Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Eld napisał:

Dobrze - dalsza dyskusja i poszukiwania rozwiązania na dłuższą metę nie ma sensu. Jestem w stałym kontakcie z Ronniem i nic innego go nie zadowoli jak wykreślenie 25M.

To jego ostateczna odpowiedź. 

Mimo, że stretch provision załatwił by tu sprawę, a że ja mam ugrany z nim deal to chciałem mu jeszcze 5,7M dać do tego, aby go przekonać.

--------------------------

Trudno. W takiej sytuacji Rada będzie musiała objąć stery nad Pacers bo nie wsadzimy nowego GMa w środek FA bo ucieknie z krzykiem i nieuleczalną traumą. 

Możesz śmiało mu ode mnie napisać, że szantaże może sobie rzucić w błoto. Przypomnij mu, że to jemu powinno zależeć na powrocie nie nam. Dla mnie po definitywnej rezygnacji ma zamkniętą furtkę do BeGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Trudno. W takiej sytuacji Rada będzie musiała objąć stery nad Pacers bo nie wsadzimy nowego GMa w środek FA bo ucieknie z krzykiem i nieuleczalną traumą. 

No i bardzo dobrze, innym razem ktoś szantażowalby nas odejściem jeśli nie wygra serii w Playoffs :)

Teraz, ozzy110 napisał:

Możesz śmiało mu ode mnie napisać, że szantaże może sobie rzucić w błoto. Przypomnij mu, że to jemu powinno zależeć na powrocie nie nam. Dla mnie po definitywnej rezygnacji ma zamkniętą furtkę do BeGM

Jak nie ma chętnych na zespoły które są wolne to jak coś mogę na Koszykawce opisać jakieś są wolne i może ktoś byłby zainteresowany dołączeniem do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Jak nie ma chętnych na zespoły które są wolne to jak coś mogę na Koszykawce opisać jakieś są wolne i może ktoś byłby zainteresowany dołączeniem do gry.

Bardzo dobry pomysł, ale należy go wpuścić dopiero po FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Alonzo napisał:

Nie zrzucałbym tego na Radę, bo wszyscy na to przystaliśmy. Nikt nie pokusił się o znalezienie odpowiednich przepisów w CBA. 

Nie zrzucam tego na Radę tylko odpisałem Eldowi do jego wykładni co by się liczyło w kasacji wyroku z jego wykładni prawa. Byłoby to podważenie ekspertyzy po prostu. Proces został położony bo jakiś policjant nie przeczytał jakiejś formułki a tu mielibyśmy do czynienia z dużo większym zaniedbaniem. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ozzy110 napisał:

Ja w radzie zaproponowałem coś takiego.

Na ten moment Aldridgea nie ma w płacach Pacers. Jeśli rozegra 25 spotkań to rada w ramach swojego błędu nie wrzuca całej umowy w sezon 21-22 tylko rokłada na 3 lata. Ewentualne zmniejszenie kasy w sytuacji gdy LMA podpisze u nas z inną ekipą

I oczywiście rozegra te 25 spotkań w RL NBA

Dokładnie to samo (nawet z łagodniejszą formą - bo stretch 15mln. zamiast 25mln$ zaproponowałem powyżej.

9 minut temu, Eld napisał:

Dobrze - dalsza dyskusja i poszukiwania rozwiązania na dłuższą metę nie ma sensu. Jestem w stałym kontakcie z Ronniem i nic innego go nie zadowoli jak wykreślenie 25M.

To jego ostateczna odpowiedź. 

Mimo, że stretch provision załatwił by tu sprawę, a że ja mam ugrany z nim deal to chciałem mu jeszcze 5,7M dać do tego, aby go przekonać.

--------------------------

Trudno. W takiej sytuacji Rada będzie musiała objąć stery nad Pacers bo nie wsadzimy nowego GMa w środek FA bo ucieknie z krzykiem i nieuleczalną traumą. 

