Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fluber napisał:

3 lata temu było Gobert-Irving- Leonard w Knicks i kennard-zhaire smith- miles plumlee w Hornets. 

3 lata później mamy po tyle samo wygranych. 

Ja tam widzę krowę która dużo ryczy. 

Definicja megalomanii 

Te wpisy o sobie lub kontry do każdego są zabawne i tu GM knicks dziękuje za rozrywkę 

16 minut temu, LAF napisał:

@człowiek...morza może mieć fajnych prospect ów i ma Bridgesa a Ty masz Kuzme jako wabik na F.A. Ja widzę różnice i to sporą na korzyść człowieka

Sprawdz wyniki i bilanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ignazz wytransferowal jedyny swoj dobry ruch w drafcie przez 3-4 lata i najlepszego swojego prospecta? 
well, can’t say I am surprised… ;)

Kto normalny w realu,na takim etapie budowy wywala swoj wybór z top10 draftu po roku? W dodatku wybór który zagrał świetny sezon debiutancki? U nas jest takich dwóch gm-ów aż. ( Giddey) 

 

@bogans2 gratuluje, piękne strzyżenie weterana begm. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaje sobie sprawę z ryzyka podjętego oraz wartości Franza Wagnera ale spójrzcie na ten ruch z mojej perspektywy. 
 

Spurs są zespołem na dorobku i nieczęsto się zdarza abym miał możliwość sprowadzenia gracza na poziomie OG który w rl TOR odpowiada za bardzo dobra obronę zarówno zespołowa jak i indywidualna. 
Od dłuższego czasu prowadziłem dyskusje na temat jego sprowadzenia i okazało się ze bez Franza będzie to niemożliwe. 
Mam zespół z bardzo duża ilością podobnych młodych prospektów których patrząc po pm i różnych propozycjach dla GM zupełnie nie cenicie. 
Zdaje sobie sprawę ze Franz miał świetny rookie sezon a OG poprzez uraz gorszy ale nie zmienia to paru rzeczy:

nadal mocniej wierze w OG 

od was krzykaczy patrząc na to co macie w szablonach nie dostał bym lepszego zwrotu co sugerujecie 

mam paru młodych graczy ale walcząc o wynik preferuje gracza wchodzącego w prime co zbiega się z wiekiem Dejounte i Johnem Collinsem. 
W rl będę niejako związany wynikiem Atlanty Hawks gdzie grać będzie para moich liderów i wole do ich gry defensywnego specjalistę OG.

Liczna grupa młodych graczy na dorobku od Mathurina po Durena sprawia ze oddanie Franza mimo jego świetnych zalet była możliwa. 
 

zamiast mieszać z szambem poniższy ruch poczekajmy na kolejne sezony gdzie wcale nie jestem taki pewny czy przyjście Banchero pomoże Franzowi. 
 

Wagner to świetny gracz który z racji niskiego kontraktu u nas z waszej perspektywy świetnie by Wam pasował do mistrzowskiej ekipy. 
Ale tu jest inna perspektywa bo moich spurs gdzie młodzieży cała masa a weteranów co kot napłakał. 
Na koniec dodam ze trudno przy zbudowanym składzie w spurs mając 12 graczy o kontraktach 3-6 mln być w stanie w przyszłości zorganizować jakakolwiek wymianę po gwiazdę. 
 

po prostu chcąc wzmocnić się takim Klayem ( powiedzmy ze zdrowym ) nie mam nawet matematycznie złożyć oferty bo brak $$$ z mojej strony 

nawet nizszy kontrakt aby wyrównywać to trzeba by skleić 5/6 niskich kontraktów a to czysta głupota oddawać każdego prospekta tylko w imię pozyskania jednego nazwiska. 
Aby możliwe były opcje dalszych wzmocnień trzeba mieć po prostu pośrednie nazwiska w aspekcie wysokości kontraktu stad mój ruch i wyjście z dosyć patowej sytuacji ze aby kogoś pozyskać musiałbym oddać łącznie Wagnera Mathurina Durena i Little co i tak robi mi wynik kontraktu jakiegoś Capeli tylko. 
 

