Skocz do zawartości

[West 1st Round] Houston Rockets (3) - Oklahoma City Thunder (6)


Eld

HOU vs OKC  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak się skończy seria?

    • HOU - OKC 4:0
      0
    • HOU - OKC 4:1
      11
    • HOU - OKC 4:2
      26
    • HOU - OKC 4:3
      11
    • HOU - OKC 0:4
      0
    • HOU - OKC 1:4
      0
    • HOU - OKC 2:4
      10
    • HOU - OKC 3:4
      10


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ej, czy możemy już powiedzieć, że Rakiety są for real? Czy takie osądy dopiero po pokonaniu Westbrooków? 

 

 

dopiero po pokonaniu, a i to nie wiadomo. Dzisiaj oni wyglądali jak 17-65 team + Westbrook, jeśli nie przestaną tak wyglądać do konca serii to nawet 4:0 wygranymi po 30pts niewiele nam powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monopolizowanie gry to nie droga w po

 

Jest tylko jeden obecnie gracz w lidze któremu to wyjść może

 

Przesadził Russell, ale jego koledzy przecież się nie stawili. Oladipo może sandały wiązać Lou Williamsowi i Ericowi Gordonowi w tej serii i to jest problem.

Christona i Granta nie komentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiid to nawet nie wie co to PO, zagral 31 spotkan na ograniczonych minutach, wiec w ogole wrzucanie go do worka z innymi nie ma sensu

 

westbrook? no przeciez poki co jest 0-2, wiec joseph ma racje

curry i durant -> gdzie tu monopol, graja razem

kawhi? tutaj jest dosyc blisko, ale maszynka Popa dziala nawet jak graja starterzy

cp3? nic nie wygral + ma obok all stara

 

takze z tych co wymieniles to poniekad Harden bo on jest niemal calym atakiem Rockets, z tym ze ta pilka sie dzieli i mamy takie noce jak ta ze i Gordon i Lou rzucaja 20+

 

no i na koniec LeBron -> w miami big3, tutaj tez ma i Kyrie i Love'a do pomocy

 

takze wychodzi na to, ze jednak monopol to nie droga PO, dlatego mistrzostwa nie zdobywaja druzyny z 1 all starem i dobrym supportem, jedyne czasy kiedy (pomijam wszystko starsze niz lata 80, bo nie iwem jak to wygladalo itp) to moglo wyjsc to te ~2000 kiedy troche byl spadek talentu i zainteresowania liga, ale nawet wtedy Iverson jako typowy ballhog z swietnym supportem, ktory nie potzrebuje pilki i gra w obronie nie dal rady, wiec teraz kiedy poziom w lidze jest wyzszy tymbardziej to nie ma prawa bytu

 

OKC to byla druzyna ktora w RS grala na 100% obrotow i MVP dla WEstbrooka to bylo ich mistrzostwo, po odejsciu Duranta chcieli miec cos pozytywnego po tym sezonie i to na pewno nie beda wygrane w PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston wydaje się drużyną bardziej kompletną i poukładaną na fazę PO. Mam wizję, że w drugim lub trzecim meczu Westbrook zapoda coś w stylu 50/15/15. Ale to nieważne, ponieważ sądzę, że to Houston pojedzie dalej. 

4-2 dla rakiet.

 

No nie gadaj  :welcoming:  :victorious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co o OKC myśleć, jak był Brooks i im nie szło sądziłem że to wina trenera który nie umie pookładać drużyny i oddaje wszystko w ręce KD i RW. Kiedy przyszedł Donovan zauważyłem że RW więcej podaje i gra jakby bardziej zespołowo lecz nadal gra leży w rękach KD i RW, po odejściu KD twierdziłem że szuka łatwej drogi do pierścienia ( nie miał bym do niego nic gdyby poszedł wszędzie tylko nie do GSW ) a jak został sam RW to robi kosmiczne liczby, stara się jak może ale chyba nie w tym rzecz, tak jak dziś w meczu w ostatniej kwarcie rzucał, rzucał nie trafiał ale rzucał i rzucał i nie dał nikomu innemu piłki. Nie wiem co by pomogło OKC żeby zaczęli grać inaczej bo przecież mają kim grać, może wymiana RW za Lillarda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych pretensji do Westbrooka. Bez niego jego banda z OKC biłaby się o topowy pick draftowy. Najwięcej pretensji miałbym do Kevina Duranta. Widać, że akcent w NBA przeniosły się teraz na roczniki 1988-1991 (Westbrok, Harden, Curry, Durant, Green, Thompson, George, Wall, Butler) i teraz jest czas ludzi z tego pokolenia. Durant powinien walczyć z Westbrookiem o w końcu wyjście z cienia Oklahomy i zdobycie pierwszego tytułu dla tej ekipy po wielu latach porażek. 

