Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz, mi zdecydowanie się podobają wszelkie pomysły zwiększające realizm, ale jednak granie Lakersami i Knicksami z ich TV deals to by był poziom easy, za to drużyny z małych rynków poziom hard. Trzeba by na zachętę tym małorynkowym dać jakiś inny bonus na wyrównanie szans, ale nie mam pomysłu co to mogłoby być.

 

Poziom easy w dużych rynkach i poziom hard w małych :) Tak jakbym patrzył na NBA :) Co raz bardziej mi się podoba ten pomysł :D

 

Hehe, ale proszę pamiętać, że SC można przekraczać tylko przedłużając swoich graczy z Bird Rights :) Najpierw to trzeba tych graczy mieć w składzie, a jak łatwo zebrać dobrą ekipę możesz spytać Jacksona i Kupchaka. A już Wasza w tym głowa, żeby nie pozwolić na stworzenie Super-Teamów :)

 

Z dwojga zlego to wole juz pomysl BTPH. Sorry ale tu nikt nie gralby tymi malymi gdyby dochodzily prawa tv etc. Jak kolek chce to niech moze zrobi begm2 no bo sorry ale tutaj zaraz sie okaze ze granie nop to nie ma sensu w ogole.

 

Ja nie wiem jaką january miał wizję, odebrałem to jako symulację NBA, mój pomysł IMO zwiększa realizm :) Róbcie z nim co chcecie, kolek23 nie ma czasu zakładać beGM2, nawet grać w beGM by nie mógł, bo byłby jednym z ciołków którzy nie mają czasu pouzupełniać exceli i takich tam. kolek23 tylko uważa, że jeśli to miała być symulacja NBA, to te nazwy i herby to powinno być coś innego niż tylko literki i obrazki, tylko mogą też coś znaczyć, ale kolek23 jest dziwny i nie lubi jak ktoś mu ułatwia zadanie w myśl tej zajebistej równości, która nazywa każdego zwycięzcą i rozdaje puchary za udział :)

 

Good luck i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom easy w dużych rynkach i poziom hard w małych :smile: Tak jakbym patrzył na NBA :smile: Co raz bardziej mi się podoba ten pomysł :grin:

 

Hehe, ale proszę pamiętać, że SC można przekraczać tylko przedłużając swoich graczy z Bird Rights :smile: Najpierw to trzeba tych graczy mieć w składzie, a jak łatwo zebrać dobrą ekipę możesz spytać Jacksona i Kupchaka. A już Wasza w tym głowa, żeby nie pozwolić na stworzenie Super-Teamów :smile:

 

 

Ja nie wiem jaką january miał wizję, odebrałem to jako symulację NBA, mój pomysł IMO zwiększa realizm :smile: Róbcie z nim co chcecie, kolek23 nie ma czasu zakładać beGM2, nawet grać w beGM by nie mógł, bo byłby jednym z ciołków którzy nie mają czasu pouzupełniać exceli i takich tam. kolek23 tylko uważa, że jeśli to miała być symulacja NBA, to te nazwy i herby to powinno być coś innego niż tylko literki i obrazki, tylko mogą też coś znaczyć, ale kolek23 jest dziwny i nie lubi jak ktoś mu ułatwia zadanie w myśl tej zajebistej równości, która nazywa każdego zwycięzcą i rozdaje puchary za udział :smile:

 

Good luck i pozdrawiam :smile:

 

Jak już gra padnie bo się pokłócimy o wszelkie detale, połowa nie zrobi tabelek, a druga połowa się obrazi na ciągłe próby ulepszania zasad, to wtedy ruszymy z drugą edycją tylko dla hardkorowców, znajomość danych z Forbesa i całego CBA bezwzględnie wymagana, będą trade kickery, likely bonusy, pro-rateowanie wynagrodzeń i wszystkie inne chooje mooje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do pomysłu BTPH dodał jeszcze parę rubryk.

