Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

-1 FA , -2 FA, 0FA - trzeci rok przekroczenia luxury z rzędu oznacza już brak nawet możliwości przedłużenia swoich gwiazd, tak więc teamy będą uważać.

 

+ w następnym roku FA rośnie max o 1.

 

Czyli jak ktoś np miał luxury w 2018 i 2019 to w 2019 ma tylko 1 (zamiast 3) możliwości na FA, a jak zejdzie z luxury to w 2020 ledwie 2 (a nie 3 możliwości).

 

Wbrew pozorom to jest mocne.

Może to jest mocne, ale w moim odczuciu jest to mocno dziurawy przepis. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że będziemy działać pod nowym CBA, a problem luxury będzie dotyczył najlepszych zespołów, które mają najlepszych graczy. Przypominam tylko, że wchodzą 6-year extensions i biorąc za przykład takich Warriors, to jeśli tylko dobrze GM to rozegra, to można będzie zatrzymać core Curry, Durant, Cousins i Green w całości na najbliższe 6 lat, co w istocie zabija całą zabawę. Z kolei pomysł, który ja proponowałem, a przytoczył go dziś shevcu zależy po prostu od kasy i daje większe nadzieje na wyrównane szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to ja proponuję jednak to amnestionowanie najwyższego kontraktu

 

jeśli drużyna jest trzeci rok z rzędu w podatku i przekracza tax line o więcej niż 20 mln, to ucinamy najwyższy kontrakt i wolny agent ląduje na rynku

 

czyli w sytuacji Warriors jeśli będą nierozsądnie sypać hajsem mogą za trzy lata stracić np Currego

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienię zasad w trakcie gry, bo to unfair by było więc :

 

2018 offseason : luxury -1FA

2019 offseason 2x luxury -2FA

2020 offseason 3x luxury -3FA

 

więc dyskutujemy nad offseason 2021. Ustalenia muszą być na zasadzie % SC/luxury nie mln, bo SC i luxury się zmieniają.

 

no to w 2021 jak dożyjemy i ktoś będzie w kwietniu tego roku przekraczał tax line po raz trzeci z rzędu i o więcej niż 20%, wtedy leci przymusowa amnestia najlepszego gracza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobna kwestia do obgadania to te two-way contracts - trochę doczytałem i proponuję mniej więcej takie zasady

 

 

"Two-way" kontrakty  [bo nie wiem jak to na polski przetłumaczyć bez kaleczenia - "dwustronne" raczej nie za bardzo bo takie to są każde umowy]

 

 

1. Każda drużyna może podpisać dwóch zawodników, którzy maja mniej niż cztery lata doświadczenia NBA na zasadzie  "two-way" kontraktu. Tacy gracze zajmują roster spoty nr 16 i 17.

2. Kontrakty "Two-way" nie wchodzą w skład salary drużyny i nie bierze się ich pod uwagę przy obliczaniu salary cap oraz podatku

3. Zawodnik na two-way kontrakcie jest zawodnikiem G-League, ale można go powołać do gry w NBA na nie więcej niż dwa miesiące regular season. O powołaniu gracza do składu drużyny decyduje GM najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego miesiąc na który zawodnik ma być powołany

4. Wszystkie two-way kontrakty są w formule 1+1 z opcją drużyny.

5. Po upływie kontraktu zawodnik staje się RFA tak jakby zakończył rookie kontrakt.

6. Two-way kontrakty mogą podlegać wymianom na normalnych zasadach z tym zastrzeżeniem, że jeśli drużyna przyjmująca zawodnika na two-way kontrakcie posiada już dwóch innych zawodników na takich kontraktach, wówczas przyjmowany kontrakt staje się regularnym kontraktem w kwocie rookie minimum.

 

 

To tyle na szybko i jeszcze dwie uwagi w związku z powyzszym:

 

- w realu kontrakty są bez opcji na rok albo dwa, ale proponuję jednak 1+1 jako najwygodniejsze narzędzie dla badania prospektów z pogranicza NBA

- w realu można powołać na 45 dni a nie 2 miesiące, ale trzeba było jakoś uprościć

- w związku z tym powoływaniem na 2 miesiące, proponuję zmienić format głosowania W/L za reg season na następujący:

 

1 grudnia

1 stycznia

ASG/trade deadline

20 marca

koniec sezonu

 

czyli zamiast 3 głosowań mamy 5 - równoznacznych z 5 etapami reg. season i na 2 takie etapy można powołać naszego two-way zawodnika

 

dobra, bo już za dużo nasmarowałem - jak ktoś ma uwagi to zapraszam ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast teraz płakać, że GSW zdominują grę na lata, trzeba było taki system FA wymyśleć aby ktoś miał szansę chociaż o KD (do którego birdsów nie mają i mogą podpisać jak wszyscy) powalczyć. Nikt nie powalczy. A jak o tym pisałem to po mnie wszyscy jechali. Prędzej w real nba przez tax się golden rozpadnie niż u nas. Nie jest to zarzut do GMa Golden co by była jasność. My musimy liczyć, że jakaś nowa potęga się sama stworzy w lidze bo inaczej to mamy na lata mistrza i taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast teraz płakać, że GSW zdominują grę na lata, trzeba było taki system FA wymyśleć aby ktoś miał szansę chociaż o KD (do którego birdsów nie mają i mogą podpisać jak wszyscy) powalczyć. Nikt nie powalczy. A jak o tym pisałem to po mnie wszyscy jechali. Prędzej w real nba przez tax się golden rozpadnie niż u nas. Nie jest to zarzut do GMa Golden co by była jasność. My musimy liczyć, że jakaś nowa potęga się sama stworzy w lidze bo inaczej to mamy na lata mistrza i taka jest prawda.

