Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to jest dobre miejsca na ten post, ale nie mam pomysłu gdzie mogę wstawić opis swojej drużyny na przyszły sezon.
Na pytanie o takie coś clownCin oznajmił, że opisy to tylko w PO i robi się to copy/paste z innego opisu z podmianą nazwisk. Najwyżej niech ktoś to przeniesie.
Zatem moje podsumowanie/opis - zaznaczam, że piszę to jako user forum `mac` a nie jakbym był jakimś GMe klubu.
Kluczowym ruchem było podjęcie decyzji odnośnie fitu big3.
Każdy z trójki Lilard, Hooker, Totem wnoszą mniej więcej to samo - bardzo dobrą grę z piłką, rzut.
Rozsądnym byłoby więc pozyskanie za jednego znich kogoś, kto jest typowym 2way playerem - trochę gorszym scorerem, ale za to dużo lepszy w pozostałych elementach.
Stąd podmiana na PGeorge - Lilard. Na ten moment, PGeorge ma opinię bardzo złą ( ale też dzięki temu pewnie był dostępny ).
Poniżej ranking na forum graczy PGeorge i DLillard:
11 Jimmy Butler    8,507042254
10 Damian Lillard    9,119402985
9 Paul George    9,177419355

Wrzuciłem Jimmiego jako ciekawostkę, że nasze forum się zna całkiem nieźle ( wydaje mi się, że na żadnym rankingu przed sezonem nie był tak wysoko ).

W ATF post 98:
PGeorge - 19pick ( 2runda )
DLillard - 38pick ( 3runda )

W ATF last 30:
PGeorge - 27pick ( 2runda )
DLillard - 43pick ( 3runda )

Widać, że są to byli to gracze porównywalni i należący do ścisłego topu, ale wszędzie PGeorge był ceniony wyżej. Jesli dodamy do tego coś co chyba nikt nie neguje, że tamten PGeorge to jest dużo lepszy fit pod duet Booker - Tatum, to rozjaśnia się, że wszystko więc się rochodzi o wiarę, czy PGoerge wróci na ten poziom. Wierzymy, że tak.

Następny najważniejszy element naszej wymiany to Derick White.
Uważam go za perfekcyjnego glue guya. Zawodnik mogący grać na pozycji 1-3 po obu stornach parkietu, nie będący w niczym wybitny, ale za to będący we wszystkim bardzo dobry bez żadnych wad. Taki mniejszy Iggy w prime.
Oddany za niego CWood ( którego o irodnio podobnie do White'a, tez ceniłem dużo wcześniej niż zostali szerzej znani ), to gracz, który mimo ogromnego talentu, gra mało zespołową koszykówkę pod siebie, i jako kolejny element układanki, dla mnie oczywistym jest że lepiej mieć Whitea i centrów typowo defensywnych rolesów ( o których poniżej ). Nie rozumiem, jak to możliwe, że kiedy rok temu czy dwa, był dostępny za bardzo niskie pieniądze, to nikt się nim nie interesował, a nawer Bux czy NOP go puścili na waivery. Natomiast teraz, gdy ma dostać duży kontrakt, nagle zainteresowanie ma spore. Dziwne. Życzę mu sukcesów. W roto fantasy może być niezłym stealem i tak ofc będzie przed Derrickiem.

Mike Conley - uznana marka i veteran, swego czasu jako lider zaprowadził Memphis do finałów konferencji Zachodniej. Całkiem dobre PO w Jego wykonaniu.

Robert Williams - podobnie jak Derrick jeden z moich ulubionych graczy.
Już tera ma na koncie całkiem udane playoffy, gdzie ogólnie wraz z buble wyeliminował swoją największą wadę skakania do pompek. Jeśli tylko dostanie minuty w Bostonie, jestem głęboko przekonany, że będzie świetnym rolesem.

Dwight Howard - dośc znana postać, podobna rola co RWilliams, większe doświadczenie.

Miles Bridges - gracz mogący występować na pozycji 3/4, mający trochę słabszy od oczekiwać drugi sezon. Biorąc pod uwagę też doświadczenie z NCAA, wierzę że może być za rok bardzo dobrym graczem.

Dokładając do tego pozostałych graczy wychodzi początkowa rotacja:
PG - SG Conley - White - Booker
SF - PF Tatum - George - Bridges - Looney
C Dwight - RobWill - Looney

Na koniec, chciałbym po raz kolejny wyjaśnić kwestię GMa Minnesoty:

Ja jestem gm minnesoty i moj glos sie liczy przy wszelkich glosowaniach etc, natomiast mam zaufanie do qcina i spokojnie mozna negocjowac z nim i ja moge obiecac ze to klepne. Mozecie tez nazywac to wspolpraca, lub go nazywac glownym gmem etc, Jak chcecie

pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mac napisał :P Działamy w duecie i cieszę się ze Mac dołączył do sztabu :) 

Z ruchów jestem bardzo zadowolony, bo wszystkie nazwiska które dołączyły do Minnesoty w tym roku były na radarze Wilków od ponad roku :P 

George był negocjowany od początku zeszłego sezonu ale wtedy ta wymiana kosztowałaby mnie oddanie fury pickow lub Tatuma a i jedna i druga opcja nie była brana pod uwagę :P 

Bridges za to był głównym celem na lato i oddanie Winslowa choć bolało, to wbrew opinii pojawiających się na forum nie zejście z niego, a właśnie pozyskanie Bridgesa było celem Minnesoty w wymianie z Clippersami czy tez wcześniej Memphis.

W Conleya mocno wierze bo pod Snyderem trudno się wchodzi do gry PG, natomiast ten sezon imo będzie miał na poziomie top10 rozgrywających ligi, No i zależało mi na jego birdach. 
 

O Roberta Williamsa pytałem tez już ponad rok temu ale Shevcu zawsze chciał ode mnie więcej w negocjacjach, wiec cieszę się ze udało się go pozyskać niedrogim kosztem :) 

White był autorskim pomysłem Maca ale oczywiście na Zarządzie nie było większych wątpliwości ze to jest dobry deal dla Soty. 
 

Ogolnie z Maciem mamy podobna wizje koszykówki i ocenę graczy, ale zawsze świeże pomysły są dyskutowane na partnerskich warunkach z prawem veta z obu stron :P  

Takze transfer Maca uważam za mój najlepszy w letnio-jesiennym okienku :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.