Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie jest tak, że jak ktoś straci wszystkie 3FA to może wejść od 4 dodatkowej tury i podpisywać za minimum?

Też to tak zrozumiałem i tak LAFowi napisałem. To dobre rozwiązanie. Z jednej strony nie będzie 5 osobowych rosterow, a z drugiej zostaną takie ananasy, że ławka Cavs bez LBJ to przy nich będzie Dream Team.

 

Nie wiem, czy moze byc przeciwko czemuś, co już dawno zostało ustalone i było wręcz jedna z fundamentalnych zasad gry. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy dać każdemu pulę hajsu do wydania na luxury tax, który się będzie kumulował przez lata

 

można to połączyć z możliwością kupowania drugorunowych picków za pieniążki

 

trochę roboty żeby taki system wymyślić i dobrze zbilansować, ale byłby fun na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laf, no wybacz, ale muszę to powiedzieć: pierdolisz. Nikt by się nie wpierdolił nigdy w płacenie takiej fury pieniędzy za takich kołków. k****. Może byś znalazł właściciela który by opłacił Ci taka piątkę w GSW jakbyś wymienił Zaze na LBJ. Chciałeś się zabawić w football managera gdzie Realem kupujesz z Wisły Kraków nonejma za 50 mln E i nią grasz? To się zabawiłeś. Teraz pora przyjąć tego konsekwencje. W ogóle nie rozumiem płaczu skoro wiedziałeś jakie są zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta rozmowa zmierza donikąd.

Czekam na argumenty z Waszej strony za to ,że podpisywanie tylko swoich i dostęp do MLE w I i II turze i normalny udział w III turze to jest mocno oderwane od rzeczywistości chociaż moim zdaniem najbardziej realne.

To w takim razie wymyśl konkretną karę dla zespołów, które notorycznie przekraczają hard cap. Bo w realu jest to podatek, który naprawdę daje się we znaki i dlatego niektóre super teamy się rozpadają. 

Zamiast narzekać - wymyśl coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy aktualny? Przecież i tak go nie zmienimy teraz. Gra się zaczęła z takimi zasadami i trzeba się i trzymać

 

Wiele zmian wprowadzaliscie na bieżąco e sumie się nie odzywalem bo były małe ale prowadzą właśnie do takich większych jak ta.

Poczekajcie na sierpień czy wrzesień i wtedy ustalajcie zasady na kolejny sezon

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy aktualny? Przecież i tak go nie zmienimy teraz. Gra się zaczęła z takimi zasadami i trzeba się i trzymać

 

Wiele zmian wprowadzaliscie na bieżąco e sumie się nie odzywalem bo były małe ale prowadzą właśnie do takich większych jak ta.

Poczekajcie na sierpień czy wrzesień i wtedy ustalajcie zasady na kolejny sezon

Aktualny, bo ja przynajmniej nie wiem jak będzie za pięć lat ;) Nie chodziło mi o aktualny, czyli za pięć minut zmieniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy aktualny? Przecież i tak go nie zmienimy teraz. Gra się zaczęła z takimi zasadami i trzeba się i trzymać

 

Wiele zmian wprowadzaliscie na bieżąco e sumie się nie odzywalem bo były małe ale prowadzą właśnie do takich większych jak ta.

Poczekajcie na sierpień czy wrzesień i wtedy ustalajcie zasady na kolejny sezon

 

To znaczy? Jakie zmiany niby zaszły w trakcie rozrywki?

 

Mam wrażenie, że raczej precyzujemy niejasności, których było sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z odejmowaniem FA jest piękny wręcz z jednego powodu. Jak się głębiej zastanowić to naprawdę oddaje realia. Pozwala to wskoczyć w jakieś okienko posiadanego rosteru i wykreować szanse na mistrzostwo, może dwa albo trzy. Z drugiej strony nikt chyba w historii ligii nie był gotowy łożyć na drużynę po 5 lat. Więc odejmowanie FA to taki trochę gambling, w którym idziesz all-in (tracąc 1 czy nawet 2 FA), ale w pewnym momencie musisz wyskoczyć z tego wagonika, bo zmierza prosto w przepaść. To trochę jakby owner X zapragnął pierścienia dla swojej organizacji czy ukochanego gracza,ale po tym wcale nie był chętny dokładać do biznesu kolejnych dolców. Analogia oczywista :) No i jednocześnie blokuje to też idiotyczne kontrakty, bo jeśli wszystko będzie nie do wymiany to z wagonika się nie wyskoczy. Nie pozyska picku czy nawet samego salary w odpowiednim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko mój pomysł na tax [uwaga bez blzugów  bo to na razie prototyp] ;)

 

1 lipca 2017 każda drużyna dostaje z urzędu 5 mln USD do wydania na podatek od zespołu, który będzie liczony w kwietniu 2018 [to tak na dobry start, nawet MJ miał lepszy dzień i da te 5 baniek na hornetsów]

 

dodatkowo drużyny dostają dodatkowy hajs w zależności od wyniku w playoffs - uwzględniamy wstecz to co wydarzyło się u nas w playoffach

 