Jezeli Wagner teraz odjedzie w drugim sezonie i szybko przegoni OG to posypie głowę popiołem.

Mam po prostu bardzo ryzykowne ale inne projekcje na sezony i TOR i ORL w rl. 

No i oczywiście jeżeli spurs są tak fatalnie zarządzani oraz tylko strzyżeni to dziwie się ze nie wysyłacie mi zapytań na pm. 

Jestem jednym z aktywniejszych GM na forum, praktycznie codziennie wiec nic nie stoi na przeszkodzie podpytać. 

Ogólnie dostępny o każdej porze. Nie tak jak paru gagatkow tu co oferty wiszą tygodnie bez otwarcia koperty 

To bardzo dobry ruch OKC long term w szczególności ale mam swoje powody zamienić świetnego rookie na uznane nazwisko. 

I tak to już jest w naszej zabawie ze teraz idzie krytyka wymiany i to w taki agresywny sposób a za chwile poczytam jaki OG świetny jak trzeba będzie mu zapłacić i swoimi wpisami będziecie podbijali konkurencje bo przecież patrzycie tylko na czubek własnego nosa. 

To jest właśnie ten element gry którego nie cierpię. 

Dla klubu o mistrzowskich aspiracjach Franz Wagner jest bezcenny. Ale ja w odróżnieniu od was mam niestety gorsze perspektywy i dlatego mimo wszystko po analizie obu graczy zdecydowałem się na taki ruch. W pełni świadomy. 

Tym bardziej ze mając graczy ofensywnych jak John Collins czy Rozier potrzebuje także zabezpieczenia w D i to mi daje OG i Dejounte oraz oby Duren. 

Franz świetny gracz którego cenie za IQ gry oraz niesamowita rękę do rzutu ale nie róbmy z niego zaraz top 25 gracza. Sezon rookie miał świetny. Znałem. Widziałem. Poczekajmy proszę z tym mieszaniem szamba. 

Ryzyko po mojej stronie większe. 
No i na koniec dodam ze miałem jeszcze dwa inne powody zrobienia tego niepopularnego ruchu ale zachowam je dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tecu napisał:

@ignazz - przekonuje Cię powyższe wytłumaczenie?

Jeżeli tak to ok, moje zdanie znasz.

Wierze w OG. 
Od pojawienia się go w lidze chciałem go sprowadzić do spurs  przez lata było to niemożliwe . Dopiero po słabszym sezonie pojawiła się sposobność wiec konsekwentnie to zrobiłem. Wierząc ze da jakość w która wierze  

Reszta to nasze domysły. 

Przyjście Paolo może pomoc albo przeszkodzić w rozwoju Franza. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz ma swoje argumenty i pewnie OG bardziej mu się przyda, ale myślę że czepianie się polega na tym, że:

1. Właśnie postawiono na Roziera, który jest fajny ale dużo większego upsideu niż teraz nie ma, w sensie no nie rozwinie się jakoś mega, a dostal potężny hajs podczas gdy Frank miał super rookie sezon I spokojnie moze być grajkiem lepszym niż Rozier.

2.OG jest po kilku kontuzjach, gdzie jego wartość jest marna. W takim przypadku powinno się go wyciągnąć po cenie promocyjnej, a nie dokładać do tego jeszcze dwóch grajkow.

 

Zobaczymy jak to wyjdzie, ale raczej przy sytuacji OG wiecznie połamany, wartość żadna Frank fajny sezon, wartość duża, zwrot w postaci dodatkowych assetow powinien iść w drugą stronę.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ignazz napisał:

Wierze w OG. 

Reszta to nasze domysły. 

Przyjście Paolo może pomoc albo przeszkodzić w rozwoju Franza. 

