Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, karpik napisał:

Ja oczywiście wierzę, że było tak jak to przedstawiasz. Tylko to wciąż jest bardzo zła wymiana dla Suns, a sprawa wygląda jeszcze gorzej biorąc pod uwagę, że jesteś jednym z Radnych. To, że Eryko uparł się na połamanego Lonzo nie znaczy, że musi za niego tyle oddawać.

Chciał oddać więcej - zmniejszyłem to i dodałem Pick ode mnie

i tak - byłem przekonany ze będzie to „kontrowersja” bo jestem Radnym i Eryko tez zdawał sobie z tego sprawę już od początku 

i tak - jestem na świeczniku bo mimo ze w Radzie nie jestem sam, to głównie ja robię za rzecznika wszelkich informacji do nowych gm i starych jako Rada wiec najłatwiej się przyczepić ;) 

ciekawe czy jakbym zgodził się na Deal @MarcusCamby który był jeszcze większym przepłaceniem Lonzo byście tez tak krzyczeli 

trudno - biorę na klate

A po offseason mam nadzieje, ze zrobimy pewne transformacje z Rada czy Regulaminem żeby było to jeszcze bardziej przejrzyste - choć i tak zawsze będą głosy ze ktoś kogoś okradł, przepłacił i odwrotnie 

still - nadal uważam ze Np snt @january za capele była way of gorszym pod względem nierówności dealem niż to ;) a jakoś wielkiej burzy i głosów o veto nie słyszałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Szulim napisał:

 

co do samego deala - dostawałem za Lonzo multum pytan, Eryko był jedynym który miał na tyle rozbudowana argumentacje i trochę mu zajęło przekonanie mnie do oddania Lonzo

Jakby nie uważam ze dobrym jest wrzucanie prywatnych rozmów ale jeśli będzie taka potrzeba to za zgoda Eryko przedstawię to wszystkim

 

Godzinę temu, ozzy110 napisał:

Ja tutaj powiem, że owszem uznałem paczkę za Lonzo za dużą, ale przyjąłem argumentację @Erykoi dlatego dałem tak.

Nikt nie kwestionuje tego że eryko chciał zrobić ten deal. 

Ja już nawet nie pamiętam ile razy dostałem tu veto do wymiany w ostatnich miesiącach a żadna z nich nie była tak oczywistym dymaniem nowego gm-a jak ta. 

Nie było oferty na trading blocku, nie było negocjacji Eryko z innymi gm-ami. Jak można się zgodzić na dołożenie 1st roundera do giddeya za gracza z poważnymi problemami zdrowotnymi który gdy jest zdrowy to jest co najwyżej bardzo dobrym rolesem? Obiektywna wartość tej wymiany po obu stronach jest kompletnie niewspolmierna. 

Jak to jest że masa równiejszych wymian była odrzucana a ta nie została odrzucona? 

System nie działa. Ochrona nowych gm-ow nie ma żadnego sensu jeżeli nie opieracie się na kryterium równości wymian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber - jakby dało się stworzyć w miarę rozsądne kryterium porównywania wymian, łącznie ze spojrzeniem w przyszłość jak dany zawodnik i assety wyjdą to biorę w ciemno ;)

a może chcesz połączyć swoje siły z Tango i CM co do oceniania deali?

1 minutę temu, january napisał:

 

Ogólnie @Szulim dziwię się, że nie poleciliście zbadać GMowi Suns value Giddeya poprzez tradingblock. To by pewnie zamknęło pewne kwestie tutaj.

Pytałem o to - nie wiem czy robił czy nie, ale głównie jego celem był Lonzo

poza tym z tego co mi wiadomo Eryko proponował wielu zawodnik rożnym GM ale to może on powinien się wypowiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szulim napisał:

@fluber - jakby dało się stworzyć w miarę rozsądne kryterium porównywania wymian, łącznie ze spojrzeniem w przyszłość jak dany zawodnik i assety wyjdą to biorę w ciemno ;)

a może chcesz połączyć swoje siły z Tango i CM co do oceniania deali?

Tu wchodzi kwestia tego o czym pisał już @karpik . Giddey jest warty obiektywnie znacznie więcej niż to co dostał Eryko. Nie oceniam tego kim giddey będzie w przyszłości ale jaka jest jego wartość transferową teraz. 

Wymiana jest w oczywisty sposób nierówna.

