Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda. Dlatego właśnie zwróciłem uwagę kilka postów wcześniej, że w każdej grupie trzeba głosy przemyśleć. Może nawet zwłaszcza w tej ostatniej, bo tam różnice mogą być najmniej oczywiste.

 

Była podnoszona kwestia pozostałych wolnych agentów? Wiem, że 4 rundy X 3 sloty X 30 drużyn daje 360 potencjalnych kandydatów, ale z pewnością oferty będą się nakładać i może skończyć się tak, że grupa graczy zostanie bez klubu, a ktoś będzie chciał któregoś zatrudnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Free Agency, to pomysł mam taki:

 

Aby móc brać udział w składaniu ofert trzeba:

 

- uaktualnić roster w arkuszu oraz na forum;

- w temacie o FA, który niedługo pewnie powstanie wypisać FA z własnego zespołu, podać aktualny cap space, cap space bez cap holdów oraz dostępne wyjątki.

 

W przeciwnym wypadku oferty dla FA będą nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Free Agency, to pomysł mam taki:

 

Aby móc brać udział w składaniu ofert trzeba:

 

- uaktualnić roster w arkuszu oraz na forum;

- w temacie o FA, który niedługo pewnie powstanie wypisać FA z własnego zespołu, podać aktualny cap space, cap space bez cap holdów oraz dostępne wyjątki.

 

W przeciwnym wypadku oferty dla FA będą nieważne.

To może ktoś powiedzieć jakie w ogóle wyjątki są, bo ja poza MLE i BAE totalnie nie wiem dla przykladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry january ale dla kogoś kto się zna to wypełnienie tej tabelki to pryszcz.

O ile jestem w stanie się z tobą zgodzić ,ze w tematach rosterów ogarnięcie swoje rosteru (czyli screen składu plus picki) nie jest trudne to jednak wypełnienie tej tabelki to jest już wyższy level.

Ja się pomału zabieram za czytanie informacji jak to wypełnić ale śmiem twierdzić ,że samo jej wypełnienie będzie trudne.

 

Wchodzisz w temat z rosterami. W pierwszym poście jest link do tematu na realgm. Przeskakujesz tam na stronę 9, na której znajduje się najbardziej aktualna wersja dokumentu. Chociaż może on jest na tym samym linku ciągle więc whatever. Spisujesz kwoty kontraktów swoich graczy na poszczególne lata. Albo robisz ctrl c ctrl v i jest 100 x szybciej. Brakujące sloty w rosterze uzupełniasz tą kwotą 815 651 do 12 lub 13 miejsca. Jak tam się dogadają prowadzący. Później tylko w cap space i max cap space zmieniasz formułę, żeby nie było 101 mln tylko 99. 

 

Capholdy masz na stronie, którą January wrzucił w 1. post Wstęp do FA. Bodajże to jest basketballinsiders. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie tabelki + zrobienie screena swej ekipy i wrzucenie do topiku z rosterami to łącznie pewnie 30-40 minut.

 

Szanujmy się ludzie, albo chcecie grać albo nie.

Zrobienie 4,w dodatku nie swoich więc nie znałem nazwisk ani kwot, zajęło mi łącznie godzinę. To wyjdzie z 10 minut dla jednej osoby i wlanego teamu. Dawajcie, ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Future hard cap - dyskutujemy nad tym?

Jeśli tak to ja uzależniałbym go od... wyników ekipy ;-)

 

Inny % hardcap dla zeszłorocznego mistrza, inny dla ekipy która nie weszła do PO. To by w jakiś sposób uwzględniało realia NBA, gdzie właściciele są gotowi rzucać $ dla wyników.

 

zostawmy temat na sierpień-wrzesień,bo niektórzy mają trudność z ogarnięciem łatwiejszych rzeczy to na razie nie mieszajmy w głowach

 

wystarczy wiedzieć, że jak ktoś przekroczy tzw. tax apron [ok. 123 mln] to ma w każdej turze za rok tylko dwie ofert zamiast trzech 

 

ode mnie z kolei sprostowanie, z tymi empty roster spotami trochę namieszałem bo ani to nie 14, ani cap holdy się nie liczą, trzeba dobić do 12 i tyle a jak nie to jest 815.615USD doliczone z automatu

 

zrobię zaraz w tym excelu małe korekty żeby było wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QO też się nie liczy?

 

+ jak ogarniemy już rostery przed FA to temat hardcap trzeba poruszyć - w innym przypadku jak ktoś się teraz właduje na 160 mln za 2-3 lata, to może mu nie pasować, iż pozmienialiśmy zasady po tym okienku (co rozumiem).

 

Trza tu maksymalny realizm związany z luxury i repeat w normalnej NBA postarać się zrobić.

 

ok wrzucam z CBA bo się już sam zagmatwałem ;)

 

CnibYAN.jpg

 

 

czyli jedak cap holdy się liczą zgodnie z pkt [ii]

 

ok, żeby nie robić zamieszania - jak ktoś się już zgubił w tym [do czego miał prawo] to niech nie wpisuje nic samemu, ja za jakiś czas przejrzę po prostu wszystkie rostery i tam gdzie będzie trzeba dorzucę te 815K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ode mnie z kolei sprostowanie, z tymi empty roster spotami trochę namieszałem bo ani to nie 14, ani cap holdy się nie liczą, trzeba dobić do 12 i tyle a jak nie to jest 815.615USD doliczone z automatu

 

Nie obraź się, ale czekam w tej sprawie na werdykt od Karpia. Dawał inne wytyczne i był przekonany co do swojej słuszności.

 

Nie pewny był tylko co do tego, jak mają wyglądać two way contracty i ich wartość w salary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale czekam w tej sprawie na werdykt od Karpia. Dawał inne wytyczne i był przekonany co do swojej słuszności.

 

Nie pewny był tylko co do tego, jak mają wyglądać two way contracty i ich wartość w salary.

 

no masz u góry tekst, jest 12 jak wół, nie 13 ani czternaście 

 

two way contracty się nie liczą do salary na bank, grajek na takim kontrakcie dostaje forsę za granie w d-league za wyjątkiem czasu spędzanego w NBA gdy dostaje według dniówki minimum gracza NBA, ale ani dolar nie wchodzi do salary drużyny

 

o two-way contractach było pisane już kiedyś - ogólnie temat będzie połączony z campami o których pisał Tecu i nie ma co teraz nad tym siedzieć w czasie FA bo to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale czekam w tej sprawie na werdykt od Karpia. Dawał inne wytyczne i był przekonany co do swojej słuszności.

 

Nie pewny był tylko co do tego, jak mają wyglądać two way contracty i ich wartość w salary.

W poprzednim CBA liczyło się do 12, a minimum ludzi w rosterze było 13, także teraz z automatu pomyślałem, że skoro minimum ludzi w rosterze się zwiększyło do 14, to będzie się liczyć do 13.

 

No ok. Czyli 12 starcza i liczą się capholdy, tak?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

january proszę wyjaśnij tą kwestię bo ciągle się upierasz przy tym zmniejszanie ilości składaniu ofert ale weźmy np zespół X zgodnie z tym co jest ustalone nie może podpisywać F.A a 10 graczy staje się F.A i niech zostanie tak gdzieś z 5 zawodników to jak ma zbudować skład ?

Będą grać po 48 minut w spotkaniu a trener będzie wchodził z ławki ?

Dociągnie sobie klaunów, którzy zostaną po 4. rundzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.