Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tangiers napisał:

Deal do zablokowania. Giddey to najlepszy asset Phoenix i ma isc za polamanego Lonzo? To jakis zart. Giddey i 2 picki to jest pakiet za superstara/all stara.

Zglaszam oficjalnie @człowiek...morza na osobe do oceny tradow nowych GMow. Jesli jego kandydatura jest zbyt kontrowersyjna to rowniez moge sie z nim zajac. Ewentualnie mozemy to robic w duecie. 

 

Np. Duranta :)

Prawie :) Jak Phoenix chcą walczyć w tym sezonie to chociażby Middleton był dość długo dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat sam chciałem inwestować w Lonzo Balla, więc nie jestem tak krytyczny do trade.

Raz już społeczność BeGM chciała zablokować deal Eryko przy oddawaniu super-hiper prospekta Markelle Fultza. Wtedy zakończyło się to niejako wymuszeniem, by Eryko porzucił zabawę, bo było podejrzenie trollowania gry jak niejaki user Tim Hardaway.

Skoro wrócił to znaczy, że jako społeczność obdarzyliśmy go zaufaniem i powinien mieć w miarę wolną rękę w prowadzeniu zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Raz już społeczność BeGM chciała zablokować

Raz już społeczność BeGM zablokowała* moją wymianę

niesławny deal w którym chciałem wymienić Nurkicia za Bama Adebayo - było wielkie oburzenie, że jak to można oddać Nurkicia świetnie wprowadzonego do PTB, za młodego wysokiego Heat który nic nie udowodnił - każdy chyba wie, jaki obaj prezentują poziom i co w swojej karierze zdążyli osiągnąć

Ja mam prawo budować drużynę tak jak chcę - jako fan oklahomy mam przyjemność oglądać Josha regularnie - ale nie muszę cenić go tak jak każdy, prawda? Tak samo jak kiedyś ceniłem bardziej George'a i czułem, że z Fultzem będzie problem i tak samo jak ceniłem potencjał Adebayo - który skończył jako 3x alldefensive i uczestnik finału nba, a nurkic siedzi na pizdzie w blazers bez szans na jakikolwiek większy sukces

Ja nie chcę mieć Josha w drużynie, albo inaczej - wolę mieć Lonzo od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eryko napisał:

Raz już społeczność BeGM zablokowała* moją wymianę

niesławny deal w którym chciałem wymienić Nurkicia za Bama Adebayo - było wielkie oburzenie, że jak to można oddać Nurkicia świetnie wprowadzonego do PTB, za młodego wysokiego Heat który nic nie udowodnił - każdy chyba wie, jaki obaj prezentują poziom i co w swojej karierze zdążyli osiągnąć

Ja mam prawo budować drużynę tak jak chcę - jako fan oklahomy mam przyjemność oglądać Josha regularnie - ale nie muszę cenić go tak jak każdy, prawda? Tak samo jak kiedyś ceniłem bardziej George'a i czułem, że z Fultzem będzie problem i tak samo jak ceniłem potencjał Adebayo - który skończył jako 3x alldefensive i uczestnik finału nba, a nurkic siedzi na pizdzie w blazers bez szans na jakikolwiek większy sukces

Ja nie chcę mieć Josha w drużynie, albo inaczej - wolę mieć Lonzo od niego

Chodzi o to, że value Giddeya jest dużo wyższe niż sądzisz i po prostu dostałbyś za niego lepszy zwrot niż połamany Lonzo. 

Zresztą nawet nie umieściłeś Josha na trading blocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

Jeszcze kilka dni temu Rada chciała mieć prawo weta ws. potencjalnych deali Qcina, gdyby ten został nowym GMem Magic, a teraz wypuszczacie takiego śmierdziela, @Szulim umywa rączki, a my mamy się pytać co i jak @Eryko Jest to po prostu niesmaczne.

Ja wiem, że nie jesteś członkiem spółdzielni, ale często zachowujesz się dziwnie.

Przypomnę, że jak zrobiłem wymianę Blake Griffin za Solo Hilla i Biyombo to też chciałeś ją zablokować, bo BMF był nowym GMem. Koniec końców Clippers źli na tym dealu nie wyszli.