To ja dam nie dwa domysły :

OG to 25 letni roles. Bardzo dobry ale żaden tam elitarny, gra w świetnym systemie i z tego korzysta, gdyby grał w jakiejś Oklahomie City w realu to każdy by go miał w dupie. 
 

franz Wagner to 20 latek z upside na allstara. Ze swoimi statsami z rookie sezon byłby pewnie w ~połowie ostatnich draftow mocnym kandydatem do rookie of the year.   W tym roku była wyjątkowo mocna konkurencja wiec jest trochę w cieniu innych prospektów. 
 

trzeci nie domysł to to ze zrobiłeś trzy lata praktycznie szorowania dna, gdzie celowo się osłabiałes na koniec każdego sezonu żeby tylko nie wejść do play in, po to ….żeby mieć og Anunoby i skład na play in w efekcie. 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zrobiłem założenie ze OG wróci do zdrowia sprzed 2 lat odrzucając te chaotyczne covid sezony. Bez tego to oczywiście będzie to fatalna wymiana.

A lepsza wersje wymiany dla spurs została zablokowana przez radę. Taki mamy system. Wymiana była dograna w czerwcu i skasowana przez Radę.  

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

To ja dam nie dwa domysły :

OG to 25 letni roles. Bardzo dobry ale żaden tam elitarny, gra w świetnym systemie i z tego korzysta, gdyby grał w jakiejś Oklahomie City w realu to każdy by go miał w dupie. 
 

franz Wagner to 20 latek z upside na allstara. Ze swoimi statsami z rookie sezon byłby pewnie w ~połowie ostatnich draftow mocnym kandydatem do rookie of the year.   W tym roku była wyjątkowo mocna konkurencja wiec jest trochę w cieniu innych prospektów. 

 

Franz na dziś wszystko robi dobrze. OG niektóre rzeczy elitarnie. 

Z ostatnim zdaniem się nie zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

Tym bardziej ze mając graczy ofensywnych jak John Collins czy Rozier potrzebuje także zabezpieczenia w D i to mi daje OG i Dejounte oraz oby Duren. 

To prawda. OG to lepszy fit obok Roziera i Collinsa. Pytanie jednak czy nie lepiej było po prostu oddać Collinsa oraz po prostu nie podpisywać Roziera, skoro martwiłeś się fitem.

Godzinę temu, ignazz napisał:

W rl będę niejako związany wynikiem Atlanty Hawks gdzie grać będzie para moich liderów.

No raczej nie bardzo. Para Twoich liderów to tylko sidekicki w Hawks. 

Co do OG to nie zgodzę się, że miał słabsze sezony (nie licząc zdrowia), jak ktoś patrzy na suchego boxskora to może mieć takie wrażenie, ale Raptors mocno postawili na rozwój Anunoby i procenty mu pospadały, bo on zaczął kreować własny rzut, całkiem sporo jego jumperków było off the dribble. To już zaowocowało w ostatnich PO, gdzie nie był non-factorem w ataku, także OG może już w tym sezonie być spoko trzecią opcją i pewnie będzie lepszym graczem w tym roku od Franza. Problem w tym, że Franz za rok może być już gościem z półki prime Haywarda, czyli kimś, kim OG nigdy nie będzie. 

Oddając Wagnera znacząco obniżyłeś sufit swojej drużyny i tak jak Ronnie napisał - miałeś skład na play-in, ale chciałeś zatankować i robiłeś wszystko, żeby do play-in nie wejść. A teraz masz znowu skład na play-in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Pełnie świadomie. Po prostu uważam ze wartość Franza po zaskakującym sezonie jest u nas bardzo wysoka podczas gdy OG potężnie zaniżona. To pozwoliło zbliżyć się ofertami i przeprowadzić wymianę. Nie doszło by di tego gdyby nue mój upór i zafipsowanie. 

Właśnie,  Wagner ma duża wartość, a OG nie - skąd to dopłacenie z twojej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Właśnie,  Wagner ma duża wartość, a OG nie - skąd to dopłacenie z twojej strony?

Rada nie puściła minimalnie korzystniejszego dla spurs deala. W czerwcu była zupełnie inna oferta. Teraz jej korekta. 

