Skocz do zawartości

[West 1st Round] Houston Rockets (3) - Oklahoma City Thunder (6)


Eld

HOU vs OKC  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak się skończy seria?

    • HOU - OKC 4:0
      0
    • HOU - OKC 4:1
      11
    • HOU - OKC 4:2
      26
    • HOU - OKC 4:3
      11
    • HOU - OKC 0:4
      0
    • HOU - OKC 1:4
      0
    • HOU - OKC 2:4
      10
    • HOU - OKC 3:4
      10


Rekomendowane odpowiedzi

kilka uwag odnośnie serii, excluding G4 jako że go nie widziałem

 

1. Póki co w tej serii jest bardzo mało dobrej koszykówki. Harden i Russ oczywiście rządzą, choć nawet drużyna broniąca tak przeciętnie  jak Rockets jest w stanie zamknąć go w IVq [btw ciekaw jestem FG pct Russa w IVq tej serii].  

1a. Poza uporczywym graniem na Gibsona [żeby exploitować Andersona], Donovan też jakoś nie błyszczy. Bodajże w G2 trzymał Russa przez 5 czy 6 minut IVq na ławce, WTF?   wolę przegrać z Russem ceglącym niż oddac mecz z Russem na ławce.

2. Rockets wydają się być zupełnie nie ogarnięci albo mają wyjebane na OKC. Obojętnie która opcja jest prawdziwa, wróży im to bardzo kiepsko przed kolejnymi seriami PO. Mecze 2 i 3 wyglądały identycznie, czyli przez większość meczu prowadzenie OKC, Houston na słabym intensity, i pstryk w IV kw. Gdyby Harden zamiast spudłowania dwóch trójek i pośliznięcai się o nogę Robersona zrobił coś sensownego w ostatniej minucie G3 to mogło być 3:0.   Ale to, że taka Oklahoma prowadzi z nimi przez sporą część meczu - to też żenujące.

3.Zupełnie nie kminię o co chodzi ludziom narzekającym tu na forum na to co robi Harden. Wydumanych gwizdków w G1/2/3 widziałem chyba 1, reszta to prawie zawsze clear calls. Może po prostu mogli by go przestać faulować? Jak faulują, to nie dziwne że ma 20 fta.

4. Ja osobiście nie za bardzo lubię Westbrooka. Ale, do narzekających na niego - naprawdę, nie wiem z kim on tam ma grać. Wygląda na to że McDermot i Abrines to najlepsi ofensywni zawodnicy po Russie [tzn jest jeszcze Kanter, no ale boisko ma dwa końce, Choć nei wiem czy niedalbym pograć mu dłużej].  Powodzenia w PO z takim supporting cast.

5. Reggie Miller jako komentator to zło, nie wiem czemu tyle lat już siedzi w studio. To swoją drogą ciekawa kwestia, bo jak można zachwycać się van Gundym w parze z Jacksonem, to cała reszta tych expertów komentatorów jest gówno warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Zupełnie nie kminię o co chodzi ludziom narzekającym tu na forum na to co robi Harden. Wydumanych gwizdków w G1/2/3 widziałem chyba 1, reszta to prawie zawsze clear calls. Może po prostu mogli by go przestać faulować? Jak faulują, to nie dziwne że ma 20 fta.

 

To chyba narzekają ci, co nie oglądają (plus oczywiście ci, którzy i tak będą narzekać niezależnie od rzeczywistości), akurat internet jest overall dziwnie spokojny w tej kwestii biorąc pod uwagę, że Harden ma średnio 20 FTA, a PO to zazwyczaj czas kiedy narzeka się na jednostronne gwizdki przy każdej porażce swojej drużyny plus do tego co drugiej wygranej.