Jak oddawałem za to już Griffina do Bulls to pozbawiłeś mnie dwóch assetów. Pick Bulls, który wtedy oddałem okazał się być jedynką. Ja do dzisiaj czuje się oszukany po twojej interwencji i mam Ci to za złe. Ale temat wyjaśnialiśmy już na PW, więc chyba nie ma sensu wracać do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kontekstu dodam ze Rada dwa tygodnie temu odrzuciła propozycje która Eryko sam złożył mi : 
noel za thybulle + Jerome bo niby go okradalem. Dorzuciłem wiec 2nd rounder i 3mln i tez odrzucili. 
 

Przypomne tez ze rada dwa miesiace temu : jesli nie odrzuciła ( Szulim się nie przyznał ale gm Memphis tak twierdził) to wyraźnie zasugerowała innemu Nowemu GM ze Tyus + Justin Holiday + Nurkic za starucha Draymonda to za mało i powinien więcej spróbować wynegocjować, ( ja już nie chcialem więcej dać ), natomiast gdy inny członek rady złożył mu ofertę Valanciunas + jakiś bieda asset, chyba 2nd rounder to ta propozycja nie była wg nich do renegocjacji. 
 

wiec może czas wyłączyć  ten durny przepis o ochronie nowych gm, jesli tak ta ochrona ma wyglądać? Dwa krótkie powody

1. Nikt z rady nie jest bezinteresownym doradca i to widać gołym okiem. Wszedzie widzę konflikt interesów. 
2. Podobno chcecie dbać o realizm gry. Wytłumaczcie mi do cholery Co za różnica czy nowy czy stary gm popełnia błąd ? Jak january golił mmmm z Warriors czy śp. Elda to nikt jakos nie przejmował się realizmem. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Może zrobmy głosowanie czy rada powinna chronić nowych gmow bo ta ochrona kiepsko wychodzi moim zdaniem i wiem ze raczej nie tylko ja tak uważam. 
 

Powinno być możliwe tylko i wyłącznie weto całej ligi w przypadku nierównych wymian, nie ważne czy stary czy nowy gm. Nowy gm powinien się uczyć na własnych błędach jesli nie są one karygodne a jesli będą to dostanie weto. Ja tez oddawałem unprotected picki 1st za kuzminskasow czy shabazza muhammada i jakos pacers nigdy nie skończyli niżej niż play in level, jakos liga się nie rozleciała. Natomiast w przypadku karygodnych deali jak zeszłoroczne sign and trade na linii lakers Oklahoma nie mamy żadnych narzędzi żeby to wetować i mamy przez to dominację lakers i 16-3 w PO. 

Gdy gracz statusu thybulle jest oddawany za darmo (noel) to owszem jest to pewnie błąd, ale już gorsze błędy popełniają gmowie w realu nie jednokrotnie, bo taki thybulle to nie bedzie nigdy wielki gamechanger. Ja wychodzę z założenia ze kazdy powinien mieć prawo swoje błędy popełniać a już zwłaszcza jesli deal wyszedł od Eryko a nie ode mnie, a ta informacja też się pojawiła u rady podczas wetowania tego… 

my point is dajmy ludziom robić co chcą do pewnej granicy, ale nie piszcie mi ze thybulle nawet jesli za darmo to przekroczenie jakiejś granicy realizmu, bo gorsze deale przechodzą w realu co roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ozzy110 napisał:

Ja tutaj powiem, że owszem uznałem paczkę za Lonzo za dużą, ale przyjąłem argumentację @Erykoi dlatego dałem tak.

No tak tylko widzisz @Eryko mógł chociaż wrzucić Giddeya na trading block i sprawdzić jego wartość u innych GM-ów a to się nawet nie stało, dlatego też właśnie przed takimi ruchami młodzi GM-owie powinni być chronieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Przypomnę, że jak zrobiłem wymianę Blake Griffin za Solo Hilla i Biyombo to też chciałeś ją zablokować, bo BMF był nowym GMem. Koniec końców Clippers źli na tym dealu nie wyszli.