 

hojność GM - jeżeli GM w real NBA jest szczodry to zespół dostaję gratyfikację

 

 

 

 

ale wiesz jak ciężko ocenić czy owner jest "szczodry" jak to ująłeś

 

właściciel Blazers to jeden z bogatszych ludzi w USA, ale wątpię żeby na tym małym rynku chciał płacić tax zwłaszcza za drużynę bez realnych szans na misia

 

druga rzecz - Gilbert, placi rachunek LeBrona bo musi, ale wiadomo, że jest cwaniakiem i centusiem

 

trzecia rzecz - ownershipy się zmieniają, Ballmer jest np hojny ale przed nim Sterling to był kawał gnojka i żyda

 

 

btw możemy ten mój system też uprościć i zrobić zasadę taką:

 

1. grałeś w finałąch - masz 135 baniek hard cap

2. zrobiłeś wcf/ecf - masz 130 baniek

3. druga runda - 125 baniek

 

reszta nie wychyla nosa za podatek, bo generalnie żaden owner nie będzie płacił hajsu za drużynę, która o nic nie walczy 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dawać kasę za sukcesy

 

+30mln za mistrza

+25mln za finalistę

+20mln II runda PO

+10mln I runda PO

+5mln 9-12 w koferencji

Bezczelni tankerzy z miejsc 13-15 - 0mln i ogólna pogarda

 

No i wiadomo. Płacenie srogiego podatku za bycie powyżej luxury tax.

 

W pierwszym roku np. każdy milion powyżej - płacenie do ogólnej kasy x4. Za bycie 5mln powyżej luxury - 20mln podatku. Łatwo skalkulować, że trzeba wtedy być co najmniej na poziomie II rundy PO, by wyjść na zero.

 

Za drugi rok, powiedzmy już x6mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głosowania to ja bym zrobił 3 aspekty , które każdy GM powinien rozważ głosując gdzie dany gracz zagra.

Pierwszy : Aspekt sportowy (ilość minut na parkiecie , siła drużyny , jaki trener , filozofia gry zespołu i tego typu kwestie powinny być brane pod uwagę)

Drugi : Aspekt pozaboiskowy (mówiąc ogólnie atrakcyjność miasta w której gra drużyna)

Trzeci : Aspekt finansowy (wiadomo)

 

Teraz przykład :

Durant dostaje od GM Warriors 90/3 a GM Jazz daje 150/4 i mamy tak

Aspekt sportowy : Warriors

Aspekt pozaboiskowy : Warriors

Aspekt finansowy : Jazz

 

To pozwoli nam uniknąć sytuacji typu Curry w Nets.

 

Ogólnie mam wrażenie ,że moje postulaty przechodzą bez echa.

Niezły pomysł, ale niedopracowany. To by nie uniknęłoby sytuacji typu Curry w Nets, bowiem w aspekcie pozaboiskowym, cóż Nowy Jork przewyższa Oakland. Brooklyn to jednak Nowy Jork. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku głosowanie trzeba zostawić w formie jakiej jest. Ale jak najbardziej na przyszłość pewne upgrade'y w formie "przydzielania" wolnych agentów (nie moglem lepszego słowa znaleźć) mogłyby wejść. Będziemy mieli rok na dopracowanie, a teraz zobaczymy jak wyjdzie. Bo jak udało by się dopracować system(algorytm?) W którym nie trzeba by było robić głosowań tylko w jakieś formie byłoby to obliczane to też ciekawa opcja ale na to potrzeba wiecej czasu niż kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku głosowanie trzeba zostawić w formie jakiej jest. Ale jak najbardziej na przyszłość pewne upgrade'y w formie "przydzielania" wolnych agentów (nie moglem lepszego słowa znaleźć) mogłyby wejść. Będziemy mieli rok na dopracowanie, a teraz zobaczymy jak wyjdzie. Bo jak udało by się dopracować system(algorytm?) W którym nie trzeba by było robić głosowań tylko w jakieś formie byłoby to obliczane to też ciekawa opcja ale na to potrzeba wiecej czasu niż kilka dni.

Nawet najlepszy system nie zastąpi ludzkiej logiki, bo w każdym mogłoby dochodzić do różnych "kwiatków".