 

Btw, interesująca kwestia - Harden łapie od c***a tych fauli na 3 pointerach idąc na zasłonie w prawą stronę, kiedy jego rzucająca lewa ręka jest bliżej obrońcy przechodzącego nad zasłoną. Gdyby szedł w lewo ogromne poświęcenie z jakim Oladipo, Roberson i Grant próbują go zahaczać tymi łapami może by im czasem uchodziło na sucho, a tak jest ciągle lipa i gwizdek za gwizdkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już chyba po serii niestety, widać że oprócz g1 OKC dwoi się i troi ale brakuje mądrości trenera, natomiast D Antoni pokazuje klasę. Co do fauli na Hardenie to prawda jest taka że potrafi je wymuszać i z tego korzysta chodź naprawdę czasem to jest frustrujące. W OKC brakuje jeszcze jednego zawodnika który mógłby pociągnąć drużynę no i jakiegoś PG bo cole wczoraj to pokazał klasę ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Zupełnie nie kminię o co chodzi ludziom narzekającym tu na forum na to co robi Harden. Wydumanych gwizdków w G1/2/3 widziałem chyba 1, reszta to prawie zawsze clear calls. Może po prostu mogli by go przestać faulować? Jak faulują, to nie dziwne że ma 20 fta.

 

To chyba narzekają ci, co nie oglądają (plus oczywiście ci, którzy i tak będą narzekać niezależnie od rzeczywistości), akurat internet jest overall dziwnie spokojny w tej kwestii biorąc pod uwagę, że Harden ma średnio 20 FTA, a PO to zazwyczaj czas kiedy narzeka się na jednostronne gwizdki przy każdej porażce swojej drużyny plus do tego co drugiej wygranej.

 

Btw, interesująca kwestia - Harden łapie od ch**a tych fauli na 3 pointerach idąc na zasłonie w prawą stronę, kiedy jego rzucająca lewa ręka jest bliżej obrońcy przechodzącego nad zasłoną. Gdyby szedł w lewo ogromne poświęcenie z jakim Oladipo, Roberson i Grant próbują go zahaczać tymi łapami może by im czasem uchodziło na sucho, a tak jest ciągle lipa i gwizdek za gwizdkiem.

 

ale nikt nie narzeka przecież na to, że gwizdki są złe - tylko raczej na przepisy, dzięki którym 'samofaulowanie' się o obrońcę to clear foul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i to podsumowuje dla mnie ta serie, tak to wyglada, Russ cyferki dla zwyklego fana NBA wykrecal bardzo dobre, ale jak juz ktos bardziej sie w nie zaglebi to nie jest tak kolorowo

 

szkoda, ze tegoroczny MVP chcial znowu wszystko zrobic sam, przeszkadzajac czesto druzynie

https://streamable.com/s/3pb0x/gkdjrx

takie akcje to tam na porzadku dziennym, co z tego ze byl to latwy tip in, lepiej wyrwac pilke ziomkowi z druzyny, miec zbiorke i szanse na rzut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to podsumowuje dla mnie ta serie, tak to wyglada, Russ cyferki dla zwyklego fana NBA wykrecal bardzo dobre, ale jak juz ktos bardziej sie w nie zaglebi to nie jest tak kolorowo

 

jest kolorowiej. +/- Westbrooka gdy był na parkiecie razem z Hardenem:

 

G5 +8 in 38 minutes

G4 +10 in 34 minutes

G3 -2 in 35 minutes

G2 +10 in 34 minutes

G1 -21 in 30 minutes

 

chyba każdy się zgodzi, że support thunder jest słabszy, a więc jak dla mnie tą serią Russ pokazał, że był lepszy.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest kolorowiej. +/- Westbrooka gdy był na parkiecie razem z Hardenem:

 

G5 +8 in 38 minutes

G4 +10 in 34 minutes

G3 -2 in 35 minutes

G2 +10 in 34 minutes

G1 -21 in 30 minutes

 

chyba każdy się zgodzi, że support thunder jest słabszy, a więc jak dla mnie tą serią Russ pokazał, że był lepszy.

 

W czym był lepszy? W russellball  czy w plusach/minusach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, Russella czasem się ogląda strasznie - to fakt.....ale OKC bez Russella jest jeszcze straszniejsze.

Przecież Oladipo to zdecydowanie najgorsza 2ga opcja wszystkich PO teamów a i pewnie jakieś bottom-5 w przekroju całej ligi.

3 opcją jest Kanter - czyli chyba najgorzej broniący center ligi.

Dalszych opcji nie ma :(

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.