 

Durant wybrał opcję easy na kodach i sobie pyka zadowolony bez większych ambicji. Westbrook ma wybraną opcję mega hard - wali łbem w mur, klnie i wszystkim rzuca, ale nie odpuszcza tej walki i świetnie się to ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że Oladipo gra na <20% FG i trafił jedną z 13 trójek w serii.

 

A nie żadne monopolizowanie gry RW. Widać było, że jego zaufanie do teammates w ataku podczas g2 spadło drastycznie.

 

tylko ze to zaufanie u niego nie to ze zniknelo, jego nigdy nie bylo. 

w ogolnie to co teraz bede pisal, to nie moje analizy itp, tylko sie na nie natknalem na reddicie + czytane komentarze tam

od razu dam linki jak ktos chce sam sobie poprzegladac

 

https://www.reddit.com/r/nba/comments/66j11k/statistically_yes_russell_westbrook_does_care/

https://www.reddit.com/r/nba/comments/66i9ty/russell_westbrook_took_more_shots_in_the_4th/

https://www.reddit.com/r/nba/comments/66fq1p/compilation_of_westbrook_missing_open_teammates/

 

pierwszy punkt to jest to co jest tam w 3 linku, te wyciete akcje

https://streamable.com/08s6v

 

Doug byl 3/4 z gry, byl totalnie open kilka razy jak widac tutaj pieknie, ale Westbrook bawil sie w swoj hero ball, bo jemu rzeczywiscie zalezy zeby druzyna wygrala, ale za wszelka cene on chce byc bohaterem oddajac jakies kosmiczne rzuty i fajnie jak to sa mecze jak z Denver, Magic czy Mavs, gdzie wpadaly, a byly to jakies trojki przez rece z 8 metra i te rzuty mu pewnie zapewnia MVP, ale tak to wyglada jak wczoraj kiedy nie wpada...

 

zeby bylo smieszniej, po meczu mowi ze jego linijka go nie obchodzi, co jest najzwyczajniej w swiecie nie prawda, nie tylko chodzi o te zbiorki ktore byly walkowane milion razy, ale tutaj w linku nr 1 jest pokazane to, ze kiedy uzbiera swoje 10 asyst to wtedy zaczyna totalnie olewac kreowanie innych i sam tylko rzuca, tak bylo w calym sezonie i dosyc smiesznie, tak bylo wczoraj

 

https://www.reddit.com/r/nba/comments/66dsxw/game_thread_oklahoma_city_thunder_01_houston/dghv009/

 

tutaj kolejny link, po prostu taki "humorystyczny" kiedy fan Rockets napisal ze OKC maja przejebane bo Russ te swoje 10 asyst uzbieral juz w 1 polowie, wiec w drugiej bedzie gral swoj hero ball 

 

wiadomo ze takich komentarzy pewnie pojawia sie sporo kazdej nocy i czasem sie sprawdzaja, czasem nie, ale wczoraj byly prawda.

11 asyst w 1 polowie ----> 13 asyst w calym meczu.

 

no i ilosc oddanych rzutow w samym q4 kiedy mu nie wpadalo, niz Curry czy Harden przez caly mecz... 

 

wiem ze ogromny chaos w tym poscie itp, ale mam nadzieje ze chociaz troche udalo mi sie przekazac to co chcialem

- sa dwie strony medalu Russa -> live by Westbrook, die by Westbrook

- sa tez dwie strony medalu supportu -> on w nich nie wierzy, a oni nie maja prawa sie czuc pewnie kiedy lider w nich nie wierzy i generalnie jak Doug moga skakac, klaskac i prosic o rzut, ale go nie dostana. 

zawsze przypominaja sie te gorsze, ostatnie lata Kobasa w LAL, kiedy mial mlody i tez slaby support, ktory po prostu wiedzial ze pilki nie dostanie, wiec stal i patrzyl na show swojej gwiazdy przez co w ataku bylo zero ruchu, a w obronie im sie nie chcialo. Russ ma to szczescie, ze oni haruja za niego w obronie jeszcze

 

 

ostatnia rzecz dotyczaca tego Oladipo. Okej, nie siedzi mu rzut, to sa inni wlasnie przyklad Douga, ktory byl 3/4 i po prostu szans nie dostawal, w Rockets Ryan Anderson tez ma przec***owa serie 1/6 z gry i 0/4 za trzy w G1 + 1/8 z gry i 0/7 za trzy w G2, ale to nie znaczy ze Harden oddaje 40 rzutow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem ten mecz wczoraj gdzies w polowie 3q i ciezko sie to ogladalo. Wytrzymalem gdzies do 3 min do konca jak hou odjechalo pod trojce beva i bylo wiadomo ze thunder nie dojdzie. W okc westbrook palowal wjazdy, a jak go odcieli to jumper przez lapy cala reszta stala a przy rzucie rzucala sie na off tablice. 