 

Aspekty wspomniane przez LAF-a można się sugerować, ale nie mogą one decydować, nawet jeśli każdy z nich będzie miał współczynnik ważności. Np. w grę wchodzi jeszcze taka kwestia, jak np. o ile poziom sporotwy jednej drużyny jest lepszy od konkurenta, o ile wskaźnik finansowy jednej drużyny jest lepszy od rywala, na ile atrakcyjność miasta ma wpływ na wybór drużyny itd. W jednym przypadku o wszystkim powinien zdecydować aspekt sportowy, w innym aspekty sportowe i finansowe są na tyle zbliżone, że właśnie decyduje to, co miasto ma do zaoferowania.

 

Żaden system tego nie weźmie wszystkiego do kupy, nie ma na to szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie sign and trade. Bo coś mi przemkneło, że tego nie robimy.

A co w przypadku RFA? Przykładowo ktoś da ofertę, która wygra a ja mam czas na to, żeby wyrównać lub nie. W tym momencie gracz, który wystosował tą ofertę, która wygrała, pisze do mnie, żebym sobie odpuścił wyrównywanie a w zamian za to da mi to lub tamto. Mogę się zgodzić i to jest sign and trade lub nie i wyrównać. Ma sens czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przykład :

Durant dostaje od GM Warriors 90/3 a GM Jazz daje 150/4 i mamy tak

Aspekt sportowy : Warriors

Aspekt pozaboiskowy : Warriors

Aspekt finansowy : Jazz

 

To pozwoli nam uniknąć sytuacji typu Curry w Nets.

 

Ogólnie mam wrażenie ,że moje postulaty przechodzą bez echa.

 

Not gonna happen. Next stupid shit. Szukasz "usprawnień" tam, gdzie akurat nie są żadne potrzebne i nie ma sensu nic tykać. Czemu? W KAŻDYM JEDNYM przypadku są inne wagi przy kryteriach. Dla każdego są inne. Już to przerabialiśmy. Masz ofertę

 

Durant w GSW +/- 67/1+1

Durant w Nets 153/4

 

I się zastanawiasz gdzie. Bez żądnego wzorca do rozpisania, bo takowego się nie da stworzyć. Powtarzam raz jeszcze, NIE DA. Każdy zawodnik wykazuje się inną motywacją, ma inne możliwości, wiek, historie urazów, ZAROBKI W KARIERZE.

 

Tu nie potrzeba żadnego algorytmu. Tylko myślenia 

 

Prosty przykład. Shaun Livingston:

 

GSW 10/2

Bucks 18/2

 

Finanse: Bucks

Sport: GSW

Pozaboisowe: GSW

 

Werdykt: Golden.   :nevreness:

 

Nie wydaje mi się. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie sign and trade. Bo coś mi przemkneło, że tego nie robimy.

A co w przypadku RFA? Przykładowo ktoś da ofertę, która wygra a ja mam czas na to, żeby wyrównać lub nie. W tym momencie gracz, który wystosował tą ofertę, która wygrała, pisze do mnie, żebym sobie odpuścił wyrównywanie a w zamian za to da mi to lub tamto. Mogę się zgodzić i to jest sign and trade lub nie i wyrównać. Ma sens czy nie?

Tak się nie da, bo drużyna, która podpisała RFA, który następnie został wyrównany, nie może go pozyskać przez cały najbliższy sezon. Jedyna szansa na s&t w takim przypadku, to najpierw się dogadać z drużyną, która ma do gostka prawa i potem złożyć ofertę z zaznaczeniem, że jest to s&t. Czyli de facto nie składasz oficjalnej oferty (ale "tracisz ofertę" w danej turze tak czy siak), tylko robi to za Ciebie poprzedni właściciel gracza (o ile oczywiście się tak dogadacie), a jeśli Ty wygrasz, to on oficjalnie go podpisuje i idzie trade. Nie wiem czy to nie zbyt skomplikowane, ale w sumie dałoby się tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ufa możemy robić s&t jak się kluby dogadają? Chyba to u nas nie ma za bardzo zastosowania, bo by złożyć ofertę, trzeba mieć na to kasę a jak się ma to po co coś za to oddawać. W realu kluby wcześniej się dogadują, tu nie ma czasu na to, chyba, że ktoś daje ofertę jak się dogada z poprzednim właścicielem i zaznacza, że to s&t. To ma sens. Nie stać mnie, ale jak posmaruję to już mnie stać ;) Robimy tak? Czy zabronione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ufa możemy robić s&t jak się kluby dogadają? Chyba to u nas nie ma za bardzo zastosowania, bo by złożyć ofertę, trzeba mieć na to kasę a jak się ma to po co coś za to oddawać. W realu kluby wcześniej się dogadują, tu nie ma czasu na to, chyba, że ktoś daje ofertę jak się dogada z poprzednim właścicielem i zaznacza, że to s&t. To ma sens. Nie stać mnie, ale jak posmaruję to już mnie stać ;) Robimy tak? Czy zabronione?

