec wyzsze to logiczne przy takim towrzystwie, co 2 rzut, ktory oddaje jest z czystej pozycji

Jak mozesz mowic ze Youngowi % trójek poleciał? z 40 na 39% to poleciał? minimalny spadek, a i tak trafia powyżej swojej średniej z kariery,, na dodatek gra marginalne minuty - najmniej w karierze, dla takiego streaky shootera jak Swaggy to utrudnienie.

z tym co 2 rzut oddaje z czystej pozycji to powołam się też na %Ast'd. w ostatnim sezonie Lakers 52,9% w GSW 54,2 dla rzutów za 2 i 90,6% w LAL dla rzutów za 3 i 88,2% w GSW.

 

Bronienie sztabu Lakers w kwestii trójek to jak obrona dziewictwa cór Koryntu.

https://www.basketball-reference.com/play-index/psl_finder.cgi?request=1&match=single&type=totals&per_minute_base=36&per_poss_base=100&season_start=1&season_end=-1&lg_id=NBA&age_min=0&age_max=99&is_playoffs=N&height_min=0&height_max=99&franch_id=LAL&birth_country_is=Y&as_comp=gt&as_val=0&pos_is_g=Y&pos_is_gf=Y&pos_is_f=Y&pos_is_fg=Y&pos_is_fc=Y&pos_is_c=Y&pos_is_cf=Y&c1stat=fg3_pct&c1comp=gt&c1val=39&order_by=fg3_pct - powtórzę sie z linkiem tylko 10 raz w historii organiacji gracz Lakers trafił +100 trójek w sezonie na skutecznosci powyzej 39% notabene 3 miejsca zajmuje Fisher...

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deal IT za Irvinga też był słaby dla Cavs,

 

To się opinie z lata na temat tego słabego dealu.

 

Nie sądziłem, że Cavs uda się za Irvinga dostać tak dobrą paczkę graczy i pick.

Pierwsze moje odczucie - Cavs wygrali ten trade na tu i teraz. 

 

Jeżeli LeBron ostanie w Cavs, to czemu Isaiah miałby odchodzić? Za rok dojdzie im jeszcze ktoś z czołówki draftu, bo Brooklyn może nie skończy ostatnie, ale będzie jedną z 5-7 najsłabszych drużyn. Dochodzi solidny Crowder (w Celtics miał kryc LeBrona) i młody ponoć dobry Zizic.

 

Celtics nie rozumiem. Nie chcieli uderzać po Butlera i Georgea, bo -

nie będą oddawali picku Brooklynu

Thomas jest nie do ruszenia (po co Celtics jakiś tam Fultz?), bo razem z Crowderem, Bradleyem i resztą stworzyli tam niepowtarzalny klimat i głębię składu

Crowder to już w ogóle nie jest do oddania bo może kryć LeBrona i ma niesamowicie niski kontrakt

i inne takie..

 

a tu jeb!

 

Celtics tracą głębię składu i wszystkich swoich najważniejszych graczy decydujących o ich obliczu za dwie gwiazdy z drugiego garnituru (Horford to dla mnie trzeci garnitur) i.. nadal nie mają nikogo do zbiórek, a oddali jeszcze Zizicia i Crowdera. Ale spoko, nadal na rynku FA są David Lee, połamany Bogut, Tyler Zeller, Dante Cunningham i oczywiście Hibbert.

 

 

Słabo to wygląda dla Celtics.

Irving to upgrade nad IT, jest mniejszą dziurą w obronie, w ataku w sumie też jest lepszy. Ja tylko zwracam uwagę, że pod Stevensem KAŻDY wygląda lepiej niż wcześniej, więc KI też powinien.

Do tego I.T za rok trzeba by było sypnąć naprawdę gruby hajs, Irvingowi dopiero za dwa lata.