Z drugiej strony harden dryblowal i ustawial sobie screena przez 10 sek i wjezdzal mieszajac lapami. 

Tak wygladala 3q prawie do konca okc prowadzila, westbrook zszedl pod konice kwarty okc nie wiedziala o co chodzi w koszykowce, hou cos zapunktowali i doszli.

Ogolnie mecz bez tempa poza chyba akcja b2b bloki po obu stronach (anderson i sabonis). A tak izo, ft, ft, izo timeout i tak w kolko.

Godny uwagi byl lineup okc z christonem na pg singlerem na skrzydle i grantem na centrze (WTF). Oczywiscie singler 3 akcje pod rzad sie zesral.

 

A tak ogolnie to sie zgadzam gdyby westbrook chcial to wyjeliby ten mecz (serie pewnie tez donovan kombinuje z def poza singlerem). Pytanie tylko po co? 

I tak mistrza nie zdobeda co jest dla wszystkich z nimi wlacznie wiadome. Westbrook nabije sobie 40/10/10 srednia i pojedzie w spokoju na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie

Csly rok się o tym pisze i jakoś nikt wesowi nje wypomina monopolu bo robi historyczne staty. Co z tego, skoro wiele z nich jest wymuszone przez samego zerowego?

Pamietsmy wszyzcy iversona czy bryanta któremu dostawalo się za,mniejsze palowanie gry pod siebie i to w pojedynczych meczach, nie na przestrzeni sezonu

 

Mówicie że się skład nie stawił na mecz a ja zastsnawiam się czy oni fsktycznie się obsrali czy może przywykli że lider gra dla swojej linijki i zwyczajnie wiedzą że show nie pozwoli sobie ukraść.

Oczywiście zaraz przyjdzie Barca i mi ststy wrzuci, albo zacznie wymieniać dlaczego jestem hejterem, ale mo się zwyczajnie gra Westbrooka nigdy nie podobała, to nie jest team player, dostanie MVP i w sumie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w końcu ten meczyk i jestem zatrwożony. Taki z Westbrooka MVP jak zwycięstwo OKC po jego 17/43. Niby facet nie ma wsparcia, ale z takim podejściem to nie ma się co dziwić. Liderzy kreują sobie wsparcie, może z próżnego to i Salomon nie naleje, ale to co robi RW to maksowanie własnych statów. Jeżeli przy okazji OKC wygra to super, ale mam wrażenie, że nie to jest dla niego najważniejsze (wbrew swoim słowom). Skąd on ma mieć wsparcie, skoro tak naprawdę oczekuje, że reszta zadowoli się rola statystów? Tak bardzo tak im nie ufa?

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w końcu ten meczyk i jestem zatrwożony. Taki z Westbrooka MVP jak zwycięstwo OKC po jego 17/43. Niby facet nie ma wsparcia, ale z takim podejściem to nie ma się co dziwić.

 

Nie chcę przesadnie bronić Westbrooka, bo czasami faktycznie przegina z tym monopolizowaniem gry, ale postaw się na jego miejscu i pomyśl co Ty byś zrobił :smile:

 

W ataku ma wokół siebie kasztanów, którzy nie zapewniają mu żadnego spacingu i sami nie potrafią wykreować sobie pozycji do rzutu. Kiedy Westbrook wjeżdża pod kosz po minięciu swojego obrońcy, to często w pomalowanym czeka na niego 2 wysokich przeciwników, którzy spokojnie mogą udzielać pomocy od Gibsona i Adamsa. Obwodowi OKC niemiłosiernie ceglą zza łuku, a z rogów często wręcz przerzucają obręcz. Naprawdę nie dziwię mu się, że gra jak gra.

 

Westbrook ma problem, bo trudniej będzie mu grać tak kapitalne końcówki jak w RS, kiedy to ciężar gatunkowy spotkań był o wiele mniejszy. Teraz, kiedy każdy mecz ma tak ogromną wagę, Russ będzie w końcówkach spotkań pilnowany lepiej niż Donald Trump podczas wizyty w Korei Północnej. Może oddać piłkę kolegom i modlić się, że Oladipo zacznie grać jak Jordan, a Sabonis zacznie rzucać jumperki jak Nowitzki albo samemu atakować uzbrojony po zęby bunkier, mając ze sobą tylko pas szahida :smile:

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.