Ronnie ma możliwość wyjścia z tego choć częściowo z twarzą i w najgorszym razie czeka go stretch - czy to 25mln$ czy też 15mln$. Ewentualny powrót Aldridgea to max 50% + nawet jak wróci to jest ta granica 25 meczy i oczywiście zawsze ktoś inny go może dodatkowo podpisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alonzo napisał:

Dokładnie to samo (nawet z łagodniejszą formą - bo stretch 15mln. zamiast 25mln$ zaproponowałem powyżej.

Ronnie ma możliwość wyjścia z tego choć częściowo z twarzą i w najgorszym razie czeka go stretch - czy to 25mln$ czy też 15mln$. Ewentualny powrót Aldridgea to max 50% + nawet jak wróci to jest ta granica 25 meczy i oczywiście zawsze ktoś inny go może dodatkowo podpisać. 

Ewentualnie obniżenie umowy o 1/3 stretchu z sezonu 21-22. To jest maks ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lucas napisał:

Cóż, każdy walczy o swoje.

Za mną stoją przepisy CBA, a jako posiadacz picku Indiany (tylko ja mówię o tym wprost) wolałbym rozwiązanie zgodne z przepisami, bo Pacers z 25 mln LMA w salary po prostu będą słabszym zespołem niż bez tej kasy w salary 

Ja mogę pomoc Tobie abyś w tej dyskusji był bezstronny. Z przyjemnością do zrobię. 

53 minuty temu, ozzy110 napisał:

Nie. Ma po prostu deal z Pacers i wie, że jeśli Ronnie nie wróci to upadnie.

 

To bardzo nieładnie choć tłumaczy chociaż te pokrętne wymówki proceduralne. Prawnicy z Krakowa tak maja niestety 

/chciałem wkleić zdjęcie Ziobry ale to by tylko sprawiło ze ten temat byłby jeszcze gorszy/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lucas napisał:
 

No pick przez zdjecie niezgodne z prawem 25 mln i umozliwienie wiekszej elastycznosci Pacers ma teraz mniejsza wartosc :P

Możemy się dogadać ;)

widze ze w komunikacie ligi jest strecz z opcja obniżenia kwoty. Jestem chyba nielicznym klubem który mógłby rzucić kasę na LMA bo zawsze w niego wierzyłem ale nie chciałbym z drugiej strony osłabiać Tobie tego picku czyszcząc sałary IND. pewnie można to jakoś dograć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lucas napisał:

Co do komunikatu ligi to teraz Pacers przywrócono te 25, a jesli bedzie 25 meczow to zostana rozloze jako stretch?

Nie. Do momentu rozegrania 25 spotkań przez LMA kasy nie ma w salary. Jeśli dobije to rozkładamy na 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ozzy110 napisał:

Nie. Do momentu rozegrania 25 spotkań przez LMA kasy nie ma w salary. Jeśli dobije to rozkładamy na 3 lata

W sumie czemu tak? Skoro przez brak GM-a chyba zostaja dotychczasowe niepotwiedzone przez Pacers deale anulowane? Tak bylo przynajmniej przy Warriors u nas, gdy zmieniali GM-a po wymianie Curry'ego i Draymonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełniam prośbę Ronniego bo sam tego napisać nie może, bo jakiś wredny moderator dał mu bana. Z początku mu odmówiłem ale obiecał, że będzie grzeczny. Sam będzie mógł pisać za dwa dni. Liczba akapitów jest moim dziełem bo mimo, że Ronnie je ładnie napisał na facebooku, po kopiuj-wklej forum uznało, że są wcale niepotrzebne.

----------------------------------------

Dawno, dawno temu ktoś popełnił błąd w arkuszu z pickami, przez co musiałem pick dodatkowy dorzucić ignazzowi. Napisałem wtedy że niech będzie, ale jest to ostatni raz kiedy zgadzam się na to żebym był pokrzywdzony przez kogoś błędy.

Napisałem wtedy ze nie mam zamiaru pamiętać jakie picki mam w 2028 i ze od tego jest arkusz.