 

jak najmniej zakazów moim zdaniem tylko pod takie s and t trzeba mieć ustaloną umowę na mur beton żeby nikt nie został na lodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady:

 

Boston Celtics - cap space: brak, max cap space: 27mln

 

1. Joel Anthony 100/5

2. Alex Len 80/4

3. Amir Johnson (prawa birda do gracza) 60/3

 

Joel Anthony przegrany, Alex Len wygrany, Amir Johnson wygrany

 

Boston wygrał Alexa Lena i teraz GM Suns decyduje czy wyrównuje jego ofertę. Jeśli BTPH wyrównuje to Boston pozyskuje Amira Johnsona.

 

Jeśli jednak BPTH spasuje, Alen trafia do Bostonu. By podpisać ten kontrakt, klub musiał zrezygnować z capholdu na Amira Johnsona, więc prawa Birda przestały obowiązywać. Amira podpisuje ten co zajął drugie miejsce (aczkolwiek tu proszę o potwierdzenie January)

 

Joel Anthony przegrany, Alex Len wygrany, Amir Johnson przegrany

 

Jeśli BPTH wyrówna to mimo wygrania, zostajesz z niczym. Takie uroki RFA.

 

1. Amir Johnson (prawa birda do gracza) 60/3

2. Joel Anthony 100/5

3. Alex Len 80/4

 

Amir wygrany, Joel wygrany, Alex Len przegrany.

 

Do klubu trafia Amir Johnson. Co prawda wygrałeś Joela, ale nie masz już możliwości wykorzystania na Niego max cap space, bo twój caphold nabrał mocy sprawczej i jego wartość obowiązuje Cię już do końca licytowania wolnych agentów.

 

Sytuacja taka, że Boston ma 70mln cap space i 86mln max cap space

 

Amir wygrany, Joel wygrany, Len wygrany.

 

Podpisują Amira i wykorzystuję jego 16mln capholdu. Wciąż jednak mają na tyle gotówki, by wziąć kolejnych graczy, których wygrali. Teraz Regis jest Panem sytuacji. Może podziękować i powiedzieć, że jego priorytetem był tylko Amir i skoro jego się udało, to za dwóch pozostałych wolnych agentów dziękuje i wolne środki przeznaczyć na coś innego w II turze. Może też wziąć ich obu, bo go stać lub wybrać sobie jednego z Nich.

 

Chyba tyle.

Podbijam dla bulka i innych, do czasu jak nie zrobię nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ufa możemy robić s&t jak się kluby dogadają? Chyba to u nas nie ma za bardzo zastosowania, bo by złożyć ofertę, trzeba mieć na to kasę a jak się ma to po co coś za to oddawać. W realu kluby wcześniej się dogadują, tu nie ma czasu na to, chyba, że ktoś daje ofertę jak się dogada z poprzednim właścicielem i zaznacza, że to s&t. To ma sens. Nie stać mnie, ale jak posmaruję to już mnie stać ;) Robimy tak? Czy zabronione?

Można, ale jak Ci deal nie siądzie, to jest kara i to surowa. Pytanie jaka, bo oczywiście to nie zostało ustalone. Ban do końca free agency wydaje mi się adekwatny, czyli podpisywanie tylko za minimum, po wszystkich turach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśnij zasady tego sign and trade, bo trochę tego nie kumam jak to ma wyglądać.

 

Ja bardziej myślałem o czymś takim, że składam ofertę na gracza RFA i jak wygram licytacje to idę do ownera tego gracza i mówię "Słuchaj, nie przedłużaj tego gracza, a zrobimy taki deal, że wymienimy się pickami. Ja Tobie 1-rundowy, a ty mi drugi i dorzucę jeszcze asseta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.