Więc zgadzam się, że trzeba było do niego dopłacić. Ale aż tyle? Już sam Crowder byłby powinien w zupełności wystarczyć. Bardzo solidny s5 zawodnik na super kontrakcie. Akurat w Celtics trochę zbędny, bo blokował minuty dla Browna i Tatuma. Nawet ten Zizic, choć ja wiązałem z nim spore nadzieje, liczyłem na to, że w krótkim czasie osiągnie poziom Nurka, byłby do przyjęcia. Ale co tu robi pick Nets? Dla mnie to była nadzieja na fajnego C/PF z draftu. Zizic + Bagley/Ayton/Bamba i spokój pod koszem na lata. Tak to nie ma nic.

Nie rozumiem ruchów Ainge'a w tym offsrason. Ale o ile zamianę Fultza na Tatuma i oddanie Bradley'a byłem sobie w stanie wytłumaczyć, tak tej wymiany nie potrafię.

 

 

Cavs za pomocą głównego rywala na wschodzie przebudowali się jedną wymianą, w której oddali gościa kóry i tak u nich nie chciał grać LOOOL.

 

FO Bulls i Pacers natychmiastowo do zwolnienia.

 

 

Cavs chyba całkiem niezle wybrneli z klopotu z Irvingiem. Zobaczymy tylko jak to biodro Thomasa, bo podobno nie jest sprawny w 100% na chwilę obecną. Smakowicie się zapowiada ten sezon, nawet bardzo.

 

 

A Cavs z zyskiem pozbyli się Irvinga, który się żarł z Lebronem. Teraz mają klocki poukładane i możliwość dominacji na Wschodzie.

 

 

cavs wydymali celtics 3krotnie w tej wymianie.

1. po 1 pozbyli sie goscia, ktory zazadal transferu.

2. po 2 pozyskali za niego goscia, ktory niewiele mu ustepuje, moglby spokojnie pojsc w wymianie 1-1

3. po 3 dostali crowdera i pick nets:D jest jeszcze zizic, moglbym to rozbic na 2 punkty crowder/pick i mamy dodatkowe dymanie w zasadzie

 

ja rozumiem celtics. kazdy team przechodzi taka budowe, zbierasz talent, pozniej ten talent i picki wymieniasz na gwiazdy. to naturlane, wyrobnicy nie poprowadza cie do mistrzostwa ale gwiazdy juz tak. koncza offseason z kyrie'm i haywardem, to jest swietna wiadomosc. problem polega na tym, ze stracili odrobine za duzo. pozbyli sie 3 najtwardszych gosci w swoim skladzie tj.  crowdera-IT-bradleya. stracili glebie skladu.

 

reasumujac, to byl naturalny ruch by postawic na gwiazdy. siegneli po swietnych grajkow ale czy nie za duzym kosztem?

nie chce mi sie wierzyc, ze deal pojdzie w tej postaci. przeciez pick nets i crawder(+zizic) to juz material w wymianie na all stara!

 

cavs zyskuja tu na kazdym polu. nawet odejscie brona nie spowoduje, ze jakos bardzo spadna na slabym wschodzie.

 

 

Win-win.

 

Kyrie jest dużo lepszy niż IT i Celtics ratują się przed dylematem czy po sezonie płacić IT ciężarówki kasy, o których mówił ostatnio. Tzn. dla mnie to byłby żaden dylemat, ale może Celtics sami sobie nie ufają. Poza tym głównym problemem Kyrie jako pierwszej opcji jest to, że żaden z niego playmaker, a akurat w Celtics to nie powinien być wielki problem.

 

Można się czepiać Ainge'a, że przegapił Fultza, Butlera i PG, a teraz połasił się na Kyrie i jeszcze musiał dopłacić, ale może on wie że spierdolił, a nie zrobienie dobrego dealu dziś, tylko dlatego, że kiedyś przegapiło się lepszy, nie byłoby zbyt mądre.

 

Cavs zyskują na teraz większa elastycznośći mogę wzmocnić się używajac picku Nets i przy okazji może zrzucić jeden z rakowych kontraktów. Lepsze takie puncher's chance niż zostanie z zeszłorocznym teamem emerytów + Calderon i Jeff Green na jakie byli skazani wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się opinie z lata na temat tego słabego dealu.