Co prawda teraźniejsza drama nie wynika z arkusza, ale jest to kolejny raz, kiedy zostałem wprowadzony w błąd.

Kilku z was napisało ze to mój cyrk i ja powinienem sobie sprawdzic cba. Nie zgadzam sie z tym. Nie czuje się ani trochę odpowiedzialny, bo nikt nigdy mi nie powiedział ze uczestnik ma znać na pamięć CBA i studiować każdy najdrobniejszy przepis, zwłaszcza jeżeli chodzi o taki rzadki przypadek jak Aldridge.

Nie chce szukać winowajcy, uważam że najsprawiedliwszym rozwiązaniem jest odpowiedzialność zbiorowa w tym przypadku. Czyli begm bierze na Klatę pomyłkę i odpuszcza mi te pieniądze.

Ozzy proponuje „w ramach pomyłki rady” żebym zaryzykował ze Aldridge nie wróci. Jesli jednak wróci, to w ramach pomyłki rady proponuje żeby ratować ten sezon dopieprzyć mi 7% salary cap w kolejnych dwóch sezonach jako dead salary. To jest według rady forma przeprosin. Zastanówcie się czy byście na moim miejscu takie przeprosiny przyjęli.

Ja nie przyjmuje. Uważam ze jesli takie coś zaakceptuje ryzykuje uwalenie pacers na kolejne dwa lata, bo 8mln to sporo, zwłaszcza dla drużyny ze small market i środka stawki, która żeby wyciagnac kogokolwiek na free agents musi zawsze przepłacać (Barton, Randle, Lamb, Oubre) a nawet kiedy przepłaca to po dwóch latach od free agents słyszy głosy ze i tak nie powinienem wygrać Oubre, bo mam za niską kulturę organizacji.

W związku z tym nie ugnę się, bo to co napisałem rok temu pisałem na powaznie.

To nie jest jakiś bieda 2nd rounder, którego stracę, to jest trzy miesiace mojej pracy, negocjacji, deali, myślenia, ustalania taktyki.

Od momentu w którym powiedzieliście mi ze Aldridge zniknie poczyniłem takie ruchy:

Pick #14, 1st pick Lakers 2023, oraz Galloway w zamian za Kelly olynyka oraz jakiś 2nd rounder i #11.

Nie jest tajemnica ze mielismy w planach trade z Eldem: Turner za Snt nurkica + dodatki. Oczywiście ten deal zależałby od głosujących, ten deal zresztą może nadal mieć miejsce w momencie przywrócenia aldridge bo to ja raczej oddam więcej salary w tym dealu.

Natomiast : W momencie przywrócenia Aldridge do mojego salary nie jestem w stanie dokończyć dealu z Ashigaru, bo olynyka miałem wcisnąć za capspace po dealu z Eldem. Prawdopodobnie Ashigaru ma również dalsze ruchy poplanowane bo miało mu zniknąć 9mln z salary.

Rada w ramach błędu proponuje mi takie rozwiazanie, pójście na rękę: dopoki aldridge nie zagra 25 meczy wszystko jest okej, aldridge znika. Czyli rada zgadza się na obejście przepisów CBA o ról czasu, na wcześniejsze usunięcie tej kasy niż powinienem ale tylko pod warunkiem ze nie zagra tych meczy.

Zadam wiec pytanie: skoro zgadzacie się na warunkowe obejście przepisów CBA, i społeczność begm raczej tez się na to zgadza, to co do cholery jasnej zmienia wam fakt czy aldridge te mecze zagra czy nie?

Jak nie zagra to jest okej ominąć przepisy, ale jak zagra to nie jest okej. Nie widzę kompletnie logiki w takiej propozycji, nie umniejsza to w żaden sposób faktu ze jest to działanie poza przepisami.