Co pokazuje ze funkcja Rady mimo protestów zadziałała. 

Z niekorzyścią dla mojego zespołu. To czy Rada miała racje blokować w czerwcu nie ma znaczenia skoro GM ostatecznue zyskał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Rada nie puściła minimalnie korzystniejszego dla spurs deala. W czerwcu była zupełnie inna oferta. Teraz jej korekta. 

Co pokazuje ze funkcja Rady mimo protestów zadziałała. 

Z niekorzyścią dla mojego zespołu. To czy Rada miała racje blokować w czerwcu nie ma znaczenia skoro GM ostatecznue zyskał. 

Zdradzisz jakiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nieistotne. Rada ostatecznie zrobiła swoje 

Ale to był dalej FW i CR za OG plus dodatek 

Ewakuowało to potem nawet w deal z Brownem ale wszystko odbiło się od Rady. 

Wyszło na to ze aby przeszło to dodatek wyszedł od spurs. 

Chcąc OG zgodziłem się. 

Wcześniej mając cap space i ten asset szedł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ignazz napisał:

Rada nie puściła minimalnie korzystniejszego dla spurs deala. W czerwcu była zupełnie inna oferta. Teraz jej korekta. 

Co pokazuje ze funkcja Rady mimo protestów zadziałała. 

No to jeśli było jak piszesz, to moim zdaniem to kolejna kompromitacja Rady ws. transferowych. To była absolutnie uczciwa oferta i nie było żadnych podstaw do zablokowania. Równie dobrze mogłeś nie wrócić z poprawioną ofertą. Jak porównamy to dealu z Lonzo, to się chce zwyczajnie rzygać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, karpik napisał:

No to jeśli było jak piszesz, to moim zdaniem to kolejna kompromitacja Rady ws. transferowych. To była absolutnie uczciwa oferta i nie było żadnych podstaw do zablokowania. Równie dobrze mogłeś nie wrócić z poprawioną ofertą. Jak porównamy to dealu z Lonzo, to się chce zwyczajnie rzygać.

Tez nie widzę powodu do bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

To ignazz wytransferowal jedyny swoj dobry ruch w drafcie przez 3-4 lata i najlepszego swojego prospecta? 
well, can’t say I am surprised… ;)

Kto normalny w realu,na takim etapie budowy wywala swoj wybór z top10 draftu po roku? W dodatku wybór który zagrał świetny sezon debiutancki?

sacramento kings.

wymowne :P

3 godziny temu, ignazz napisał:

od was krzykaczy patrząc na to co macie w szablonach nie dostał bym lepszego zwrotu co sugerujecie 

mam do oddania 7 pickow 1-rundowych, paru fajnych mlodych. nie wspominajac oczywiscie o 2-rundowcach czy m.bridgesie.

zamiast nazywac krzykaczami, wystarczylo dobrze odbebnic swoja robote i napisac na priv :) to powyzej jest oczywiscie parokrotnie wiecej warte od anunonbiego.  paczke na luzie bym stworzyl wiecej warta.

zafiksowales sie w nieuzasadniony sposob na jednym zawodniku i zapomniales o zdrowym rozsadku 🤷‍♂️ 

Godzinę temu, ignazz napisał:

Ze mną zawsze warto robić deale. 

i ze mna! zawsze zadowolone obie strony

50 minut temu, karpik napisał:

No to jeśli było jak piszesz, to moim zdaniem to kolejna kompromitacja Rady ws. transferowych. To była absolutnie uczciwa oferta i nie było żadnych podstaw do zablokowania. Równie dobrze mogłeś nie wrócić z poprawioną ofertą. Jak porównamy to dealu z Lonzo, to się chce zwyczajnie rzygać.

ode mnie rada chciala za tobiasa harrisa 2 picki 1-rundowe+liddella i niewysylanie salary w zamian xd

przy giddey to ile powinno byc w takim razie? lonzo + 8 pickow?

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.