Z Tangiersem mogę współpracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thybulle + Jerome za Noel, dowolny 2nd rounder z tych co posiadam, 3 mln cash

 

czy ta nowa wymiana Utah - Suns
 

Co jest wg was większą kradzieżą ? 
 

Opinie rady znam, chciałbym poznać np opinie @fluber @january @karpik @tangiers @człowiek...morza

 

Plus co jest lepszą ofertą za draymonda: Tyus + Nurkic + Justin czy Valanciunas + cytuje słowa Kuby; „Musi na pewno oddać jeszcze kogoś. myśli nad Joshem, Dunnem plus jakiś 2nd„


Moja wymiana została oceniona na „ronnie powinien coś dolozyc, lepiej ponegocjuj jeszcze” (wersja oficjalna szulima, choć Kuba mowil mi ze po prostu zawetowali) a wymiana ozzy’ego chyba by przeszła z tego co zrozumiałem Kubę. Gdzie każdy z moich trzech to plusowy gracz, żaden balast, a ozzy proponował samego Valanciunasa i w dodatku jeszcze balast w postaci dunna/richardsona. 
 

 

w takim formacie ochrona gm-ow serio nie może dalej funkcjonować… 

Albo jawnie bezczelnie lecicie w kulki  i nadużywacie swojej władzy we własnych interesach albo jest tak jak mówi człowiek morza ze macie baaaardzo skrzywione poczucie wartości jako gmowie i nie powinniście pełnić funkcji doradców. Wybierzcie jedno z dwoch. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Ehh to jest piękne.

Dokładnie za zablokowanie tego dealu z offseason 2020 mnie Qcin od interesownych ku*w wyzywał, że działam na szkodę Minnesoty wbrew interesom Clippers i ich nowego GMa xDD, gwoli ścisłości:

1) ówczesna umowa Winslowa, wciąż aktualna i absurdalna - wynosiła ponad 65/3

2)uzyskany zwrot za Milesa Bridgesa późniejszy (Keldon Johnson i Davion Mitchell) - po lekkim dołożeniu assetów dał #1 draftu 2022

3) pick Warriors - 27 wybór w drafcie 2021)

❤️ 

 

  

Moi następcy sterroryzowani przez Qcina to puścili :) 

Pozdrawiam z tej strony @Qcin_69 i @Braveheart22

:D 

xd no piękny to był deal nie powiem xd 

w sumie dał nam później tytuł bo wygenerował capspace na Mike Conleya xd 

Ale kto mógł wtedy to przewidzieć…

na szczęście nasz przyjaciel Marcus Camby również stawił się w obronie wymiany i udało się ja utrzymać! 

Inna sprawa ze byłem wówczas jedyna osoba na forum, która ceniła Bridgesa tak wysoko ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Thybulle + Jerome za Noel, dowolny 2nd rounder z tych co posiadam, 3 mln cash

 

czy ta nowa wymiana Utah - Suns
 

Co jest wg was większą kradzieżą ? 
 

Opinie rady znam, chciałbym poznać np opinie @fluber @january @karpik @tangiers @człowiek...morza

 

Plus co jest lepszą ofertą za draymonda: Tyus + Nurkic + Justin czy Valanciunas + cytuje słowa Kuby; „

Musi na pewno oddać jeszcze kogoś. myśli nad Joshem, Dunnem plus jakiś 2nd„


Moja wymiana została oceniona na „ronnie powinien coś dolozyc, lepiej ponegocjuj jeszcze” a wymiana ozzy’ego chyba by przeszła z tego co zrozumiałem Kubę. Gdzie każdy z moich trzech to plusowy gracz, żaden balast, a ozzy proponował samego Valanciunasa i w dodatku jeszcze balast w postaci dunna/richardsona. 
 

 

w takim formacie ochrona gm-ow serio nie może dalej funkcjonować… 

Albo jawnie bezczelnie lecicie w kulki  i nadużywacie swojej władzy we własnych interesach albo jest tak jak mówi człowiek morza ze macie baaaardzo skrzywione poczucie wartości jako gmowie i nie powinniście pełnić funkcji doradców. Wybierzcie jedno z dwoch. 