Bmf znalazł ten przepis przypadkiem. Chciałem jeszcze jedno pytanie zadać. Co gdyby ten przepis został odkryty w roku 2024? Wykasowalibyscie trzy lata historii i cofnęli się do momentu wrzucenia mi do salary 25mln? Czy ma to według was sens ? Gramy o złote gacie? Popełniliśmy wszyscy błąd na klatę, proponujecie teraz niby ugodowe rozwiazanie, ale ryzyko ciąży tylko i wyłącznie na Pacers.

W przypadku gdy aldridge jednak zagra, jako ugoda proponujecie uwalenie mnie na nastepne dwa lata po to żeby ratować moje plany na offseason, do którego przygotowałem się w tym roku skrupulatnie. Nie godzę się na takie coś.

Może zgodziłbym się na przywrócenie aldridge gdybym mógł cofnąć deal z ashigaru, ale nie mogę. On wybrał w drafcie gracza który mnie nie bardzo interesuje, wiec szansy dogadania tego nie widze. Musielibyśmy wiec cofnąć Draft od 11. Picku, na co szans raczej tez nie widzę.

Nawet kilka dni temu rada poszła na rękę Grizzlies, Knicks, Hornets, nie rozumiem dokładnie o co tam poszło ale tam było coś ze bmf został wprowadzony w błąd przez radę ?? Dlaczego jednym możecie iść na rękę po popełnieniu błędu a innym chcecie proponować ryzyko zawalenia kolejnych dwóch sezonów w ramach przeprosin?

Świat nie jest sprawiedliwy, nie będę już płakał. Bardzo szkoda bo jesli to offseason wyszłoby tak jak planowałem to miałbym naprawdę silny zespół, składający się z zawodnikow których darze sympatia. Dzięki za te cztery czy piec lat, było fajnie, choć nie zawsze.

Nie mam ochoty grać w grę w której powinienem pytać rady o pewne kwestie, bo nie mam wiedzy na temat wszystkiego z CBA, a gdy okazuje się ze ktoś wprowadził mnie w błąd to ja muszę za niego beknąć. Nie mam ochoty planować ruchów spędzać swoj wolny czas po czym dowiedzieć się po trzech miesiącach ze wszystko muszę wyrzucić do kosza. W związku z tym nie godzę się na inne rozwiazanie jak kasacja tego kontraktu. Mleko się rozlało. W rozwiązaniu które proponuje Lucas może coś na tym straci, pare innych osób jeszcze coś na tym straci, nie wiem. Natomiast te straty będą rozłożone na wszystkich po trochu. Rozwiazanie które proponujecie : być może nie stracę nic a być może stracę dwa kolejne lata bo jak już mówiłem, akurat dla drużyny w położeniu Pacers 8mln jest to bardzo duży pieniądz.

Nie gramy o złote gacie, ale dla mnie jest to w tym momencie sprawa honoru, bo powiedziałem wyraźnie rok temu ze nie godzę się na więcej niejasności i sytuacji tego typu.

Dlatego zrozumcie mój wczorajszy wybuch za który przepraszam, Lucas, ignazz, pewnie sami wiecie ze nic do was nie mam, a wybuch był wynikiem tego ze próbujecie zrobić ze mnie kozła ofiarnego tylko dlatego ze to mój zawodnik. Jeszcze raz przepraszam.

Jesli chcecie żebym został musicie pójść tym razem wy mi jako wspólnota na rękę. Nie traktujcie tegon jako szantaż, choć z definicji szantażu tak to wyglada. Chodzi mi o przyszłość Pacers a nie o mnie. Ja się nie zgadzam na dalsze uczestnictwo w grze jeżeli Aldridge zostanie przywrócony lub jesli bedzie istniało ryzyko przywrócenia go.

Ostatnie co mogę zaproponowac ze swojej strony to zagłosowanie demokratyczne w tej sprawie, choć stronniczych osób jest pewnie kilka, bo każdy ma moje picki, niektórzy mnie nie lubia, niektórzy lubia itd itp

Uważam ze po pieciu latach spędzonych tutaj należy mi się po takiej wpadce takie głosowanie, zamiast według mnie słabo ugodowego rozwiązania rady.

Dzięki za uwagę.

Ronnie out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.