Jak oddawałem za to już Griffina do Bulls to pozbawiłeś mnie dwóch assetów. Pick Bulls, który wtedy oddałem okazał się być jedynką. Ja do dzisiaj czuje się oszukany po twojej interwencji i mam Ci to za złe. Ale temat wyjaśnialiśmy już na PW, więc chyba nie ma sensu wracać do tego.

No ja sobie akurat nie przypominam blokowania przeze mnie trejdu BMF. 

Anyway, wymiany ocenia w momencie ich przeprowadzenia, i nikt nie jest tu nieomylny. Ty mi możesz wypominać jeden Twój deal (swoją drogą skoro czułeś się oszukany, to czemu go klepnąłeś?), a ja Ci mogę przypomnieć pewnie kilkanaście innych, kiedy miałem rację podnosząc larum. W ogóle odnoszenie się do przeszłości i wymian sprzed lat, to nie jest argument w kwestii dzisiejszego trejdu, napisz lepiej dlaczego uważasz, że Suns powinni zrobić taką wymianę. Jeden sensowny argument proszę.

Każdy tu raczej szanuje to, że @Eryko nie widzi miejsca w Suns dla Giddey, decyzja taka jest dla mnie niezrozumiała, ale potrafię ją uszanować. Jednak gdyby Eryko zadał se choć trochę trudu, to by dostał za Josha znacznie więcej, a za Lonzo zapłaciłby znacznie mniej. I to powinna być rola Rady, ale jak widać po reakcjach, nie tylko mojej, Rada po raz kolejny nie robi w kwestiach wymian tego co powinna, więc moim zdaniem powinni oddać tę część swych kompetencji komuś innemu. Chętnych już macie - @człowiek...morza i @tangiers się zgłosili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

No ja sobie akurat nie przypominam blokowania przeze mnie trejdu BMF. 

@Eryko @człowiek...morza i 

@tangiers

Ty to masz w ogóle zauważyłem słoniową pamięć na kwestie, gdzie kolokwialnie ujmując dajesz dupy :P

Co do reszty później, ale ostatnio często zasłaniasz się niepamięcią, gdy wychodzi że byłeś w błędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemu - ba, jestem za tym, żeby zmienić funkcjonowanie Rady i zrobić również rotacje Radnych tak aby każdy przez np pol roku robił w Radzie - można zrobić taką rotacje ze zawsze będzie min 1 osoba która jest dłużej w Radzie

dwa - również nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć osobne komórki do zajmowania się pewnymi elementami gry

- 2 osoby od CBA

- 2 osoby on mentoringu i oceny deali

- 2 osoby od ogarniania FA i offseason 

i nad tymi zespołami powiedzmy właśnie 3 osoby Radnych czuwających nad odpowiednim spięciem tego i ograniczaniu błędów - gdzie to byłoby rotacyjne dla wszystkich 

 

co do samego deala - dostawałem za Lonzo multum pytan, Eryko był jedynym który miał na tyle rozbudowana argumentacje i trochę mu zajęło przekonanie mnie do oddania Lonzo

Jakby nie uważam ze dobrym jest wrzucanie prywatnych rozmów ale jeśli będzie taka potrzeba to za zgoda Eryko przedstawię to wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szulim napisał:

co do samego deala - dostawałem za Lonzo multum pytan, Eryko był jedynym który miał na tyle rozbudowana argumentacje i trochę mu zajęło przekonanie mnie do oddania Lonzo

Jakby nie uważam ze dobrym jest wrzucanie prywatnych rozmów ale jeśli będzie taka potrzeba to za zgoda Eryko przedstawię to wszystkim

Ja oczywiście wierzę, że było tak jak to przedstawiasz. Tylko to wciąż jest bardzo zła wymiana dla Suns, a sprawa wygląda jeszcze gorzej biorąc pod uwagę, że jesteś jednym z Radnych. To, że Eryko uparł się na połamanego Lonzo nie znaczy, że musi za niego tyle oddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ty to masz w ogóle zauważyłem słoniową pamięć na kwestie, gdzie kolokwialnie ujmując dajesz dupy :P

Co do reszty później, ale ostatnio często zasłaniasz się niepamięcią, gdy wychodzi że byłeś w błędzie. 

Ja nie pamiętam 99% rzeczy które były w beGM dawniej niż kilka miesięcy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.