To co wstawiłeś to była wstępna rozmowa z Kubą. Nigdy nie złożyłem mu oficjalnej oferty za Greena a pisać mogłem sobie nawet o wymianie 1 do 1 Dunn Dray 😜

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ozzy110 napisał:

To co wstawiłeś to była wstępna rozmowa z Kubą. Nigdy nie złożyłem mu oficjalnej umowy za Greena a pisać mogłem sobie nawet o wymianie 1 do 1 Dunn Dray 😜

To wytłumacz chociaż jakim prawem zawetowaliscie moja ofertę lub sugerowaliscie mu ze jest dla niego niekorzystna dokładnie  w tym samym momencie gdy ty sobie gdybales z Nim o Valanciunas + qrfa balast ?  Draymond ma u nas jeszcze dwa lata ogromnej umowy i nie jest pierwszej świeżości, ja dawałem trzy bardzo plusowe kontrakty, lub dwa bardzo plusowe i neutralny (spadające 5 baniek justina). Nurkic za 13 mln to jest okazja. Tyusa sam chciałeś ode mnie wyciagnac i wyciągnąłeś z Warriors. Ty nie widzisz sprzeczności w tym co robicie i jak doradzacie? Bo ja widzę. Spółdzielnia to przy was amatorzy. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ozzy110 napisał:

A i jeszcze w tym co wstawiłeś @RonnieArtestics chodziło o zrównanie kasy, z umową Draymonda i w tym cytacie nie było żadnego 2nd.

Ja się domyślam ze chodziło o zrównanie kasy, ale uważam tez ze obaj Josh i dunn są w naszej grze mega balastem z tym kontraktem i nadal uważam ze to bardzo nieetyczne sugerować coś komuś gdy wymiana jest bardzo równa. Zwłaszcza jesli sam negocjujesz w tym czasie. Draymond za rok może być starym waflem, nie wiecie tego. Może tez zagrać top5 def sezon. Ale nie wiecie tego. Wy macie blokować jawne oszustwa a nie sugerować komuś co ma robić gdy sam dogadał się z kimś we w miarę równej wymianie… rozumiesz to czy nie ? 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybałem bo sam Kuba do mnie napisał o Jonasa. To napisałem że widziałbym jedynie wymianę wokół JV i I DG. A że nie miałem żadnej mocnej paczki z picków to koniec końców zerwałem rozmowy. O Tyusie owszem rozmawiałem. Nawet dogadałem się na Richardson+1st 29, ale wymiana nigdy nie poszła do rady z powodu chęci przeczekania @Reikai i koniec końców odpuściliśmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie o checi utrzymania realizmu. Wyobrażasz sobie żeby liga NBA zablokowała kiedys taki deal jak Nurkic + Tyus + Justin za Draymonda na takich kontraktach jakie są u nas ? Bo ja nie. Wyobrażasz sobie żeby liga wtrącała się komuś w deale typu thybulle + Jerome za noel, 2nd rounder i cash? Bo ja nie. To o jakim realizmie rozmawiamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szulim napisał:

Chciał oddać więcej - zmniejszyłem to i dodałem Pick ode mnie

Gdyby przyszedł do mnie Eryko i zaoferował mi Bane, Thybulle i Giddey za 2nd roundera, a ja bym to uciął do Bane + Thybulle i dorzucił jeszcze 2nd roundera, to uważałbyś, że to dobry deal dla Suns?

2 godziny temu, Szulim napisał:

tak - byłem przekonany ze będzie to „kontrowersja” bo jestem Radnym i Eryko tez zdawał sobie z tego sprawę już od początku 

"Kontrowersje" są nie dla tego, że jesteś Radnym ;)

2 godziny temu, Szulim napisał:

tak - jestem na świeczniku bo mimo ze w Radzie nie jestem sam, to głównie ja robię za rzecznika wszelkich informacji do nowych gm i starych jako Rada wiec najłatwiej się przyczepić

Na świeczniku powinien być każdy robiący nierówną wymianę z nowym GMem. 

Ogólnie proszę Was, zrewidujcie ten trade, zróbcie jakieś poprawki i skończmy tę mini dramę. Nastroje są takie, że może się to skończyć jakąś rewolucją, której nikt nie potrzebuje, po prostu ta wymiana w tym kształcie nie ma prawa przejść i jak sam widzisz, zdecydowana większość jest tego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Czyli jak zwykle miałem rację :) 

A przypadkowy tytuł Soty został zrobiony na przeruchaniu nowego GMa dealem, który absolutnie nie powinien przejść :P 

po czasie łatwo oceniać, wiadomo ze deal był dla mnie dobry/ inaczej bym go nie robił- ale LAC tez wyszedł na dobre, wiec WW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Gadacie o checi utrzymania realizmu. Wyobrażasz sobie żeby liga NBA zablokowała kiedys taki deal jak Nurkic + Tyus + Justin za Draymonda na takich kontraktach jakie są u nas ? Bo ja nie. Wyobrażasz sobie żeby liga wtrącała się komuś w deale typu thybulle + Jerome za noel, 2nd rounder i cash? Bo ja nie. To o jakim realizmie rozmawiamy. 