To tylko potwierdza jak większość się fatalnie myli po drugie ci wszyscy użytkownicy nie maja dostępu do raportów medycznych ani nie posiadają wiedzy z dziedziny medycyny żeby ocenić jak na tamtą chwile taka kontuzja może wpłynąć na grę zawodnika.

Po trzecie te wypowiedzi sa przed informacjami jak bardzo poważna to może być kontuzja. Po czwarte ci użytkownicy nie brali pod uwagę wpływu trenera na zawodnika i systemu.

To tylko pokazuje jak bezsensowne jest ocenianie dealu od razu po jego przeprowadzeniu. Lub pokazuje iak bardzo ludzie się mylą i nie pamiętają potem o swoich opiniach.

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mamy to! Lakers prowadząc ponad 10 punktami na ok. 2-3 minuty przed końcem musieli (jak to mają dość często w zwyczaju) stracić to duże prowadzenie jednak na szczęście dowieźli wygraną. Takie mecze jak ten cieszą podwójnie, bo nie dość, że to OKC z wieloma gwiazdami "na pokładzie" to był to mecz wyjazdowy. :)

 

Poza tym odkąd Ball nie gra zanotowaliśmy duży progress i udało nam się wygrać naprawdę sporo trudnych meczy. Myślicie, że byłoby to możliwe również z nim w rotacji czy chłopak potrzebuje jeszcze trochę czasu? Jestem ciekaw jak to będzie gdy wróci, bo nie wiem do końca czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny meczyk naszych, fajnie zespołowo się przełamaliśmy w końcu w tym sezonie z OKC. Cała piątka + JC bardzo dobre zawody. Świetny Ingram, czapa na Melo w decydujących momentach. Brook w końcu przypomina swoją grą tego Brooka z Brooklynu. Clarksonowi należy się lekki minus za końcówkę, gdzie frajerskimi stratami prawie doprowadził do katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów niewiele brakowało, a przegralibyśmy wygrany mecz. Ta nerwowość w końcówce... Mógł się znów podobać dzisiaj Hart, 5/6 z gry, walka o te zbiórki.

To jest ta nowa jakość Lakersów. Teraz wszystkie mecze na styku wygrywamy. Wcześniej było za każdym razem w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kiedy Randle i Lopez grają razem w S5 to jest zupełnie inna drużyna, jak oddadzą Randle to się naprawdę bardzo wkurwie, chyba tak samo jak January gdy Lakers oddali Russella :)

 

Tak poza tym to wszyscy jarali się Kuzma, a z Harta też będziemy mieli pociechę. Nieźle broni, w ataku też nie jest kolkiem i dodatkowo świetnie zbiera. Powinien być z niego fajny roles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mamy to! Lakers prowadząc ponad 10 punktami na ok. 2-3 minuty przed końcem musieli (jak to mają dość często w zwyczaju) stracić to duże prowadzenie jednak na szczęście dowieźli wygraną. Takie mecze jak ten cieszą podwójnie, bo nie dość, że to OKC z wieloma gwiazdami "na pokładzie" to był to mecz wyjazdowy. :)

 

Poza tym odkąd Ball nie gra zanotowaliśmy duży progress i udało nam się wygrać naprawdę sporo trudnych meczy. Myślicie, że byłoby to możliwe również z nim w rotacji czy chłopak potrzebuje jeszcze trochę czasu? Jestem ciekaw jak to będzie gdy wróci, bo nie wiem do końca czego się spodziewać.

Z Ballem będą grali jeszcze lepiej.

Randle siłowo jest niemożliwy.

Piłki zabrać mu się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za tym, aby Julka zostawić, mimo wszystko chłopak się rozwija, nie jest już takim jeźdźcem bez głowy, nawet jeśli w przyszłości nie okaże się AS to jako energizer z ławki na 15-20 minut jest świetny. Swoją drogą gdyby tak Randle dodał rzut...oj byłby świetnym grajkiem już teraz.