1 runda - 5 mln

2 runda - 10 mln

wcf/ecf - 20

finały - 25 mln

mistrzostwo - 30 mln

 

po sezonie trzeba z tej puli zapłacić podatek zgodnie z tabelą z CBA

 

jak ktoś nie będzie w stanie zapłacić jest w lipcu hard cappowany na poziomie tax apron [circa 123 mln] i automatycznie zostaje mu rozwiązany jeden kontrakt - o tym jaki to kontrakt decyduje głosowanie uczestników

 

dodatkowo wprowadzamy handel pickami drugorundowymi z nast. cenami:

 

pick 31-40 - 3,5 mlUSD

pick 41-50 - 2 mlUSD

pick 51-60 - 1 mlUSD

 

kasę można gromadzić z roku na rok, z tym że drużyny które nie płaciły podatku przez trzy lata z rzędu tracą pod koniec roku 25% oszczędności [właściciel zabiera do kieszeni]

 

totak na luzie i na szybko pomysł do dyskusji

 

LAF będzie pewnie zbulwersowany, więc jeśli inni się zgodzą możemy mu dać na zachętę jakiś mały steve ballmer bonus żeby nie marudził ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko mój pomysł na tax [uwaga bez blzugów bo to na razie prototyp] ;)

 

1 lipca 2017 każda drużyna dostaje z urzędu 5 mln USD do wydania na podatek od zespołu, który będzie liczony w kwietniu 2018 [to tak na dobry start, nawet MJ miał lepszy dzień i da te 5 baniek na hornetsów]

 

dodatkowo drużyny dostają dodatkowy hajs w zależności od wyniku w playoffs - uwzględniamy wstecz to co wydarzyło się u nas w playoffach

 

1 runda - 5 mln

2 runda - 10 mln

wcf/ecf - 20

finały - 25 mln

mistrzostwo - 30 mln

 

po sezonie trzeba z tej puli zapłacić podatek zgodnie z tabelą z CBA

 

jak ktoś nie będzie w stanie zapłacić jest w lipcu hard cappowany na poziomie tax apron [circa 123 mln] i automatycznie zostaje mu rozwiązany jeden kontrakt - o tym jaki to kontrakt decyduje głosowanie uczestników

 

dodatkowo wprowadzamy handel pickami drugorundowymi z nast. cenami:

 

pick 31-40 - 3,5 mln USD

pick 41-50 - 2 mln USD

pick 51-60 - 1 mln USD

 

kasę można gromadzić z roku na rok, z tym że drużyny które nie płaciły podatku przez trzy lata z rzędu tracą pod koniec roku 25% oszczędności [właściciel zabiera do kieszeni]

 

totak na luzie i na szybko pomysł do dyskusji

 

LAF będzie pewnie zbulwersowany, więc jeśli inni się zgodzą możemy mu dać na zachętę jakiś mały steve ballmer bonus żeby nie marudził ;)

 

 

 

Zostajemy przy tym co jest. Ten system promuje tankierow a po dupie dostaja takie ekipy jak moja. Wole odejmowanie fa by w przeszlosci moc zdecydowac kogo sprzedac by moc podpisac swoich ufa. Wprowadzanie watku kasy jest niepotrzebne. Do tego opcja ze inni decyduja kogo mi zwalniacie jest absurdalna, bo wiadomo ze bedzie sie zabierac najlepszych graczy. A kto bedzie mial na nich kase, by ich podpisac? Oczywiscie ekipy tankujace. Znowu bedzie promowanie ekip tankujacych. System january'ego jest jak demokracja. Jest to najgorsza forma sprawowania wladzy ale nikt nie wymyslil lepszej. Dlatego od tego pomyslu bym nie odchodzil. Tak jak napisal Tomek to jest dobry system na 2-3 lata gry, potem i tak musisz rezygnowac z jakis graczy. Tak samo mamy w realu. Rezygnujesz z kogos by zespol nie kosztowal ciebie fortuny. Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostajemy przy tym co jest. Ten system promuje tankierow a po dupie dostaja takie ekipy jak moja. Wole odejmowanie fa by w przeszlosci moc zdecydowac kogo sprzedac by moc podpisac swoich ufa. Wprowadzanie watku kasy jest niepotrzebne. Do tego opcja ze inni decyduja kogo mi zwalniacie jest absurdalna, bo wiadomo ze bedzie sie zabierac najlepszych graczy. A kto bedzie mial na nich kase, by ich podpisac? Oczywiscie ekipy tankujace. Znowu bedzie promowanie ekip tankujacych. System january'ego jest jak demokracja. Jest to najgorsza forma sprawowania wladzy ale nikt nie wymyslil lepszej. Dlatego od tego pomyslu bym nie odchodzil.

 

jak to promuje tankierów, skoro na tax jest stać tylko tych co wygrywają? ale racja że teraz nie ma za bardzo czasu i sensu tego wprowadzać, choć na dłuższą metę bym o tym pomyślał bo dodaje ciekawy wymiar do rozgrywki. Tylko trzeba lubić matematykę bo jest trochę liczenia

 

no i nie mówię już o tym, że playoffy będą bardziej ekscytujące, bo w końcu będzie o co grać

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.