Pamiętaj, że nie tylko ja byłem na nie. Wiemy jakim zerem jest Thybulle w ataku, ale czy fatalny Noel i 2x2nd bo nad tym głosowaliśmy naprawdę jest dobrą ceną za młodych thybulle jerome? Przy Drayu nie podobał mi się zwrot. Wiesz co jest najgorsze? Nawet o to nie powalczyłeś. Nie napisałem do nas z pytaniem dlaczego, nawet nie rzuciłeś argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ozzy110 napisał:

Pamiętaj, że nie tylko ja byłem na nie. Wiemy jakim zerem jest Thybulle w ataku, ale czy fatalny Noel i 2x2nd bo nad tym głosowaliśmy naprawdę jest dobrą ceną za młodych thybulle jerome? Przy Drayu nie podobał mi się zwrot. Wiesz co jest najgorsze? Nawet o to nie powalczyłeś. Nie napisałem do nas z pytaniem dlaczego, nawet nie rzuciłeś argumentów.

tak masz racje odpuściłem od razu temat bo mi się nie chce nawet dyskutować gdy słyszę ze sobie negocjujesz o Valanciunas + balast w tym samym czasie gdy sugerujesz mu ze Nurkic + Tyus + Justin to za słaby zwrot. Sam Nurkic to imo lepszy gracz niż Valanciunas gdy zdrow, ale nawet jesli się mylę to jest to pewnie temat dyskusyjny kto jest lepszy. Natomiast u nas Nurkic dodatkowo jest na super tanim kontrakcie i nie jest w żadnym wypadku balastem, chyba że by się połamał na zawsze, co raczej nie jest prawdopodobne za bardzo. 

Jeszcze raz bo serio nie rozumiesz. Wasza rola: Wy macie blokować jawna kradzież a nie sugerować coś komuś gdy oddaje zbyt łatwo przyzwoitego rolesa jak Thybulle. Wy nie macie się w to wtrącać. Bo to tylko role player i nigdy nie bedzie nikim więcej. Każdy popełnia błędy w tej grze, ja popełniłem wiele wtop i jakos nie zaoralem nigdy Pacers. To samo mógłbym powiedzieć o Tobie i Pistons. k****, nawet january potrafił zrobić c***owy deal jak oddanie Tyusa Jonesa za Montrezla Harrella. Nie jesteście od tego żeby prowadzić każdego nowego za rączkę, ale żeby blokować jawne wyzyskiwanie. Gość sam mi zaproponował taka wymianę, gdy usłyszałem nie to zaproponowałem szulimowi ze dorzuce 2nd rounder i 3 mln. Na co dostałem odpowiedz ze on kasy nie potrzebuje, czy nie dam drugiego 2nd roundera. No k**** nie dam, bo to nie wy macie za niego negocjować. 

Co do Nurkic + Tyus + Justin jak ci się nie podobał zwrot to rozbij sobie jeszcze raz ta wymianę na czynniki pierwsze, przeanalizuj i daj znać czy to tak bardzo nierówna wymiana. Za 34 letniego gracza z ~top30 ligi oddawałem ~najlepszy back-up PG w lidze, za którego sam chciałeś płacić 1st rounderem jak przyznałeś, top50-70 gracza ligi,  i do tego jeszcze rolesa, który gra po 30minut od paru sezonów i przy dobrym pierwszym trymestrze Kuba miałby z niego jakieś 2nd roundery na bank. Nawet jesli ta wymiana jest trochę nierówna to jest to moze 30+50+10zl  za 100zl  a nie 50zl za 100zl.

 

ostatni raz powtorze: wy nie macie nikogo prowadzić za rączkę jak niemowlę, nie macie nic sugerować tylko blokować jawne machlojki. Nie dość ze macie wiedzę co każdy każdemu oferuje, to jeszcze blokujecie wszystko co się da. Nie podoba mi się to bardzo. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ochrony nowych GMów.

Najczęstszym błędem nowych jest brak rozeznania rynku, dlatego:

Ja bym kopiował wzorce z Simki.

Trejd ok,ale na przykład 3 dni na możliwość złożenia ofert przez innych GMów i możliwość wycofania się nowego gma z trejdu.

Proste i logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.