 

Sprawdza się to co Van pisał już dawno, dać Julka do S5 żeby grywał razem z Lopezem, najwidoczniej kierownictwo na stanowisko coacha zatrudnili nie tego człowieka co trzeba :grin:

Edytowane przez TheRocket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za tym, aby Julka zostawić, mimo wszystko chłopak się rozwija, nie jest już takim jeźdźcem bez głowy, nawet jeśli w przyszłości nie okaże się AS to jako energizer z ławki na 15-20 minut jest świetny. Swoją drogą gdyby tak Randle dodał rzut...oj byłby świetnym grajkiem już teraz.

 

Sprawdza się to co Van pisał już dawno, dać Julka do S5 żeby grywał razem z Lopezem, najwidoczniej kierownictwo na stanowisko coacha zatrudnili nie tego człowieka co trzeba :grin:

Na szczęście coach zmienił się nie do poznania.

Nie wiem co było tego przyczyną ale dziękuję Bogu że tak się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kiedy Randle i Lopez grają razem w S5 to jest zupełnie inna drużyna, jak oddadzą Randle to się naprawdę bardzo wkurwie, chyba tak samo jak January gdy Lakers oddali Russella :smile:

Tak poza tym to wszyscy jarali się Kuzma, a z Harta też będziemy mieli pociechę. Nieźle broni, w ataku też nie jest kolkiem i dodatkowo świetnie zbiera. Powinien być z niego fajny roles.

Tak ciekawostka, jak Randle gra z Lopezem, to 2 man lineup ma ujemny net rating (-3,1) ale ekipa ma profil W/L 15/9 ;)

 

A o Harcie pisałem już wiele razy od momentu draftu... świetny nba ready rols na lata!

 

Natomiast niech mi ktoś powie o co chodzi z tą piłka do Randla/Ingrama w końcówkach skoro oni mają problem z FT? Walton sie nie popisał w tym aspekcie i myślałem, że szlag mnie trafi a oczy będą krwawić jak na to patrzyłem ;)

 

BTW. To może warto OKC powkurzać i o PG13 pozabiegać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawostka, jak Randle gra z Lopezem, to 2 man lineup ma ujemny net rating (-3,1) ale ekipa ma profil W/L 15/9 ;)A o Harcie pisałem już wiele razy od momentu draftu... świetny nba ready rols na lata!Natomiast niech mi ktoś powie o co chodzi z tą piłka do Randla/Ingrama w końcówkach skoro oni mają problem z FT? Walton sie nie popisał w tym aspekcie i myślałem, że szlag mnie trafi a oczy będą krwawić jak na to patrzyłem ;)BTW. To może warto OKC powkurzać i o PG13 pozabiegać ;)

A kto tam nie ma problemów z FT?

Wcześniej próbowali z KCP, że niby najpewniejszy i też nie trafiał.

Na szczęście ekipa jest tak mocna że może sobie wolnych nie trafiać bo i tak wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej połowie chciałem pisać, że jak oni prowadzą z taką grą. Pod koniec meczu już byłem przekonany, że będę musiał pisać, jak oni mogli to przegrać... 

 

Spoko mecz, dobrze się oglądało. Takie końcówki też są potrzebne. Bardzo podobał mi się Hart, już drugi mecz z rzędu. Po ewentualnych roszadach w czasie deadline powinien wskoczyć na stałe do piątki za KCP. Mam przynajmniej taką nadzieję. 

 

Wkurwiają te ciągłe próby wjazdów Lopeza zza łuku po pompce. Zdążę iść podłożyć do pieca, zanim on się zbierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś ile Lakers planują dać Randlowi(zakłądając że zostaje), a ile Randle oczekuje?

Ostatnie doniesienia są takie, że Lakers planują dać Randle'owi kopa w dupę, może dwa - na przyspieszenie. 

Trzeba poczekać tydzień, więcej będzie jasne. A najwięcej po sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś ile Lakers planują dać Randlowi(zakłądając że zostaje), a ile Randle oczekuje?

Nie znam przeciekow dotyczacych kontraktu randla i jego oczekiwan ale jego agentem jest ten sam gosc ktory jest agentem crabbe wiec potrafi zalatwic wysoki kontrakt.

 

Co ciekawsze randle i pg maja tego samego agenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.