Kasa plus glosowanie. Trzeba ze strony gsw maxa dla Duranta by go zatrzymac. A wtedy pytanie co z reszta ekipy? Curry, Iggi, Livingston itd. Jezeli Iggi dostanie 40/2 od jakiejs ekipy a gsw beda czekac na druga ture by mu dac 48/4 to AI juz od nich odejdzie. Wierze w utrzymanie topowej 4, ale tutaj zadnych znizek nie bedzie ze strony Duranta, dlatego z tymi mocarnymi planami gsw bym sie wstrzymal. Kilka ekip robi cap wiec wierze ze bedzie ostra walka o fa. Dlatego wcale nie uwazam ze gsw beda mieli u nas dynastie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa plus glosowanie. Trzeba ze strony gsw maxa dla Duranta by go zatrzymac. A wtedy pytanie co z reszta ekipy? Curry, Iggi, Livingston itd. Jezeli Iggi dostanie 40/2 od jakiejs ekipy a gsw beda czekac na druga ture by mu dac 48/4 to AI juz od nich odejdzie. Wierze w utrzymanie topowej 4, ale tutaj zadnych znizek nie bedzie ze strony Duranta, dlatego z tymi mocarnymi planami gsw bym sie wstrzymal. Kilka ekip robi cap wiec wierze ze bedzie ostra walka o fa. Dlatego wcale nie uwazam ze gsw beda mieli u nas dynastie.

No już i GM warriors i kilku innych mnie prostowało, że nie tak do końca. GM Warriors by dać pełnego max by musiał zrzec się birdów do Iggyego i Livingstona. Podobno niekoniecznie najwyższa oferta wygra, ale nie pytaj mnie jak to będzie liczone bo nie rozumiem tego sam. Zobaczymy latem. Moim zdaniem powinno być jak mówisz, ale mówię, chyba plany są inne.

 

Odpowiedź GMa GSW na jeden z moich postów

 

 

"Przecież już to ustalaliśmy na początku zabawy. Każda opcja i oferta idzie pod głosowanie. Nie chce mi się od nowa tłumaczyć tego, ale przecież to oczywiste, że nie każda oferta jest taka sama dla każdego i 20 mln w Bostonie jest z pewnością przyjaźniejsze niż 21 w Phoenix."

Sory za brak cytatu ale z fona można dawać tylko odpowiedzi.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok idzie pod glosowanie. Durant w jednej ekipie lapie maxa a w gsw mniej niz maxa. Glosuja wszyscy ktorzy nie zlozyli oferty. Co w sytuacji gdy na 28 glosujacych az 16 opowie sie ze decyduje max? Czy gm gsw sie nie obrazi i nie hebnie zabawe?

 

Dlatego dla mnie kasa na pierwszym miejscu ale gm gsw ma do wyboru pewniak w postaci utrzymania Duranta czy moze posiadanie core' u ale niepewnosc z Durantula. Dlatego flosowanie i brak tych pieprzonych dogrtwek, to najlepsze co moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po prostu dla jasności powinno po prostu być ustalone nad iloma ofertami głosujemy. Moim zdaniem powinno być głosowanie nad 3 najwyższymi finansowo ofertami. Wówczas byłoby jasne i równe zasady. Oczywiście jeśli byłoby wiecej niż 3 maxy dla danego gracza to idą wszystkie pod glosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok idzie pod glosowanie. Durant w jednej ekipie lapie maxa a w gsw mniej niz maxa. Glosuja wszyscy ktorzy nie zlozyli oferty. Co w sytuacji gdy na 28 glosujacych az 16 opowie sie ze decyduje max? Czy gm gsw sie nie obrazi i nie hebnie zabawe?

 

Dlatego dla mnie kasa na pierwszym miejscu ale gm gsw ma do wyboru pewniak w postaci utrzymania Duranta czy moze posiadanie core' u ale niepewnosc z Durantula. Dlatego flosowanie i brak tych pieprzonych dogrtwek, to najlepsze co moze byc.

Znaczy jak się okaże, że Durant wybrał (randomowo) 33 miliony per year na Brooklynie zamiast 32 w Cali to się pewnie bym zdenerwował. Ale przecież wiadomo, że nikt żadnej gwieździe nie zaniży kontraktu o 10 baniek i nie będzie żądał głosowania pozytywnego nad tym. Ok, dla Ciebie kasa. Masz prawa tak patrzeć i masz swój 1 głos. Gdzie jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak się okaże, że Durant wybrał (randomowo) 33 miliony per year na Brooklynie zamiast 32 w Cali to się pewnie bym zdenerwował. Ale przecież wiadomo, że nikt żadnej gwieździe nie zaniży kontraktu o 10 baniek i nie będzie żądał głosowania pozytywnego nad tym. Ok, dla Ciebie kasa. Masz prawa tak patrzeć i masz swój 1 głos. Gdzie jest problem?

Problem miał nie Shevcu, który pisze dokładnie to, co ty ale inni, w rozmowie o karach za przekroczenie podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dostosuje do ofert. Jak Durant w Magic dostanie 34 a u Ciebie 32 to glupka z siebie nie bede robil i zaglosuje za gsw bo mozesz mu dac 1+1 i potem dolozyc kase w kolejnym sezonie.

 

Ale Iggi u Ciebie dostaje 36/4 a Suns mu daja 44/4 to glosuje za Suns no bo 8 mln piechota nie chodzi. Ale mam jeden glos i glosuje tak jak mowisz zgodnie z wlasbym sumieniem :-)

 

A skoro january dal mocno opcje zdejmowania z fa ofert to tez na 100% wiemy na czym stoi i tutaj chyba ta opcja bardziej mi sie podoba niz schodzenia z salary. Ale rzucilem tamten pomysl, bo wiem ze byl, ale nie pamietalem na czym stanelo.

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dostosowywałbym tu NBA do nas, a nie odwrotnie - mamy trzy okresy, jak ktoś chce mieć gracza two-way w rosterze, to po 1 okresie kiedy ten był liczony do rosteru (głosowania) musi zwolnić miejsce na niego w drużynie, lub go zwolnić.

no dobra zostawmy te trzy okresy i w takim razie można two-way gracza powołać na jeden taki okres zamiast 2 z 5

 

ale nie rozumiem tego zwalniania? bo nikogo nie trzeba zwalniać, masz po prostu 16 lub 17 aktywnego gracza, właśnie o to chodzi żeby mieć taką opcję na wypadek kontuzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się chce go mieć 2x uwzględnianego w rosterze to trza kogoś zrzucić, o to mi chodziło

 

 

 

 

 

nadal nie rozumiem ;) w realu jest tak, że bierzesz takiego two-way gracza na te trzy tygodnie jak gracz rotacji np. leczy kontuzje. A jak zaleczy kontuzje to wysyłasz z powrotem do D-league, chyba że się trafi jakieś linsanity albo yogsanity 

 

bo jeśli będzie trzeba waiverować regularnego zawodnika z 15tki żeby sobie wziąć na miesiąc tego z 16-17 miejsca to to się mija zupełnie z celem

 

więc przez "zwolnienie" to ja bym rozumiał, że tymczasowo na okres powołania zawodnik z 16-17 miejsca liczy się w rosterze zamiast jednego z zawodników 15tki, ale po zakończeniu powołania wracamy do sytuacji wyjściowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laf, przy Twoim pomyśle przez następne 5 lat walisz w M1A1 Abrams małym palcem u stopy. Durant Curry Green DMC zostają u mnie forever, a bez żalu daje adekwatne kontrakty Iguodala i Livingstonowi. Paru rolesow i następna moja ingernecja w roster pewnie byłoby spróbowanie ściągnięcia Lebrona emeryta za minimum.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna rzecz, na którą dzisiaj zwróciłem uwagę:

 

w FA chyba musimy zrobić przedziały finansowe tych tur w zależności nie od hajsu na rok, ale od łącznego hajsu na całej umowie, czyli zamiat 1 tura >20 mln, 2. tura >10 mln, proponuję 1 tura >80 mln, 2 tura>40 mln

 

Dlaczego?

 

ano dlatego, że wracając do ulubionego Iguodali - na obecnych zasadach mogę mu zaoferować w pierwszej rundzie roczny kontrakt w kwocie 25 mln i owner GSW choćby chciał to nie może mu w takiej sytuacji dać 60/4, które jest zdecydowanie lepszą ofertą, ale mógłby ją dać dopiero w drugiej rundzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna rzecz, na którą dzisiaj zwróciłem uwagę:

 

w FA chyba musimy zrobić przedziały finansowe tych tur w zależności nie od hajsu na rok, ale od łącznego hajsu na całej umowie, czyli zamiat 1 tura >20 mln, 2. tura >10 mln, proponuję 1 tura >80 mln, 2 tura>40 mln

 

Dlaczego?

 

ano dlatego, że wracając do ulubionego Iguodali - na obecnych zasadach mogę mu zaoferować w pierwszej rundzie roczny kontrakt w kwocie 25 mln i owner GSW choćby chciał to nie może mu w takiej sytuacji dać 60/4, które jest zdecydowanie lepszą ofertą, ale mógłby ją dać dopiero w drugiej rundzie

Nie zmienia się zasad w trakcie gry. Było ustalone, że dajemy wg kasy na rok i według tego przygotowywałem sobie salary ekipy. Każdy wiedział na co się pisze, szczególnie ci dołączajacy do gry potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.